Najlepsza frezarka do drewna górnowrzecionowa

Ostatnio aktualizowane: 14.08.20

 

Jeśli chciałbyś poznać wszystkie opinie na temat poszczególnych górnowrzecionowych frezarek do drewna, zajęłoby Ci to dużo czasu. Dlatego też postanowiliśmy zrobić to za Ciebie. Po przyjrzeniu się wielu produktom i przeczytaniu wielu recenzji wybraliśmy sprzęty, które cieszą się największym uznaniem konsumentów. Najwięcej pozytywnych opinii zdobyła górnowrzecionowa frezarka do drewna Bosch POF 1400 ACE 060326C820. Jest to model z silnikiem o stosunkowo dużej mocy, co stanowi gwarancję efektywności. Urządzenie ma wbudowaną diodę, która dobrze oświetla miejsce pracy, zapewniając odpowiednią widoczność. Pokryta antypoślizgowym materiałem rękojeść sprawia, że nie musimy się obawiać o nasze bezpieczeństwo. Możemy być pewni, że sprzęt nie wypadnie nam z dłoni. Wiele osób wskazuje, że model spełni oczekiwania osób początkujących. Wszystko za sprawą przyjaznego i łatwego systemu obsługi. Na drugim miejscu w zestawieniu uplasowała się górnowrzecionowa frezarka do drewna Makita RP0900. Można do niej podłączyć zewnętrzne urządzenie odsysające, co ułatwia pracę. Model ma solidnie wykonaną obudowę, która skutecznie chroni przed pyłem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką frezarkę do drewna górnowrzecionową wybrać?

 

Lubisz majsterkować? Praca w drewnie to Twoja pasja? A może bliska Ci osoba para się hobbystycznie stolarstwem? Jeśli, na któreś z tych pytań odpowiedziałeś tak, to pewnie będą interesować Cię elektronarzędzia, które można wykorzystać przy majsterkowaniu w drewnie. A może chcesz podarować bliskiej osobie, której pasja to praca w drewnie.

 

 

Frezarka do drewna to marzenie wielu stolarzy amatorów. Dlaczego? Otóż takie narzędzie umożliwia precyzyjną obróbkę drewna. A wprawny użytkownik potrafi rzeźbić za pomocą frezarki, tak jak rzeźbiarz z użyciem dłuta i noża. W sprzedaży znajduje się kilka rodzajów frezarek. Możemy znaleźć frezarki jednowrzecionowe oraz dwu lub wielowrzecionowe. Wyróżnia się również frezarki pod względem umiejscowienia wrzeciona. Są więc urządzenia górnowrzecionowe, w których wrzeciono znajduje się nad stołem stolarskim, dolnowrzecionowe, gdzie wrzeciono jest pod stołem stolarskim oraz równowrzecionowe. W ostatnim typie wrzeciono znajduje się na tym samym poziomie, jak stół.

Modele górnowrzecionowe są najczęściej wybierane przez użytkowników, ze względu na łatwość użytkowania. Ten typ frezarki jest również bardziej bezpieczny od frezarek dolnowrzecionowych, które wymagają doświadczenia i umiejętności.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem górnowrzecionowej frezarki do drewna to przed dokonaniem selekcji powinieneś sprawdzić kilka parametrów urządzenia. Dokładna analiza sprawi, że nie zawiedziesz się po zakupie.  

Pierwszym z parametrów, które powinno się wziąć pod uwagę jest moc urządzenia. By móc obrabiać twardsze drewna minimalna znamionowa moc frezarka musi wynosić 900 W. Urządzenia o mniejszej mocy mogą sobie nie poradzić z dębem czy bukiem. Możemy też nie być w stanie przy jego wykorzystaniu wykonywać bardziej wymagających ornamentów.

Ważnym aspektem każdej frezarki jest jej prędkość obrotowa. Im więcej obrotów, tym gładsza będzie powierzchnia, na której pracujemy. Dlatego też najlepsze górnowrzecionowe frezarki do drewna charakteryzują się wysoką prędkością obrotową. Ten parametr elektronarzędziach oscyluje w granicach 10000 – 30000 obrotów na minutę. Jak widać mamy tutaj dużą rozpiętość.

Planując rozmaite prace wykonywane za pomocą frezarki musisz zwrócić szczególną uwagę na wyposażenie modelu, który przypadł Ci do gustu. Gdyż to różnorakie prowadnice, szablony i frezy pozwalają wykonywać wymyślne dekoracje.

