Kosiarki do trawy ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.09.20

 

Aby dobrze zadbać o trawnik, konieczny jest zakup wytrzymałej kosiarki. Jeśli zastanawiasz się na tym, w jaki model zainwestować, przeczytaj przygotowany przez nas ranking. Na pierwszym miejscu w zestawieniu znalazła się kosiarka elektryczna Stiga Combi 36 E. Urządzenie to zdobyło najwięcej pozytywnych opinii konsumentów – osoby, które przetestowały model zapewniają, że jest on łatwy w obsłudze, a podczas jego użytkowania mamy zapewniony odpowiedni komfort. Ogromną zaletą okazują się także stosunkowo niewielkie wymiary produktu, jak również mała waga. W związku z tym zarówno przenoszenie, jak i przechowywanie sprzętu jest proste. Ma to znaczenie, jeśli mamy działkę za miastem i często potrzebujemy zabrać kosiarkę ze sobą. Warto przyjrzeć się także reszcie dostępnych w rankingu produktom. Na drugim miejscu w zestawieniu uplasowała się kosiarka spalinowa Oleo-Mac GV 53 TK. Jest to model wyposażony w pojemny kosz i mający dużą szerokość roboczą. Dlatego też urządzenie jest polecane do pielęgnacji dużych ogrodów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką kosiarkę do trawy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Osoby, które mieszkają w domku jednorodzinnym z ogrodem, wiedzą, że regularna pielęgnacja trawnika to podstawa. Dzięki temu teren wokół naszego domu wygląda estetycznie. Niestety, niewielu z nas nie lubi kosić trawę. Duża powierzchnia to wiele godzin koszenia. Dlatego, warto zainwestować w kosiarkę, która pozwoli nam na szybką i dokładną pracę. Wybór odpowiedniego modelu może jednak okazać się trudniejszy niż początkowo myślałeś. Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Umieściliśmy w nim informacje o tym, na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Kosiarka dopasowana do Twojego trawnika

Przed zakupem należy oszacować, jaki model będzie dla nas najlepszy. Jeśli dysponujemy trawnikiem o powierzchni poniżej 100 m2, nie musimy kupować największego sprzętu na rynku. Szybko przekonamy się, że nasz trawnik jest zbyt mały na tak duży sprzęt. Z tego powodu, manewrowanie kosiarką może okazać się utrudnione. W niewielkich ogrodach, sprzęty średniej wielkości sprawują się zdecydowanie lepiej.

Istotna jest również częstotliwość koszenia. Jeśli wykonujemy taką czynność raz na tydzień czy dwa tygodnie, to średniej wielkości urządzenie będzie dla nas odpowiednie. Bowiem, przez tydzień, trawa nie urośnie na wysokość 10 czy 20 centymetrów, zatem koszenie nie będzie takie uciążliwe. Równocześnie, jeśli wykonujesz tę czynność sporadycznie raz na kilka miesięcy, radzimy zainwestować w nieco większy sprzęt, który będzie w stanie skosić wysoka trawę.

 

Noże – jaka kosiarka do trawy jest najlepsza?

Tym, co ma bezpośredni wpływ na jakość koszenia jest ostrość noży w urządzeniu oraz sposób, w jaki zostały one zamontowane. Niezwykle istotne jest ich naostrzenie. Niestety, nawet najbardziej wydajna maszyna nie skosi trawy, gdy jej noże będą stępione. Co więcej, specjaliści ostrzegają, że koszenie nienaostrzonym nożem może również źle wpływać na trawę w ogrodzie. Uwzględniając typy noży możemy wyróżnić następujące modele: bębnowe, rotacyjne i listwowe.

 

Kosiarki bębnowe

Jak sugeruje nazwa, noże są w nich osadzone na bębnie. Dzięki temu, dobrze spisują się w przypadku trawników dekoracyjnych, które trzeba przycinać nisko. Preferowane są na terenach, gdzie wysokość cięcia sięga 2,5 cm lub 3 cm. Niestety, nie są one tak wydajne i efektywne w dużych ogrodach z wysoką trawą i nierówną powierzchnią. Sugerowane są dla osób, które przynajmniej raz w tygodniu przycinają swój trawnik.

 

Kosiarki rotacyjne

Modele tego typu dobrze radzą sobie z bardziej zarośniętym trawnikiem, który jest rzadziej koszony. Będzie to dobre urządzenie do pielęgnacji ogrodów działkowych lub letniskowych, gdzie rzadko bywamy. Co więcej, sprzęt ten nie ma problemu z pracą na nierównym terenie. Taki typ kosiarki posiada kilka płaskich noży, które w czasie pracy obracają się wokół pionowej osi.

 

Kosiarki listwowe

Ze względu na swoją wydajność, są raczej używane przez profesjonalistów w miejscu nieużytków, gdzie występuje wysoka trawa. Na tle innych sprzętów wyróżnia je długa listwa, umieszczona na przedzie, do której przymocowane są ostre noże.

 

Napęd kosiarki do trawy

Decydując się na zakup kosiarki należy zwrócić uwagę na rodzaj napędu, który się w niej znajduje. Na rynku dostępne są trzy modele: ręczne, spalinowe i elektryczne.

Pierwszym z nich są kosiarki ręczne. Jest to jedno z najtańszych urządzeń. Co więcej, również koszty eksploatacji tego modelu są niewielkie. Jego największą zaletą jest to, że nie hałasuje. Dzięki temu, możesz rozpocząć pracę nawet wcześnie rano, nie budząc przy tym domowników czy sąsiadów. W tej kosiarce noże tnące są uruchamiane przy pomocy siły twoich mięśni. Noże zaczynają się obracać, gdy rozpoczynasz pchanie sprzętu. Niestety, tego typu urządzenia nie zawsze działają na każdym podłożu. Spowodowane jest to tym, że aby efektywnie pracować, muszą mieć z nim stały kontakt. Dlatego, kupno takiej kosiarki polecane jest osobom, których ogrody nie mają nierówności. Poza tym model ręczny nie radzi sobie zbyt dobrze z bardzo wysoką trawą. Z tego powodu, zalecany jest tym, którzy regularnie dbają o wygląd swojego ogrodu. Ponieważ typ ten używa do pracy siły mięśni, jego użytkowanie na dużych powierzchniach jest męczące. Kosiarka bębnowa jest wybierana przez osoby, których ogród ma powierzchnię maksymalnie 50 m2.

