Łuparki do drewna ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Łupanie drewna siekierą jest czasochłonne, a przede wszystkim męczące, dlatego też wiele osób decyduje się na zakup łuparki. W związku z tym, że w sklepach dostępnych jest wiele modeli wybór sprzętu nie jest oczywisty. Jeśli i Ty zastanawiasz się, co powinieneś kupić, przeczytaj nasz ranking. Umieściliśmy w nim opisy modeli, które zdobyły od konsumentów bardzo dobre oceny. Na pierwszym miejscu w zestawieniu uplasowała się łuparka Scheppach HL 650. Sprzęt został wyposażony w koła transportowe, dzięki czemu jego przenoszenie nie jest trudne. Urządzenie uznawane jest za efektywne, ponieważ umożliwia rozłupanie do 100 kawałków drewna w ciągu godziny. Zaletą produktu jest też solidne wykonanie. Obudowa modelu nie niszczy się zbyt szybko. Jeśli jednak ten sprzęt nie przypadł Ci do gustu, przeczytaj opisy pozostałych urządzeń. Hecht 651 to łuparka, która zajęła drugie miejsce w rankingu. Konsumenci docenili ten produkt za łatwy system obsługi. Wśród zalet wymienia się także odporną na uszkodzenia obudowę.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką łuparkę do drewna kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Łuparka do drewna to maszyna, która zastępuje piłę czy siekierę, a obsłuży ją każdy, kto się zapozna z instrukcją obsługi. Maszyna taka nie wymaga od użytkownika użycia siły, ani umiejętności, a jednocześnie jest bezpieczna i nie naraża osobę używającą łuparkę na urazy.

Zasada działania łuparki, jest bardzo prosta. Nacisk klina łuparki powoduje, że kłody drewna pękają wzdłuż włókien. Cała praca, jaką musi wykonać użytkownik to ułożenie drewno w maszynie, a następnie zebranie rozdrobnionych kawałków.

Jaką łuparkę do drewna wybrać

Łuparka hydrauliczna to taka, która jest napędzana silnikiem spalinowym lub elektrycznym, składa się z ramy, tłoka, pompy, kontrolek zapewniających bezpieczeństwo oraz noża, który rozłupuje drewno. Niektórzy producenci stosują również, dla zwiększenia bezpieczeństwa specjalne zatrzaski, które całkowicie eliminują ryzyko urazu.

Łuparka świdrowa jest maszyną o lżejszej konstrukcji i elementem rozłupującym tutaj jest świder. Wkręcając się w drewno, świder rozłupuje je. Świdrowa łuparka jest tańszym rozwiązaniem od hydraulicznej, ale obydwie nadają się do użytku domowego. Są one także przydatne przy rozdrabnianiu drewna czy gałęzi przez leśników i sadowników. Te przystosowane do domowych prac, są raczej mniejszymi urządzeniami od urządzeń przemysłowych.

Ze względu na budowę możemy znaleźć łuparki poziome i pionowe. Poziome modele mają tę zaletę, że nie trzeba się do ich obsługi schylać, bo wszystko mamy na wysokości rąk. Na ogół są to modele mniejsze i słabsze od pionowych. Najtańsze modele dysponują mocą 1,5 – 2,5 kW, a siła nacisku klina ma 4 do 5 ton. Są one przystosowane do rozłupywania pni o długości nieprzekraczającej 50 cm. Łuparki poziome, również są mniejszymi maszynami gabarytowo, więc jest to maszyna, którą śmiało możemy przewieźć w bagażniku i na ogół są one wyposażone w elementy jezdne do łatwiejszego przemieszczania. Jeśli szukasz łuparki, aby przygotować drewno opałowe do kominka, to jest to bardzo dobry wybór. Łuparka taka jest stosunkowo tania, a przy niewielkiej ilości drewna do łupania z pewnością da sobie radę.

Jednak, jeśli łuparka ma sobie poradzić z rozdrabnianiem drewna do pieca, który stanowi główne źródło ciepła w Twoim domu, to pomyśl o łuparce pionowej. Jest ona droższa, ale też jej wydajność jest większa. Urządzenia takie mają moc od 2 do 3 kW, a moc nacisku klina wynosi 6 ton. Łuparki pionowe mają również regulację wysokości roboczej, najczęściej w trzech zakresach. Urządzenia te mają także 2 ramiona z pazurami przytrzymującymi pień. Domowe łuparki pionowe powinny sobie dać radę z rozłupaniem pnia do około 70 cm długości. Nie poleca się rozłupywać dłuższych pni, bo uwolnienie zakleszczonego klina to trudne zadanie. Dla lepszej mobilności łuparki pionowe mają zamontowane koła, więc da się je przemieszczać na krótkich odcinkach, bo na dłuższych ogranicza to waga, która wynosi około 100 kg.

