Najlepsza bruzdownica do betonu

Ostatnio aktualizowane: 24.01.20

 

Jaką bruzdownicę do betonu wybrać?

 

Bruzdownica do betonu to podstawowe wyposażenie każdej, profesjonalnej firmy budowlanej. Przy jej pomocy możliwa jest instalacja systemów grzewczych, rurociągów czy kabli elektrycznych. Konieczne jest jednak, aby urządzenie to było solidnie wykonane i posiadało niezbędne funkcje. Z uwagi na fakt, że jest to sprzęt specjalistyczny, postanowiliśmy stworzyć poradnik. Po jego przeczytaniu będziesz wiedział, jakie cechy mają najlepsze bruzdownice do betonu. Artykuł zawiera także zestawienie prezentujące godne uwagi modele, które zyskały dużą popularność wśród konsumentów.

 

 

Na efektywność pracy urządzenia duży wpływ ma jego moc. Jeśli będzie ona zbyt mała, sprzęt okaże się mało przydatny. Polecamy wybór produktów, w których moc wynosi od 1400 W. Tego typu modele dobrze radzą sobie z wycinaniem rowków i kanałów pod instalacje. Jeśli zależy Ci na bardziej zaawansowanym sprzęcie, dobrym wyborem będzie inwestycja w bruzdownicę o mocy 2400 W.

Równie istotnym czynnikiem wpływającym na praktyczność produktu jest jego waga. Pamiętajmy, że tego typu urządzenie trzymamy w dłoniach, dlatego jeśli będzie ono zbyt ciężkie, szybko się zmęczymy. Tym samym praca będzie dla nas uciążliwa, a manewrowanie produktem okaże się kłopotliwe. Polecamy zakup modeli ważących do 5 kg. Jest to optymalna wartość, więc z użytkowaniem tego typu produktu żadna osoba nie powinna mieć problemu. Należy także zwrócić uwagę na jakość wykonania. Konsumenci uważają, że najlepsza bruzdownica do betonu w 2020 roku wyprodukowana jest z dobrych gatunkowo materiałów. Pamiętajmy, aby wybierać modele posiadające solidną, odporną na uszkodzenia obudowę. Skutecznie chroni ona cały mechanizm i sprawia, że sprzęt posłuży nam przez długie lata.

Podczas prac budowlanych dość często dochodzi do wypadków. Dlatego tak ważne jest to, aby produkt, który chcemy zakupić miał niezbędne zabezpieczenia. Wśród nich najważniejsza jest pokrywa ochronna oraz blokada ponownego rozruchu. Te dwa elementy zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa w czasie użytkowania sprzętu.

 

 

Bruzdownice do betonu – ranking

 

 

Bosch GNF 35 CA 0601621708 

 

Produktem, który zyskał popularność wśród konsumentów jest Bosch GNF 35 CA 0601621708. Model ten ma moc 1400 W. Dzięki temu cechuje go wydajna praca. Jego waga to 4,1 kg. Sprzęt nie męczy dłoni i dobrze się do niej dopasowuje. W efekcie urządzenie zapewnia użytkownikowi odpowiedni poziom komfortu. Długość produktu to 31,6 cm, zaś wysokość wynosi 34,6 cm.

System uszczelniający Bosch stanowi gwarancję, że bruzdownica będzie nam służyć przez długi czas i nie ulegnie awarii. Funkcja Constant Electronic utrzymuje stałą prędkość obrotową nawet przy zwiększonym obciążeniu, co znacznie ułatwia pracę. Wymiana tarcz jest łatwa i wymaga użycia tylko jednego narzędzia. Pozwala to zwiększyć efektywność. Pokrywa ochronna oraz blokada ponownego rozruchu zapewniają bezpieczeństwo.

Sprzęt Bosch GNF 35 CA 0601621708 uważany jest za jeden z lepszych wariantów dostępnych obecnie na rynku. W Internecie można znaleźć wiele pochlebnych recenzji na jego temat. Użytkownicy zaznaczają, że model ten jest łatwy w obsłudze, bezpieczny i lekki.

 

 

 

 

Makita SG1251J

 

Osoby, które pragną wyposażyć się w niezawodny sprzęt, powinny czym prędzej zapoznać się z opisem Makita SG1251J. Jest to profesjonalna bruzdownica do betonu wykonana z dobrych gatunkowo tworzyw. Obudowa urządzenia jest odporna na różnego rodzaju uszkodzenia oraz zniekształcenia.

Moc modelu wynosi 1400 W. Waga jest równa 4,5 kg. System tłumienia drgań skrętnych chroni przekładnie zębatą przed uszkodzeniem oraz sprawia, że praca ze sprzętem nie jest uciążliwa. Użytkownik ma możliwość dostosowywania szerokości i głębokości cięcia do swoich potrzeb. Do kompletu dołączone są dwie tarcze diamentowe oraz walizka MAKPAC. Dzięki temu przechowywanie i transport produktu nie będą stanowiły problemu.

Opinie na temat prezentowanego urządzenia są pochlebne. Osoby, które miały okazję przetestować ten model są zgodne, co do tego, że jest on wydajny i łatwy w obsłudze. Dodatkowo zaznaczają, że jest on dość cichy, dlatego praca z nim nie jest męcząca. Warto zauważyć, że w zestawie mamy osłonę z regulacją głębokości. Zapewnia ona odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

 

 

 

 

Graphite Pro 59GP300

 

Jeśli wciąż nie wiesz, na jakie urządzenie się zdecydować, prezentujemy Graphite Pro 59GP300. Produkt ten znalazł się w naszym zestawieniu, ponieważ cechuje go solidność wykonania. Wyprodukowano go przy użyciu dobrych gatunkowo tworzyw. Stanowi to gwarancję, że sprzęt jest odporny na zniszczenie, a tym samym nie ulega awariom.

Model ten ma moc równą 2400 W. Dzięki temu jest niezwykle wydajny i zapewnia efektywną pracę. Przy pomocy tego urządzenia wytniemy bruzdy o szerokości 30 mm. Łatwa regulacja głębokości znacznie wpływa na komfort pracy. Warto dodać, że sprzęt ten wyposażony jest w system odsysania pyłu.

Prezentowany model to bruzdownica do betonu w dobrej cenie. Jak zapewniają konsumenci, jest ona łatwa w obsłudze i wydajna. Kolejną zaletą jest także wykonanie. Obudowa jest odporna na zniszczenia. Nie pojawiają się na niej zarysowania, dlatego dobrze się prezentuje i przez długi czas wygląda, jak nowa. Sprzęt polecany jest profesjonalnym instalatorom systemów grzewczych i elektrycznych.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4.33 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status