Drugim typem są kosiarki z silnikiem elektrycznym. Ich zaletą jest stosunkowo niska cena. Co więcej, nie generują zbyt dużego hałasu, dzięki czemu nie będziesz przeszkadzał swoim sąsiadom. Ponadto ich praca jest w pełni bezpieczna dla środowiska. Ich wadą jest to, że muszą być podłączone do zasilania. Wiele osób decyduje się na zakup urządzeń z długim kablem. Niestety, wraz ze wzrostem jego długości, spada w nim napięcie. Co zmniejsza wydajność. Z tego powodu, wielu specjalistów przestrzega przed używaniem kabli na długości większej niż 40 m od zasilania. Zalecane oddalenie wynosi 25 m – przy takim dystansie, wydajność kosiarki nie spada. Co więcej, praca z kablem może okazać się uciążliwa, gdy kosimy między drzewami. Konsumenci najczęściej decydują się na zakup takiego modelu w przypadku małych i średnich ogrodów.

Specjalnym rodzajem kosiarek elektrycznych, są modele akumulatorowe. Łączą w sobie najważniejsze cechy tego urządzenia. Takie sprzęty są wydajne, cechują się cichą pracą, nie wytwarzają zanieczyszczeń, a ponadto nie mają kabla. Takie rozwiązanie to duże ułatwienie dla osób, których ogród jest pełen krzewów i eleganckich roślin, gdzie manewrowanie z kablem byłoby uciążliwe. Ich wadą jest dość wysoka cena. Niewygodne może również okazać się ładowanie akumulatora.

Ostatnim typem są kosiarki spalinowe. Ich zaletą jest to, że nie potrzebują połączenia ze źródłem energii. Co więcej, są niezwykle wydajne, dzięki czemu nadają się do koszenia dużych powierzchni z wysoką trawą. Cechują się one też dość dużą mocą, która może się wahać od 3 do nawet 5,5 KM. Niestety, ich wadą jest to, że w czasie pracy generują duży hałas. Ponadto koszty eksploatacji takich modeli są dość duże. Niezbędne jest regularne uzupełnianie paliwa oraz oleju. Co więcej, w czasie pracy produkują one spaliny, co nie sprzyja naszemu środowisku.

Szerokość koszenia – jaką kosiarkę do trawy wybrać

Ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze kosiarki jest szerokość koszenia. Im będzie ona większa, tym mniej pracy będziemy musieli wykonać. Niektóre modele posiadają możliwość regulacji tego elementu. Zwróć uwagę, że w kosiarkach ręcznych wraz ze wzrostem szerokości, rośnie opór urządzenia. Oznacza to, że będzie nam go trudniej pchać.

Standardowe modele elektryczne posiadają szerokość koszenia, która wynosi 40 cm, w przypadku urządzeń spalinowych jest to 50 cm.

 

Kosiarki do trawy w dobrych cenach

Koszt zakupu kosiarki jest uzależniony od rodzaju sprzętu i efektywności pracy. Z tego powodu, urządzenia ręczne są najtańsze. Ich użytkowanie jest dość proste i nie generuje hałasu. Jednak, koszenie przy pomocy tego modelu jest czasochłonne. Jeśli interesuje Cię oszczędność czasu, lepiej wybrać maszynę elektryczną lub spalinową.  Rozpiętość cenowa kosiarek jest dość duża. Koszt zakupu modelu ręcznego waha się między 200 zł i 300 zł. W przypadku sprzętów elektrycznych i spalinowych wartość ta zaczyna się przy kwocie 800 zł i sięga nawet 3500 zł. Z kolei cena za typ traktorowy waha się między 8000 zł i 10000 zł.

 

 

Najlepsze kosiarki do trawy w 2020 roku

 

Kiedyś wykoszenie trawy wymagało użycia ręcznej kosy. Praca była żmudna i niejednokrotnie niebezpieczna. Na szczęście technologia poszła do przodu i możemy cieszyć się świetnymi rozwiązaniami, które usprawniają naszą pracę. Nasz ranking kosiarek do trawy zawiera najlepsze modele dostępne na polskim rynku. Takie zestawienie pozwoli Ci wybrać kosiarkę do pielęgnacji trawnika.

 

Nasze zalecenia

 

Stiga Combi 36 E

 

1-stiga-combi-36-eNiewielkie rozmiary to tylko pozory, Stiga Combi 36 E ma bardzo dobrą wydajność i z całą pewnością zaskoczy nie jednego zwolennika wielkich sprzętów do koszenia trawy. Małe jest piękne, a do tego daje naprawdę świetne efekty. Przy okazji zajmuje mało miejsca, co docenili wszyscy konsumenci z małym garażem. Urządzenie ma mocny silnik o mocy 1400 W, który pozwala na szybsze wykonanie wszystkich prac porządkowych. Kosiarka ta ma kosz o pojemności 35 l, dzięki czemu nie trzeba go zbyt często opróżniać.

Poza tym model ten ma plastikowe okno w koszu, umożliwiające kontrolowanie jego zapełnienia. Sprzęt ma centralną regulację wysokości koszenia, 6 pozycji przycinania i zakres wysokości koszenia 25-75 mm. W efekcie stanowi ciekawą propozycję dla każdego posiadacza przydomowego ogródka, czy działkowicza. Wygodę w czasie koszenia zapewni nam miękki uchwyt ze wszystkimi potrzebnymi włącznikami i wyłącznikami.

Oczywiście kierownica jest regulowana i każdy dostosuje ją do swojego wzrostu. Poziom wibracji wynosi 3 m/s², a poziom hałasu 91 dB(A). Ta najlepsza kosiarka do trawy waży zaledwie 12 kg, dlatego tego też została doceniona przez zwolenników prostych, lekkich rozwiązań, gwarantujących bardzo dobre efekty.

Stiga Combi 36 E to kosiarka elektryczna o szerokości roboczej równej 34 cm i mocy 1400 W. Waga produktu wynosi 12 kg, a pojemność kosza to 35 l.

Zalety    
Wysokość koszenia:

Użytkownik może ustawiać wysokość koszenia w zależności od swoich potrzeb (regulacja w zakresie od 25 mm do 75 mm). Konsumenci zapewniają, że regulacja urządzenia nie stanowi problemu.