 

Jaka jest najlepsza łuparka do drewna

Na jakie jeszcze parametry trzeba zwrócić uwagę przy kupnie łuparki? Pierwszym będzie prędkość obrotowa. Mimo tego, że ta wartość nie jest podawana na podstawie warunków roboczych, to świadczy o trwałości silnika. Im będzie większa moc tym silnik będzie bardziej wytrzymały i pozwoli na łupanie twardszego drewna.

Gdy zdecydujemy się na zakup łuparki zasilanej elektrycznie, sprawdź jej napięcie zasilające. Trójfazowy silnik pozwala na osiągnięcie większej mocy od silnika jednofazowego.

Dla własnego komfortu dobrze jest sprawdzić, jaki łuparka emituje hałas podczas pracy. Przy dłuższej pracy i tak zalecane jest używanie nauszników. Średnią normą hałasu łuparki podczas pracy, jest 80 dB. Do tego dochodzi jeszcze hałas łupanego drewna, dlatego dźwięk ten może okazać się bardzo uciążliwy.

 

 

Bardzo ważnym parametrem, który może stanowić o przydatności łuparki, bądź nie, jest grubość i długość kłody, która może być przez upatrzony model rozłupana. Łuparka obsługująca kłody 25 x 30 cm, może okazać się zabawką w stosunku do naszych wymagań. Przede wszystkim należy zastanowić się, jakie duże kłody drewna zwykle mamy do rozdrobnienia i kierować się ich wymiarem przy wyborze łuparki.

Gdy zamierzasz się zaopatrzyć w łuparkę elektryczną, to obok jej mocy, ważna jest również długość przewodu elektrycznego. Zwykle łatwiej jest przystawić maszynę do stosu drewna, niż nosić drewno do maszyny. Dlatego długość kabla czasem może mieć kluczowe znaczenia.

Siła nacisku, to parametr, który Ci powie o tym jak twarde, grube i długie kłody dasz radę rozłupać. Im większy będzie nacisk klina, lub świdra, tym większa efektywność maszyny.  

Kolejnym parametrem, na jaki warto zwrócić uwagę, to waga łuparki. Zwracamy nie tylko uwagę na to ile maszyna waży, ale także, czy ma jakieś koła ułatwiające transport. Przenośne łuparki często mają dołączone kółka do transportu, dzięki czemu bez trudu da się je stosunkowo łatwo przesunąć. Duże łuparki mogą je mieć, ale nie muszą. Zwróć też uwagę, na blokadę kół do pracy. Łuparka musi być bezwzględnie stabilna podczas pracy, a niezablokowane koła nie gwarantują użytkownikowi bezpieczeństwa podczas pracy.

 

 

Najlepsze łuparki do drewna w 2021 roku

 

Szukając łuparki do drewna w dobrych cenach zapoznaj się z poniższym rankingiem, w którym proponujemy 5 czołowych modeli, być może znajdziesz odpowiednią maszynę dla siebie.

 

Nasze zalecenia

 

Scheppach HL 650

 

Scheppach HL 650, to łuparka do drewna wykonana w konstrukcji poziomej. Napędzana jest ona energią elektryczną 230V, a jej pobór mocy to 2200 W, natomiast prędkość obrotowa wynosi 2850 obrotów na minutę. Wymiary zewnętrzne maszyny wynoszą 950 × 270 × 500 mm, a jej waga to 46,5 kg.

Model ten zawiera dołączony stojak, a dla ułatwienia transportu jest on zaopatrzony w dwa koła. Jeśli chodzi o parametry techniczne tego modelu, to radzi on sobie z kłodami o maksymalnej średnicy 25 cm i długości maksymalnej 52 cm. Maszyna pracuje z siłą rozłupywania 6,5 tony, co na pewno przyda się przy rozłupywaniu twardszych gatunków drewna.

Dodatkowo klin jest wykonany z wysokiej jakości stali, co gwarantuje jego niezawodność. Mamy tu również możliwość regulacji długości łupanych kłód. Maszyna pracuje z prędkością do 100 bali ma godzinę z prędkością 3,2 cm na sekundę i rozłupuje nawet świeże, mokre drewno.

