Najlepsza dalmierz laserowy Makita

Ostatnio aktualizowane: 24.04.19

 

Jaki dalmierz laserowy Makita wybrać?

 

Dalmierz laserowy to dość popularny sprzęt wykorzystywany w branży budowlanej. Służy do pomiarów odległości, powierzchni oraz kubatury. Urządzenie oblicza dystans na podstawie czasu, w którym impuls elektromagnetyczny przemierza określony odcinek. Dalmierze laserowe są najczęściej kupowane przez konsumentów. Jeśli jednak nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy zakupie produktu, poniższy poradnik Ci w tym pomoże. Poniżej znajdziesz wskazówki pomocne podczas zakupu, a także ranking produktów, które cieszą się wśród Internautów dużą popularnością.

 

 

Makita Corporation to firma założona w 1915 roku. Z początkiem działalności zajmowała się jedynie sprzedażą i naprawą silników elektrycznych. Przez wszystkie lata aż do dziś nieustannie umacnia swoją pozycję na rynku poprzez rozszerzanie działalności. Obecnie oprócz szerokiej oferty elektronarzędzi, oferuje też urządzenia pneumatyczne, akumulatorowe i ogrodowe. Natomiast 200 punktów serwisowych w Polsce dba o dobry stan techniczny narzędzi.

Na rynku oferowanych jest wiele modeli dalmierzy, które różnią się między sobą zasięgiem, dokładnością pomiarów i oprzyrządowaniem. W większości produktów mamy zasilanie bateriami 1,5 V – wystarczają na wykonanie nawet kilku tysięcy pomiarów. Ponadto jest to lekkie urządzenia o niewielkich gabarytach, które z pewnością zmieści się w kieszeni każdego budowlańca. Najlepsze dalmierze laserowe Makita w 2019 roku cechują się niezawodnością, funkcjonalnością oraz solidnym wykonaniem.

Podstawą każdego dalmierza laserowego jest układ elektroniczno – optyczny. Wysyła on elektromagnetyczny impuls, który w momencie, gdy dociera do odmierzonego obiektu, odbija się od jego powierzchni. Z kolei odbity sygnał powraca do układu i dokonuje się jego analizy. Im jaśniejszy i bardziej porowaty cel, tym dokładność pomiaru jest bardziej precyzyjna. Takie zastosowanie produktu jest możliwe dzięki wbudowaniu wielu funkcji pomiarowych do urządzenia.

Najlepsze dalmierze laserowe Makita wyznaczają odległość na podstawie czasu, w którym impuls pokonuje dystans do obiektu i spowrotem, a wyniki wyświetlane są na ekranie LCD. Nawet najbardziej zaawansowany produkt będzie się nadawał do prac wewnętrznych. Natomiast nie każdy sprawdzi się na zewnątrz. Przy pracach na świeżym powietrzu warto zaopatrzyć się w sprzęt z większym zakresem pomiaru. Co ważniejsze, do pomiarów większych niż 40-50 m trzeba szukać modeli, które wyposażone są w celownik optyczny lub cyfrowy.  

Na rynku dostępne są również dalmierze odporne na wodę i kurz przydatne w trudnych warunkach atmosferycznych. Ponadto wyróżniamy też produkty, które wyposażone są w łącza Bluetooth.

 

 

Dalmierze laserowe Makita – Ranking

 

 

Makita LD050P

 

Makita LD050P to produkt o zasięgu pomiaru do 50 metrów. Natomiast dokładność pomiaru wynosi +/- 2 mm. W związku z tym model ten dokonuje precyzyjne i dokładne wyniki, co umożliwia szybką oraz poprawną pracę. Na jednym zestawie baterii możemy dokonać do 3000 pomiarów.

Podstawową funkcją jest pojedynczy pomiar odległości. Jednakże można też dokonać pomiaru wysokości minimalnej oraz maksymalnej. Oczywiście to nie jedyne możliwości tego urządzenia. Możemy zmierzyć też obszar objętości czy dokonać pośrednich pomiarów. Ponadto dalmierz wyposażony jest w funkcję trygonometryczną, czyli możliwość pomiaru 2 lub 3 punktów.

Ten dalmierz laserowy Makita w dobrej cenie wyposażony jest w funkcję zapamiętania 5 ostatnich pomiarów. Dzięki temu mamy możliwość powrócić do otrzymanego wyniku. Ponadto jest to urządzenie bardzo funkcjonalne. W tak małym sprzęcie mieści się bardzo dużo możliwości.

Model Makita LD050P cieszy się również popularnością pośród kupujących, ponieważ urządzenie jest bardzo lekkie i małe, więc nie przeszkadza w kieszeni budowlańca. Co więcej, dużą zaletą tego produktu, często wymienianą przez konsumentów, jest ochrona przed pyłem i woda. Istotna, gdy musimy dokonać pomiaru w trudnych warunkach atmosferycznych bądź też budowlanych.

Jeśli już zakupimy ten model dalmierza laserowego, należy pamiętać o jego prawidłowym użytkowaniu. Urządzenie będzie dobrze funkcjonować w temperaturach do 40 st. C. Z kolei trzeba go przechowywać w zakresie temperatury od 25 st. C do 70 st. C.

 

 

 

 

Makita LD080PI 

 

Godnym polecenia modelem jest Makita LD080PI, którego zasięg pomiaru sięga aż do 80 m. Z kolei dokładność pomiaru tego sprzętu też jest precyzyjna i wynosi +/- 1,5 mm. Istotny jest również fakt, iż na jednym zestawie baterii można dokonać aż do 5000 pomiarów.

Dalmierz laserowy ma wiele funkcji zarówno tych podstawowych, jak i bardziej zaawansowanych. Z pomocą tego urządzenia można zmierzyć pojedynczą odległość czy też dokonać pomiaru wysokości i ciągłości (maksymalnej oraz minimalnej). Kolejnymi funkcjami, jakie posiada Makita LD080PI jest między innymi wyznaczanie odległości, dodawanie i odejmowanie oraz obliczanie powierzchni i objętości.

Produkt wyposażony jest również w dodatkowe możliwości. Jedną z nich jest funkcja trygonometryczna. Pozwala na zmierzenie 2 lub 3 punktów lub wysokości cząstkowych. Z kolei idealna linia horyzontu pozwala na utrzymanie poziomu. Do mniej znanych, dodatkowych możliwości urządzenia, które należałoby tu wyróżnić, należą: poziomowanie i stopka wielofunkcyjna.

Użytkownicy wspólnie uznają, że dalmierz laserowy jest bardzo funkcjonalnym i dobrze wykonanym urządzeniem. Internauci cenią sobie również ten produkt za wbudowaną możliwość zapamiętania aż do 20 pomiarów. Dodatkową opcją urządzenia, z powodu której urządzenie to cieszy się coraz większą popularnością, jest to, że można zamontować dalmierz na statywie fotograficznym.

Co więcej, produkt ten jest odporny na wodę i kurz. Dużym atutem modelu jest to, że sprzedawany jest w zestawie z pokrowcem i załączonymi dwiema bateriami. Dlatego też zaraz po zakupie możemy go używać.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...