Najlepsza elektryczna dmuchawa do liści

Ostatnio aktualizowane: 06.07.20

 

Jaką elektryczną dmuchawę do liści wybrać?

 

Jeśli jesteś posiadaczem dużego ogrodu, powinieneś przemyśleć nabycie dmuchawy do liści. Jest to niezawodny sprzęt, który ułatwi jesienne porządki i zaoszczędzi nasz czas i energię. Producenci tego typu urządzeń oferują szeroką gamę modeli, różniących się od siebie kształtem, wagą, czy parametrami. Aby ułatwić Ci wybór najlepszego przyrządu przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, czym kierować się przy zakupie. Na końcu zamieściliśmy także ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze elektryczne dmuchawy do liści.

Wybierając dmuchawę do liści powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Jedną z nich jest waga przyrządu. Pamiętajmy, że w czasie pracy produkt jest cały czas noszony na ramieniu. Dobrym rozwiązaniem będzie zatem nabycie jak najlżejszego modelu, którego dźwiganie nie sprawi nam kłopotu. Wygodną opcją są również urządzenia do noszenia na plecach lub wyposażone w kółka transportowe.

Sprawdźmy także pojemność worka na liście. Z reguły jest to od 25 do 70 litrów. Jednak im jest on większy, tym wyższa będzie waga po jego napełnieniu. Mniejsze worki z kolei należy często opróżniać. Najlepszym rozwiązaniem jest dopasowanie wielkości do własnych możliwości fizycznych, jednak optymalną opcją wydaje się być nabycie sprzętu z workiem o pojemności około 30-40 litrów.

Istotne jest także bezpieczeństwo użytkowania. Najlepsza elektryczna dmuchawa do liści w 2020 roku wyposażona jest we włącznik, który trzeba dociskać cały czas, by sprzęt działał. Dzięki temu nie ma obaw, że duża siła ssąca może zagrozić naszym dzieciom lub zwierzętom, gdyż cały czas mamy ją pod kontrolą.

Nie bez znaczenia jest także moc odkurzacza. Powinna być ona dopasowana do powierzchni terenu, który chcemy wysprzątać. Im większy obszar, tym moc urządzenia powinna być wyższa, aby sprostać swojemu zadaniu. Zwróćmy także uwagę na długość kabla, gdyż od niego zależy zasięg naszego przyrządu.

Dmuchawa może być także wyposażona w dodatkowe funkcje, takie jak rozdrabnianie. Dzięki niej zmniejsza się objętość liści, a my możemy pracować dłużej bez konieczności ciągłego opróżniania worka.

 

 

Dmuchawy do liści elektryczne – Ranking

 

 

Gardena ErgoJet 3000 9332-20

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Gardena ErgoJet 3000 9332-20. Jest to wielofunkcyjne urządzenie ogrodowe, które doskonale sprawdza się jako dmuchawa, odkurzacz i rozdrabniacz do liści. Zmiana trybu z dmuchania na odkurzanie jest niezwykle szybka i łatwa dzięki zastosowaniu technologii Click Fit.

Przyrząd wyposażony jest w metalowy wirnik, który skutecznie rozdrabnia mniejsze odpady podczas odkurzania. Posiada również skrobak, przydatny do usuwania mokrych liści. Jego wyprofilowany uchwyt wykonany jest z miękkich materiałów, które dopasowują się do dłoni i zapewniają komfort użytkowania.

Sprzęt ma moc 3000 W i wydmuchuje powietrze z prędkością 310 km/h. Posiada on duży kosz o pojemności 45 litrów, co sprawia, że nie musimy go często opróżniać. Produkt waży jedynie 4,8 kg, więc jego noszenie nie będzie dla nas męczące.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego przyrządu twierdzą, że jest on bardzo skuteczny.

 

 

 

 

Black&Decker GW3050

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć także modelu Black&Decker GW3050. Jest to dmuchawa do liści połączona z odkurzaczem, która zapewni utrzymanie idealnego porządku w ogrodzie.

Sprzęt wyposażony jest w metalowy wiatrak, dzięki któremu objętość rozdrabniania jest większa, a poziom hałasu obniża się. Bardzo duża prędkość wydmuchu 418 km/h sprawia, że nawet najcięższe prace związane z porządkowaniem ogrodu stają się łatwe i przyjemne. Co więcej, zwiększona moc zasysania pozwala na usunięcie nawet najbardziej uporczywych odpadów.

Przyrząd posiada skrobak, pozwalający na usunięcie mokrych liści. Dzięki funkcjonalnemu przełącznikowi, mamy możliwość zmiany prędkości i dostosowania jej do wykonywanej pracy.

Dmuchawa waży 3,7 kg, dzięki czemu łatwo się nią manewruje. Zawiera ona również 50-litrowy worek, przez co nie musimy martwić się o jego częste opróżnianie. Opinie użytkowników o tym sprzęcie są bardzo pozytywne. Doceniają oni jego dużą moc oraz solidne wykonanie.

 

 

 

 

Nac Vbe300-AS-H

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu Nac Vbe300-AS-H. Ta elektryczna dmuchawa do liści w dobrej cenie skutecznie pomoże posprzątać ogród z liści i innych odpadów organicznych.

Korpus przyrządu wykonany został z materiału ABS, który gwarantuje jego trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jego elektryczny silnik ma moc 3000 W, dzięki czemu pracuje sprawnie i wydajnie. Duża pojemność worka na liście 45 litrów sprawia, że nie musimy go często opróżniać.

Model ten wyposażony jest w regulowany uchwyt oraz kółka, dzięki którym możemy łatwo pracować rurą ssącą. Posiada on także rozdrabniacz do liści, przez co zmniejszają one swoją objętość w skali 10:1.

Rura ssąca tego sprzętu jest składana, co ułatwia jej przechowywanie. Produkt waży jedynie 3,2 kg, dzięki czemu jego użytkowanie jest komfortowe. Nie obciąża on naszych mięśni i stawów oraz minimalizuje zmęczenie.

Urządzenie ma bardzo dobre oceny od użytkowników, którzy w swoich recenzjach wspominają o jego dużej mocy, atrakcyjnej cenie i solidnym wykonaniu.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status