Ładowarki do wkrętarki ranking

Ostatnio aktualizowane: 08.04.20

 

Bardzo dobrą ładowarką, którą możemy polecić wszystkim użytkownikom elektronarzędzi, a w szczególności użytkownikom wkrętarek jest model Makita DC10WA. Firma Makita, to producent elektronarzędzi i osprzętu do niego. Zatem kupując ich sprzęt możesz mieć pewność, że został on wykonany z należytą starannością i wiedzą inżynierów zajmujących się branżą elektronarzędzi i sprzętu satelitarnego. Model ten reprezentuje inteligentną ładowarkę, która podczas ładowania za pomocą mini procesora komunikuje się z akumulatorem, aby dowiedzieć się, jaki jest aktualny stan baterii i wybrać optymalny dla niej sposób ładowania. Dzięki takim działaniom zwiększa się żywotność baterii, a także jej sprawność. Model ten jest przeznaczony do ładowania baterii LI-Ion o pojemności od 7,2 do 10,8 V, a czas ładowania w zależności od rodzaju baterii wynosi od 30 do 50 minut. Drugi model, jaki chcemy polecić to ładowarka Black&Decker 12V. Jest to równie wydajna i poręczna ładowarka, jak wcześniej opisana. Zaglądnij do jej specyfikacji.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką ładowarkę do wkrętarki kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Kupując urządzenie akumulatorowe nie zawsze mamy do niego dołączoną ładowarkę. Dzieje się tak, ponieważ na rynku mamy wiele urządzeń akumulatorowych i ładowarki, które pasują do wielu z nich. Zatem posiadając wiele takich urządzeń wystarczy nam jedna ładowarka. Znacznie to obniża koszty każdego z tych urządzeń. Dziś się zastanowimy, jaka jest najlepsza ładowarka do wkrętarki.

Typy obsługiwanych akumulatorów

Przede wszystkim zastanawiając się, jaką ładowarkę do wkrętarki wybrać, trzeba sprawdzić, jaki typ akumulatorów dana ładowarka obsługuje. Jakoże w sferze naszego zainteresowania są ładowarki do elektronarzędzi, pominiemy wszystkie modele ładujące akumulatorki typu AA i inne „bateriopodobnych” sprzęty. Wśród produktów do ładowania wkrętarki i innych elektronarzędzi rozróżniamy modele, które służą do ładowania akumulatorów Ni-MH. Służą one do ładowania baterii gdzie katoda jest pokryta kadmem, a anod stopami kilku metali. Takie akumulatory wyróżniają się dużą pojemnością,ale stosunkowo szybko ulegają samorozładowaniu.

Posiadając akumulator Ni-Cd potrzebujemy specjalnej do niego ładowarki. Takie akumulatory mają spory okres żywotności i nie rozładowują się same zbyt szybko.  Ładowarka do akumulatorków Ni-Zn ładuje baterie wyróżniające się wysokim napięciem, ale też te modele mają skłonność do przeładowania akumulatora, więc trzeba czuwać przy ładowaniu, aby akumulator w porę rozłączyć.

W wersji 9 V występuje ładowarka do akumulatorów Li- Ion. Zaletą takich akumulatorów jest ich duża żywotność. Natomiast ładowarka uniwersalna to urządzenie, które obsługuje różne typy akumulatorów i większość akumulatorów damy radę tym urządzeniem naładować.

 

Najlepsza ładowarka do wkrętarki – sposób działania

W tym wypadku mamy dwa sposoby, w jakich pracują ładowarki. Pierwszy to ładowarka zegarowa. Model taki jest aktywny przez określony czas. Bez względu na stopień naładowania ładowanego akumulatora, ładowarka wykorzysta „zadany” czas ładowania. Po tym okresie albo się wyłączy, albo przełączy na tryb tymczasowy – zależy to od modelu. Taka metoda jednak może spowodować przeładowania akumulatora, albo nie naładowanie do pełna.

