Lampa lutownicza ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.04.19

 

Chcąc zadbać o to, abyś kupił sprawdzony model lampy lutowniczej, przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie zestawienie produktów tego typu. Przeanalizowaliśmy dostępne na rynku towary pod kątem ich dostępności w sklepach stacjonarnych, jakości wykonania oraz recenzji użytkowników. W efekcie tego procesu powstał prezentowany przez nas ranking. Na pierwszym miejscu w znalazł się Topex 44E142. Jest to gazowa lampa lutownicza na naboje propan butan (190 g). Jej moc wynosi 1,9 kW, a średnie zużycie gazu oscyluje w granicach 180 g/h. Obudowa wykonana jest z dobrego gatunkowo tworzywa, które stanowi potwierdzenie trwałości prezentowanego wariantu. Palnik jest odpowiedni do lutowania miękkiego i twardego. Sprawdzi się także w czasie prac naprawczych i instalacyjnych oraz przy opalaniu farby czy usuwaniu chwastów. Jeśli to urządzenie nie spełniło Twoich oczekiwań, odwiedź naszą stronę i zapoznaj się z opisami innych, wartych uwagi produktów. Drugie miejsce w rankingu zajęła lampa Topex 44E141. Ona także zdobywa szereg pozytywnych opinii.

 

 

 

Jaką lampę lutowniczą kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Lampa lutownicza to urządzenie, które funkcjonuje na naszym rynku od wielu lat. Dawniej masywny sprzęt wykorzystywany był w ciężkim przemyśle do łączenia kilku metalowych elementów. Rozwój techniki zaowocował jednak udoskonaleniem dużych i ciężkich modeli do tego stopnia, że urządzenie stało się gadżetem, który pomaga również w drobnych domowych naprawach. Ze względu na bardzo szerokie zastosowanie, producenci wciąż wyposażają swój asortyment w nowe pozycje, różniące się od siebie wielkością, wagą, funkcjonalnością i przede wszystkim ceną. Z tego powodu wielu konsumentów zadaje sobie pytanie, jaką lampę lutowniczą wybrać, aby spełniała ich oczekiwania i sprawdziła się w danym rodzaju pracy. W niniejszym artykule wyjaśnimy więc, czym należy się kierować podczas zakupu.  

 

 

Budowa – jaka lampa lutownicza jest najlepsza?

Pierwszym kryterium wyboru lampy lutowniczej jest jej budowa. Ma ona spore znaczenie, ponieważ w dużej mierze to właśnie od niej uzależnione jest to, w jaki sposób będziemy mogli wykorzystać nasz sprzęt.

Klasyczne urządzenie zbudowane jest z 2 części: palnika i baku. Jest ono dobrym rozwiązaniem w przypadku lutowania materiału w odpowiednich warunkach tj. w przystosowanym do tego celu pomieszczeniu, na płaskiej powierzchni i w wygodnej pozycji. Jeśli jednak będziesz potrzebować sprzętu do pracy np. na wysokości, warto pomyśleć o zakupie lutownicy wyposażonej w wężyk. Dzięki takiemu udogodnieniu nie będziesz zmuszony dźwigać ze sobą całej butli wypełnionej gazem lub paliwem, ponieważ wygodnie położysz ją z dala od siebie, a lutowanie będzie odbywać się za pomocą końcówki.

 

Bak

Kolejną właściwością, na jaką należy zwrócić uwagę jest rodzaj baku. Rozróżniamy dwa podstawowe modele: z wymiennymi nabojami i stałym zbiornikiem. Pierwszy z nich charakteryzuje się tym, iż w momencie skończenia się paliwa w baku możemy zwyczajnie go wymienić. Czynność trwa kilka sekund, dlatego też wielu konsumentów decyduje się właśnie na ten rodzaj lampy. Oczywiście, należy pamiętać, aby zawsze mieć przy sobie odpowiedni rodzaj wkładu. Zakup nowego może być trudnym zadaniem, ponieważ element musi być kompatybilny z konkretnym urządzeniem.

Inaczej prezentuje się praca ze sprzętem wyposażonym w stały zbiornik. W tym przypadku paliwo uzupełnia się w przystosowanych do tego celu punktach. Aby napełnić butlę, należy dysponować odpowiednim sprzętem, który będzie w stanie wpompować gaz lub benzynę do środka bez zagrożenia wybuchem. Jest to model preferowany przez osoby, które rzadko używają lampy, ponieważ częste jeżdżenie do tego typu serwisów bywa uciążliwe.

 

Źródło zasilania

Bardzo ważnym czynnikiem w przypadku zakupu lampy lutowniczej jest sposób jej zasilania. Obecni, na rynku spotkasz przede wszystkim dwa warianty: sprzęt gazowy i benzynowy. To, jaki rodzaj wybierzesz, powinno być uzależnione przede wszystkim od Twoich indywidualnych preferencji.

