Kompresory ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.09.20

 

Osoby zainteresowane zakupem sprawdzonego i łatwego w obsłudze kompresora zachęcamy do przeczytania przygotowanego przez nas rankingu. Powstał on w oparciu o dokładną analizę dostępnych na rynku produktów – sprawdziliśmy nie tylko jakość wykonania, ale także opinie konsumentów. Dzięki temu możesz być pewien, że inwestując w urządzenie z zestawienia dokonasz dobrego wyboru. Na pierwszym miejscu znalazł się kompresor Metabo Basic 601534000. Jest to produkt wyposażony w wygodne kółka transportowe, co znacznie ułatwia jego przenoszenie. Prezentowany model ma zbiornik zrobiony z dobrych gatunkowo tworzyw – są one odporne na korozję, co potwierdza długoletnia gwarancja producenta. Sprzęt ma zabezpieczenia, które chronią przed uszkodzeniem kompresora i zapewniają nam odpowiedni poziom bezpieczeństwa w trakcie użytkowania. Kolejną propozycję stanowi Fini MK 120-100-2M. Jest to kompresor z pojemnym zbiornikiem. Opinie konsumentów wskazują, że obsługa produktu nie jest trudna. Obudowa wykazuje dużą odporność na odkształcenia. Jeśli jednak przedstawione modele nie przypadły Ci do gustu przeczytaj opisy innych, znajdujących się w zestawieniu urządzeń.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki kompresor kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Kompresory to narzędzia, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Nawet nie myśląc o tym używamy je w domu w chłodziarkach, wentylatorach, odkurzaczach czy suszarkach do włosów. Kompresory to też urządzenia, które przydają się w pracach warsztatowych przy takich czynnościach, jak piaskowanie, malowanie natryskowe, pompowanie opon. A całkowicie niezbędne są w zastosowaniach przemysłowych, gdzie stosuje się je do napędu kluczy pneumatycznych, szlifierek, wiertarek, młotów, dystrybucji gazów technicznych, przetłaczania gazu ziemnego, podnoszenia ciśnienia w układach turbin gazowych, turbodoładowania silników spalinowych i wielu innych.

Nie wszyscy też zdają sobie sprawę, że każdy kompresor jest sprężarką, ale już nie każda sprężarka musi być kompresorem. Umownie jednak terminy te są używane zamiennie, choć warto mieć świadomość, że sprężarka o stopniu sprężania większym niż 1.13 nie jest kompresorem.

 

 

Budowa

Ze względu na budowę kompresorów możemy je podzielić na wyporowe (tłokowe, śrubowe, membranowe, spiralne, Roots, łopatkowe), których działanie to przemieszczanie się tłoka w cylindrze, w następstwie którego zmniejsza się objętość powietrza i następuje wzrost ciśnienia w cylindrze. Taką budowę ma na przykład pompka rowerowa. Są one obecnie nie bardzo popularne ze względu na szybkie nagrzewanie się i długie chłodzenie. Często też pod wpływem temperatury skrapla się para wodna, która utrudnia użytkowanie.

Natomiast kompresory przepływowe (promieniowe, diagonalne, osiowe, wirowe, Comprex) mają ruchome elementy wirnika, oraz nieruchome części kierownicy, które oddziaływując na siebie powodują wzrost ciśnienia. Urządzenie takie pozwala na kilkukrotnie dłuższą pracę bez przegrzania.

 

Jaki kompresor wybrać – olejowy, czy bezolejowy?

Kompresor bezolejowy ma zastosowanie w pracach amatorskich, jak malowanie płotu, pompowanie kół w samochodzie, czyszczenie trudnodostępnych miejsc. Ale jest on również wykorzystywany wszędzie tam, gdzie obecność oleju jest niedozwolona. Chodzi o zastosowania w medycynie, przemyśle farmaceutycznym, czy chemicznym. Największą zaletą takiego kompresora jest jego mobilność. Są to niewielkie urządzenia, lekkie i łatwe w przemieszczaniu. Są też proste w obsłudze i przyjazne środowisku. Z tych powodów bardzo dobrze sprawdzają się w zastosowaniach domowych.