Klienci, którzy zakupili ten model przekonują, że jest to najlepsza łuparka do drewna do użytku domowego, praca odbywa się na stojąco, bez schylania więc przygotowanie drewna do kominka jest znacznie łatwiejsze. 

Scheppach HL 650 to łuparka do drewna o wymiarach: szerokość – 50 cm, wysokość – 95 cm i głębokość – 27 cm. Waga urządzenia jest równa 46,5 kg, a moc wynosi 2150 W.

Zalety
Kółka:

U podstawy prezentowanej łuparki umieszczone zostały solidnie wykonane kółka transportowe. Za ich sprawą przenoszenie sprzętu nie stanowi problemu.

Efektywność:

Zgodnie z zapewnieniami producenta model w ciągu godziny rozłupuje do 100 kawałków drewna. W rezultacie sprzęt umożliwia szybką pracę i pozwala zaoszczędzić czas.

VARIO:

System VARIO pozwala ustawić ścieżkę tłoka dopasowaną do długości kłód. W efekcie praca jest bardziej komfortowa.

Głośność:

Opinie konsumentów wskazują, że urządzenie nie generuje zbyt dużego hałasu w trakcie pracy. Nie musimy się więc obawiać o to, że model będzie zbyt głośny, co wymusi na nas ciągłe robienie przerw.

Jakość:

Produkt został zrobiony z dobrej gatunkowo stali, która wykazuje odporność na uszkodzenia. W rezultacie sprzęt dobrze spełnia swoje zadanie i nie ulega awariom.

Wady
Klin krzyżowy:

W zestawie nie ma klina krzyżowego, który według konsumentów jest bardzo przydatnym elementem wpływającym na funkcjonalność urządzenia.

 

 

 

 

Hech 651

 

Ranking łuparek do drewna kontynuujemy produktem Hecht 651. Jest to elektryczne urządzenie zasilane prądem o napięciu 230 V, ma moc 1500 W i charakteryzuje się solidną konstrukcją i wykonaniem. Model ten nadaje się do rozłupywania kłód o długości 52 cm i o średnicy dochodzącej do 50 cm.

Jako maszyna hydrauliczna potrzebuje oleju do swojej pracy, pojemność zbiornika na olej wynosi 2,4 litra, a ciśnienie, pod jakim pracuje wynosi 20 MPa. Natomiast siła nacisku klina to 5 ton. Urządzenie ma zamontowane dwa kółka transportowe, zapewniające mu mobilność. Całość jest wykonana ze stali i waży 41 kg. Wymiary zaś to długość 940 mm, szerokość 260 mm i wysokość 480 cm.

Urządzenie też emituje podczas pracy hałas na poziomie 89 dB. Osoby, które zakupiły ten model przekazują, że są zadowolone ze swojego zakupu, bo całkowicie zaprzestały prac wykonywanych siekierą. Dodatkowo łuparka rozdrabnia drewno znacznie szybciej i można łatwo zrobić jego zapas.

Elektryczna łuparka do drewna Hecht 651 ma moc wynoszącą 1500 W. Waga urządzenia jest równa 41 kg. Model został wykonany ze stali nierdzewnej i wyposażony w kółka transportowe.

Zalety
Konstrukcja:

Prezentowany sprzęt wyróżnia solidna konstrukcja. Nie musimy się obawiać o to, że łuparka będzie chwiać się na boki w trakcie pracy.

Obudowa:

Wykonana ze stali nierdzewnej obudowa wykazuje dużą odporność na uszkodzenia. Element ten dobrze zabezpiecza znajdujący się w środku produktu mechanizm i chroni przed awarią.

Obsługa:

Dołączona do zestawu instrukcja obsługi w jasny sposób wyjaśnia, jak działają dostępne w urządzeniu funkcje. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z łuparki do drewna, nie musisz się obawiać, że nie poradzisz sobie z obsługą Hecht 651.

Bezpieczeństwo:

Jak zapewniają konsumenci, urządzenie gwarantuje odpowiedni poziom bezpieczeństwa w trakcie pracy. Zastosowane w sprzęcie technologie są niezawodne.

Wady
Kółka:

Część osób uważa, że kółka transportowe nie są wykonane z najlepszych tworzyw. W efekcie stosunkowo szybko się ścierają.

 

 

 

 

Scheppach HL 450

 

Scheppach HL 450, to łuparka wykonana z wysokiej jakości stali o kompaktowych wymiarach. Użytkownik ma możliwość regulacji długości łupania w zależności od posiadanego rozmiaru kłód. Model ten jest napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 1500 W i napięciu 230 V.

