Najlepsza dmuchawa i odkurzacz do liści

Ostatnio aktualizowane: 10.08.20

Jaką dmuchawę i odkurzacz do liści wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Jeśli posiadasz ogród i jeszcze nie zakupiłeś odkurzacza ogrodowego, to nasz poradnik jest właśnie dla Ciebie. Postanowiliśmy tym razem przedstawić najlepsze dmuchawy i odkurzacze do liści. Opiszemy cechy, jakie ma dobre urządzenie, i na co zwracać uwagę przy zakupie modelu dla siebie.

Jest to czynnik, który należy dopasować do wielkości ogrodu. Gdy wybierzemy dmuchawę o małej mocy do dużego ogrodu, będzie ona musiała długo i z przerwami go oczyszczać. Podobnie, gdy wybierzesz zbyt mocne urządzenia do malutkiego ogrodu, to za dużą moc zapłacisz więcej, a nie zdołasz jej u siebie wykorzystać. Zwykle większą mocą mogą się pochwalić odkurzacze spalinowe, również nie są one ograniczone zasięgiem kabla elektrycznego. Do przydomowych ogrodów zwykle wystarcza urządzenie elektryczne z mocą 2000 – 3000 w.

To sprawa ważna dla użytkownika, wszak to urządzenie, które musisz podczas pracy utrzymywać w ręce lub na ramieniu. Przeciętnie waga takiego sprzętu utrzymuje się w okolicach 4 – 6 kg. Wygodne jest również to, gdy producent przewidzi pas na ramię do przenoszenia urządzenia, lub będzie to urządzenie przystosowane do noszenia na plecach (odkurzacze plecakowe).

Worek na liście to element całkowicie niezbędny przy funkcji odkurzacza. Pojemności worków wahają się od 25 do 70 litrów. Im większy worek, tym rzadziej go opróżniasz, ale też i dłużej go dźwigasz podczas pracy. Zatem radzimy wybrać optymalną wielkość przybliżoną do 45 litrów.

Rozdrabniacz do liści to równie ważny element urządzenia. To on pozwala na przede wszystkim zmniejszenie ich objętości w worku, a następnie na szybsze ich rozłożenie w kompostowniku. Rozdrabniacz taki powinien zmniejszać objętość liści przynajmniej 10-krotnie, choć najlepsza dmuchawa i odkurzacz do liści w 2020 roku potrafi rozdrobnić je kilkunastokrotnie.

Ponieważ siła ssąca odkurzacza jest naprawdę duża, dobrze jest, jeśli zakupiony model przez Ciebie będzie posiadał wyłącznik bezpieczeństwa. Dmuchawy i odkurzacze do liści w dobrej cenie posiadają guzik, który trzeba podczas pracy przyciskać, gdy się uścisk zwolni, urządzenie wyłącza się. Istotne w takim urządzeniu jest również to, aby przełączanie z funkcji dmuchawy na odkurzacz i odwrotnie odbywało się łatwo i bez narzędziowo.

 


Dmuchawa i odkurzacz do liści – Ranking

 

 

Gardena ErgoJet 3000 9332-20

 

Gardena ErgoJet 3000 9332-20 to dmuchawa – odkurzacz o mocy znamionowej 3000 W. Model ten ma prędkość przepływu powietrza sięgającą 310 km/h. Model ten sprawdza się zarówno, jako dmuchawa do liści, odkurzacz, a także rozdrabniacz liści i swoimi funkcjami pozwala na staranne i szybkie oczyszczenie ogrodu.

Zmiana funkcji i narzędzi do nich stosowanych odbywa się szybko i bez narzędziowo dzięki opatentowanej funkcji ClickFit. Zasysanie liści przez odkurzacz odbywa się z prędkością 170 litrów na sekundę. A pojemność kosza na zebrane liście wynosi 45 litrów i dzięki rozdrobnieniu liści w stosunku 16: 1 jest to całkiem spora objętość. Skuteczne rozdrabnianie liści zapewnia metalowy wirnik. W przypadku, gdy wilgotne liście przylepią się do urządzenia, mamy tu wśród wyposażenia specjalny skrobak do ich usuwania.

Warto również wiedzieć, że długość kabla elektrycznego wynosi tu zaledwie 30 cm, więc niezbędny będzie przedłużacz. Waga tego modelu wynosi 4,8 kg, co przy ergonomicznym, wygodnym uchwycie wykonanym z miękkich elementów pozwala na optymalny komfort pracy. Użytkownicy są zdania, że jest to model o dużej mocy i ma dużą siłę wydmuchu.

 

 

 

Bosch Als25 06008A100

 

Bosch Als25 06008A100 to urządzenie do wydmuchiwania, odkurzania i rozdrabniania liści o mocy 2500 W. Przy czym wydajność dmuchawy to 800 m³/h. Prędkości dmuchawy jest również regulowana do 300 km/h zapewnia to łatwe sprzątanie i usuwanie sklejonych i wilgotnych liści. Gdy urządzenie pracuje, jako odkurzacz i zasysa liście do worka o pojemności 45 litrów, wykonanego z wodoodpornej tkaniny, to zostaje również włączona funkcja rozdrabniania liści.

Dzięki rozdrabnianiu liści w stosunku 10: 1 w worku zmieści się ich znacznie więcej, co pozwala na rzadsze jego opróżnianie. A długi uchwyt i zamek błyskawiczny ułatwiają opróżnianie worka. Model ten ma ergonomiczne, przestawne uchwyty, gwarantujące równomierny rozkład ciężaru zapewniający większy komfort pracy. Urządzenie w zależności od dołączonych dodatków ma wagę 3,2 kg w wersji z nadmuchem, i przy funkcji ssania ciężar ten wynosi 4,4 kg.

Ponadto mamy tu miękki pas na ramię, który ułatwia trzymanie urządzenia podczas pracy. Według osób, które używają tego modelu, jest on wydajny i funkcjonalny i pozwala na szybkie posprzątanie ogrodu.

 

 

 

Nac Vbe320-As-J

 

Trzyfunkcyjny model Nac Vbe320-As-J dmuchawy, odkurzacza i rozdrabniacza jest wyposażony w silnik elektryczny o mocy 3200 W. Maszyna doskonale się spisuje w pracach porządkowych ogrodu i szybko, a także bezproblemowo wydmuchuje liście z zakamarków, a następnie wciąga je do worka po drodze rozdrabniając. Worek na liście ma tu 40 litrów i dzięki rozdrabnianiu liści 10: 1 nie trzeba go zbyt często podczas pracy opróżniać.

Dmuchawa ma natomiast regulowaną płynnie prędkość nadmuchu od 160 do 250 km/h. Korpus tego modelu został specjalnie wzmocniony i dzięki zastosowaniu materiału ABS odpornego na uderzenia jest odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. A samo urządzenie ma specjalny system szybkiego czyszczenia, zatem po użyciu nie tylko posesja, ale też i samo urządzenie będzie czyste.  

Osoby używające tego modelu twierdzą, że ma ono wyjątkowo dużą moc, dzięki której zarówno wydmuchiwanie, jak i wciąganie liści odbywa się szybko i sprawnie. Przydatna też okazała się funkcja samooczyszczenia urządzenia.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status