Multitoole Ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.01.19

 

Jaki multitool kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Kiedy jesteś poza domem i nie masz przy sobie żadnych narzędzi to dobrym rozwiązaniem będzie zabranie ze sobą multitoola. Może uratować nas w przypadku niespodziewanej awarii samochodu lub roweru. Nie musimy także nosić ze sobą całego zestawu, ponieważ zwykle możemy zmieścić go w kieszeni. Jest to narzędzie idealne do szybkich i małych napraw w domu lub na zewnątrz. Do wyboru mamy wiele produktów tego typu, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, w którym wyjaśnimy, jaki multitool wybrać.

Rodzaje multitooli

Istnieją trzy główne rodzaje multitoola. Poniżej wyjaśniamy, na czym polega różnica pomiędzy nimi, abyś sprawdził, który typ jest najbardziej odpowiedni dla Ciebie.

pełnowymiarowy – jest to najpopularniejsze, a więc i najłatwiejsze do znalezienia urządzenie. Posiada bardzo wiele elementów przydatnych do naprawy samochodu, roweru, a także jest odpowiednie do użycia w przypadku biwaku. Zwykle jest to największy typ, ze względu na ilość części, którą musi pomieścić. Jest to opcja idealna dla osób, które nie boją się majsterkować i samemu naprawiać zepsute przedmioty.

multitool przystosowany do konkretnych grup – jest to rodzaj urządzenia skierowany do osób, które potrzebują je do konkretnych czynności. W każdym z nich znajdziemy podstawowy zestaw elementów jak ostrze, pilnik czy śrubokręt. Do tego dołączone są dodatkowe części, które pomogą różnym grupom. Inne będą dla elektryków, odmienne dla osób, które specjalizują się w budowlance i inne dla rowerzystów. Istnieją bardzo wyspecjalizowane urządzenia dla łuczników, snowboardzistów, ratowników medycznych. Każdy znajdzie multitool dla siebie. Zazwyczaj są mniejsze i bardziej poręczne niż pełnowymiarowe przyrządy.

multitool do kluczy – największym atutem tego rodzaju jest jego wielkość. Jest mały, jak większość breloczków do kluczy. Dlatego zwykle nie zauważymy nawet, że jest z nami. Posiada najprostsze elementy, które z pewnością przydadzą się nam w codziennym życiu. Nie musimy martwić się także o to, że zapomnimy go zabrać. Przypinając przyrząd do kluczy na pewno zabierzemy go ze sobą gdziekolwiek idziemy. Przygodę z multitoolami najlepiej zacząć od tego właśnie urządzenia. Jeżeli okaże się, że sięgamy po niego bardzo często i brakuje nam elementów to znak, że możemy nabyć droższy produkt, który jest lepiej wyposażony.

Na rynku pojawiły się już także multitoole w kształcie bransolety. Mają około 25 części, więc możemy je założyć na nasze ręce. Nie sprawdzają się jednak w szybkiej akcji. Istnieją także takie wykonane z jednego, prostego kawałka metalu i można je używać na 3 lub 4 sposoby.

 

Wielkość

Decydując się na pełnowymiarowy przyrząd musimy zastanowić się, czy nie będzie nam on robił problemu. Wsadzając go luzem do kieszeni lub do wnętrza torebki może być niekomfortowy. Wszystko dlatego, że tego typu sprzęt jest trochę cięższy, a więc będzie przemieszczać się we wnętrzu. Zaleca się zatem zaopatrzenie w małe kółka, do których możemy przyczepić nasz multitool. Nie będzie w tym wypadku migrował w inne miejsca, a także może ochronić skrawki papieru np. ważne paragony przed ich zniszczeniem. Najlepszym wyborem do noszenia przy sobie multitoola jest pas do narzędzi. Dzięki temu jest zawsze blisko nas i możemy szybko po niego sięgnąć. Sprawdzi się on raczej dla osób pracujących fizycznie.

Niestety, nie jest to dobra propozycja dla wszystkich, którzy chcą używać multitool w innych warunkach. W takim wypadku polecamy sprzęt przyczepiany jako breloczek do kluczy. Wymiary jego mogą nie być problemem, jeżeli chcemy używać go w domu. Dzięki posiadaniu dużych nożyków czy nożyczek może okazać się niezastąpiony w kuchni. Nie musimy szukać innych, kuchennych przyrządów po szufladach. Wystarczy, że na półce będzie znajdował się jeden multitool.

 

Elementy

Wszystkie elementy powinny być łatwo i szybko dostępne. Multitool zwykle posiada małe nożyczki, ostrze, śrubokręt, miarkę, szpikulec i kombinerki. Wybierzmy model, który ma zabezpieczenie typu Liner lock. Zapobiegnie on otwieraniu się ich w niepożądanym momencie. Nie wybierajmy urządzenia na podstawie ilości elementów. Możliwe, że większość z nich nie będzie nam potrzebna. Najlepiej, by były one wykonane ze stali nierdzewnej.