Koła:

Odpowiednio duże koła ułatwiają manewrowanie kosiarką, a tym samym przyczyniają się do zwiększenia komfortu użytkowania. Koła są wytrzymałe i odporne na ścieranie.

Kierownica:

Uwagę wielu osób przykuwa dobrze wyprofilowana kierownica. Internauci doceniają jednak nie tylko jej kształt, ale także wykonanie - uchwyt pokryto miękkim w dotyku tworzywem. Wykorzystany materiał nie powoduje bolesnych obtarć.

Korpus:

Zrobiony z wysokiej jakości tworzywa sztucznego korpus nie jest podatny na zarysowania. Stanowi to potwierdzenie solidności, a tym samym dobrego zabezpieczenia znajdujących się pod obudową elementów tnących.

Uchwyt:

Na obudowie umieszczono uchwyt umożliwiający swobodne przenoszenie kosiarki.

Wady
Zdejmowanie kosza:

Niektóre osoby wskazują, że mechanizm trzymający kosz nie jest dobrze przemyślany. Powoduje to, że czasami wyciąganie pojemnika pełnego skoszonej trawy bywa kłopotliwe.

 

 

 

 

Oleo-Mac GV 53 T

 

2-oleo-mac-gv-53-tkStalowa kosiarka Oleo-Mac GV 53 TK z serii ALLROAD 4 z napędem to nasza druga propozycja. Jest to niezawodny sprzęt na dużych kołach. Zajmuje więcej miejsca niż pierwszy prezentowany przez nas model, ale ma doskonałą wydajność i świetnie sprawdza się w koszeniu dużych terenów. Dzięki temu, że koła przednie są stosunkowo duże – 200 mm, a koła tylne mają 280 mm, urządzenie zapewnia płynność jazdy na nierównych terenach.

Umożliwia to większą zwrotność i łatwiejsze manewrowanie maszyną w czasie koszenia. Lubisz solidne konstrukcje i bezpieczne rozwiązania? Na pewno zachwyci Cię ergonomiczna dźwignia hamulca silnika i napędu, zapewniająca pewny i wygodny chwyt. Natomiast ergonomiczna dźwignia reguluje wysokość cięcia w 5 pozycjach.

Pozwala to nam osiągnąć lepsze efekty. Szerokości cięcia wynosi 51 cm. Model ten ma bardzo mocny silnik 6,5 KM i jest wyposażony w mechanizm tnący 4 cutting device, który rozdrabnia trawę. Konsumenci docenili nie tylko wydajność produktu, ale również solidny i mocny korpus wykonany ze stali odpornej na uszkodzenia.

Kosiarka spalinowa Oleo-Mac GV 53 TK ma moc równą 6 KM. Waga produktu jest równa 36 kg. Pojemność kosza wynosi 60 l, a szerokość cięcia to 51 cm.

Zalety
Koła:

Swobodne manewrowanie sprzętem jest możliwe dzięki odpowiednio dużym kołom. Sporo osób zapewnia, że kosiarkę łatwo się prowadzi po różnego rodzaju terenach, także nierównych.

Pojemny kosz:

Pracę ułatwia duży kosz. Jest on dobrze przymocowany i można go w prosty sposób wyjąć. Z uwagi na to, że kosz jest bardzo pojemny nie musimy zbyt często go opróżniać, co mogłoby opóźnić naszą pracę.

Efektywność:

Z uwagi na to, że szerokość cięcia wynosi 51 cm urządzenie zyskuje od konsumentów miano efektywnego sprzętu do koszenia trawy. Prezentowany model polecany jest w szczególności osobom posiadającym średniej wielkości i duże ogrody.

Silnik górnozaworowy:

Urządzenie wyposażono w silnik górnozaworowy, co oznacza, że kosiarka nie emituje dużo spalin i nie jest zbyt głośna.

Wady
Odpalanie:

W pojedynczych opiniach konsumentów można przeczytać, że odpalanie sprzętu zajmuje dużo czasu i wymaga użycia sporo siły.

 

 

 

 

Hecht 1434

 

3-hecht-1434Kolejna propozycja w naszym zestawieniu to kosiarka elektryczna 1400 W od renomowanej, czeskiej firmy Hecht – model 1434. Jest to mocne i solidne urządzenie, wyróżniające się wysoką wydajnością. Sprzęt ten ma niezawodny, cichy silnik, który pozwala na długie koszenie nawet sporych powierzchni. Jest to jedna z najlżejszych kosiarek średniej mocy, jaką znajdziemy na polskim rynku (waży 10,5 kg).

Urządzenie jest wyposażone w 5-stopniową regulację wysokości koszenia, która jest możliwa w zakresie 25 – 65 mm. Użytkownicy tego sprzętu docenili jego zwartą, mocną i lekką konstrukcję oraz odporną na uszkodzenia obudowę z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego.

Poza tym kosiarka ma bardzo wygodną rączkę i 35 litrowy kosz do zbierania trawy. Jej ogromną zaletą jest kształt, dzięki któremu prowadzi się ją łatwo i wygodnie. Ta dobra i tania kosiarka do trawy wyróżnia się także stosunkowo cichym silnikiem. Urządzenie przeznaczone jest do podwórek o maksymalnej powierzchni 600 m2.

Hecht 1434 to dobra kosiarka do trawy do 400 zł. Szerokość robocza produktu wynosi 34 cm, a pojemność kosza jest równa 35 l. Moc urządzenia to 1400 W.

Zalety
Zabezpieczenia kabla:

Prezentowana kosiarka to model elektryczny. Urządzenie ma zabezpieczenie przed zginaniem kabla, jak również jego wyrwaniem spowodowanym zbyt mocnym pociągnięciem. Wielu konsumentów podkreśla, że jakość wykonania przewodu zasilającego jest bardzo dobra.

Cicha praca:

Czytając publikowane w Internecie opinie można trafić na recenzje wskazujące, że model nie generuje zbyt dużego hałasu w trakcie pracy, dlatego też jego użytkowanie nie jest uciążliwe.

Obsługa:

Konsumenci doceniają prostą obsługę sprzętu. Regulacja wysokości koszenia trawy nie jest trudna - wystarczy przesunąć znajdującą się na obudowie rączkę. Dużym ułatwieniem jest także możliwość sprawdzenia, czy kosz jest pełny (niewielkie okienko).

Wady
Brak śrub:

Nieliczne osoby w trakcie montażu zauważyły, że w zestawie brakuje śrub przeznaczonych do mocowania niektórych elementów.