Kompresory olejowe, to takie, gdzie pompa sprężarki musi być smarowana odpowiednim olejem. Są to urządzenia nadające się do bardzo intensywnych prac, gdzie sprężarka musi często się włączać. Takie modele znajdują zastosowanie na przykład w warsztatach samochodowych. Sprężarki takie świetnie się sprawdzają przy zasilaniu narzędzi pneumatycznych, a także w pracach lakierniczych, w których zasilają pistolety lakiernicze. Są to urządzenia wysoko bezawaryjne i charakteryzujące się dużą wydajnością. Sprężarki olejowe, to również większe urządzenia, które do transportu potrzebują kół.

 

Jaki jest najlepszy kompresor – parametry robocze

Zapoznajmy się teraz z rozmaitymi parametrami, które mają wpływ na to, jak się urządzenie spisuje i do jakich prac jest zadedykowane. Pierwszym z parametrów jest ciśnienie, jakie sprężarka uzyskuje. Oczywiście to, jakie będzie ono potrzebne w dużej mierze zależy od prac, jakie będą za pomocą tego urządzenia wykonywane. Gdy sprężarka nie osiągnie właściwego ciśnienia to urządzenie do niej podłączone może w ogóle nie działać lub nie działać efektywnie. Standardowe urządzenia wymagają ciśnienia w granicach 6 – 10 bar. Aby mieć pewność, że wartość ta nie będzie za mała, dobrze jest wybrać sprężarkę, która osiąga ciśnie o 20% wyższe od wymaganego do obsługi urządzenia. W przypadku dodania takiego „zapasu” mamy pewność odpowiedniej wydajności naszej sprężarki, nawet w przypadku przypadkowego rozszczelnienia się układu. Dla komfortowej pracy warto zaopatrzyć się w model o wydajności co najmniej 300 l/min. Zawsze też przy kupowaniu narzędzi zasilanych sprężarką zwracaj uwagę na ich wymagania dotyczące wydajności kompresora.

Na wydajność sprężarki pośredni wpływ ma również moc silnika, który ją zasila. Generalnie im będzie tam moc wyższa, tym trudniejszej pracy sprężarka sprosta, choć proces sprężania powietrza wymaga silnika, aby poruszyć tłoki, ale sama jego moc jest tylko jednym z elementów równania. Jeżeli silnik jest dobrze dobrany do danej pompy nie jest wymagana duża moc, aby uzyskać docelową wydajność. Należy zwrócić uwagę czy dany producent podaje moc silnika w trakcie pracy i zastosować się do podanych parametrów. Dobrze, aby moc ta przekraczała 4 KM.

Pojemność zbiornika to równie istotny parametr. Jest ona liczona w litrach. Duża pojemność zbiornika ma znaczenie w przypadku pracy ciągłej, na przykład takiej, jak malowanie. W tym wypadku od odpowiedniej pojemności pojemnika kompresora zależy jakość pracy. Im będzie pojemność większa, tym dłużej będziemy mogli korzystać z kompresora bez przerw w pracy. Nie ma to natomiast tak dużego znaczenia przy pracach krótkich, gdzie po okresie aktywności odkłada się maszynę, aby wziąć ją do ręki ponownie po chwili. Na przykład wbijak do gwoździ zadowoli się zbiornikiem o pojemności 3 litry i będzie dobrze pracował. Ale gdy lakierujesz samochód, to lepiej wybierz zbiornik od 300 litrów.

 

Poziom hałasu

Sprężarki to urządzenia hałaśliwe i mało która zdarza się o cichszej konstrukcji, jak na przykład 80 dB, choć zdarza się, że trafi się na rynku urządzenia emitujące hałas rzędu 50 dB, co jest już hałasem dla ludzkiego ucha całkowicie akceptowalnym. Oczywiście wybór cichszego urządzenia wiąże się też z jego wyższą jakością i wyższą ceną.

Kompresory w dobrych cenach

Oczywiście im prostsze urządzenie tym za mniejsze pieniądze jesteśmy w stanie je nabyć. Najtańsze sprężarki tłokowe olejowe o ciśnieniu około 8 bar i wydajności teoretycznej 200 l/min to koszt niecałych 200 złotych. A na przykład kompresor bezolejowy, o małych rozmiarach i mocy silnika 1,5 KM i ciśnieniu 8 bar to będzie koszt około 320 złotych. Kompletny kompresor ze zbiornikiem o pojemności 50 litrów można kupić za około 350 złotych.