Z nożem czy bez noża – jaki multitool jest najlepszy?

Wiele urządzeń tego typu oferuje noże. Najczęściej jednak te elementy multitoola są jednymi z najsłabszych. Bardzo łatwo się łamią lub są zbyt małe, by użyć je do jakiejkolwiek pomocy. Jedynym wyjątkiem są naprawdę duże multitoole. Jednak zazwyczaj okazują się niezbyt poręczne. W korzystaniu z noża bardzo ważna jest jego rączka. Multitool poprzez posiadanie wielu innych części, nie może nam takiej rączki zapewnić.

Dlatego, jeżeli chcemy kupić to urządzenie ze względu na jego nóż, to zdecydowanie może okazać się błędem. Najlepszym wyjściem będzie zakup noża osobno i noszenie go wraz z urządzeniem przy sobie.

 

Multitoole w dobrych cenach

Nie polegaj za bardzo na przyrządach sprzedawanych w kiosku lub na stacjach benzynowych, które mają latareczkę i kompas. Mogą wydawać się ciekawym i tanim multitoolem, jednak zazwyczaj latarka przestaje świecić po tygodniu, a reszta narzędzi odpada po miesiącu. Może to być szczególnie niebezpieczne, jeżeli ufasz temu urządzeniu, a ono w razie wypadku Cię zawiedzie.

Przydać się może jednak w wypadku, kiedy chcemy osądzić, czy rzeczywiście go potrzebujemy. Aby być pewnym jego jakości, wybierzmy sprzęt znanej firmy. Na jedne z najmniejszych multitooli musimy przeznaczyć około 40 zł. Najdroższe produkty tego typu kosztują nawet 1 000 zł.

 

 

Najlepsze multitoole w 2019 roku

 

Życie jest nieprzewidywalne, dlatego nigdy nie wiemy, kiedy znajdziemy się w potrzebie. Warto zatem nosić ze sobą multitool. Urządzenie to pozwoli nam ubezpieczyć się w razie niespodziewanego wypadku. Tym sposobem nie będziemy musieli czekać na pomoc, ale możemy poradzić sobie sami. Na rynku mamy możliwość wyboru wielu modeli. Aby pomóc Ci, przedstawiamy ranking multitooli, z pięcioma, najciekawszymi pozycjami.

 

Nasze zalecenia

 

Leatherman Wingman 831436

 

Na początek chcemy zaprezentować Państwu multitool Leatherman Wingman 831436. Jest to model, który wygląda bardzo nowocześnie. Poza tym, ma w sobie bezlik funkcji, które okażą się przydatne.

Ten najlepszy multitool pomoże nam uporać się z naprawą samochodu lub roweru. Wszystko to dzięki płaskim, sprężynującym kombinerkom, kombinerkom uniwersalnym, średnim śrubokrętom płaskim, a także śrubokrętowi krzyżakowemu. Dzięki temu urządzeniu, poradzimy sobie także na biwaku z przyjaciółmi przy ognisku. Posiada on otwieracz do kapsli, jak i do puszek.

Produkt posiada również dwa noże. Jeden z nich został przystosowany do bezpiecznego otwierania paczek. Drugi jest częściowo ząbkowany, a wykonany został z bardzo trwałej stali 420HC. Modelowi nie brakuje również podstawowych elementów, takich jak miara i nożyczki. Został on też wyposażony w bardziej specjalistyczny sprzęt, chociażby przyrząd do zdejmowania izolacji i sprężynujący przecinak do drutu. Natomiast pilnik umożliwi nam piłowanie metalu lub drewna.

Multitool Leatherman Wingman 831436 jest szczególnie ceniony za swój kompaktowy kształt i niewielką wagę.

 

 

 

 

Victorinox Rescue Tool 0.8623.MWN

 

Kolejny model na naszej liście to Victorinox Rescue Tool 0.8623.MWN. Jest to urządzenie specjalnie przystosowane do działania w wypadkach kryzysowych. Okazuje się idealny, kiedy musimy kogoś uratować. Wszystkie części wysuwają się z wnętrza produktu bardzo szybko. Ułatwia to przeprowadzenie natychmiastowej akcji ratowniczej. Prace nad tym przyrządem trwały pięć lat. Stworzono go tak, aby był bezawaryjny w każdym momencie i zawsze gotowy do użycia.