 

 

 

 

Makita ELM3711

 

4-makita-elm3711Kosiarka elektryczna bez napędu Makita ELM3711 to nasza czwarta propozycja. Jest to znakomity model do 500 zł. Stanowi niezastąpione narzędzie do koszenia trawy. Powstało z myślą o ogrodach o maksymalnej powierzchni 500 m2. Model ten ma mocny korpus, który został wykonany z polipropylenu. Dzięki czemu jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia. 3 – stopniowa regulacja wysokości koszenia umożliwia nam dostosowanie maszyny do naszych potrzeb.

Urządzenie jest wyposażone w 35-litrowy kosz na trawę, który jest łatwy w demontażu i montażu. W efekcie możemy kosić z koszem lub bez niego. Ergonomiczna rękojeść z dźwigniami blokującymi zapewnia użytkownikowi pełną wygodę w czasie pracy. Sprzęt ten ma też lampkę sygnalizującą podłączenie zasilania.

Szerokość robocza tego modelu wynosi 37 cm. Poza tym warto zauważyć, że opinie o kosiarkach do trawy firmy Makita są bardzo pozytywne. A opisywane urządzenie cenione jest za stosunkowo niewielkie rozmiary, świetną wydajność i odporną na uszkodzenia obudowę.

Makita ELM3711 to kosiarka elektryczna o mocy równej 1300 W. Szerokość koszenia wynosi 37 cm. Pojemność kosza to 35 l, a waga produktu – 14,9 kg.

Zalety
Włącznik:

Na rączce znajduje się solidnie wykonany włącznik, który pozwala szybko i bez wysiłku rozpocząć pracę z urządzeniem.

Kosz na trawę:

Stosunkowo duży kosz na trawę pozwala na długą pracę bez konieczności robienia przerwy w celu opróżnienia pojemnika. Dodatkowo wiele osób podkreśla, że zdejmowanie kosza jest proste.

Silnik:

Sprzęt wyposażono w mocny silnik zapewniający efektywną pracę. Warto dodać, że prezentowany model nie generuje zbyt dużego hałasu.

Wady
Koła:

Pewna grupa Internautów zauważyła, że koła stosunkowo szybko się ścierają. Dowodzi to, że do ich produkcji nie wykorzystano najlepszych gatunkowo materiałów.

Przechowywanie:

Część osób zaznacza, że przechowywanie urządzenia, z uwagi na jego stosunkowo duże wymiary, może sprawiać problem osobom, które mają mały garaż.

 

 

 

 

NAC LS50-675-HSD

 

5-nac-ls50-675-hsdNasz ranking zamyka NAC LS-50-675-HSD – urządzenie o potężnej mocy, ze świetnym spalinowym silnikiem, które wyróżnia się nowoczesną konstrukcją. Spalinowy, czterosuwowy i górnozaworowy silnik NAC POWER zapewnia wysoką wydajność, przy jednoczesnym małym zużyciu paliwa, niewielkich wibracjach i niskim poziomie hałasu. Żeliwna tuleja cylindra zapewnia nam zwiększoną żywotność silnika i dzięki temu wyróżnia się na tle konkurencji.

Urządzenie było testowane w bardzo trudnych warunkach, a pozytywne opinie na jego temat stanowią dodatkową zachętę do zakupu. Model ten charakteryzuje się niezwykle zwartą, mocną stalową obudową i poręcznym uchwytem ułatwiającym manewrowanie. W kosiarce zamontowano 7 – stopniową regulację wysokości koszenia od 22 mm do 75 mm, co pozwala nam na szybkie koszenie, dostosowane do naszych potrzeb.

Kosiarka ma siatkowy, 50 litrowy kosz do zbierania trawy. Poza tym w zestawie znajduje się specjalna wkładka, którą montuje się od strony kosza. Służy ona do mielenia trawy. Szerokość robocza wynosi 51 mm, a maksymalna moc akustyczna to 96 dB.

NAC LS50-675- HSD to kosiarka spalinowa o mocy 6,75 KM. Pojemność kosza wynosi 60 l, a waga produktu jest równa 42 kg. Szerokość robocza to 51 cm.

Zalety
Wytrzymała obudowa i mocne koła:

Wykorzystana do produkcji obudowy stal jest odporna na uszkodzenia. Atutem są również solidne koła umożliwiające swobodne prowadzenie urządzenia po różnych, nawet bardzo wymagających terenach.

Efektywność:

Z uwagi na dużą szerokość roboczą, jak również mocny silnik, kosiarka gwarantuje efektywną pracę. Model jest szczególnie polecany do pielęgnacji dużych trawników.

Wady
Waga:

Produkt waży ponad 40 kg, dlatego też jego przenoszenie jest utrudnione.

Hałas:

Zdaniem części użytkowników kosiarka jest zbyt głośna, więc konieczny okazuje się zakup ochraniaczy na uszy.

 

 

 

 

Kosiarka z napędem czy bez?

 

W tej części artykułu postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej zdecydować się na zakup kosiarki z napędem czy bez. Wskażemy, jakie wady i zalety mają poszczególne modele. Jesteśmy pewni, że po przeczytaniu tego tekstu będziesz wiedział, jaki rodzaj sprzętu będzie dla Ciebie najlepszy.

 

 

Co daje napęd?

Rozpoczynając dyskusję na temat rodzaju dostępnych na rynku kosiarek warto na wstępie wyjaśnić, co daje napęd na koła. Jego zadaniem jest zwiększenie komfortu podczas koszenia. Napęd sprawia, że nie musimy używać siły w trakcie pracy – naszym zadaniem jest jedynie sterowanie urządzeniem i korygowanie kierunku jazdy. W rezultacie nie męczymy się zbyt szybko i możemy wypielęgnować duży trawnik nie robiąc przy tym zbyt częstych przerw. W sklepach znajdziemy kosiarki z napędem tylnym i przednim. Ten pierwszy jest bez wątpienia bardziej popularny. Wynika to m.in. z tego, że tylne koła są zazwyczaj większe, dlatego umieszczenie w nich napędu okazuje się najbardziej sensownym rozwiązaniem.