Uzbrojony w wiedzę powinieneś być w stanie dobrać odpowiednią maszynę, którą możesz znaleźć w naszym mini-rankingu poniżej.

 

 

Frezarki do drewna górnowrzecionowa – Ranking

 

 

Bosch POF 1400 ACE 060326C820

 

Bosch to firma ceniona za swoje wyroby na całym świecie. Każdy produkt, który zostaje wyprodukowany w jej fabryce jest bardzo wysokiej jakości. Dlatego też musieliśmy w naszym zestawieniu przedstawić produkt tego producenta. Bosch POF 1400 ACE 060326C820 charakteryzuje się mocą znamionową na poziomie 1400 W oraz prędkością obrotową w zakresie od 11000 do 28000 obrotów na minutę.

Użytkownik ma możliwość regulowania głębokości frezu w tym sprzęcie w skokach co 0,1 mm. Producent zastosował w tym modelu szereg udogodnień, wśród nich znajdziemy blokadę wrzeciona, podświetlenie miejsca pracy, odsysanie pyłu czy wygodne, miękkie boczne uchwyty. Poza tym Bosch POF 1400 ACE 060326C820 może pochwalić się takimi technologiami, jak Bosch Constant Electronic, która zapewnia stałą prędkość obrotową podczas pracy poprzez odpowiednie sterowanie dostarczaną energią elektryczną.

Technologia ta zapewnia także delikatny rozruch, który chroni silnik. Znajdziemy tutaj również technologię Bosch SDS, która pozwala na beznarzędziową wymianę osprzętu. Konsumenci natomiast przekazują, że urządzenie jest bezpieczne, łatwe w użytkowaniu oraz charakteryzuje się dobrą mocą.

Bosch POF 1400 ACE 060326C820 to górnowrzecionowa frezarka do drewna o mocy równej 1400 W. Jest to model zasilany elektrycznie. Waga produktu wynosi 3,5 kg.

Zalety
Regulacja głębokości frezowania:

Użytkownik może regulować głębokość frezowania, dostosowując tym samym sprzęt do swoich potrzeb. Dokładność ustawień wynosi do 1/10 mm.

Dioda:

Sprzęt ma wbudowaną diodę, która dobrze oświetla miejsce pracy. W rezultacie obróbka drewna jest precyzyjna. Praca jest komfortowa dla oczu, a tym samym mniej męcząca.

Rękojeść Softgrip:

Na uwagę zasługuje solidnie wykonana rękojeść Softgrip. Jest ona pokryta miękkim w dotyku, antypoślizgowym materiałem. Gwarantuje to bezpieczeństwo pracy. Nie musimy się obawiać o to, że frezarka wypadnie nam z rąk.

Cicha praca:

Klienci potwierdzają, że urządzenie nie generuje zbyt dużego hałasu w trakcie pracy.

Obsługa:

Ze względu na to, że model jest łatwy w obsłudze, poleca się go także osobom, które nie mają doświadczenia z użytkowaniem tego typu sprzętu.

Wady
Brak prowadnicy obustronnej:

Urządzenie nie ma prowadnicy obustronnej, co dla niektórych osób jest minusem. Wielu użytkowników podkreśla, że taka prowadnica stanowi duże ułatwienie przy obróbce wąskich elementów.

 

 

 

 

Makita RP0900 

 

Makita RP0900 to górnowrzecionowa frezarka do drewna japońskiego producenta narzędzi elektrycznych Makita, na którą warto zwrócić uwagę. Jest to lekki (o wadze 2,7 kg) oraz poręczny (wymiary 25,6 x 11 x 21,7 cm) sprzęt, którego moc znamionowa wynosi 900 W. Natomiast maksymalna prędkość obrotowa kształtuje się na poziomie 27000 obrotów na minutę.  

Użytkownik ma do dyspozycji 3 stopniową regulację głębokości frezowania. A głębokość tą możemy ustawić w łatwy i szybki sposób za pomocą dźwigni szybkomocującej. Dodatkowo komfort pracy podnosi włącznik wbudowany w uchwyt, antypoślizgowa rękojeść i osłonka. W wyposażeniu standardowym znajdziemy prowadnicę równoległą, króciec odsysający, tulejkę zaciskową 6 mm oraz klucz montażowy. Czy jest to najlepsza frezarka do drewna górnowrzecionowa w 2020 roku? Trudno to jednoznacznie stwierdzić, gdyż na rynku znajdziemy dużo frezarek o podobnych parametrach.

