Najlepsza bruzdownica Makita

Ostatnio aktualizowane: 19.01.20

 

Jaką bruzdownicę Makita wybrać?

 

Urządzeniem, które na pewno okaże się nieocenione podczas domowych remontów jest bruzdownica.  Produkt ten służy do wycinania niewielkich rowków w różnych materiałach, w celu poprowadzenia przewodów elektrycznych lub rur. Sprzęt jest szczególnie pomocny w czasie prac hydraulicznych. Aby zapewnić sobie szybką i bezpieczną pracę, niezbędny jest wybór dobrej jakości modelu. W tym celu, polecamy przeczytanie naszego poradnika, gdyż zamieściliśmy wskazówki, dzięki którym dowiesz się, czym wyróżnia się najlepsza bruzdownica Makita w 2020 roku.

 

 

Przedmiotem artykułu są produkty japońskiej marki Makita, która od kilkunastu lat zajmuje się produkcją oraz dystrybucją urządzeń spalinowych oraz narzędzi elektrycznych. Sprzęty oferowane przez firmę znajdują zastosowanie w domach osób prywatnych oraz firmach remontowych. Producent wprowadził na rynek wiele nowoczesnych wiertarek, szlifierek, pilarek, odkurzaczy, a także bruzdownic.

Najważniejszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę jest moc bruzdownicy, którą chcesz zakupić. To właśnie ten parametr informuje Cię, jaka jest wydajność sprzętu, to znaczy, jak długo model może pracować bez wykonywania przerw. Co więcej, im więcej watów ma urządzenie, tym efektywniejsza jest praca. Najlepsze bruzdownice Makita o mocy do 900 W sprawdzają się w pracy na takich materiałach, jak glazura i fugi łazienkowe. Z kolei produkty o sile do 1500 W poradzą sobie z wycięciem bruzdy w betonie. Najbardziej wydajne są modele liczące 2000 W, które są w stanie przeciąć każdy materiał na dowolną głębokość.

Ważną kwestią jest prędkość obrotowa, która jest ściśle powiązana z mocą produktu. Najszybsze tarcze są w stanie wirować z prędkością 10 000 obrotów w ciągu 1 minuty, co pozwala na szybkie nacięcie materiału.

Trzecim parametrem, który na pewno wymaga uwagi jest waga bruzdownicy. Im maszyna ma większy silnik, tym jej ciężar rośnie. Oznacza to, że najlżejszymi urządzeniami są bruzdownice o niewielkiej mocy. Sprawdzą się one dobrze podczas pracy w niewygodnej pozycji i w trudno dostępnych miejscach. Mała waga sprawia, że nadgarstki nie są przesadnie obciążone. Najcięższym wariantem są produkty o dużej mocy. Ich utrzymanie wymaga użycia obu rąk, z kolei kilkugodzinna praca może powodować duży dyskomfort.

 

 

Bruzdownice Makita – ranking

 

 

Makita SG1250

 

Bruzdownica Makita SG1250 to nowoczesne urządzenie, które powinna posiadać każda ekipa remontowa. Sprzęt pozwoli szybko i sprawnie wykonać niezbędne bruzdy w ścianie wykonanej z różnych materiałów.

Moc produktu to 1400 W, co przekłada się na wydajną pracę. Sprawia to, że bruzdownica może pracować przez kilkadziesiąt minut bez konieczności robienie przerwy. Wydajna praca i duża precyzja to główne zalety, jakie docenili konsumenci.

Dużym atutem produktu jest nowoczesny system tłumienia drgań skrętnych. Sprawia to, że wielogodzinna praca nie jest zbyt ciężka dla uszu oraz nadgarstków. Co więcej, pozwala to na uniknięcie odbić, co mogłoby się wiązać z krzywymi nacięciami. Rozruch maszyny następuje w sposób łagodny i równomierny. Z kolei diamentowa tarcza gwarantuje precyzyjne cięcie w niemal każdym materiale. Poza tym urządzenie posiada system automatycznego wyłączenia w czasie nieużywania bruzdownicy. Pozwoli to na lepsze zakonserwowanie modelu. Popularność produktu wynika z elektronicznego dopasowania prędkości obrotów do indywidualnej potrzeby konsumenta. Wszystkie parametry można regulować tak, by zapewnić sobie komfortową pracę.

 

 

 

 

Makita SG1251J 

 

Urządzenia marki Makita znane są z dużej niezawodności. Szukając bruzdownicy, warto rozważyć wybór modelu SG1251J o mocy 1400 W. Dzięki takiej sile, urządzenie na pewno będzie działało bezawaryjnie przez kilkadziesiąt minut.

Średnica diamentowej tarczy to 12,5 cm. Dzięki takiej wielkości użytkownik na pewno szybko i precyzyjnie wykona bruzdę w dowolnej ścianie. Maksymalna głębokość cięcia to 3 cm, z kolei szerokość waha się między 6 mm a 3 cm.

W czasie 1 minuty bruzdownica jest w stanie wykonać aż 10 000 obrotów. Taka prędkość gwarantuje bardzo szybkie osiągnięcie wymarzonego efektu. Urządzenie posiada również specjalny tłumik, którego celem jest zmniejszenie drgań w czasie pracy, gdyż mogą one negatywnie wpłynąć na nadgarstek użytkownika. Całkowity ciężar maszyny wynosi 4,5 kg, więc nie powinieneś mieć problemu z utrzymaniem jej w dłoniach.

Konsumenci najbardziej docenili szybką i efektywną pracę bruzdownicy. Równocześnie zaznaczają, że obsługa sprzętu jest bardzo prosta i intuicyjna. W konsekwencji, urządzenie na pewno przyda się w każdym domu w czasie remontu.

 

 

 

 

Makita CA5000X 

 

Poszukując dobrej jakości produktu, warto zainteresować się bruzdownicą Makita CA5000X. Urządzenie ma silnik o mocy 1300 W, co sprawia, że dobrze się sprawdzi w czasie długiej pracy.

Średnica produktu wynosi 11,8 cm, a jego waga równa jest 5,1 kg. Maszyna ma niewielkie wymiary, więc na pewno zmieści Ci się w dłoniach i praca z nią będzie komfortowa. Do tego drgania zostały wytłumione, zatem konsumenci nie muszą obawiać się o nadwyrężenie nadgarstków.

Sprzęt jest najbardziej wydajny, gdy wycinamy bruzdy w rowku do aluminium, płyt z alucobondu, a także dibondu. W czasie pracy produkt wykonuje 2200 obrotów w przeciągu 1 minuty.

Prosta obsługa to jedna z największych zalet sprzętu. Uruchomienie oraz używanie maszyny jest intuicyjne, więc poradzą sobie z nim osoby w każdym wieku. Konsumenci uważają, że ta  bruzdownica Makita w dobrej cenie to dobrej jakości produkt, który zdecydowanie skróci czas remontu. Wycięte bruzdy będą równej wielkości. Możliwe jest to, dzięki wygodnemu kierowaniu tym modelem.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status