Najlepsza dmuchawa do liści Makita

Ostatnio aktualizowane: 14.07.20

 

Jaką dmuchawę do liści Makita wybrać?

 

Wiosenne porządki w ogrodzie są bardzo pracochłonną czynnością. Niestety, zagrabienie wszystkich liści z każdego zakątka nie jest rzeczą prostą, a co więcej wymaga użycia sporej siły. Jeśli problem ten jest Ci dobrze znany, to chcemy polecić Ci zakup dmuchawy do liści. Dobrze wybrane urządzenie zdecydowanie skróci czas potrzebny na wysprzątanie ogrodu. Aby ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy ten oto poradnik, by pokazać czym charakteryzują się najlepsze dmuchawy do liści Makita oraz pomóc Ci w podjęciu decyzji o zakupie. Co więcej, na końcu tego artykułu znajdziesz niewielkie zestawienie z trzema godnymi polecenia modelami.

Makita jest znaną japońską marką, która trudni się produkcją i dystrybucją sprzętów spalinowych i narzędzi elektrycznych. Za sprawą innowacyjnej technologii, produkty tej firmy cechują się dużą funkcjonalnością i efektywnością pracy. Producent w swojej ofercie posiada sporo modeli z branży leśnej oraz ogrodowej. Makita wprowadziła na rynek wiertarki, bruzdownice, szlifierki, młotki, odkurzacze i pilarki.

Decydując się na zakup takiego sprzętu w pierwszej kolejności powinieneś przyjrzeć się, w jaki sposób jest on zasilany. Na rynku dostępne są trzy warianty dmuchaw do liści: spalinowe, elektryczne akumulatorowe oraz sieciowe. Pierwszy rodzaj cechuje się dużą wydajnością, ale i sporym ciężarem, gdyż posiada duży silnik. Jeśli interesuje Cię najlepsza dmuchawa do liści Makita w 2020 roku o dużej mocy, to ten typ produktów Ci się spodoba. Drugim rodzajem są modele elektryczne akumulatorowe, które można zawiesić w pasie. Zwróć uwagę, że z powodu średniej wydajności, urządzenie to jest raczej polecane do niewielkich podwórek. Ostatnim rodzajem są produkty elektryczne, sieciowe. Odznaczają się one średnią wygodą, gdyż wymagają ciągłego podłączenia do prądu, co ogranicza nasze ruchy.

Istotnym czynnikiem, na który musisz zwrócić uwagę jest moc maszyny. Im jest ona większa, tym wydajniejsza jest praca interesującego Cię modelu. Ten parametr jest istotny dla osób, które posiadają duże podwórko. Niestety, sprzęty o średniej sile nie będą w stanie poradzić sobie z uprzątnięciem ogrodu o dużej powierzchni.

Warto również zwrócić uwagę na poziom emitowanego hałasu. Niestety, może on przeszkadzać nie tylko reszcie domowników, ale również sąsiadom. Pamiętaj, że zazwyczaj porządkujemy nasze ogrody w weekendy, gdy mamy wolne. Jest to niestety również czas, gdy wiele osób odsypia zmęczenie. Może się zatem okazać, że nasza praca, będzie komuś przeszkadzać.

 

 

Dmuchawy do liści Makita – Ranking

 

 

Makita UB1103

 

Jeśli pragniesz zakupić nowoczesną i bardzo wydajną dmuchawę do liści, to polecamy Ci model UB1103, marki Makita. Jest to godne polecenia urządzenie o mocy 600 W. Dzięki temu uprzątnięcie liści z średniej wielkości ogrodu nie zajmie Ci zbyt długo. Warto dodać, że obroty biegu jałowego wynoszą 16000 w ciągu 1 minuty.

Dużym atutem prezentowanego produktu jest jego niewielka waga, wynosząca jedynie 2 kg. Sprawia to, że przenoszenie urządzenia nie będzie zbyt uciążliwie. Co więcej, nawet nieco starsze osoby, które nie mają już tyle siły, powinny temu podołać. Ciśnienie powietrza wynosi 589 mm. Dzięki temu maszyna może być używana zarówno jako dmuchawa lub jako sprzęt odsysający, co zwiększa jej funkcjonalność.

Wiedz, że prędkość i siła pracy produktu jest regulowana, zatem bez trudu dostosujesz ją do swoich potrzeb. Wymiary modelu to: długość – 47,9 cm, szerokość 18,5 cm i wysokość 17,8 cm,

Opinie konsumentów są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło ergonomiczny kształt, który zapewnia wygodną i szybką pracę.

 

 

 

 

Makita UB0800X

 

Model UB0800X marki Makita to nowoczesna i bardzo wydajna dmuchawa do liści, która pomoże Ci w wiosennych porządkach. Wielu konsumentów decyduje się na zakup tego elektrycznego modelu ze względu na jego dużą moc, która wynosi 1650 W oraz wydajność pracy. Urządzenie nadaje się do sprzątania trawników, chodników, podjazdów. Warto dodać, że produkt można przemienić na model odsysający, co pozwala na osuszenie nawierzchni, czy podłogi.

Atutem urządzenia jest ergonomiczna rękojeść, która zapewnia szybką pracę. Prędkość na pierwszym biegu – 9000 obrotów na minutę, a na drugim biegu – 17000 obrotów na minutę. Przebieg powietrza można regulować w zakresie 3,6 m3 na minutę do 7,1 m3 na minutę. Wymiary maszyny to: długość – 81 cm, szerokość – 22 cm, wysokość 30 cm, zaś całkowity ciężar urządzenia to jedynie 3,2 kg. Dzięki temu nawet osoby starsze będą mogły bez przeszkód przenosić dmuchawę.

Opinie konsumentów o prezentowanym produkcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło dużą moc, która pozwala na szybkie uprzątnięcie liści z ogrodu. Za sprawą mocnego silnika, maszyna może być używana do dużych powierzchni.

 

 

 

 

Makita Bub182Z

 

Dokonując porządków w ogrodzie powinniśmy zaopatrzyć się w wydajny sprzęt, który pomoże nam zaoszczędzić czas. Takim urządzeniem jest Bub182Z marki Makita. Jest to wysokiej jakości, nowoczesna dmuchawa do liści, która powinna znaleźć się w każdym domu z ogrodem.

Największym atutem urządzenia jest jego niewielka waga, wynosząca 1,7 kg. Dzięki temu, przenoszenie urządzenia nie jest uciążliwe. Co więcej, nawet osoby starsze nie będą miały problemu z przenoszeniem dmuchawy. Wymiary prezentowanego produktu to: szerokość – 15,5 cm, wysokość – 21,2 cm i długość – 52,5 cm. Warto dodać, że model ten posiada antypoślizgową rękojeść, co gwarantuje pewny chwyt. Ponadto to ta bardzo wydajna dmuchawa do liści Makita w dobrej cenie cechuje się wydajnością 2,6 m3 w ciągu 1 minuty. Dodatkowo posiada 3 biegi, co pozwala na dostosowanie tempa pracy do warunków.

Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło ergonomiczną konstrukcję oraz dużą moc maszyny. Również możliwość kontroli tempa i siły pracy dmuchawy za pomocą spustu spotkała się z pozytywną reakcja użytkowników.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status