Wiadomo jednak, że konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup produktu są ze swojego wyboru zadowoleni. W swoich opiniach przekazują, że model ten nie tylko przyda się do obróbki drewna, lecz także tworzyw sztucznych czy miękkiego aluminium.

Frezarka górnowrzecionowa Makita RP0900 ma moc równą 900 W. Produkt waży 2,7 kg. Wymiary sprzętu są następujące: długość 25,6 cm, szerokość – 11 cm i wysokość – 21,7 cm.

Zalety
Ochrona przed pyłem:

Urządzenie ma specjalne zabezpieczenie przed pyłem. W rezultacie wewnętrzny mechanizm jest odpowiednio chroniony, a użytkownik ma bardziej komfortowe warunki pracy

Zewnętrzne urządzenie odsysające:

Jeśli zastosujemy odpowiednią końcówkę, możemy podłączyć zewnętrzne urządzenie odsysające. Pozwoli nam ono czyścić sprzęt i miejsce pracy m.in. z pozostałych po pracy pyłu i ścinków drewna.

Waga i wymiary:

Górnowrzecionowa frezarka do drewna waży niecałe 3 kg, więc jej przenoszenie jest łatwe. Dla wielu konsumentów atutem są także kompaktowe wymiary produktu.

Możliwość ułożenia w odwrotnej pozycji:

Urządzenie może być ułożone w odwrotnej pozycji, co przydaje się w trakcie wymiany poszczególnych akcesoriów czy podczas przechowywania.

Wady
Tylko do domowego użytku:

Zdaniem niektórych osób prezentowany sprzęt znajdzie zastosowanie tylko do prywatnego użytku. Nie będzie odpowiedni dla użytkowników, którzy chcą korzystać z urządzenia np. w pracy.

 

 

 

 

Einhell RT-RO 55 4350490

 

Einhell to niemiecka firma specjalizująca się w produkcji elektronarzędzi, natomiast Einhell RT-RO 55 4350490 to najlepsza górnowrzecionowa frezarka do drewna w dobrej cenie. Model ten, dostępny już za niecałe 350 zł, charakteryzuje się mocą znamionową na poziomie 1200 W, minimalną prędkością obrotową wynoszącą 11000 obrotów na minutę, oraz maksymalną prędkością obrotową o wartości 30000 obrotów na minutę.

Całe urządzenie waży 4,2 kg. Za pomocą tego urządzenia będziemy mogli wykonać frezy o średnicy 6 mm lub 8 mm. Wymianę wrzeciona ułatwia blokada wrzeciona, natomiast bałagan tworzony podczas pracy zdecydowanie zredukuje przyłącze odsysania pyłu, które pozwoli na podłączenie odkurzacza w miejscu, gdzie gromadzą się odpadki. A rękojeść typu Softgrip zapewni wygodę podczas pracy.

Nie będziemy musieli się też obawiać odcisków na rękach. W wyposażeniu standardowym znajdziemy ogranicznik równoległy, przeciwwiórową osłonę zabezpieczającą oraz ogranicznik głębokości i adapter urządzenia odsysającego. Przeglądając pozostawione przez użytkowników opinie zyskujemy przekonanie, że jest to idealny sprzęt dla majsterkowiczów – amatorów.   

Einhell Red RT-RO 55 4350490 to dobra górnowrzecionowa frezarka do drewna do 350 zł. Moc sprzętu wynosi 1200 W. Model waży 4 kg.

Zalety
Kabel zasilający:

Konsumenci doceniają to, że kabel zasilający ma długość 3 m. Nie trzeba się więc obawiać o brak komfortu podczas pracy.

Blokada wrzeciona:

Dzięki blokadzie wrzeciona montowanie frezów jest łatwe. Wrzeciono utrzymuje się w jednej pozycji, co pozwala swobodnie dokręcić elementy mocujące tarczę.

Obudowa:

Odporna na zarysowania obudowa potwierdza, że jakość wykonania modelu jest bardzo dobra. Do produkcji frezarki wykorzystano solidne materiały.

Wady
Głośność:

Zdaniem niektórych użytkowników urządzenie generuje nieprzyjemny hałas w trakcie pracy.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status