 

Kosiarka z napędem – przeznaczenie

Warto odpowiedzieć na pytanie, komu przyda się kosiarka z napędem na koła. Urządzenie tego typu będzie odpowiednie dla osób, które mają sporej wielkości trawnik. Użycie produktu z napędem bez wątpienia pozwoli skrócić czas potrzebny na pielęgnację ogródka. Urządzenie pracuje ze stałą prędkością, a użytkownik nie musi wkładać zbyt wiele siły w pchanie kosiarki. Ogranicza to konieczność robienia przerw podczas pracy. Kosiarka z napędem okaże się również niezastąpiona w przypadku nierównych terenów. Trzeba jednak pamiętać, że użytkowanie sprzętu jest kłopotliwe w przypadku terenu, na którym znajduje się wiele trudno dostępnych miejsc. Cofanie kosiarką z napędem według wielu osób jest trudnym zadaniem (mała zwrotność i duża waga).  

 

Kosiarka bez napędu – zastosowanie

Zastanawiasz się, jaka kosiarka do trawy jest polecana przez ogrodników w przypadku niewielkich powierzchni? Osoby, które mają małe działki zgodnie twierdzą, że najlepszy jest model bez napędu. Tego typu kosiarka jest polecana z kilku powodów. Po pierwsze niewiele kosztuje, dlatego na jej zakup może sobie pozwolić wiele osób. Po drugie jest to produkt stosunkowo lekki. Warto również dodać, że sprzęt jest zwrotny, dzięki czemu idealnie sprawdza się podczas koszenia trawnika, na którym znajduje się wiele roślin. Wiele osób zapewnia, że omijanie kwiatów czy krzewów nie jest trudnym zadaniem.

 

 

Cena

Ważną kwestią podczas zakupu sprzętu do pielęgnacji trawnika jest nie tylko solidność i funkcjonalność urządzenia, ale także cena. W artykule zostało już wspomniane, że kosiarki bez napędu są zdecydowanie tańsze od tych, które posiadają system wspomagania. Stąd też cieszą się większą popularnością wśród konsumentów. Co więcej, wybierając modele z napędem, trzeba się liczyć z tym, że element ten może się zepsuć. Warto wspomnieć, że serwisowanie kosiarki z napędem jest więc droższe niż naprawa urządzenia pozbawionego systemu wspomagania.

 

Podsumowanie

Odpowiedź na pytanie, czy lepiej wybrać kosiarkę z napędem czy bez nie jest jednoznaczna. Urządzenie z napędem zdecydowanie poleca się dla osób, które mają duży ogród, chcą szybko kosić trawę i zapewnić sobie komfort w trakcie pracy, a dodatkowo dysponują większą gotówką. Kosiarka bez napędu okaże się dobrym wyborem w przypadku małych trawników, na których znajduje się wiele zakamarków. Manewrowanie produktem, mimo że wymaga użycia siły, jest stosunkowo łatwe.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Jaką kosiarkę do trawy kosztowała 750 zł wybrać?

 

Wraz z wiosną budzi się do życia natura i rozpoczynamy prace w naszym ogródku. W tym czasie zaczyna także rosnąć trawa. Istnieje kilka sposobów, aby sprawić, by nasz ogród wyglądał estetycznie. Jednym z najpopularniejszych jest koszenie trawy kosiarką. Jest to opcja dość prosta i szybka. Jednak wybranie dobrego modelu może okazać się trudne. Jeżeli nie jesteś pewien, od czego zacząć, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym artykułem. Umieściliśmy w nim kilka wskazówek, które pomogą Ci w zakupach.

Na początku przyjrzyjmy się rodzajom kosiarek do trawy. Istnieją 2 główne typy. Najbardziej popularnym jest kosiarka spalinowa. Zwykle jest ona ciężka i droższa w eksploatacji. Sięgnij po nią, jeżeli masz problem z bardzo wysoką trawą. Takie urządzenia są bardzo mocne i bez przeszkód pozbędą się bujnej i wysokiej trawy. Kolejny rodzaj to kosiarki elektryczne, które mają ograniczenie w postaci kabla. Nadają się więc do koszenia mniejszych powierzchni lub musimy do podcinania trawy użyć przedłużacza. Jednym z podtypów takiego modelu jest kosiarka akumulatorowa. Przy zakupie takiego produktu musimy zwrócić uwagę na czas jego pracy. Może okazać się, że rozładuje się w połowie koszenia naszego podwórka.

Najlepsza kosiarka do trawy w 2020 roku ma dużą szerokość pracy. Optymalny wynik, jeżeli chodzi o ten parametr to 35 cm. Taka szerokość robocza pozwoli nam na stosunkowo szybkie koszenie  trawy, ale nie spowoduje, że będziemy mieć problem z dotarciem w trudno dostępne miejsca. Jeżeli nasz trawnik jest bardzo duży, to warto zainwestować w kosiarkę z jeszcze większą szerokością pracy.

Zgodnie z oceną wielu ogrodników najlepsze kosiarki do trawy mają pojemny kosz. Jeżeli mamy dość mały trawnik, to wystarczy nam około 40 l zbiornik. Jeżeli jednak jest on bardzo duży, polecamy kosz o pojemności około 50 l. Dzięki temu nie będziemy musieli go tak często opróżniać.

Niemniej ważna jest waga danego modelu. Jeżeli kosiarka waży więcej niż 25 kg, to manewrowanie nią może być dość trudne. Najlepiej, gdy kosiarka waży od 10 kg do 15 kg. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy produkt wyposażony jest w napęd – wtedy większa waga nie sprawia problemu, bo napęd ułatwia pchanie.

 

 

Kosiarki do trawy kosztowała 750 zł – ranking

 

 

NAC LS42-375 

 

Prezentujemy jeden z najciekawszych modeli dostępnych na rynku: kosiarkę do trawy NAC LS42-375. Jest to model spalinowy, ceniony za niskie zużycie paliwa. Sprzęt wyróżnia się bardzo dużą szerokością pracy. Wynosi ona aż 42 cm. Jest to jedna z największych szerokości na rynku. Właśnie dlatego produkt ten polecany jest posiadaczom bardzo dużych trawników. Dzięki tak dużej szerokości skoszenie trawnika zajmie niewiele czasu.

Kosiarka ma funkcję mielenia trawy. Po skoszeniu rozrzucana jest po trawniku, więc może służyć jako naturalny nawóz. Produkt ten wyposażony został w napęd. Dlatego też waga 25 kg nie stanowi problemu.