Drugi model to nowocześniejsze urządzenie, które posiada specjalnie skonstruowany procesor, który decyduje, jak długo dany akumulator będzie ładowany. Urządzenie bierze pod uwagę stan naładowania baterii i ładuje tak długo, aż bateria będzie w pełni naładowana. Nie ma tu możliwości przeładowania baterii, ani też niepełnego naładowania (chyba, że użytkownik sam przerwie proces ładowania). Ładowarki takie też charakteryzują się szybkim sposobem działania. Niektóre akumulatory można naładować do pełna w zaledwie pół godziny. To sprawią, że ten rodzaj ładowarek jest chętnie używany do akumulatorów o dużej pojemności. Ładowarka taka nie tylko szybko rozpozna stopień naładowania akumulatora i gdy jest to wymagane, ze względu na typ baterii, to może nawet rozładować baterię, aby ją ponownie załadować. Niestety taki typ ładowarki jest najdroższy wśród rozmaitych typów ładowarek, jednak ten typ ładowarki przewyższa znacznie swoim zaawansowaniem ładowarki zegarowe.  

 

Zabezpieczenia w ładowarkach

Aby mieć pewność, że Twoja bateria jest ładowana we właściwy sposób, warto zaopatrzyć się w sprzęt posiadający różne zabezpieczenia. Przede wszystkim będzie to funkcja rozpoznawania stanu naładowania, a także możliwość rozładowania akumulatora przed procesem ładowania. Jest to wymagane zwłaszcza w akumulatorach niklowo-kadmowych, których nie wolno „doładowywać”.

Modele takie muszą zostać rozładowane i następnie załadowane od nowa. Dzięki temu dłużej utrzymują żywotność i sprawność. Aby z kolei ładowarki nie przeładowały akumulatora, powinny być wyposażone w tryb ładowania podtrzymującego. Wówczas, gdy akumulator został naładowany, ładowarka rozpoznaje ten fakt i przełączą się na funkcję podtrzymującą. Funkcja ta utrzymuje akumulator w stanie naładowania 100%, ale go nie przeładuje. Rozwiązanie jest idealne dla tych, którzy nie chcą cały czas czuwać przy ładowarce, aby we właściwym czasie urządzenie od akumulatora odłączyć.

Dobrze jest, gdy wśród funkcji zabezpieczających ładowarki znajdują się również funkcje ochraniające ładowarkę przed zwarciem, przeciążeniem sieci, a także przegrzaniem. Pozwala to na długie użytkowanie urządzenia bez względu na występujące w sieci elektrycznej przeciążenia. Wśród funkcji dodatkowych przydatną też może się okazać wykrywanie przez ładowarkę uszkodzonych albo nieprawidłowych do ładowania tą ładowarką baterii. Uchroni to też naszą ładowarkę przed przepaleniem.

 

 

Czas ładowania

To bardzo przydatny parametr. A czas ładowania może się bardzo różnić w zależności od modelu ładowarki. Możesz zakupić ładowarkę, która naładuje Twój akumulator w ciągu 10 godzin, ale znajdziesz na rynku i taką, która zrobi to w ciągu dwóch, albo nawet jednej godziny. Warto, więc się zapoznać z opisem producenta o czasie ładowania, bo różnice mogą być naprawdę duże.

 

Ładowarki do wkrętarki  w dobrych cenach

Najprostsze modele ładowarek będziesz w stanie dostać już za około 40 złotych. Będą to ładowarki 18V, gdzie ładowanie trwa około 3 godzin. Są to zamienniki ładowarek znanych marek zasilane prądem 230V i dające prąd ładowania na poziomie 550 mA. Gdy marzy Ci się jednak zakup ładowarki inteligentnej, to musisz się przygotować na koszt około 250 złotych. Ale sprzęt taki naładuje Ci akumulator o napięciu 14,4 V, a także ten o napięciu 18V.

Mikroprocesor rozpozna stan naładowania akumulatora i naładuje go optymalnym dla niego prądem. Dioda sygnalizacyjna będzie informować o procesie ładowania i jego zakończenia. A akumulator o pojemności 1,3 Ah naładujesz w temperaturze pokojowej w około 20 minut, a taki o pojemności 5.0 Ah nie będziesz ładował dłużej niż 75 minut.

 

 

Najlepsze ładowarki do wkrętarki w 2020 roku

 

Poniżej prezentujemy kilka modeli ładowarek, które wybraliśmy spośród czołowych ładowarek do wkrętarek. Być może któraś z nich okaże się najlepsza dla Ciebie.

