Kompresory spalinowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.01.20

 

Prace budowlane wymagają zakupu specjalistycznych sprzętów, takich jak  kompresory spalinowe. Dostarczają one sprężonego powietrza, które jest niezbędne w urządzeniach pneumatycznych. Ponieważ zakup takiego produktu może być dość trudny poniżej znajdziesz ranking 5 sprzętów, które wybraliśmy w oparciu o bogatą ofertę sklepów. Na pierwszym miejscu w naszym zestawieniu znajduje się Schneider CPM 400-10-20. Jest to mobilna sprężarka, którą wykonano z dobrej jakości materiałów. Zbiornik ocynkowano i pokryto tworzywem sztucznym, co zmniejsza ryzyko awarii. W czasie pracy emitowanych jest niewiele wibracji. Niewielka ilość drgań sprawia, że poszczególne elementy konstrukcji nie są podatne na uszkodzenia. Sama obsługa maszyny jest bardzo prosta. Na drugim miejscu w rankingu umieściliśmy Airpress Bm11+11/330. Ten kompresor cechuje się dużą mocą, więc sprawdzi się w branży przemysłowej. Obudowa jest odporna na wibracje i uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że urządzenie będzie Ci służyć przez długi czas. Specjalna, wytrzymała rama chroni cały produkt przed uszkodzeniami mechanicznymi.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie kompresory spalinowe kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Remont domu oraz praca w branży przemysłowej wymagają od nas specjalnych sprzętów. Jednym z nich jest sprężarka spalinowa, która potrzebna jest, gdy chcemy podwyższyć ciśnienie gazu. Poza pracami przemysłowymi, taki sprzęt może też sprawdzić się w warunkach domowych. Poniżej prezentujemy krótki poradnik zakupowy, z którego dowiesz się, jaki kompresor spalinowy wybrać.

 

 

Rodzaje kompresorów

Kompresory spalinowe dzielimy na 2 rodzaje: wyporowe i przepływowe. Pierwszy typ cechuje się wysokim ciśnieniem gazu. Jest ono otrzymywane poprzez zasysanie gazu, a następnie jego tłoczenie. Wszystkie procesy odbywają się za sprawą działania napędu w cylindrze. Ponieważ gaz nie ma ujścia ze zbiornika, powoduje to wzrost ciśnienia. Warto dodać, że takie kompresory dzielą się na sprężarki tłokowe, śrubowe oraz membranowe. W pierwszej z nich zwiększenie ciśnienia gazu następuje, gdyż tłok w cylindrze wykonuje posuwiste ruchy. Modele śrubowe działają w oparciu o ruch śrub. Sprężenie gazu spowodowane jest zmniejszeniem się przestrzeni między nimi. Wydajność takiego urządzenia zależna jest od szczelności między 2 elementami, a także ich odległością od obudowy. Tym, co wyróżnia kompresory śrubowe to niewielkie wibracje. Sprawia to, że maszyna nie jest podatna na uszkodzenia i awarie. Ostatnim rodzajem są urządzenia membranowe, w których znajdziemy gumową lub plastikową membranę, która porusza się przy pomocy dźwigni.

Drugim typem kompresorów są sprzęty przepływowe. W nich wzrost ciśnienia gazu wynika z odpowiedniego kształtu wirnika i jego ruchomych elementów. Część ta obraca się z dużą prędkością, co wytwarza podciśnienie. Tego typu urządzenia dzielimy na sprzęty promieniowe oraz osiowe. W pierwszym modelu gaz wpływa do mechanizmu, następnie napotyka kierownicę. Jej zadaniem jest jego zawirowanie. Następnie wirnik zwiększa tempo przepływu gazu. W ostatniej fazie korygowany jest kierunek przepływu, a energia kinetyczna zamienia się w potencjalną. Urządzenia osiowe cechuje się wysoką sprawnością i zdolne są osiągnąć wysokie natężenie przepływu, mimo małych wymiarów.

 

Przeznaczenie urządzenia

Wielu osobom kompresory spalinowe kojarzą się z pracą w przemyśle, jednak mają one również zastosowanie w codziennym życiu. To przy ich pomocy możemy napompować koło w samochodzie. Poza tym urządzenia tego typu sprawdzą się również podczas czyszczenia kosiarek czy pompowania basenów i pontonów. Wielu specjalistów wykorzystuje kompresory spalinowe do malowania, gdyż przy ich wykorzystaniu zużywa się znacznie mniej farby. Poza tym ta technika minimalizuje liczbę smug, a co więcej do ściany nie przyklejają się fragmenty włosia z pędzla.