Użytkownicy zwrócili uwagę na krótki czas koszenia trawnika z pomocą tego urządzenia. Zadowoleni są także z możliwości oczyszczenia obudowy wodą. Dzięki temu model wciąż może wyglądać estetycznie.

 

 

 

 

Gardena Powermax 37 E 

 

Gardena Powermax 37 E to elektryczna kosiarka do trawy. Jest to jeden z najdokładniejszych modeli, jakie możemy znaleźć na rynku. Dzięki specjalnemu grzebieniowi nie musimy martwić się o trawę rosnącą przy murach lub w innych miejscach trudno dostępnych dla zwykłej kosiarki. Specjalne, podwójne, hartowane noże przycinają wszystkie źdźbła trawy, a nawet mniejsze gałązki.

Szczególną uwagę należy zwrócić na rączkę tego produktu. Jest ona składana, więc bez problemu możemy schować sprzęt, gdy go nie używamy. Nie zabierze nam przy tym zbyt dużo miejsca. Oprócz tego wspomniana rączka jest regulowana. Regulacja ta ma aż 5 różnych poziomów, więc łatwo możemy dopasować wysokość uchwytu do naszego wzrostu. Poza tym rączka jest wykończona miękkim tworzywem sztucznym.

Dla ułatwienia przemieszczania Gardena Powermax 37 E wyposażona została w duże, tylne koła. W efekcie czego urządzenie jest zwrotne. Większość użytkowników jest bardzo zadowolonych z działania prezentowanego produktu. Uważają, że jego obsługa jest łatwa, a poza tym ta kosiarka do trawy w dobrej cenie jest bardzo dokładna.

 

 

 

 

Makita Dlm380Z 

 

Jeżeli szukasz kosiarki do trawy wykonanej z najlepszych materiałów, to polecamy Ci produkt Makita Clm380Z. Jest to model akumulatorowy – nie musisz już martwić się, czy kabel urządzenia jest wystarczająco długi. Jedyne, o czym musisz pamiętać, to aby przed użyciem kosiarki podłączyć ją do ładowania.

Prezentowany produkt ma regulację wysokości koszenia. Możemy więc sami decydować o tym, jak wysoki trawnik zostawić, by nasz ogród wyglądał estetycznie. Szerokość robocza tego urządzenia wynosi 38 cm. Dzięki takiemu wynikowi przycięcie średniego trawnika nie zajmie nam zbyt dużo czasu. To, wyróżnia kosiarkę Makita Dlm380Z to jej bardzo duży pojemnik. Jego pojemność to aż 50 l. Możemy być pewni, że nie będziemy musieli przerywać pracy i opróżniać go przed skończeniem pracy.

Rączka kosiarki ma dwa poziomy regulacji. Model ten waży jedynie 15 kg, więc posuwanie go po trawniku nie będzie stanowiło problemu dla większości osób. Użytkownicy uważają, że produkt jest bardzo solidnie wykonany i dobrze spełnia swoje zadanie.

 

Jeśli szukasz dla siebie odpowiedniej kosiarki elektrycznej, dobrze trafiłeś. Na podstawie opinii konsumentów przygotowaliśmy zestawienie, w którym znajdziesz ciekawe modele urządzeń – może wśród nich jest także sprzęt odpowiedni dla Ciebie. Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajął produkt Hecht 1434 – kosiarka jest bardzo zwrotna, więc z łatwością pokierujesz ją w wybrane miejsce. Model w łatwy sposób się obsługuje, dlatego koszenie nie powinno sprawić Ci trudności. Urządzenie ma regulowaną wysokość pracy ostrzy. Obudowa sprzętu jest wytrzymała i solidna, zatem nie łamie się pod wpływem najmniejszego uderzenia. Jeżeli narzędzie nie odpowiada Twoim potrzebom, to zachęcamy do zapoznania się ze sprzętem Stiga Collector 39 E – produkt ma wygodne uchwyty, które nie męczą rąk podczas pracy. Kosz kosiarki łatwo i szybko ściąga się i zakłada, a także oczyszcza z trawy. Model ma prostą budowę, więc w przypadku awarii bezproblemowo się go naprawia.

 

 

Jaką elektryczną kosiarkę do trawy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Kosiarka elektryczna, w porównaniu do spalinowej, nie zanieczyszcza powietrza, a ponadto stosunkowo cicho pracuje. Jest to więc bardzo dobry sprzęt dla osób, którym marzy się zadbany, idealnie przystrzyżony trawnik. Chcesz kupić takie urządzenie, ale obawiasz się, że nie znajdziesz odpowiedniego modelu? Jeśli przeczytasz poradnik z informacjami, jaką elektryczną kosiarkę wybrać, z pewnością szybko podejmiesz decyzję.

Powierzchnia trawnika

Sprzęt do koszenia trawy musi być dostosowany do powierzchni działki. Mniejsze modele służą do przycinania trawnika do kilkudziesięciu metrów kwadratowych, podczas gdy bardziej profesjonalne urządzenia można bez przeszkód użytkować na powierzchni wynoszącej kilkaset metrów kwadratowych. To bardzo ważne, aby nie eksploatować nadmiernie kosiarki nieprzystosowanej do intensywnej pracy, gdyż może dojść do awarii najważniejszych elementów jej budowy w wyniku przegrzania.

 

Moc

Każdy, kto zastanawia się, jaka elektryczna kosiarka do trawy jest najlepsza, powinien wiedzieć, że sporo zależy od mocy urządzenia. Do wyboru mamy stosunkowo słabe modele (ok. 1000 W), a także znacznie mocniejsze, z ponad 1800 W silnikiem. Wartość tego parametru wpływa na możliwości sprzętu oraz sposób wykorzystywania go. Kosiarka o dużej mocy świetnie radzi sobie z przycinaniem trawy na rozległym terenie, również z wieloma nierównościami.

 

Zasilanie

Wśród kosiarek elektrycznych dostępne są urządzenia zasilane sieciowo i akumulatorowo. Jeżeli wybierzemy pierwszą opcję, musimy liczyć się z tym, że prawdopodobnie nieuniknione będzie korzystanie z długiego przedłużacza (dotyczy to w szczególności posiadaczy dużych ogrodów). Modele akumulatorowe wydają się być wygodniejsze w użytkowaniu, a według niektórych osób także bezpieczniejsze, ponieważ nie ma ryzyka, że przypadkowo najedziemy na kabel przedłużacza. Niemniej jednak akumulator trzeba regularnie ładować, co zwykle zajmuje kilka godzin i istnieje ryzyko, że nie uda nam się skończyć pracy przed całkowitym rozładowaniem baterii.