 

Nasze zalecenia

 

Makita DC10WA

 

Makita DC10WA to ładowarka firmy Makita, która specjalizuje się w produkcji elektronarzędzi i osprzętu do niego. Ta japońska firma w roku 1968 wprowadziła na rynek pierwsze narzędzie z akumulatorem. Do wszystkich produkowanych maszyn Makita oferuje wysokiej klasy i doskonałej jakości osprzęt oraz materiały eksploatacyjne. Taka też jest ładowarka Makita DC10WA.

Jest ona przystosowana do ładowania baterii Li-Ion BL1013, BL7010 od 7,2 do 10,8V. Jest to ładowarka inteligentna, która wykorzystuje dane zapisane w baterii i wykorzystuje je do prawidłowego naładowania baterii. Powoduje to, że baterie zachowują swoją sprawność i żywotność na długo. Czas ładowania akumulatora 7,2V 1.0 Ah wynosi tu około 30 minut, natomiast o parametrach 0,8V 1.3 Ah – 50 min.

Waga tego sprzętu wynosi 1,2 kg. Osoby, które posługują się tą ładowarką, twierdzą, że dobrze ona spełnia swoje zadanie i ładuje akumulator w szybkim czasie. Żałują oni tylko, że model nie posiada diody informującej o procesie ładowania i jego zakończeniu.

Ładowarka do wkrętarki Makita DC10WA jest przeznaczona do ładowania akumulatorów Li-Ion BL7010 i BL1013.

Zalety
Efektywność działania:

Ładowarka jest doceniania za efektywność działania, bo potrafi naładować akumulator LXT 10.8V 1.3Ah (BL1013) w 50 minut. To stosunkowo krótki czas.

Lekka i poręczna:

Konsumenci chętnie decydują się na zakup tego urządzenia z uwagi na jego kompaktowe wymiary. Ładowarka jest lekka i zajmuje niewiele miejsca, więc zawsze można mieć ją pod ręką, np. kiedy wybieramy się na działkę za miasto i musimy wykonać tam jakieś prace.

Temperatura pracy:

Sprzęt działa sprawnie w temperaturze od 10 do 40 st. C, więc nigdy nie powinniśmy mieć problemu z jego użytkowaniem, nawet jeśli na dworze jest bardzo gorąco.

Bezawaryjność:

Urządzenie jest określane przez użytkowników jako wysoce bezawaryjne.

Nie nagrzewa się:

Obudowa nie nagrzewa się w trakcie pracy, więc urządzenie działa sprawnie. Nie trzeba się obawiać o jego przegrzanie, a w konsekwencji awarię.

Wady
Zarysowania na obudowie:

Materiał wykonania obudowy jest podatny na zarysowania.

 

 

 

 

Black&Decker 12V

 

Firma Black&Decker od ponad 100 lat ( wszystko zaczęło się od skromnego warsztatu w Baltimore) dostarcza przemysłowi rozmaite technologie. Specjalizuje się w produkcji elektronarzędzi i osprzętu do nich. Black&Decker 12V to zasilacz – ładowarka do elektronarzędzi tej firmy, w szczególności do wkrętarki. Ładowarka niewiele przekracza rozmiary zwykłej ładowarki do telefonu, więc jest bardzo poręczna i można ją mieć zawsze przy sobie, gdy używa się wkrętarki.

Model ten jest objęty 24 miesięczną gwarancją w przypadku zakupu prywatnego, a przy zakupie firmowym gwarancja wynosi 12 miesięcy. Ładowarka służy do zasilania baterii 12 V i producent dedykuje ją do swoich urządzeń.

Według klientów model ten znakomicie spełnia zadanie ładowania baterii do narzędzi Black & Decker, jest tania i pozwala na długą bezawaryjną eksploatację. Klienci, którzy używają tego modelu twierdzą, że jest to dobra i tania ładowarka do wkrętarki, i polecają ten model innym użytkownikom.

Black&Decker 12V to bardzo dobra ładowarka do wkrętarki do 100 zł. Model jest przeznaczony do ładowania akumulatorów wsuwanych 12V.