 

Obudowa

Najlepszy kompresor spalinowy musi mieć wytrzymałą obudowę. Dzięki temu produkt nie będzie podatny na uszkodzenia mechaniczne oraz awarie. Szczególnie zalecamy urządzenia z wytrzymałą ramą. Element ten sprawi, że silnik będzie mniej awaryjny. Poza tym wzmocniona obudowa minimalizuje wstrząsy, które mogą negatywnie wpływać na pracę całej maszyny. Szczególnie polecamy urządzenia, w których zbiornik jest ocynkowany i pokryty tworzywem sztucznym. Dwie warstwy chroniące minimalizują ryzyko uszkodzenia kompresora, a to minimalizuje ryzyko wycieku gazu.

 

Moc

Sprawdzając, jaki kompresor spalinowy jest najlepszy należy w pierwszej kolejności upewnić się, jaka jest moc silnika. To od tego parametru zależy wydajność pracy modelu i to, jak długo będzie on w stanie pracować bez zatrzymywania się. W zależności od produktu moc wynosić może od 4 kW do nawet 6,6 kW. Choć dobrze jest wybrać możliwie najsilniejszy produkt to wiedz, że duża siła jest ściśle związana z wysoką ceną.

 

 

Hałas

Niestety kupując kompresor spalinowy musisz liczyć się z tym, że będzie on generował dużo hałasu podczas pracy. Upewnij się jednak, że dźwięk nie spowoduje u Ciebie bólu głowy czy wady słuchu. Zazwyczaj poziom hałasu utrzymuje się na poziomie 80 dB. Jeśli jednak jest głośniejszy, trzeba zachować ostrożność. Szczególnie unikaj maszyn, w których emitowany hałas przekracza 110 dB. Wartość ta może spowodować ból głowy. Z kolei długotrwałe wystawienie uszu na taki dźwięk doprowadzi do wad słuchu.

Musisz się jednak liczyć z tym, że większe kompresory są głośniejsze. Z tego powodu zadbaj o to, by zawsze nosić na uszach słuchawki ochronne.

 

Waga i mobilność

W zależności od modelu, waga urządzeń waha się między 50 kg – 200 kg. Ciężar jest ściśle związany z wielkością silnika. Naturalnie, maszyny o małych gabarytach sprawdzą się w niewielkim przemyśle. Przenoszenie dużych sprzętów wymaga siły fizycznej, dlatego są one używane głównie przy skomplikowanych pracach remontowych. Jeśli potrzebujesz najlepszego kompresora spalinowego, upewnij się, że ma on wbudowane koła. Ułatwi to jego przenoszenie.

 

Kompresory spalinowe w dobrych cenach

Koszt zakupu kompresora jest dość wysoki. Ceny takich urządzeń zaczynają się od kwoty 5000 zł i dochodzić mogą nawet do 19 000 zł. Tak duża rozbieżność w wartości urządzeń wynika z ich mocy oraz wielkości. Mniejsze modele są znacznie tańsze i mogą kosztować niecałe 8 000 zł. Produkty o niewielkiej wydajności (jak 3,3 kW mocy) kosztują mniej. Tego typu kompresory spalinowe sprawdzą się w niewielkich przedsiębiorstwach. Jeśli jednak potrzebujesz dużego, nowoczesnego sprzętu, który poradzi sobie z branżą przemysłową zainwestuj w droższą maszynę.

 

 

Najlepsze kompresory spalinowe w 2020 roku

 

Chcąc ułatwić Ci zakup odpowiedniego modelu, przygotowaliśmy ranking kompresorów spalinowych. Opisaliśmy w nim 5 najlepszych sprzętów na rynku, które na pewno okażą Ci się przydatne w czasie pracy.

 

Nasze zalecenia

 

Schneider CPM 400-10-20

 

Schneider CPM 400-10-20 to kompresor, który sprawdza się na placach budowy. Wyposażony jest on w silnik mający 2 cylindry, które rozmieszczono na kształt litery V. To pozwala na wytworzenie dużych pojemności skokowych i mocy. Ciśnienie sprężarki wynosi 10 bar. Moc kompresora jest równa 2,2 kW. Model waży 77 kg. Wbudowano w nim uchwyt. To sprawia, że sprzęt można wygodnie przetransportować, więc skorzystasz z niego w każdym miejscu.

Zbiornik produktu ocynkowano, a także pokryto tworzywem sztucznym. Ponadto ramę zrobiono ze stali, co dodatkowo zabezpiecza sprzęt. Urządzenie charakteryzuje się łatwością obsługi. Powietrze wytwarzane przez nie jest pozbawione zanieczyszczeń, gdyż wykorzystano w nim filtr.

Dla bezpieczeństwa w sprężarce zastosowano zawór bezpieczeństwa. Kompresor działa na niskich obrotach. To sprawia, że jego poszczególne elementy wibrują w małym stopniu. Dzięki temu produkt charakteryzuje się stosunkowo niskim poziomem wytwarzanego hałasu (91 dB). Konsumenci twierdzą, że jest on mobilny i wygodny w użyciu.