Największą popularnością cieszą się kompresory w cenie 300 – 900 złotych. Gdzie tańsze modele mają ciśnienie w okolicach 8 bar i pojemność zbiornika 20 – 30 litrów, oraz wydajność około 200 l/min. A droższe modele to pojemność zbiornika 50 litrów, wydajność 450 l/min, oraz ciśnienie 8 bar. Natomiast modele profesjonalne to już znacznie większy koszt. Za 5 tysięcy złotych kupimy kompresor o wydajności 1350 l/min, ciśnieniu 8 bar i pojemności zbiornika 300 l.

 

Podsumowanie

Zatem podsumowując, najpierw należy określić swoje potrzeby i określić, do jakich urządzeń będzie potrzebna sprężarka. Następnie należy określić rodzaj kompresora, jaki chcemy kupić, a dalej, jakich parametrów będą od niego wymagały urządzenia do kompresora podłączone. Liczy się tu szczególnie moc określana w barach. Gdy praca będzie się odbywała okazjonalnie i w sposób pulsacyjny, można zaopatrzyć się w kompresor o mniejszym zbiorniku. Gdy praca będzie się odbywać w trybie ciągłym zbiornik powinien mieć większe gabaryty, na przykład 300 litrów.

 

 

Najlepsze kompresory w 2020 roku

 

Kompresor przyda się w każdym, małym warsztacie. Czy to coś wyczyścić sprężonym powietrzem, czy napompować koła, albo coś pomalować. Kompresor ma wiele zastosowań. Dlatego tym razem przedstawiamy ranking kompresorów. Każdy z zainteresowanych kupnem takiego urządzenia znajdzie tu podstawowe informacje o pięciu sprężarkach, które uznaliśmy za wiodące. Zapraszamy do lektury.

 

Nasze zalecenia

 

Metabo Basic 601534000

 

Pierwszy model, Metabo Basic 601534000, to sprężarka tłokowa smarowana olejem. Jest to urządzenie o maksymalnym ciśnieniu 8 bar. Użytkownik ma możliwość regulować ciśnienie robocze za pomocą reduktora z manometrem. Jej wydajność w ssaniu wynosi 200 l/min, a w tłoczeniu 110 l/min. Silnik, zasilany prądem jednofazowym, ma moc 1,5 kW i posiada zabezpieczenie termiczne przed przeciążeniem.

Waga tego modelu wynosi 32 kg, przy wymiarach 830 x 445 x 715 mm. Producent oddaje do użytku w tym urządzeniu zbiornik o pojemności 50 litrów. Pojemnik został wyposażony w manometr wskazujący w nim ciśnienie. Dzięki wyłącznikowi ciśnieniowemu z zaworem odciążającym, urządzenie jest łatwo uruchomić na zimno.

Ponadto mamy tu gumowany uchwyt pomocniczy, który pozwala na łatwe operowanie sprężarką, a wytrzymałe koła pozwalają na łatwy transport do miejsca pracy, natomiast gumowe stopki redukują drgania w trakcie pracy. Producent udziela na produkt 36 miesięcy gwarancji. Według klientów, za tę cenę nie da się kupić innego, bardziej niezawodnego kompresora.

Metabo Basic 601534000 to kompresor o pojemności 50 l. Wydajność ssania urządzenia to 200 l/min. Waga produktu jest równa 32 kg. Model ten jest objęty 3-letnią gwarancją.

Zalety
Koła transportowe:

Mimo, że waga sprzętu jest stosunkowo wysoka jego przenoszenie nie stanowi problemu. Ułatwiają to solidne koła transportowe.

Gwarancja:

Producent oferuje dodatkową, 10-letnią gwarancję na korozję zbiornika. Jest to dowodem, że produkt zrobiony jest z dobrych gatunkowo materiałów. Możemy być pewni, że urządzenie będzie nam służyć przez długi czas.

Wydajność:

Z uwagi na to, że moc ssania tego kompresora jest duża, model ten jest niezwykle wydajny i pozwala na efektywną pracę.

