ᐅ Dobre kosy spalinowe Solo – rankingi i opinie 

Najlepsza kosa spalinowa Solo

Ostatnio aktualizowane: 22.11.19

 

Jaką kosę spalinową Solo wybrać?

 

Pielęgnacja ogródka może być bardzo pracochłonną czynnością. Jednak może być przyjemniejsza, jeśli mamy dobry sprzęt. Aby dokładnie usuwać krzaki oraz inne, niepożądane rośliny z naszego trawnika warto zainwestować w dobrą kosę spalinową. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji powinniśmy chwilę się zastanowić. Kosy mają różne średnice cięcia, moce oraz budowę. Dlatego przed zakupem koniecznie przeczytaj nasz poradnik.

Solo to firma, która już od kilku lat zajmuje się produkowaniem urządzeń do pielęgnacji ogródka. W asortymencie prezentowanej marki znajdziemy nożyce, kosiarki spalinowe, elektryczne, a także kosy. Ze względu na pozytywne opinie na temat produktów Solo postanowiliśmy umieścić w naszym artykule opisy kos spalinowych tego producenta.

Na początku warto zaznaczyć, że najlepsza kosa spalinowa Solo w 2019 roku jest wygodna. Składa się na to kilka czynników. Po pierwsze – waga. Jeżeli kosa waży więcej niż 7 kg, to większość osób będzie miała problem, aby swobodnie nią manewrować. Niektóre urządzenia mają jednak duże silniki, które sporo ważą. Dlatego producenci postarali się, aby noszenie kosy nie było nieprzyjemne. Do niektórych modeli dołączono pasy, więc część wagi możemy przełożyć na plecy. Elementem, który również może zwiększyć wygodę użytkowania kosy spalinowej jest rączka. Powinna być dobrze wyprofilowana, a także mieć gumową osłonę.

Najlepsze kosy spalinowe Solo mają dużą moc. Jest to szczególnie ważne, kiedy mamy bardzo duży ogródek. Zazwyczaj moc sprzętu tego typu oscyluje pomiędzy 0,7 kW – 2,5 kW. Kosy spalinowe z tak dużą mocą bez problemu usuwają większe krzaki oraz duże kępki traw. Im mocniejszy jest silnik, tym wydajniejsze jest urządzenie. Warto też sprawdzić, jak wygląda zużycie paliwa – tutaj najlepiej kierować się ocenami konsumentów, którzy już korzystali ze sprzętu.

Jeżeli chodzi o średnicę cięcia, to trzeba ją dobierać do powierzchni naszego ogrodu. Mniejsze trawniki wymagają mniejszej powierzchni cięcia (około 20 cm) – ponieważ takim urządzeniem łatwiej się manewruje. Z kolei wybierając kosę do dużych ogrodów, ze względu na krótszą pracę, lepiej zakupić sprzęt z dużą średnicą cięcia, czyli około 30 cm.

 

 

Kosy spalinowe Solo – ranking

 

 

Solo AL-KO 120 

 

Solo AL-KO 120 to kosa spalinowa, która ma silnik o mocy 1,1 kW. Jest ona wystarczająca, aby w dość szybki oraz sprawny sposób pozbyć się niepożądanych roślin z naszego ogrodu (krzaki przy klombach lub drzewach). Silnik ma bardzo niskie spalanie, a co najważniejsze jest wytrzymały. Dlatego z pewnością nie jest to element, który będzie wymagał wymiany.

Specjalny system EasyStart sprawia, że włączenie kosy jest bardzo łatwe. Mamy również wybór trybu pracy. Może to być praca z żyłką lub z tarczą. Rączka prezentowanego modelu ma system regulacji. Dlatego manewrowanie sprzętem nie będzie trudne. Został on również wyposażony w pas nośny, który pozwala rozłożyć wagę (8 kg) na całe ciało. Ta kosa spalinowa Solo w dobrej cenie uznawana jest za wydajną.

Wykonanie sprzętu jest bardzo dobre. Nie ulega on łatwo zniszczeniu, a czerwona obudowa jest bardzo łatwa do zauważenia w trawie. Użytkownicy najbardziej chwalą wygodę użytkowania prezentowanej kosy. Wspominają również o stosunkowo dużej mocy.

 

 

 

 

Solo AL-KO 137 SB 

 

Solo AL-KO 137 SB to urządzenie, które zyskało uznanie większości użytkowników. Jest to sprzęt wygodny i wydajny. Silnik kosy ma moc 1,4 kW. Dłuższe użytkowanie urządzenia nie jest więc problemem.

Rękojeść w kształcie kierownicy jest specjalnie wyprofilowana, dzięki czemu przenoszenie sprzętu nie sprawia kłopotu. Dodatkowo uchwyt reguluje się. Wykonana ze stali nierdzewnej obudowa oraz ostrza są bardzo wytrzymałe oraz nie ulegają uszkodzeniu nawet na skutek bardzo intensywnej eksploatacji.

Użytkownicy docenili prezentowaną kosę ze względu na jej łatwą obsługę. Włączenie urządzenia nie jest trudne, a przenoszenie ułatwia nam pas nośny. Przez wielu użytkowników kosa jest uważana za bardzo dobrze wykonane urządzenie, a przy tym dość oszczędne, bo nie zużywa zbyt dużo paliwa.

 

 

 

 

Solo AL-KO 130 H 


Chcielibyśmy zaprezentować Solo AL-KO 130 H, kosę spalinową, która jest bardzo często wybierana przez konsumentów. Powodem jest średnica cięcia, która wynosi aż 41 cm. Jest to idealny sprzęt do pielęgnacji większych ogrodów. Praca kosą z tak dużą średnią przebiega bardzo szybko oraz sprawnie.

Moc urządzenia wynosi 1,2 kW – 4 suwowy silnik jest bardzo mocny i bardzo rzadko ulega awarii. W rezultacie jest to inwestycja na wiele lat. Noże tnące są wykonane ze stali nierdzewnej i jak zauważają użytkownicy kosy – są ostre. Przecinanie nimi grubszych gałązek oraz większych kępek trawy nie jest więc problemem.

Godna uwagi jest również rączka produktu. Możemy dowolnie ustawiać jej długość tak, by była dobrze dopasowana do naszego wzrostu. Urządzenie może być więc używane przez wiele osób. Użytkownicy chwalą wytrzymały silnik prezentowanej kosy, a także dodają, że duża średnica cięcia jest bardzo przydatna podczas koszenia dużych powierzchni.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (26 votes, average: 4.50 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status