 

 

 

 

Airpress Bm11+11/330 

 

Kompresor Airpress Bm11+11/330 stworzono z myślą o przemysłowym wykorzystaniu. Sprawdzi się on dobrze na budowach. Sprężarkę można też używać w domowych warunkach. W urządzeniu wykorzystano silnik tłokowy o mocy 4 kW. Ciśnienie w tym produkcie wynosi 10 bar. Rozrusznik jest elektryczny, a produkt pozbawiony jest kabli.

Ten dobry i tani kompresor spalinowy jest mobilny i przystosowany do ciężkich warunków. Wykorzystano w nim grube, gumowe, pompowane kółka, które umożliwiają przemieszczanie po nierównym terenie. Dodatkowo, w celu ułatwienia transportu, w Airpress Bm11+11/330 zastosowano wygodny uchwyt. Model waży 143 kg. Rama wykonana jest ze stali i chroni silnik przed zniszczeniem.

W urządzeniu zastosowano dwa zbiorniki na benzynę o pojemności 11 l. W ten sposób zbiornik dodatkowy wykorzystywany jest w momentach wzmożonej pracy. Do produktu można zamontować zbiorniki na sprężone powietrze o wielkości od 50 l do 200 l. Konsumenci uważają, że sprzęt jest bardzo wydajny.

 

 

 

 

Schneider CPM 560-10-20 D

Sprężarka Schneider CPM 560-10-20 D pozwala na wygodną pracę w trudnych warunkach. Można z niej korzystać na budowie, a także w domu. Szybkozłączka umożliwia podłączenie urządzeń pneumatycznych. W produkcie zastosowano silnik tłokowy wyposażony w 2 cylindry ustawione na kształt litery V. Jego moc wynosi 3 kW.

Urządzenie jest mobilne. Jego waga jest równa 74 kg. Sprzęt wyposażony jest w uchwyty, a także umieszczony jest na kółkach, co umożliwia jego przestawianie. Powietrze wytwarzane przez produkt jest czyste, gdyż przechodzi przez specjalny filtr. Ciśnienie powietrza wynosi 10 bar.

Sprzęt jest wykonany z dbałością o szczegóły. Zbiornik na sprężone powietrze został ocynkowany, aby ochronić go przed rdzą, a także pokryto go tworzywem sztucznym. Rama zrobiona jest ze stali, zastosowano także osłonkę, która chroni urządzenie i ułatwia jego przechowywanie. Sprzęt charakteryzuje się stosunkowo niskim poziomem hałasu na poziomie 95 dB. Użytkownicy doceniają ten model za łatwość obsługi.

 

 

 

 

Airpress Bm25+25/570 

Ciekawym sprzętem jest Airpress Bm25+25/570. Produkt ten wykorzystywany jest zarówno na profesjonalnych budowach, jak i przy domowych potrzebach. Można z niego korzystać w trudnych warunkach.

Urządzenie wyposażone jest w silnik tłokowy o mocy 5,3 kW. Ciśnienie powietrza w nim wynosi 10 bar. Produkt wyposażony jest w dwa zbiorniki na benzynę o wielkości 25 l. Podłącza się do niego także pojemniki na sprężone powietrze o wielkości od 50 l do 200 l. Sprzęt ustawiono na solidnych, pompowanych kółkach, a także zastosowano wygodny uchwyt, więc jest dość mobilny. Waga sprężarki jest równa 143 kg.

Produkt wykonano z wysokiej jakości materiałów. Rama zrobiona jest ze stali, która skutecznie chroni silnik i poszczególne części przed zniszczeniem. Sprzęt wyposażono w elektryczny rozrusznik. Opinie o kompresorach spalinowych producenta Airpress są bardzo pozytywne. Także w przypadku modelu Bm25+25/570 konsumenci są zadowoleni z zakupu. Użytkownicy bardzo dobrze wypowiadają się o wytrzymałości tego sprzętu.

 

 

 

 

Schneider Petrol Master PEM 500-15-50 B 

 

Wiele osób uważa, że Schneider Petrol Master PEM 500-15-50 B to bardzo atrakcyjny kompresor. Użytkownicy cenią go za dużą wydajność. Model wyposażony jest w silnik tłokowy (2 cylindrowy). Jego moc jest równa 6,6 kW. Sprzęt można używać na budowach. Istnieje możliwość podłączenia go do urządzeń pneumatycznych.

Ciśnienie sprężarki sięga 15 bar. Charakteryzuje się ona stosunkowo cichą pracą (97 dB). Kompresor wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Wyposażony jest on w zbiornik na sprężone powietrze o pojemności 50 l. Model jest stosunkowo ciężki, waży 114 kg. Jednakże można go wygodnie przestawiać, gdyż ma wbudowaną rączkę i koła.

Silnik ma system, który chroni go przed przeciążeniem. Ponadto w zestawie znajdziemy wyłącznik ciśnieniowy, który odciąża sprzęt. Powietrze tworzone przez produkt jest czyste, gdyż przechodzi ono przez specjalny filtr. Sprzęt jest doceniany przez użytkowników przez solidne wykonanie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status