Uruchamianie:

Jak zapewniają konsumenci, uruchomienie sprężarki, nawet wtedy, kiedy jest bardzo zimno nie jest problematyczne. Wszystko za sprawą wyłącznika ciśnieniowego z zaworem odciążającym.

Zabezpieczenia:

Prezentowane urządzenie wyposażone jest w zabezpieczenie przed przegrzaniem. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że model zepsuje się lub dojdzie do niebezpiecznej dla naszego zdrowia awarii.

Wady
Obsługa:

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że na początku obsługa sprzętu wydaje się trudna, więc osoby, które nigdy wcześniej nie miały okazji użytkować tego rodzaju urządzenia mogą mieć problem.

 

 

 

 

Fini MK 120-100-2M

 

Model drugi w naszym zestawieniu to Fini MK 120-100-2M. Jest to kompresor tłokowy z jednostopniowym napędem pasowym. Sprzęt ten uzyskuje maksymalne ciśnienie 10 bar. Jego wydajność praktyczna wynosi 165 l/min. Waga sprężarki wynosi 61,5 kg, przy zachowaniu wymiarów 107 cm x 45 cm x 77 cm.

Zasilanie urządzenia jest jednofazowe prądem 230 V, a moc silnika kompresora Fini MK 120-100-2M to1,5 kW. Zbiornik powietrza w tej sprężarce tłokowej wynosi 100 l. Zarówno pojemność zbiornika, jak i wydolność urządzenia dedykuje je do prac profesjonalnych, ale niewymagających użycia wysokiego ciśnienia.

Opinie o kompresorach Fini MK 120-100-2M mówią, że jest to urządzenie wysokiej jakości, że potrafi osiągnąć 10 bar w 2,5 min. Również przenośny charakter tego modelu przypadł użytkownikom do gustu, a także to, że jest on zasilany jednofazowo.

Fini MK 120-100-2M to kompresor olejowy o wymiarach: 110 cm x 45 cm x 77 cm. Jego waga jest równa 55 kg. Pojemność zbiornika wynosi 100 l. Wydajność modelu to 165 l/min.

Zalety
Cicha praca:

Z opinii publikowanych w Internecie wynika, że sprzęt cechuje cicha praca. Dzięki temu urządzenie nie rozprasza nas i nie powoduje uciążliwego bólu głowy.

Duży zbiornik:

Prezentowany model ma duży zbiornik, co sprawia, że produkt będzie odpowiedni nawet do średniej wielkości warsztatów. Sprawdzi się także w rzemiośle.

Obudowa:

Wiele osób zapewnia, że obudowa tego kompresora zrobiona jest z bardzo dobrych gatunkowo materiałów. Wykazują one odporność na odkształcenia i odpowiednio zabezpieczają znajdujący się w środku mechanizm.

Współpraca:

Jak zapewnia producent, urządzenie współpracuje z wszystkimi narzędziami pneumatycznymi. To pozytywnie wpływa na jego funkcjonalność.

Łatwa obsługa:

Model ten jest łatwy w użytkowaniu, więc z jego obsługą poradzą sobie także osoby, które nie mają doświadczenia. Do zestawu dołączona jest czytelna instrukcja obsługi.

Wady
Koła transportowe:

Część osób twierdzi, że koła transportowe są wykonane z nie najlepszych materiałów, więc stosunkowo szybko się niszczą.

 

 

 

 

Stanley Air-Boss 8016738754438

 

Dobry i tani kompresor, jakim jest Stanley Air-Boss 8016738754438, bez wątpienia zasługuje na naszą uwagę. Jest to mały, lekki i poręczny kompresor bezolejowy.  Waga tego urządzenia wynosi 9 kg. Moc silnika tego modelu to 1,5 kW, a maksymalne ciśnienie, jakie osiąg to 10 bar.

Wydajność zaś producent określa, jako 180 l/min. Zbiornik zaledwie 5-litrowy, powoduje, że jest to urządzenie mobilne. W przenoszeniu go pomoże walizka z wbudowanym schowkiem na akcesoria i z paskiem na ramię, dołączona do tego modelu.  

