Najlepsza frezarka do drewna górnowrzecionowa

Ostatnio aktualizowane: 24.09.18

 

Jaką frezarkę do drewna górnowrzecionową wybrać?

 

Lubisz majsterkować? Praca w drewnie to Twoja pasja? A może bliska Ci osoba para się hobbystycznie stolarstwem? Jeśli, na któreś z tych pytań odpowiedziałeś tak, to pewnie będą interesować Cię elektronarzędzia, które można wykorzystać przy majsterkowaniu w drewnie. A może chcesz podarować bliskiej osobie, której pasja to praca w drewnie.

 

 

Frezarka do drewna to marzenie wielu stolarzy amatorów. Dlaczego? Otóż takie narzędzie umożliwia precyzyjną obróbkę drewna. A wprawny użytkownik potrafi rzeźbić za pomocą frezarki, tak jak rzeźbiarz z użyciem dłuta i noża. W sprzedaży znajduje się kilka rodzajów frezarek. Możemy znaleźć frezarki jednowrzecionowe oraz dwu lub wielowrzecionowe. Wyróżnia się również frezarki pod względem umiejscowienia wrzeciona. Są więc urządzenia górnowrzecionowe, w których wrzeciono znajduje się nad stołem stolarskim, dolnowrzecionowe, gdzie wrzeciono jest pod stołem stolarskim oraz równowrzecionowe. W ostatnim typie wrzeciono znajduje się na tym samym poziomie, jak stół.

Modele górnowrzecionowe są najczęściej wybierane przez użytkowników, ze względu na łatwość użytkowania. Ten typ frezarki jest również bardziej bezpieczny od frezarek dolnowrzecionowych, które wymagają doświadczenia i umiejętności.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem górnowrzecionowej frezarki do drewna to przed dokonaniem selekcji powinieneś sprawdzić kilka parametrów urządzenia. Dokładna analiza sprawi, że nie zawiedziesz się po zakupie.  

Pierwszym z parametrów, które powinno się wziąć pod uwagę jest moc urządzenia. By móc obrabiać twardsze drewna minimalna znamionowa moc frezarka musi wynosić 900 W. Urządzenia o mniejszej mocy mogą sobie nie poradzić z dębem czy bukiem. Możemy też nie być w stanie przy jego wykorzystaniu wykonywać bardziej wymagających ornamentów.

Ważnym aspektem każdej frezarki jest jej prędkość obrotowa. Im więcej obrotów, tym gładsza będzie powierzchnia, na której pracujemy. Dlatego też najlepsze górnowrzecionowe frezarki do drewna charakteryzują się wysoką prędkością obrotową. Ten parametr elektronarzędziach oscyluje w granicach 10000 – 30000 obrotów na minutę. Jak widać mamy tutaj dużą rozpiętość.

Planując rozmaite prace wykonywane za pomocą frezarki musisz zwrócić szczególną uwagę na wyposażenie modelu, który przypadł Ci do gustu. Gdyż to różnorakie prowadnice, szablony i frezy pozwalają wykonywać wymyślne dekoracje.

Uzbrojony w wiedzę powinieneś być w stanie dobrać odpowiednią maszynę, którą możesz znaleźć w naszym mini-rankingu poniżej.

 

 

Frezarki do drewna górnowrzecionowa – Ranking

 

 

Bosch POF 1400 ACE 060326C820

 

Bosch to firma ceniona za swoje wyroby na całym świecie. Każdy produkt, który zostaje wyprodukowany w jej fabryce jest bardzo wysokiej jakości. Dlatego też musieliśmy w naszym zestawieniu przedstawić produkt tego producenta. Bosch POF 1400 ACE 060326C820 charakteryzuje się mocą znamionową na poziomie 1400 W oraz prędkością obrotową w zakresie od 11000 do 28000 obrotów na minutę.

Użytkownik ma możliwość regulowania głębokości frezu w tym sprzęcie w skokach co 0,1 mm. Producent zastosował w tym modelu szereg udogodnień, wśród nich znajdziemy blokadę wrzeciona, podświetlenie miejsca pracy, odsysanie pyłu czy wygodne, miękkie boczne uchwyty. Poza tym Bosch POF 1400 ACE 060326C820 może pochwalić się takimi technologiami, jak Bosch Constant Electronic, która zapewnia stałą prędkość obrotową podczas pracy poprzez odpowiednie sterowanie dostarczaną energią elektryczną.

Technologia ta zapewnia także delikatny rozruch, który chroni silnik. Znajdziemy tutaj również technologię Bosch SDS, która pozwala na beznarzędziową wymianę osprzętu. Konsumenci natomiast przekazują, że urządzenie jest bezpieczne, łatwe w użytkowaniu oraz charakteryzuje się dobrą mocą.

 

 

 

 

Makita RP0900 

 

Makita RP0900 to górnowrzecionowa frezarka do drewna japońskiego producenta narzędzi elektrycznych Makita, na którą warto zwrócić uwagę. Jest to lekki (o wadze 2,7 kg) oraz poręczny (wymiary 25,6 x 11 x 21,7 cm) sprzęt, którego moc znamionowa wynosi 900 W. Natomiast maksymalna prędkość obrotowa kształtuje się na poziomie 27000 obrotów na minutę.  

Użytkownik ma do dyspozycji 3 stopniową regulację głębokości frezowania. A głębokość tą możemy ustawić w łatwy i szybki sposób za pomocą dźwigni szybkomocującej. Dodatkowo komfort pracy podnosi włącznik wbudowany w uchwyt, antypoślizgowa rękojeść i osłonka. W wyposażeniu standardowym znajdziemy prowadnicę równoległą, króciec odsysający, tulejkę zaciskową 6 mm oraz klucz montażowy. Czy jest to najlepsza frezarka do drewna górnowrzecionowa w 2018 roku? Trudno to jednoznacznie stwierdzić, gdyż na rynku znajdziemy dużo frezarek o podobnych parametrach.

Wiadomo jednak, że konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup produktu są ze swojego wyboru zadowoleni. W swoich opiniach przekazują, że model ten nie tylko przyda się do obróbki drewna, lecz także tworzyw sztucznych czy miękkiego aluminium.

 

 

 

 

Einhell RT-RO 55 4350490

 

Einhell to niemiecka firma specjalizująca się w produkcji elektronarzędzi, natomiast Einhell RT-RO 55 4350490 to najlepsza górnowrzecionowa frezarka do drewna w dobrej cenie. Model ten, dostępny już za niecałe 350 zł, charakteryzuje się mocą znamionową na poziomie 1200 W, minimalną prędkością obrotową wynoszącą 11000 obrotów na minutę, oraz maksymalną prędkością obrotową o wartości 30000 obrotów na minutę.

Całe urządzenie waży 4,2 kg. Za pomocą tego urządzenia będziemy mogli wykonać frezy o średnicy 6 mm lub 8 mm. Wymianę wrzeciona ułatwia blokada wrzeciona, natomiast bałagan tworzony podczas pracy zdecydowanie zredukuje przyłącze odsysania pyłu, które pozwoli na podłączenie odkurzacza w miejscu, gdzie gromadzą się odpadki. A rękojeść typu Softgrip zapewni wygodę podczas pracy.

Nie będziemy musieli się też obawiać odcisków na rękach. W wyposażeniu standardowym znajdziemy ogranicznik równoległy, przeciwwiórową osłonę zabezpieczającą oraz ogranicznik głębokości i adapter urządzenia odsysającego. Przeglądając pozostawione przez użytkowników opinie zyskujemy przekonanie, że jest to idealny sprzęt dla majsterkowiczów – amatorów.   

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...