Jest to niezawodny sprzęt, który jest niezastąpiony podczas każdego rodzaju wypadku samochodowego. Posiada on włamywacz do okien, dzięki czemu możemy wyciągnąć osobę z niebezpiecznego pojazdu, podczas gdy drzwi są zamknięte lub zatrzaśnięte. Produkt wyposażony jest również w przecinak, który bez problemu poradzi sobie z rozcięciem pasów bezpieczeństwa.

Model ten przeszedł wiele testów, które potwierdziły wysoką jakość każdego z elementów, z których się on składa. Do zestawu dołączony został także futerał, gdzie możemy schować nasz multitool, aby ochronić go przed uszkodzeniami. Model Victorinox Rescue Tool 0.8623.MWN jest szczególnie ceniony za swoją niezawodność i  solidne wykonanie.

 

 

 

 

Leatherman Charge TTI L830731

 

Jest to kolejny  produkt od firmy Leatherman. Model ten wyróżnia możliwość otworzenia każdej części jedną ręką. Jest to bardzo przydatne, podczas gdy musimy działać szybko lub mamy tylko wolną rękę. Warto jednak wspomnieć, że niektóre elementy na początku mogą ciężko działać, lecz wystarczy kilka ruchów, aby wprawić je w płynne chodzenie.

Został on wykonany z najlepiej dobranej stali. Mamy więc pewność, że nigdy nie zardzewieje. Oprócz tego, narzędzia składające się na przyrząd, zostały wyposażone w bardzo trwałe blokady typu liner lock. Zatem sprzęt nie otworzy się nam niespodziewanie w kieszeni. Jest także wyprofilowany w taki sposób, aby jak najlepiej mógł ułożyć się w dłoni. Wszystkie ostrza urządzenia są bardzo ostre. Posiada bardzo wiele elementów, które mogą okazać się potrzebne w różnych sytuacjach.

Do zestawu dołączonych zostało wiele dodatkowych bitów, a także nylonowy pokrowiec, który ochroni nasz sprzęt przed zniszczeniami. Leatherman Charge TTI L830731 został uznany przez użytkowników za solidny, niezawodny produkt wykonany z wysokiej jakości materiału.

 

 

 

 

Gerber Multitool Crucial Srebrny

 

Nie możemy pominąć propozycji od firmy Gerber. Jest to model, który posiada ostrze typu combo. Oznacza to, że jest ono częściowo ząbkowane, zatem do jego wysunięcia potrzebujemy tylko jednej ręki. Dzięki temu, zaoszczędzimy na czasie podczas niebezpiecznej sytuacji. Wszystkie elementy zostały skonstruowane tak, aby łatwo je wysuwać. Rękojeść tego produktu została wykonana z wysokiej jakości aluminium, które dodatkowo posiada falisty profil. W efekcie, używanie go jest o wiele bardziej wygodne, ponieważ pewniej leży w dłoni.

Idealnie nadaje się on do majsterkowania, ponieważ posiada wkrętak płaski i krzyżakowy. Kleszcze pozwolą nam pociąć nawet najtwardszy drut, a pilnik umożliwi szybkie piłowanie metalu lub drewna. Produkt przyda się nam również w przypadku, kiedy nie mamy przy sobie otwieracza do butelek. Oprócz tego, Gerber Multitool Crucial Srebrny wyposażony jest w stalowy klips i karabińczyk.

Opinie o multitoolach tej marki są bardzo pochlebne. Szczególnie ceni się ich funkcjonalność, a także to, że mogą nam służyć w każdej sytuacji.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Bosch Ts Bl 1.619.M00.H4N

 

Przyrządem, na który warto zwrócić szczególną uwagę jest Bosch Ts Bl 1.619.M00.H4N. Jest to dobry i tani multitool wyposażony w aż 9 elementów, wykonanych z bardzo wysokiej jakości stali nierdzewnej. Rękojeść z kolei, jest wyprodukowana ze stalowego szkieletu i okładziny z polerowanej stali odpornej na korozję.

Wyróżnia go niewielki rozmiar, dzięki czemu łatwo schowamy go do kieszeni lub w pasie monterskim. Nawet nie poczujemy, że przez cały czas jest przy nas. Jego długość wynosi jedynie 120 mm. Wśród swoich elementów, produkt posiada kombinerki, które są na wierzchu urządzenia. W środku zostały schowane pilnik, nożyki, ostrza, nożyk z piłką, skrobaczka do ryb, 2 otwieracze do puszek oraz śrubokręt krzyżakowy.

Przyrząd wyróżnia niebieski, jaskrawy kolor. Dzięki temu zawsze będzie rzucał się nam w oczy. Do zestawu dołączony został czarny futerał, gdzie schowamy nasz sprzęt. Bosch Ts Bl 1.619.M00.H4N szczególnie ceniony jest za swoją poręczność i kompaktowe rozmiary.

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (34 votes, average: 4.74 out of 5)
Loading...