Użytkownik w tym modelu znajdzie również reduktor ciśnienia, 2 manometry i zawór bezpieczeństwa. Ze względu na swoje kompaktowe wymiary, model ten będzie przydatny na przykład dla serwisantów komputerów i urządzeń biurowych. Model ten przyda się również w drobnych pracach domowych i ogrodowych.

Może być również przydatny do prac przygotowawczych do malowania, czyli oczyszczania powierzchni, przygotowując ją do malowania. Majsterkowicze, którzy posiadają ten model, chwalą go za wszechstronność zastosowań, wygodę użycia przenośnego urządzenia, a także wytrzymałość. 

Stanley Air-Boss 8016738754438 to dobry kompresor do 500 zł. Jego wydajność to 180 l/min. Zbiornik na olej ma pojemność 5 l. Waga modelu wynosi 9 kg.

Zalety
Bezolejowy:

To bezolejowy kompresor, co oznacza, że nie wymaga on uzupełniania i wymiany oleju. Jest to duże ułatwienie.

Nóżki:

Urządzenie zostało wyposażone w nóżki antywibracyjne, które neutralizują wstrząsy. Dzięki temu użytkownik ma zapewniony odpowiedni komfort w trakcie pracy.

Pas:

Do zestawu dołączony jest pas na ramię, który montujemy na obudowie. Dzięki temu możemy mieć urządzenie zawsze pod ręką. Jak zapewniają konsumenci, element ten jest solidnie wykonany i przyjemny dla skóry.

Mobilność:

Ten kompresor jest lekki, więc jego przenoszenie nie stanowi żadnego problemu. Dodatkowo ma niewielkie wymiary.

Wady
Głośność:

Pewna grupa konsumentów zauważyła, że urządzenie generuje spory hałas w trakcie pracy, co może być dla niektórych uciążliwe.

 

 

 

 

Gudepol GD 38-200-475

 

Gudepol GD 38-200-475 natomiast to kompresor tłokowy z napędem pasowym. Mamy tu dwa tłoki w jednym, żeliwnym cylindrze w układzie rzędowym, które pompują powietrze na przemian. Silnik sprężarki o mocy 3 kW, jest podłączony poprzez przekładnię pasową z agregatem sprężarkowym, dzięki czemu osiąga niższe obroty na agregacie.

Silnik posiada zabezpieczenie przed przeciążeniem, jest nim zaworek odciążający, który również ułatwia ponowny rozruch urządzenia. Waga całego kompresora wynosi 125 kg, a wymiary to: długość 150 cm x szerokość 45 cm x wysokość 110 cm. Natomiast pojemność zbiornika wynosi 200 l.

Zbiornik wyposażony w kółka i rączkę, dzięki czemu łatwo się go przemieszcza. Urządzenie ma możliwość osiągnąć ciśnienie do 10 bar. Wyłącznik ciśnieniowy kontroluje pracę sprężarki, zapewniając jej automatyczne uruchomienie przy osiągnięciu minimalnego ciśnienia i wyłączenie po osiągnięciu ciśnienia maksymalnego.

Ponadto pompa sprężarki jest wyposażona w chłodnicę powietrza wylotowego. Według konsumentów jest to najlepszy kompresor, który nie różni się funkcjonalnością i wytrzymałością od znacznie droższych modeli. Klienci mówią również o łatwości używania tego urządzenia.

Gudepol GD 38-200-475 to kompresor o pojemności 200 l. Jego masa jest równa 125 kg. Wymiary urządzenia są następujące: 150cm x 45cm x 110cm.

Zalety
Wytrzymałość:

Jak wskazują opinie konsumentów, model Gudepol GD 38-200-475 jest niezwykle wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Cylinder jest żeliwny i okazuje się bardzo wydajny.

Zaworek odciążający:

Prezentowany kompresor wyposażony jest w zaworek odciążający, który ułatwia uruchomienie urządzenia i zapewnia nam bezpieczeństwo.

Wziernik:

Na obudowie znajduje się wziernik, który umożliwia swobodną kontrolę poziomu oleju. Nie musimy się martwić, że olej skończy się, a my nie będziemy na to przygotowani.

Wady
Koła transportowe:

Jak wynika z komentarzy konsumentów, czasami koła transportowe się zacinają i utrudniają tym samym przenoszenie sprzętu. Trzeba pamiętać o tym, aby je naoliwić.