Zalety
Łatwa obsługa:

Sprzęt jest łatwy w obsłudze, więc korzystanie z niego nie sprawia żadnych kłopotów. Ładowarkę wystarczy podłączyć do źródła zasilania i umieścić na niej wsuwany akumulator.

Jakość wykonania:

Użytkownicy przyznają, że jakość wykonania produktu jest bardzo dobra, dlatego też na długo zachowuje on początkowy wygląd.

Przewód zasilający:

Z racji tego, że przewód zasilający zrobiono z wytrzymałych materiałów, na jego powierzchni nie pojawiają się żadne uszkodzenia. Jest to gwarancją bezpiecznej i bezawaryjnej pracy.

Kompaktowe wymiary:

Ładowarka ma niewielkie wymiary, więc zazwyczaj można przenosić ją w tej samej walizce, co wkrętarkę. Nietrudno też znaleźć miejsce do bezpiecznego przechowywania sprzętu.

Wady
Brak kontrolki:

Model nie ma kontrolki, która informowałaby o stopniu naładowania baterii. Według użytkowników dioda LED ułatwiłaby korzystanie ze sprzętu.

 

 

 

 

DeWalt DCB105

 

Zdecydowaliśmy, że nasz ranking ładowarek do wkrętarek nie może pominąć modelu DeWalt DCB105. Jest on dedykowany do akumulatorów wsuwanych DEWALT serii XR Li-Ion o napięciu 10,8 V, 14,4 V i 18 V. Ładowarka ta ma dwustopniowy system ładowania. Wymiary tego modelu to szerokość 120 mm, wysokość 90 mm, oraz długość 180 mm, masa natomiast wynosi 0,49 kg.

Producent podaje, że ładowanie akumulatora o pojemności 1,5 Ah trwa około 30 minut.  Model ten posiada również diodę LED, która informuje użytkownika o stanie ładowania akumulatora. Do dyspozycji mamy informacje, takie jak akumulator naładowany, ładowanie, problem z ładowaniem, bateria zbyt gorąca, bateria zbyt zimna.

Ładowarka ta należy do urządzeń inteligentnych, co znaczy, że urządzenie samo dobiera prędkość ładowania w zależności od typu akumulatora i jego stanu naładowania. Takie inteligentne ładowanie pozwala na to, aby wydłużyć żywotność akumulatora. Klienci zaś chwalą szybkie ładowanie za pomocą tego modelu, oraz to, że zawsze na bieżąco ładowarka pokazuje wszystkie komunikaty dotyczące stanu ładowania.

Ładowarka do wkrętarki DeWalt DCB105 jest odpowiednia do ładowania wsuwanych akumulatorów o napięciu: 10,8V, 14,4V i 18V.

Zalety
Nowatorskie rozwiązania:

Prezentowana ładowarka do wkrętarki automatycznie dobiera szybkość ładowania biorąc pod uwagę typ akumulatora. Wpływa to nie tylko na czas i efektywność pracy, ale też wytrzymałość baterii.

Dioda LED:

Na obudowie znajduje się dioda LED, z której można dowiedzieć się o stanie naszego akumulatora. Kontrolka wskazuje m.in. o tym, kiedy bateria jest naładowana, zbyt zimna lub za gorąca, albo występuje problem z zasilaniem.

Krótki czas ładowania:

Model DeWalt DCB105 pozwala naładować akumulator o pojemności 1,5 Ah w zaledwie 30 minut. Kupujący zgodnie twierdzą, że jest to zadowalający wynik.

Wady
Nagrzewa się:

Czasami zdarza się, że sprzęt zbyt mocno się nagrzewa. Lepiej wtedy odłączyć go na chwilę od źródła zasilania, aby zapobiec ewentualnej awarii.

 

 

 

 

Ryobi BCL14181H

 

Dwufunkcyjna ładowarka do wszystkich akumulatorów 14,4V i 18V to model Ryobi BCL14181H. Jest to model, który obsługuje baterie wykonane w technologii Ni-Cd  i  Li-Ion. Model ten został wykonany z trwałych materiałów i można go używać w warunkach budowlanych. Może ona również pracować w skrajnych warunkach temperaturowych. Jest ona sprawna od temperatury 0 stopni do 50 stopni Celsjusza.  

