ᐅ Dobre kosy spalinowe Hecht – rankingi i opinie 

Najlepsza kosa spalinowa Hecht

Ostatnio aktualizowane: 22.11.19

 

Jaką kosę spalinową Hecht wybrać?

 

Kosa spalinowa to obok kosiarki oraz podkaszarki jedno z niezastąpionych urządzeń służących do pielęgnacji ogrodu. Jest ono zazwyczaj używane do pozbywania się niechcianych roślin z ogrodu oraz jego obrzeży, takich jak kępki trawy oraz krzaki. Kosa nadaje się również do oczyszczania pobocza drogi z większych roślin. Sprzęt tego typu najczęściej jest zasilany paliwem. Takie rozwiązanie pozwala nam na swobodne poruszanie się po posesji, a nawet poza nią.  Zajrzyj do naszego krótkiego poradnika, w którym prosto wyjaśniliśmy, co jest istotne podczas wyboru kosy spalinowej.

Produkty Hecht są znane w całej Polsce. Konsumenci wybierają je, ponieważ każda z części sprzętu jest bardzo dokładnie wykonana, a sprzęt rzadko ulega awarii. Marka produkuje urządzenia, które służą głównie do pielęgnacji posesji oraz ogrodu. W naszym zestawieniu znajdziesz opisy kilku kos spalinowych Hecht.

Najlepsza kosa spalinowa Hecht w 2019 roku jest wygodna. Jest to bardzo ważne, jeżeli zamierzamy używać sprzętu na większej posesji. Dokładnie przyjrzyjmy się rączce danego produktu. Powinna być ona dobrze wyprofilowana, a co najważniejsze musi mieć ona regulację długości, dzięki której sprzęt może być używany przez osoby o różnym wzroście. Na wygodę kosy duży wpływ ma również jej waga. Modele ważące więcej niż 10 kg mogą być problematyczne, jeśli chodzi o przenoszenie. Pomogą nam w tym jednak dołączone do kosy pasy. Na masę urządzenia wpływa też pojemność zbiornika na paliwo – im jest większy, tym urządzenie jest cięższe, ale też dłużej pracuje

Nie zapominajmy również o wykonaniu sprzętu. Najlepsze kosy spalinowe Hecht mają dobrze naostrzone ostrza, które przycinają nawet grubsze gałązki. Jeżeli chodzi o obudowę, to każda z części powinna się ze sobą solidnie łączyć i być odporna na powstawanie rys oraz pęknięcia.

Jeżeli chodzi o średnicę cięcia, to waha się od 15 cm do 30 cm. Parametr ten dobierz do wielkości swojej posesji. W dużym ogrodzie lepiej się sprawdzi kosa z większą średnicą cięcia – praca nie zajmie Ci zbyt dużo czasu. Z kolei w małych ogrodach mniejsza średnica cięcia oznacza lepsze manewrowanie sprzętem. Wydajność pracy zależy również od mocy, w przypadku urządzeń spalinowych podawana jest w koniach mechanicznych i zwykle oscyluje w granicach 1,5 KM – 2 KM

Głośność jest parametrem, którego także nie możemy pominąć. Urządzenia emitujące więcej niż 80 dB mogą sprawić, że użytkowanie ich nie będzie zbyt przyjemne. Pamiętaj również o używaniu nauszników, które chronią słuch.

 

 

Kosy spalinowe Hecht – ranking

 

 

Hecht 1330 

 

Hecht 1330 to urządzenie wielofunkcyjne, które pozwala pozbyć się trawy z każdego miejsca na posesji. Kiedy dotrzemy do trudno dostępnego punktu, możemy zmienić ostrza na mniejsze, abyśmy mogli usunąć trawę z kątów, obok płotów oraz obok drzew.

Moc prezentowanego urządzenia wynosi 1,5 KM. Kosa nie ma problemu, aby pozbyć się zdrewniałej trawy albo krzewów. Trójzębna tarcza jest wystarczająco ostra, aby nie zatrzymać się na większej kępce trawy. Ze względu na różne końcówki średnica cięcia jest zmienna. Trójzębna tarcza ma średnicę 25,5 cm. Z kolei ostrza do cięcia całego trawnika mają średnicę 43 cm. W zestawie znajduje się również sekator do żywopłotów oraz piła.

Obwiedniowy uchwyt jest bardzo dobrze wyprofilowany, więc umożliwia utrzymanie kosy w rękach przez bardzo długi czas. Waga produktu wynosi 4,8 kg, ale sprzęt ma w zestawie pasy pozwalające na odciążenie rąk – nakładamy je na plecy. Użytkownicy docenili wysoką moc prezentowanej kosy.

 

 

 

 

Hecht 142 BTS

 

Hecht 142 BTS to urządzenie, które możemy łatwo przenosić. Wał kosy jest dzielony. Oznacza to, że możemy ją rozmontować, więc transport dwóch lekkich części nie jest trudny, a włożenie produktu do samochodu nie sprawi problemu. Ponowny montaż kosy zajmuje tylko chwilkę.

Uchwyt jest regulowany, więc możliwe jest dopasowanie urządzenia do naszego wzrostu. Tym samym użytkowanie kosy jest bardziej komfortowe. Jeżeli chodzi o sam uchwyt, to ma on specjalny kształt, który pozwala lepiej trzymać sprzęt. Dodatkowo prezentowana kosa spalinowa Hecht w dobrej cenie jest wyposażona w szelki. Dlatego praca z 6,8 kg sprzętem nie jest uciążliwa.

Opisywany produkt jest bardzo dokładny. Półokrągła głowica oraz krótkie ostrza pozwolą nam na pozbycie się trawy z trudno dostępnych miejsc. Jest to cecha, o której wspomina bardzo wielu Internautów. Oprócz tego użytkownicy uważają, że moc równa 2 KM, jest wystarczająca, aby pozbyć się nawet większych krzaków.

 

 

 

 

Hecht 152

 

Chcielibyśmy zaprezentować kosę spalinową Hecht 152 o wadze 8 kg. Pomimo stosunkowo wysokiej wagi użytkowanie kosy nie jest trudne, ponieważ jest ona wyposażona w szerokie pasy, które rozkładają jej wagę na rękach oraz na plecach. Oprócz tego regulowana rączka sprawia, że komfort pracy znacznie się zwiększa.

Transport kosy jest znacznie ułatwiony z powodu możliwości złożenia jej w pół. Montaż oraz demontaż produktu przebiega bardzo sprawnie. Jeżeli chodzi o moc, to wynosi ona 2,2 KM. Duże kępki trawy, większe krzaki o grubych badylach nie są w stanie zatrzymać kosy nie tylko dzięki dużej mocy, ale także za sprawą ostrych ostrzy.

Sprzęt ma kilka końcówek. Znajdziemy więc jedną przeznaczoną do szczegółowego przycinania boków trawnika, a także końcówkę do pozbywania się większych roślin. Dlatego kosa nie ma stałej średnicy cięcia – może wynosić od 25,5 cm do 44 cm. Użytkownicy wybierają produkt ze względu na dużą moc oraz wygodną pracę.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status