Urządzenie to radzi sobie z rozłupywaniem kłody o maksymalnej średnicy 25 cm i długości 37 cm, przy czym drewno może być nawet świeże – niesezonowane. Płaski klin wykonany z wysokiej jakości stali ma siłę rozłupywania równą naciskowi 4 ton. Urządzenie zaopatrzone w koła transportow jest łatwe do przemieszczania.

Praca jego, jak przekazują użytkownicy, jest cicha a także ten model nie wymaga smarowania i konserwacji.  Wymiary zewnętrzne wynoszą 81 × 27 × 46 cm, a waga to 41 kg. Użytkownicy również przekazują w swoich opiniach, że jest to dobra i tania łuparka do drewna i radzi sobie z każdym gatunkiem drewna. Ponadto przekazują, że praca tą maszyną jest bezpieczna i efektywna.

Scheppach HL 450 to bardzo dobra łuparka do drewna do 700 zł. Moc urządzenia wynosi 1500 W. Wymiary sprzętu są następujące: 81 cm x 27 cm x 46 cm, a jego waga jest równa 41 kg.

Zalety
Cicha praca:

W opiniach użytkowników można przeczytać, że łuparkę cechuje cicha praca. Możemy więc przystąpić do łupania drewna bez obaw o to, że generowany dźwięk będzie uciążliwy dla domowników czy naszych sąsiadów.

Uchwyt i kółka:

Prezentowany model został wyposażony w solidnie wykonane kółka transportowe. Sprzęt posiada także dobrze wyprofilowany uchwyt. Wspomniane elementy sprawiają, że produkt jest łatwy w transportowaniu.

Moc:

Produkt ma dużą moc, dlatego poradzi sobie z rozłupywaniem nawet twardego drewna. Co istotne, model nie zacina się w trakcie pracy.

Wady
Komfort:

Urządzenie jest tak skonstruowane, że podczas jego używania musimy się schylać. Nie jest to komfortowa pozycja - powoduje ból pleców i wymusza częste przerwy.

 

 

 

 

Ferax BVK-370

 

Kolejna elektryczna łuparka do drewna to Ferax BVK-370. Silnik elektryczny, ustawiony pionowo, o mocy 1500 W w tej maszynie, pracuje pod napięciem 230 V. Wymiary tej maszyny wynoszą 955 x 220 x 480 mm, a waga to 45 kg. Maksymalne wymiary kłody, jaką maszyna może rozłupać to długość 35 cm i średnica 30 cm.

Producent podaje, że czas rozłupywania jednej kłody (przy ruchu roboczym i powrocie klina) to 9 sekund i pracuje ona z naciskiem 5 ton przy użyciu hartowanego klina. Posuw roboczy do przodu odbywa się za pomocą mechanizmu hydraulicznego, powrót jest z wykorzystaniem sprężyny.  

Dzięki temu, że maszyna jest posadowiona na solidnym korpusie, jest ona stabilna podczas pracy. Dla lepszego manipulowania sprzętem, został on wyposażony w kółka i rękojeść.

Osoby obsługujące tę maszynę uważają, że świetnie sobie radzi z łupaniem drewna do kominka, jej praca jest szybka i bezpieczna dla użytkownika. Dodatkowo jest to maszyna trwała i pracuje wiele lat bez usterek.

Ferax BVK-370 to łuparka do drewna o mocy 1500 W. Wymiary produktu to: 95,5 cm x 22 cm x 48 cm, a jego waga to 45 kg. Sprzęt ma niebieski kolor.

Zalety
Silnik:

Łuparka została wyposażona w mocny silnik. Opinie konsumentów wskazują, że nie zacina się on w trakcie pracy, ani nie przegrzewa, co zwiększa komfort użytkowania i efektywność.

Rękojeść:

Dobrze wyprofilowana rękojeść ułatwia przenoszenie sprzętu. Użytkownicy twierdzą, że element ten jest solidnie wykonany i wykazuje odporność na uszkodzenia.

Posuw roboczy:

Z uwagi na to, że posuw roboczy został odpowiednio zaprojektowany i jest wyposażony w sprężynę wraca on do początkowego położenia po rozłupaniu drewna.

Wady
Obsługa:

Na początku obsługa łuparki wydaje się skomplikowana, co może zniechęcić do jej użytkowania. Sytuacji nie ułatwia mało czytelna instrukcja obsługi dołączona do zestawu.