Ładowarka ta obok ładowania akumulatorów ma również tryb konserwacji. Akumulatory przechowywane w ładowarkach są kondycjonowane, co zapewnia im maksymalną wydajność. Wskaźnik LED pokazuje użytkownikowi stan naładowania baterii, a po naładowaniu baterii ładowarka przechodzi w stan czuwania monitorując poziom energii w baterii i okresowo ją doładowuje.

Samo ładowanie odbywa się szybko, bo akumulator 1.3 Ah ładuje się około 45 minut. Opinie o ładowarkach do wkrętarki Ryobi BCL14181H przekazują, że jest to model uniwersalny, który pasuje do wielu rozmaitych urządzeń, nie tylko do wkrętarki. Klienci są zadowoleni z tempa ładowania, a także z tego, że ładowarka pracuje w sposób inteligentny i nie trzeba jej monitorować podczas pracy.  

Ryobi BCL14181H to ładowarka do wkrętarki przeznaczona do wszystkich akumulatorów 18V tej samej marki.

Zalety
Wytrzymałość:

Urządzenie zrobiono z wytrzymałych materiałów, które dobrze sprawdzają się nawet w bardzo wymagających warunkach. Z ładowarki można bez obaw korzystać na budowach.

Wskaźnik LED:

Z uwagi na to, że na obudowie znajduje się wskaźnik LED nie ma żadnego problemu, aby szybko określić stan naładowania baterii. Co więcej, po naładowaniu akumulatora sprzęt przechodzi w stan czuwania.

Tryb konserwacji:

Znajdujący się w ładowarce akumulator jest kondycjonowany, co jest gwarancją maksymalnej wydajności i dłuższej żywotności.

Wady
Przerwy w zasilaniu:

W nielicznych przypadkach można było zaobserwować przerwy w zasilaniu.

Kolor obudowy:

Nie każdemu kupującemu podoba się to, że ładowarka ma limonkowy kolor.

 

 

 

 

Bosch AL 1820 CV 2607225424

 

Model Bosch AL 1820 CV 2607225424 to ładowarka do akumulatorów litowo-jonowych AL 1820 CV. 2,0 A, 230 V, EU. Jest ona dedykowana do akumulatorów firmy Bosch i do wszystkich akumulatorów będzie z pewnością pasować. Ponadto ładuje wszystkie akumulatory ze złączem APT od 7,2 do 24 V. Model ten może być zasilany z samochodu za pomocą prądu uzyskiwanego z gniazda zapalniczki.

Ponadto jest to ładowarka do szybkiego ładowania z monitorowaniem delta-voltage i sygnałem dźwiękowym, jako kontrola ładowania. Również wyświetlacz LED informuje użytkownika o stanie pracy urządzenia i stanie naładowania akumulatora. Model ten ma też specjalny proces ładowania, dzięki któremu ładowana bateria uzyskuje 80% pojemności akumulatora w zaledwie 25 minut.

Dla użytkowników istotną sprawą w tym modelu jest to, że da się go używać w samochodzie, więc dzięki temu jest to urządzenie mobilne i łatwe do obsługi na budowie, gdzie nie ma stałego źródła prądu. Klienci chwalą też wszechstronność tej ładowarki i szybkość ładowania.

Ładowarka do wkrętarki Bosch AL 1820 CV 2607225424 jest przeznaczona do akumulatorów litowo-jonowych o napięciu 14,4V lub 18V.

Zalety
Jakość wykonania:

Model zrobiono z wytrzymałych materiałów, na których nie pojawiają się zbyt szybko ślady użytkowania tj. zarysowania.

Szybkie ładowanie:

Sprzęt pozwala w krótkim czasie naładować akumulator, więc nie trzeba robić zbyt długiej przerwy w pracy.

Wady
Przewód zasilający:

Pewna grupa użytkowników twierdzi, że kabel zasilający, który podłącza się do gniazda jest nieco krótki. Może wystąpić problem z ustawieniem ładowarki w odpowiednim miejscu.

Nagrzewająca się obudowa:

Przeprowadzony przez kupujących test ładowarek do wkrętarki potwierdził, że prezentowany model czasami się nagrzewa, szczególnie jeśli korzystamy z niego w miejscu, w którym jest ciepło.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status