 

 

 

 

Stanley 95-318

 

Ostatni z modeli, Stanley 95-318, to kompresor bezolejowy. Kompresor ten również osiąga ciśnienie 10 bar, a jego wydajność wynosi 220 l/min. Zbiornik ma pojemność 24 litry. Silnik, o mocy 1500 W jest zasilany prądem jednofazowym 230 V i osiąga maksymalnie do 3400 obrotów na minutę.

Waga tego modelu wynosi 18 kg, ale dzięki dużej średnicy kół, jest on stabilny i łatwy do przewożenia w miejsce pracy. Stanley 95-318 ma zainstalowany wyłącznik start/stop oraz łatwy i wygodny w obsłudze panel sterowania, z możliwością regulowania ciśnienia.

Producent dołączył do zestawu również manometr. Sprężarka z pewnością będzie przydatna majsterkowiczom do prac, takich jak pompowanie roweru, czy materaca.

Urządzenie będzie również użyteczne przy czyszczeniu przedmiotów sprężonym powietrzem i wielu innych. Konsumenci opisują ten model, jako przydatny przy takich właśnie pracach. Ponadto jest on łatwy w użyciu, a jego cena zachęca do kupna.

Stanley 95-318 to kompresor bezolejowy ze zbiornikiem o pojemności 24 l. Wydajność sprzętu wynosi 222 l/min. Wymiary produktu są następujące 57 cm x 42 cm x 29 cm.

Zalety
Rączka:

Na obudowie znajduje się wygodna rączka pokryta antypoślizgową powłoką. Dzięki temu transportowanie urządzenia nie jest trudne.

Jakość:

Produkt został zrobiony z dobrej gatunkowo stali i tworzywa sztucznego. Oba te materiały wykazują dużą odporność na zniszczenia.

Wady
Głośność:

Kilka osób testujących kompresor stwierdziło, że jest on stosunkowo głośny, co może okazać się męczące.

Manometr:

Na obudowie kompresora nie został umieszczony manometr. Część użytkowników uważa, że tego typu element jest niezwykle przydatny i znacznie ułatwia pracę.

 

 

 

 

Do czego używa się kompresora?

 

W naszym rankingu możesz przeczytać, jaki kompresor jest polecany przez konsumentów. Postanowiliśmy także przygotować dla Ciebie tekst, w którym wskazujemy, do czego właściwie służy tego typu urządzenie. Wbrew pozorom można je zastosować w wielu sytuacjach. Udowodnimy Ci, że kompresor to bardzo funkcjonalny sprzęt.

 

 

Pompowanie kół przy użyciu kompresora

Chyba wszyscy wiedzą, że jedną z podstawowych funkcji kompresora jest pompowanie opon (samochodowych czy rowerowych). Tego typu urządzenie możemy więc spotkać na stacji benzynowej, gdzie wydzielone jest specjalne miejsce do pompowania. Kompresor to także bardzo przydatny sprzęt do garażu. Pompowanie opon przy użyciu modelu jest łatwe i nie wymaga szczególnych umiejętności. Wystarczy, że chwycimy wąż, przez który doprowadzane jest powietrze i przyłożymy go do odpowiedniego miejsca na oponie. Cała czynność nie powinna nam zająć dużo czasu. Wszystko zależy jednak od wydajności sprzętu.

 

Czym napompować piłkę czy materac do wody?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że kompresor może posłużyć nie tylko do wykonywania prac przy samochodzie, ale także przy codziennych czynnościach, takich jak pompowanie piłki. Konieczne jest jednak to, aby zakupiony przez nas model posiadał odpowiednie końcówki. W innym wypadku będziemy musieli samodzielnie je zakupić. Często w zestawie znajdują się końcówki do pompowania materaców czy basenów.

