Najlepsza bruzdownica Bosch

Ostatnio aktualizowane: 14.07.20

 

Jaką bruzdownicę Bosch wybrać?

 

Bruzdownica to profesjonalne narzędzie służące do nacinania wgłębień potrzebnych do położenia fug lub kabli. Dobra ekipa budowlana i remontowa powinna mieć tego typu urządzenie. Znalezienie sprzętu dobrej jakości nie jest jednak takie proste. Dlatego stworzyliśmy poniższy poradnik z kilkoma najważniejszymi wskazówkami dotyczącymi zakupu. Ponadto przygotowaliśmy też krótki ranking prezentujący 3 najlepsze modele Bosch.

 

 

Dlaczego wybraliśmy markę Bosch? Ponieważ cieszy się ona ogromnym zaufaniem konsumentów na całym świecie. W ofercie tego niemieckiego przedsiębiorstwa można znaleźć doskonałej jakości sprzęty zarówno użytku domowego, jak i o bardziej profesjonalnym charakterze. Wśród nich znajdują się także bruzdownice, które ułatwiają prace remontowe i budowlane.

Bruzdownice swoją budową przypominają piłę lub szlifierkę. Składają się one z silnika, diamentowych tarcz z mechanizmem, a także uchwytów ułatwiających manewrowanie. Z pomocą opisywanego sprzętu można bez problemów stworzyć bruzdy w każdym materiale, nawet betonie.

Aby móc swobodnie pracować nawet w trudnych warunkach, najlepsza bruzdownica Bosch w 2020 roku powinna mieć wystarczająco dużą moc. Wiele zależy jednak od tego, w jakim celu zamierzamy korzystać ze sprzętu. Przykładowo, urządzenia o mocy do 900 W idealnie sprawdzają się do bruzdowania na niewielkiej głębokości i w trudno dostępnych miejscach. Jeżeli zamierzamy tworzyć bruzdy w betonie i innych, twardych materiałach, powinniśmy wybrać produkt o mocy wynoszącej 1500 W lub nawet powyżej 2000 W. Należy pamiętać, że im wyższą wartość będzie miał ten parametr, tym bardziej profesjonalny i cięższy będzie sprzęt (oznacza to, iż wymaga znacznie większych umiejętności).

W przypadku bruzdownicy istotną rolę odgrywa też prędkość obrotowa. Określa ona szybkość, z jaką mogą obracać się tarcze w ciągu minuty. Jej najbardziej optymalna wartość  mieści się w przedziale od 5000 1/min do ok. 10000 1/min. Nawet, jeśli urządzenie będzie miało niewielką moc, a jednocześnie dużą prędkość obrotową, to z pewnością poradzi sobie z bruzdowaniem twardych materiałów. Dlatego też niekiedy ten parametr jest o wiele ważniejszy.

Aby bruzdownica była komfortowa w użytkowaniu i łatwo się nią manewrowało, powinna mieć ergonomiczny uchwyt, a także nie ważyć zbyt wiele. Bardzo ciężki sprzęt sprawi, że trzymająca go dłoń szybko się zmęczy. Optymalna waga tego typu urządzeń wynosi od ok. 1 kg do 9 kg.

 

 

Bruzdownice Bosch – ranking

 

 

Bosch GNF 35 CA 0601621708 

 

Produkt o nazwie Bosch GNF 35 CA 0601621708 jest bruzdownicą o mocy 1400 W, z pomocą której możemy poradzić sobie nawet z twardymi materiałami. Prędkość obrotowa z obciążeniem wspomnianego urządzenia wynosi 9300 1/min. Co więcej, zostało ono wyposażone w system Constant Electronic, za sprawą którego stała prędkość obrotu tarcz może utrzymać się nawet przy bardzo dużym obciążeniu.

Cechą wyróżniającą model GNF 35 CA 0601621708 jest wyjątkowa poręczność, która wynika z niewielkiej wagi (4,1 kg). Metalowa, solidna płyta ślizgowa zapewnia stabilność, a zamknięta pokrywa ochronna jest gwarancją maksymalnego poziomu bezpieczeństwa podczas użytkowania sprzętu.

Konsumenci uważają, że przedstawiona wyżej bruzdownica ma wiele zalet. Najważniejszymi są: precyzja prowadzenia urządzenia, ergonomiczna rączka zwiększająca wygodę użytkowania, jak również niezwykle łatwa wymiana tarcz. Wiele osób dostrzegło, iż z obsługą powyższego produktu poradzi sobie każdy, nawet mało doświadczony pracownik ekipy budowlanej czy też remontowej.

 

 

 

 

Bosch GNF 65 A 0601368708 

 

Bruzdownica Bosch GNF 65 A 0601368708 ma moc 2400 W i ze względu na to przyda się nawet przy najtrudniejszych pracach na budowie. Jej prędkość obrotowa bez obciążenia wynosi 5000 1/min. Jest to idealny sprzęt zarówno dla monterów instalacji grzewczych, jak również osób zajmujących się układaniem rur wodociągowych czy wykonywaniem kanałów.

Powyższy produkt został wyposażony w ogranicznik prądu rozruchowego, który zabezpiecza bruzdownicę przed ponownym rozruchem w przypadku awarii prądu. System łagodnego rozruchu pozwoli z kolei na bezpieczny start urządzenia. Model GNF 65 A 0601368708 waży 8,4 kg, a głębokość cięcia można swobodnie regulować przy pomocy bezstopniowej skali.

Konsumenci docenili opisany wyżej sprzęt za wydajność i łatwą obsługę. Choć waży on stosunkowo dużo, to jednak trzymająca go dłoń nie męczy się zbyt szybko. Wszystko za sprawą ergonomicznej rękojeści, a także kompaktowych wymiarów. Według konsumentów najlepsze bruzdownice Bosch mają funkcję odsysania strużyn i pyłów. Posiada ją także opisany wyżej model, w efekcie czego zanieczyszczenia nie wpadają do oczu i nie drażnią dróg oddechowych.

 

 

 

 

Bosch GNF 20 CA 0601612508 

 

Każdy, komu marzy się bruzdownica Bosch w dobrej cenie, powinien zainteresować się modelem GNF 20 CA 0601612508. To urządzenie o mocy 900 W i prędkości obrotowej bez obciążenia wynoszącej 9300 1/min. Jest ono bezpieczne w użytkowaniu, gdyż zostało wyposażone w szereg zabezpieczeń, m.in. wyłącznik przeciążeniowy oraz blokadę ponownego rozruchu.

Aby bruzdowanie nie wymagało użycia zbyt dużej siły, działanie sprzętu opiera się na cięciu w kierunku do siebie. Poza tym przedstawionym produktem łatwo się manewruje, gdyż ma odpowiednio wyprofilowany uchwyt i waży jedynie 2,8 kg. Oznacza to, iż z jego obsługą nikt nie powinien mieć dużych problemów.

Z opinii wydawanych przez konsumentów można wywnioskować, że największą zaletą produktu Bosch GNF 20 CA 0601612508 jest zdecydowanie funkcjonalność. Wspomniane urządzenie pracuje na stałej prędkości obrotowej nawet z większym obciążeniem, a poza tym ma blokadę wrzeciona umożliwiającą łatwą wymianę tarcz.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status