Lampy działające na podstawie spalania się propanu – butanu najczęściej używane są przez osoby pracujące na wysokości lub korzystające z urządzenia przez dłuższy czas. Dzieje się tak, ponieważ gaz jest o wiele lżejszy niż płyn, dzięki czemu utrzymanie sprzętu nie jest aż tak męczące. Oprócz tego, surowiec jest stosunkowo tani, co w znacznym stopniu przyczynia się do oszczędności kosztów eksploatacyjnych. Z drugiej zaś strony, benzyna wykazuje o wiele wyższe możliwości cieplne. Tego typu sprzęt może wytworzyć ogień, którego temperatura osiąga nawet 1100 st. C. Dodatkowo, manipulowanie strumieniem jest o wiele prostsze, ponieważ sterując zaworem, zużycie ciekłego paliwa możemy o wiele szybciej zatrzymać. Nie mniej jednak, jak już wcześniej wspomnieliśmy, większe zbiorniki maksymalnie wypełnione paliwem są stosunkowo ciężkie. Poza tym, grawitacja tak mocno oddziaływuje na surowiec, że czasami konieczne jest użycie zamontowanej pompki, która nieco podniesie ciśnienie w urządzeniu.

 

Objętość baku

Najlepsza lampa lutownicza to taka, która nie tylko jest wygodna w użytkowaniu, ale również funkcjonalna. To oznacza, że powinna działać na tyle długo, abyśmy spokojnie mogli wykonać zaplanowaną pracę. Z tego względu należy zastanowić się, jaką pojemność powinien mieć bak.

Godzinną pracę urządzenia benzynowego zapewni nam pojemnik, który mieści min. 1 litr paliwa. Natomiast jeśli chodzi o sprzęt gazowy, bak nie powinien być mniejszy niż 100 ml. Już na pierwszy rzut oka widać sporą różnicę w spalaniu powyższych surowców. Pamiętaj jednak, że benzyna jest nieco silniejsza i szybciej poradzi sobie z wykonywaniem trudnych zadań.

Nakładki

Wielu producentów oferuje sprzedaż lamp w zestawie z kilkoma nakładkami. Najczęściej są to palniki, które wykorzystujemy do różnego rodzaju prac. Jeśli potrzebujesz urządzenia do naprawy biżuterii, musisz znaleźć taką końcówkę, która umożliwi Ci precyzyjne lutowanie punktowe. Z drugiej zaś strony, dla grubych drutów tego typu zakończenie byłoby bardzo niefunkcjonalne. Zastanów się więc, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najbardziej optymalne.

 

Lampy lutownicze w dobrych cenach

W zależności od marki, ilości funkcji oraz typu zasilania, ceny lamp lutowniczych są bardzo zróżnicowane. Najtańsze modele kupisz już za niecałe 50 zł. Są to podstawowe urządzenia do sporadycznego użytku domowego. Jeśli jednak zależy Ci na wysokiej klasy produkcie, musisz przygotować się na wydatek rzędu nawet 250 zł.

 

 

Najlepsze lampy lutownicze w 2019 roku

 

Ranking lamp lutowniczych pomoże Ci wybrać odpowiedni i sprawdzony sprzęt, który nie tylko cieszy się powodzeniem u konsumentów, ale dodatkowo jest trwały i nie ulega awariom. Jeśli zdecydujesz się na kupno produktu z naszego zestawienia, możesz mieć pewność, że będzie to dobra inwestycja.

 

Nasze zalecenia

 

Topex 44E142

 

Topex 44E142 to dobra i tania lampa lutownicza zasilana przy użyciu naboi z propan butanem (190 g). Produkt ma plastikową obudowę. Jest nie tylko lekki, ale też bardzo trwały i odporny na uszkodzenia.

Temperatura pracy tego modelu to 1350 st. C, a moc oscyluje w granicach 1,9 kW. Średnie zużycie gazu w ciągu jednej godziny wynosi 180 g. Sprzęt ten jest wyposażony w możliwość regulacji wielkości płomienia. Dzięki temu dopasujemy go do naszych potrzeb. Palnik możemy używać do lutowania miękkiego i twardego, podczas wykonywania prac naprawczych i instalacyjnych, a także do obrabiania tworzyw sztucznych czy kształtowania rur różnego typu. Lampa sprawdzi się także podczas rozpalania grilla.

Konsumenci wydają pozytywne opinie na temat tego modelu. Przede wszystkim uważają, że dzięki specjalnie ukształtowanemu uchwytowi korzystanie z lampy jest komfortowe i wymaga użycia tylko jednej ręki. Plusem jest także zapewniona przez producenta gwarancja na okres 24 miesięcy.