 

Bębnowa czy rotacyjna?

Podziału elektrycznych sprzętów możemy również dokonać, biorąc pod uwagę sposób mocowania noży tnących. Pierwszą grupę stanowią modele bębnowe, których ostrza zamontowane są na bębnie. Tego typu produkty świetnie nadają się do koszenia trawników dekoracyjnych, gdyż przycinają trawę bardzo nisko, nawet do ok. 2,5 cm nad ziemią. Nie jest to jednak zbyt dobry wybór do ogrodów zaniedbanych, gdzie rosną wysokie źdźbła. Ponadto kosiarki bębnowe nie radzą sobie z pracą na nierównym terenie.

Do koszenia wysokiej trawy polecamy urządzenia rotacyjne. Ich mechanizm tnący złożony jest z kilku profilowanych, płaskich noży, które obracają się wokół pionowej osi. Z zakupu takiego sprzętu z pewnością będą zadowolone osoby koszące trawnik sporadycznie, a także konsumenci mający trudności w przycinaniu nierównego terenu. Istnieją również modele listwowe, wyposażone w mechanizm tnący umieszczony na listwie. Są one przeznaczone głównie do koszenia nieużytków.

 

Napęd na koła

Konsumenci zgodnie twierdzą, że najlepsza elektryczna kosiarka do trawy jest wygodna w użytkowaniu, o czym decyduje m.in. łatwość prowadzenia. Wielu użytkownikom wydaje się, że przycinanie trawy to duży wysiłek, ponieważ popychanie sprzętu do przodu wymaga użycia siły. Nie zawsze jednak musi tak być. Jeśli nie chcemy, aby koszenie trawy było dla nas przykrym obowiązkiem, poszukajmy urządzenia wyposażonego w napęd na koła. Wtedy kosiarka będzie jechać samodzielnie, a naszym jedynym zadaniem stanie się kierowanie nią.

Modele bez napędu wymagają popychania, ale jednocześnie są znacznie lżejsze (z uwagi na brak przekładni kątowej). Poza tym sprzęty te są tańsze w naprawie, co także może mieć stosunkowo duże znaczenie.

 

Szerokość koszenia

Szerokość koszenia urządzeń elektrycznych mieści się w zakresie od 20 cm do ok. 50 cm. Sprawdzając ten parametr, możemy policzyć, jak dużo czasu zajmie nam wykoszenie trawnika. Przy mniejszych powierzchniach nie ma to zbyt istotnego znaczenia, jednak jeżeli mamy bardzo duży ogród, niewielka szerokość koszenia spowoduje, że przycinanie trawy zajmie nam nawet kilka godzin.

 

Regulacja wysokości koszenia

Dobra kosiarka pozwala na samodzielną regulację wysokości koszenia trawnika, więc z pewnością będziemy zadowoleni z efektów swojej pracy. Najczęściej do wyboru mamy dwa lub trzy poziomy regulacji – w zakresie od 20 mm do ok. 60 mm. Zmiana wysokości nie będzie nam sprawiać problemu, jeżeli kupimy sprzęt z regulacją centralną. Wtedy wystarczy przełożenie jednej dźwigni, aby ustawić ostrza. Tańsze i mniej profesjonalne modele wymagają regulacji przy każdym kółku, co może szybko stać się uciążliwe.

 

Kosz

Aby uniknąć grabienia skoszonej trawy na posesji, najlepiej wybrać kosiarkę z koszem o dużej pojemności (średnio jest to ok. 30 l lub więcej). Tego typu rozwiązanie wpływa na skrócenie czasu pracy, gdyż po wypełnieniu zbiornika trzeba go tylko opróżnić (co zajmuje jedynie kilka minut), aby móc kontynuować koszenie . Kosz powinien być wykonany z trwałego tworzywa sztucznego, aby nie uległ uszkodzeniu w czasie pracy.

 

Obudowa

Obudowa kosiarki musi być trwała oraz odporna na pęknięcia i zarysowania. Inaczej może się zdarzyć, że w wyniku częstej eksploatacji sprzęt przestanie estetycznie się prezentować, a do tego wewnętrzne części budowy nie będą odpowiednio chronione przed kurzem i innymi niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Obudowa zazwyczaj powstaje z plastiku lub metalu, choć możemy też znaleźć modele z aluminium.

 

Kółka

Duże kółka w podstawie ułatwiają prowadzenie urządzenia. Jeśli będą one osadzone na metalowych łożyskach, możemy mieć pewność, że prowadzenie kosiarki nie będzie zbyt kłopotliwe. Niewielkie koła, nawet jeśli będą wytrzymałe, nie są zbyt dobrym rozwiązaniem, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że utkną pomiędzy nierównościami powierzchni.

Waga

Elektryczne kosiarki średnio ważą od 10 kg do 15 kg. Im lżejsze jest urządzenie, tym łatwiejsze staje się jego prowadzenie. Na wagę sprzętu wpływa kilka różnych czynników: materiał wykonania obudowy, zastosowanie napędu na koła, jak również pojemność kosza.

 

Dodatkowe funkcje

Panuje przekonanie, że kosiarka musi być nie tylko łatwa i wygodna w użytkowaniu, ale też funkcjonalna. Jakie dodatkowe opcje mają tego typu sprzęty? Osoby, które starają się jak najlepiej zadbać o trawnik, powinny poszukać modelu z funkcją mulczowania. Po założeniu specjalnej zaślepki (odbywa się to zazwyczaj bez użycia narzędzi), w czasie koszenia możemy dostarczyć glebie naturalny nawóz pełen odżywczych substancji, czyli świeżo przycięte źdźbła.

 

Łatwe przechowywanie

Na łatwość przechowywania urządzenia wpływają jego całkowite wymiary, a także proste, ale jednocześnie praktyczne rozwiązania, przykładowo możliwość złożenia rączki. Kupując taki model, nie będziemy narzekać na ograniczenie wolnej przestrzeni w schowku czy garażu.