 

 

 

 

Hecht 681

 

Najdroższa w naszym zestawie to łuparka Hecht 681. Jest to też jedyny pionowy model w naszym rankingu. Jest to model elektryczny o mocy 3000 W i napięciu 230 V. Nadaje się on nie tylko do prac domowych, ale także do pracy w przemyśle. Model ten ma regulowany system długości obszaru roboczego w zależności od długości polan do rozłupania.

Możemy tu rozłupać kłody o długości od 58 cm do 106 cm, a średnica ich może wynieść nawet 40 cm. Tak duże kłody łuparka może pokruszyć dzięki olbrzymiej sile nacisku klina, która wynosi aż 8 ton. Jednak przemieszczanie tej maszyny na posesji może rodzić nieco kłopotów.

Jest ona, co prawda zaopatrzona w dwa koła, jednak jej masa wynosi 122 kilogramów, co może komplikować przesuwanie sprzętu. Ale też dzięki swojej dużej wadze, jest ona wyjątkowo stabilna i bezpieczna.

Opinie o łuparkach do drewna Hecht 681 przekazują, że maszyna jest bardzo solidna i wydajna. Jej parametry powodują, że sprawdza się nie tylko w przydomowych pracach, ale również jest przydatna sadownikom i leśnikom.

Hecht 681 to łuparka do drewna o mocy 3000 W i wadze równej 98 kg. Użytkownik ma możliwość regulowania wysokości produktu. Maksymalna długość wynosi 106 cm.

Zalety
Bezpieczeństwo:

Łuparka została wyposażona w wyłącznik bezpieczeństwa i ma opcję bezpiecznego startu dwóch dźwigni sterujących. Dzięki tym elementom nie musimy się obawiać o to, że stanie się coś złego podczas użytkowania urządzenia.  

Regulacja wysokości:

Konsument ma możliwość dostosowania wysokości sprzętu do swojego wzrostu. W rezultacie może zapewnić sobie odpowiedni komfort w trakcie pracy.

Wady
Głośność:

Według konsumentów sprzęt generuje duży hałas w trakcie pracy.

Jakość:

Część osób zauważyło, że na powierzchni modelu pojawiają się zarysowania. Pozwala to sądzić, że sprzęt nie został odpowiednio zabezpieczony przed uszkodzeniami.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Jaką łuparkę do drewna elektryczną wybrać?

 

Elektryczna łuparka do drewna to bardzo prosty w obsłudze sprzęt, a przy tym bezpieczny, znacznie bardziej przyjazny operatorowi niż siekiera. Jeśli szukasz takiego urządzenia, jesteś w odpowiednim miejscu. Nasz poradnik zakupowy pomoże Ci wybrać odpowiednią łuparkę do drewna zasilaną energią elektryczną.

Łuparka działa dzięki naciskowi klina na kłody drewna. Pękają one wówczas wzdłuż włókien. Cały nakład pracy człowieka polega tutaj na ułożeniu drewna w maszynie, następnie na pozbieraniu kawałków. Łuparka jest więc dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają bardzo dużą ilość drewna do rozdrobnienia.

Na rynku znajdziemy przede wszystkim łuparki hydrauliczne i świdrowe. Modele hydrauliczne są napędzane silnikami elektrycznymi lub spalinowymi i wyposażone w tłok, pompę, kontrolki bezpieczeństwa oraz nóż rozłupujący drewno. Sprzęty świdrowe charakteryzują się nieco lżejszą konstrukcją, w której drewno na kawałki rozłupuje świder. Oba typy nadają się do użytku domowego. Jeśli chodzi o budowę urządzeń, dzielą się one na poziome i pionowe. Do pierwszych z łuparek nie trzeba się pochylać, bo cały mechanizm umieszczony jest na wysokości rąk. Łuparki pionowe natomiast rozłupują duże gabarytowo pnie i są nieco cięższe od poziomych.

Najlepsze elektryczne łuparki do drewna mają mocny silnik, który jest wytrzymały i jego prędkość obrotowa pozwala na rozłupywanie nawet najtwardszych pni. Decydując się na zakup łuparki elektrycznej warto sprawdzić napięcie zasilające. Kolejną cechą urządzenia, którą warto mieć na uwadze jest głośność maszyny. Średnie natężenie hałasu przy pracy łuparki wynosi 80 dB, ale są też głośniejsze modele. Ważnym parametrem jest grubość kłody, którą może rozłupać sprzęt. Tu musimy uwzględnić to, czy potrzebujemy maszyny do rozdrabniania drewna do kominka czy do opału w piecu – niektóre sprzęty rozłupują kłody na 30 cm kawałki, inne nawet 70 cm.