 

 

 

 

Topex 44E141

 

Jeśli chcesz wyposażyć się w dobrej jakości lampę lutowniczą, powinieneś zapoznać się z opisem produktu Topex 44E141. Zdobywa on bardzo przychylne opinie i tym samym jest jednym z najczęściej wybieranych produktów tego typu.

Prezentowany sprzęt to model na naboje. Jest on wyposażony w zapłon piezo pozwalający na sprawne odpalenie lampy. Temperatura pracy urządzenia wynosi 1350 st. C, a moc oscyluje w granicach 1,9 kW. Średnie zużycie gazu w czasie jednej godziny wynosi 180 g. Obudowa palnika jest metalowa, zatem odpowiednio chroni nabój i w rezultacie podnosi poziom bezpieczeństwa w trakcie użytkowania.

W sieci pojawia się wiele pochlebnych opinii na temat tej lampy. Stanowi to dowód, że model ten trwały i odporny na uszkodzenia. Duża liczba konsumentów zwraca uwagę na obudowę urządzenia. Jest ona bowiem solidna i zapewnia bezpieczeństwo. Wygodny uchwyt sprawia, że korzystanie ze sprzętu jest bardzo proste.

 

 

 

 

Kemper KE2018

 

Opinie o lampach lutowniczych marki Kemper są pozytywne. Nie inaczej jest w przypadku modelu KE2018. To produkt wysokiej jakości, który powinien mieć w swoim garażu każdy majsterkowicz.

Prezentowana lampa ma szerokie zastosowanie. Można jej używać do lutowania metalu, a także innych prac naprawczych. Sprawdzi się także podczas rozpalania ognia. Przy jej użyciu szybko rozpalisz grilla i nie będziesz musiał na to poświęcać dużo czasu. Urządzenie jest także przeznaczone do gięcia metalowych elementów oraz opalania powierzchni wykonanych z metalu. Obudowę lampy zrobiono z mocnego tworzywa sztucznego. Uchwyt ułatwiający jej użytkowanie jest dodatkowo wzbogacony o antypoślizgową gumę. Zapewnia nam ona pewny chwyt i bezpieczeństwo w czasie pracy.

Konsumenci, którzy w swoich domach mają prezentowany przez nas model bardzo go chwalą. Doceniają to, że producent daje na produkt 24- miesięczną gwarancję. Plusem jest także długi czas pracy urządzenia, który wynosi od 1,5 h do 2,5 h.

 

 

 

 

Express E8800

 

Express E8800 to lampa lutownicza w przystępnej cenie. Jest ona wyposażona w wygodny zapłon elektryczny, który pozwoli błyskawicznie rozpalić ogień. Produkt posiada funkcję szybkiej stabilizacji płomienia (zajmuje to zaledwie 1,5 min.).

Urządzenie posiada wysokowydajny, wymienny pojemnik z gazem propan butan. Zużycie gazu w czasie jednej godziny oscyluje w granicach 110 g. Temperatura płomienia wynosi 1850 st. C. Prezentowany model sprawdzi się podczas lutowania instalacji grzewczych, sanitarnych oraz klimatyzacyjnych. Jest on łatwy w użyciu, a dobrze zaprojektowany uchwyt zapewnia komfort i bezpieczeństwo pracy. Nie musimy się obawiać, że lampa wyślizgnie się nam z rąk i dojdzie do tragedii.

Konsumenci są zdania, że to jedna z lepszych opcji, jaką znajdziemy na rynku. Przede wszystkim opisywany model jest łatwy w użyciu, zatem mogą z niego skorzystać także amatorzy. Dodatkowo jego obudowa zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Użytkownicy podkreślają także, że urządzenia jest bardzo wydajne i zużywa stosunkowo mało gazu.

 

 

 

 

Rothenberger Roflame Piezo 35419

 

Rothenberger Roflame Piezo 35419 to urządzenie spawalnicze przeznaczone do lutowania na miękko. Jest wykonane z największą starannością, dzięki czemu cechuje go bezpieczeństwo oraz komfort pracy. Cechy te znajdują odzwierciedlenie w opiniach konsumentów.

Sprzęt waży tylko 750 g. Jego wymiary to: długość 24 cm, szerokość – 12 cm i wysokość 19,5 cm. Temperatura pracy wynosi maksymalnie 1800 st. C. Model wyposażony jest w stabilizator płomienia, zatem można go używać nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych np. podczas wiatru. Użytkownik ma także możliwość regulowania kształtu oraz intensywności płomienia. To znacznie ułatwia pracę i zapewnia precyzję. Produkt wykonano z najwyższej jakości materiałów.

Konsumenci podkreślają, że użyte w produkcji tego modelu technologie charakteryzują się innowacyjnością. Dzięki temu palnik jest funkcjonalny i należycie spełnia swoje zadanie. Posiada też solidnie wykonaną obudowę oraz wygodny uchwyt.   

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...