 

Elektryczne kosiarki do trawy w dobrych cenach

Niewielkie kosiarki o małej mocy kosztują maksymalnie 300 zł. Z kolei urządzenia przystosowane do pracy na większym terenie, wyposażone w napęd na koła i wiele przydatnych opcji, są znacznie droższe, ponieważ ich ceny przekraczają niekiedy ponad 700 zł. Dotyczy to głównie modeli znanych, popularnych na całym świecie marek.

 

Najlepsze elektryczne kosiarki do trawy w 2020 roku

 

Jeżeli potrzebujesz urządzenia, które równo i dokładnie przystrzyże Twój trawnik, ale nie wiesz do końca, jakie konkretnie modele są warte uwagi, to przeczytaj nasz ranking elektrycznych kosiarek do trawy. Prezentuje on kilka sprawdzonych przez konsumentów sprzętów, które mogą spodobać się także Tobie.

 

Hecht 1434

 

Kosiarka Hecht 1434 jest modelem chętnie wybieranym przez posiadaczy działek. Konsumenci cenią sprzęt za łatwość obsługi. Internauci twierdzą także, że urządzenie równo kosi na całej powierzchni trawnika.

Moc silnika modelu jest równa 1400 W i jest ona odpowiednia do pracy na trawnikach o powierzchni do 600 m2. Warto dodać, że według konsumentów kosiarka nie zużywa dużo prądu. Szerokość pracy urządzenia wynosi 34 cm. Do zestawu dołączony jest kosz na odpady o pojemności 35 l, który dość łatwo się opróżnia. Uchwyty produktu są wyprofilowane, więc wygodnie się je trzyma.

Obudowa sprzętu wykonana jest z tworzywa sztucznego, więc jest solidna i nie niszczy się pod wpływem niewielkich uderzeń. Co istotne w modelu można ustawiać wysokość koszenia – regulacja w zakresie od 2,5 cm do 6,5 cm – z pomocą wygodnej dźwigni. Ta dobra i tania kosiarka do trawy ma komfortowy uchwyt, więc z łatwością się ją przenosi w dowolne miejsce.

 

 

 

Stiga Collector 39 E

 

Na uwagę zasługuje produkt Stiga Collector 39 E. Moc silnika modelu jest równa 1400 W. W sprzęcie istnieje możliwość regulacji wysokości pracy od 2,5 cm do 6,5 cm – więc dostosujesz go do swojego trawnika. Szerokość koszenia urządzenia wynosi 39 cm, więc w krótkim czasie możesz skosić dość duży obszar.

Model jest odpowiedni do pracy na podwórkach o powierzchni do 500 m2. Sprzęt ma kosz na odpady o pojemności 40 l. Produkt łatwo się montuje i obsługuje, więc bez problemu można skosić cały trawnik. Istnieje możliwość szybkiego wyczyszczenia urządzenia z trawy.

Opinie o elektrycznych kosiarkach do trawy producenta Stiga są bardzo pozytywne. Także o opisywanym modelu można znaleźć wiele pochlebnych komentarzy. Konsumenci cenią produkt za dobrze przemyślaną konstrukcję, gdyż jak twierdzą, dzięki niej można wygodnie kosić trawę przy murkach.

 

 

 

Makita ELM3711

 

Elektryczna kosiarka do trawy Makita ELM3711 jest odpowiednia do użytku na średnich i dużych trawnikach. Silnik tego modelu ma moc równą 1300 W. Urządzenie może bez problemu pracować bez przerwy przez kilka godzin, nie przegrzewając się. Produkt ma wygodne, odpowiednio wyprofilowane rączki, które zwiększają komfort pracy.

Szerokość koszenia produktu wynosi 37 cm, więc w krótkim czasie można wykosić duży trawnik. Urządzenie ma pojemnik na trawę o pojemności 35 l – może być on także stosowany do zbierania liści. Kosz można w prosty sposób zamontować i ściągnąć.

Model ma regulację wysokości koszenia – w zakresie od 2 cm do 5,5 cm – do wyboru są 3 stopnie. Obudowa kosiarki wykonana jest z tworzywa PP, które jest solidne i zabezpiecza silnik przed zniszczeniem. Konsumenci uważają, że produkt dobrze zbiera trawę i liście do kosza, nie pozostawiając zbyt wielu odpadów.

 

 

 

AL-KO Comfort 40 E 

 

AL-KO Comfort 40 E to kosiarka, która zainteresuje każdego – model wygląda nowocześnie i jest bardzo praktyczny. W produkcie zastosowano silnik indukcyjny o mocy równej 1400 W. Sprzęt jest polecany osobom, które mają trawnik o powierzchni nawet do 600 m2. Szerokość robocza modelu wynosi 40 cm.

Urządzenie jest bardzo poręczne, co zawdzięcza wygodnemu uchwytowi, który dobrze leży w dłoni. Sprzęt ma regulator wysokości koszenia trawy w postaci niewielkiej wajchy. Obudowa tego modelu wykonana jest z tworzywa PP, które cechuje duża solidność.

Dzięki użytym materiałom, kosiarka jest dość lekka (19 kg). Kosz na trawę ma pojemność 43 l opróżniany z łatwością. Warto wspomnieć, że pojemnik ma wbudowany wskaźnik, który pokazuje poziom napełnienia. Na obudowie znaleźć można dużą rączkę, która umożliwia przenoszenie maszyny.  Konsumenci twierdzą, że produkt dokładnie kosi trawę.

 

 

 

Bosch Arm 34 Ergo-Flex 

 

Model Bosch Arm 34 Ergo-Flex umożliwia skoszenie bujnej, wysokiej trawy, przez co przyda się w każdym domu. Kosiarka ma silnik o mocy 1300 W. Produkt ma w zestawie kosz na trawę o pojemności 40 l.

Sprzęt ma 5-stopniową regulację wysokości cięcia, więc nadaje się do koszenia nawet wysokiej trawy. Model jest dość lekki – waży jedynie 11 kg, więc wygodnie się nim operuje, a pchanie go nie sprawia trudności. Urządzenie zajmuje niewiele miejsca, więc komfortowo się je przechowuje. Szerokość pracy kosiarki jest równa 34 cm.

Produkt ma kilka włączników znajdujących się na rączce i na uchwytach, z których każdy pozwala na rozpoczęcie pracy urządzenia – możesz trzymać sprzęt w najwygodniejszym dla Ciebie miejscu. Konsumenci cenią tę kosiarkę za wytrzymałość konstrukcji – nie niszczy się ona przy niewielkim uderzeniu.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status