Warto zdecydować się na sprzęt z jak najdłuższym przewodem zasilającym. Wówczas będziemy mogli przyprowadzić maszynę do wybranego miejsca i szybko wykonać pracę. Najlepsze elektryczne łuparki do drewna w 2021 roku oprócz wygody transportu oferują również stabilność konstrukcji oraz siłę nacisku odpowiednią do rozłupywania najtwardszych pni. Dodatkową funkcją, która znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa użytkowania, jest blokada kół. Pozwala ona na unieruchomienie maszyny nawet przy układaniu na sprzęcie najcięższych bali.

 

 

Łuparki do drewna elektryczne – ranking

 

 

Scheppach HL 450 

 

Scheppach HL to maszyna znacznie usprawniająca pracę przy rozłupywaniu pni. Maszyna jest doskonała do użytku domowego. Siła rozłupywania maszyny wynosi aż 4 tony. Pozwala jej to poradzić sobie doskonale z pniami o szerokości do 25 cm. Ta niewielka maszyna ma kółka i wygodną rękojeść, dzięki której łatwo przestawić ją z miejsca w miejsce. Co ważne, klin rozłupujący drewno wykonany jest z dobrej, mocnej stali, dzięki czemu jest bardzo trwały. Maszyna nie wymaga smarowania.

Ciśnienie robocze łuparki wynosi 160 barów. Moc maszyny to 1,5 kW. Napięcie wynosi 230 V, a maksymalna długość łupania wynosi 37 cm. Sprzęt zapewnia więc wydajną pracę. Wymiary łuparki są stosunkowo niewielkie – wynoszą 81 cm x 27 cm x 46 cm. Pozwala to na przechowywanie jej w nawet niewielkich pomieszczeniach.

Osoby obsługujące łuparkę zaznaczają, że pracuje ona wyjątkowo cicho, jak na urządzenie tego typu. Poza tym jest w pełni mobilna i można regulować długość łupania. Kompaktowe rozmiary sprzętu pozwalają na łatwe przechowywanie maszyny.

 

 

 

 

Hecht 6370

 

Łuparka Hecht 6370 jest urządzeniem służącym do rozłupywania drewna pociętego na kawałki o dowolnej długości. Materiały użyte do produkcji maszyny zapewniają jej bezawaryjne działanie.

Silnik urządzenia o mocy 1500 W z pewnością poradzi sobie z najtwardszymi kawałkami drewna. Siła nacisku łuparki wynosi 4 tony. Całość konstrukcji waży około 38 kg. Duże koła gwarantują łatwy transport. Ta elektryczna łuparka do drewna w dobrej cenie oprócz profesjonalnego działania cechuje się również estetycznym wyglądem.

Co ważne, sprzęt jest bardzo bezpieczny. Kupujący wybierają go bardzo chętnie, jako alternatywę dla tradycyjnej siekiery. Maszyna rozłupuje dużą ilość drewna w krótkim czasie. Kawałki drewna są równe, dzięki czemu można je łatwo ułożyć. Używanie maszyny nie powoduje zmęczenia. Mogą ją obsługiwać osoby w każdym wieku. Urządzenie stoi na tyle stabilnie, że można używać je do rozdrabniania drewna ułożonego pionowo.

 

 

 

 

Nac Wse 200-7-52-NH 

 

Hydrauliczna łuparka Nac Wse 200-7-52-NH to solidna maszyna pozwalająca w krótkim czasie rozłupać dużą ilość kawałków drewna. Moc urządzenia wynosi 2000 W, a siła nacisku jest równa 7 ton. Praca sprzętu pozwala więc na szybkie i sprawne cięcie.

Układ hydrauliczny o zawartości oleju około 3,5 litra gwarantuje płynne działanie łuparki. Układ sterowania ZHB wymaga użycia obu rąk – jedna steruje układem hydraulicznym, a druga może obsługiwać przycisk włącznika. Jeśli nastąpi zwolnienie jednej z rąk, maszyna się zatrzyma, co jest niezwykle bezpiecznym rozwiązaniem.

Konsumenci bardzo wysoko oceniają urządzenie, gdyż jak twierdzą, pozwala na sprawne rozłupywanie kawałków drewna o długości do 520 mm i szerokości od 50 mm do 250 mm. Sprzęt jest stabilny i solidny, co czyni go idealnym zamiennikiem dla tradycyjnej siekiery.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status