 

Czyszczenie powierzchni przy użyciu kompresora

Ciekawe jest to, że kompresor może być używany także do czyszczenia powierzchni, a ściślej mówiąc – części samochodowych czy sprzętów ogrodniczych. Jak wiadomo, urządzenie generuje silny strumień powietrza, który jest w stanie pozbyć się suchych zabrudzeń tj. pyłu czy resztek trawy. Nie trzeba więc używać szmatki, stosować specjalnych detergentów i tracić dużo siły na to, aby zadbać o znajdujące się w garażu narzędzia. Jak zostało wspomniane, kompresor skutecznie usuwa z powierzchni nawet drobny kurz. Jest to przydatne, jeśli np. mamy polakierować określoną część samochodu, a przed tym musimy ją do tego odpowiednio przygotować.

 

 

Kompresor – malowanie ścian i innych powierzchni

Czy wiesz, że wiele osób używa kompresora do malowania ścian? Tego typu urządzenie sprawdza się także do lakierowania karoserii samochodowej i burt statków. Sporo konsumentów wykorzystuje sprzęt do malowania elementów o skomplikowanych kształtach, gdzie równomierne pokrycie powierzchni farbą jest przy użyciu pędzla niemal niemożliwe. Wiele osób może zadać pytanie: jak wykorzystać kompresor do malowania ścian w domu? Wydaje się to sporą oszczędnością czasu, stąd też zagadnienie to cieszy się sporym zainteresowaniem konsumentów. Na wstępie należy zaznaczyć, że użycie kompresora do malowania ścian wymaga wprawy i posiadania odpowiednich akcesoriów. Ważne jest to, aby wyposażyć się w specjalny aparat natryskowy, do którego wlewa się farbę, jak również przewód łączący zbiornik z kompresorem. Należy mieć na uwadze to, że przygotowanie powierzchni do malowania jest stosunkowo trudne. Chodzi przede wszystkim o odpowiednie zabezpieczenie elementów znajdujących się w danym pomieszczeniu. Trzeba pamiętać o tym, że przed przystąpieniem do malowania musimy nie tylko zadbać o przedmioty znajdujące się w pokoju, ale też wykonać próbę malowania na kartonie. Sprawdzimy w ten sposób, czy farba ma odpowiedni kolor i czy ustawione w sprzęcie ciśnienie nie jest zbyt duże.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Jeżeli szukasz odpowiedniego kompresora olejowego, to nasz artykuł może pomóc Ci w znalezieniu modelu. Stworzyliśmy zestawienie, zawierające sprężarki polecane przez konsumentów. Na szczególną uwagę zasłużył sprzęt Metabo Basic 250-50 W – produkt może mieć zastosowanie w domowym oraz profesjonalnym warsztacie. Urządzenie ma manometr, który umożliwia odczytanie ciśnienia w maszynie. Model ma zabezpieczenie przed przegrzaniem, więc jest bezpieczny w użytku. Kompresor jest mobilny, ponieważ ma dwa kółka i rączkę gumową, umożliwiającą jego wygodne przesuwanie. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i bezproblemowo się włącza, nawet kiedy jego silnik jest zimny. Równie ciekawym modelem kompresora olejowego, wytypowanym przez użytkowników, jest Airpress HL340-90 36844/E. Silnik sprężarki jest wytrzymały, więc może pracować przez długi czas. Sprężarka jest bezpieczna w użyciu, ponieważ ma zabezpieczenie termiczne. Produkt może być używany w połączeniu z maszynami pneumatycznymi, a także do pompowania kół.

 

 

Jaki kompresor olejowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Kompresory olejowe doskonale sprawdzają się w przydomowych, jak i profesjonalnych warsztatach, m.in. samochodowych czy wulkanizacyjnych. Urządzenie o odpowiedniej wydajności i pojemności na pewno nas nie zawiedzie, dlatego nie będziemy żałować zakupu. Poniżej opisaliśmy wszystkie istotne cechy sprężarek olejowych, na które trzeba zwrócić uwagę, szukając praktycznego sprzętu.

Jakie zalety ma kompresor olejowy?

Mówi się, że kompresor olejowy wymaga czasochłonnej konserwacji, ale nie do końca jest to prawda. Przed i po użyciu sprężarki musimy ją wyczyścić oraz kontrolować poziom oleju w zbiorniku, ale nie są to skomplikowane czynności. Poza tym dbanie o urządzenie przedłuża jego trwałość i pozwala cieszyć się niezawodnym działaniem nawet przez kilka lat. Kompresory olejowe są wydajniejsze niż te bezolejowe i w dodatku łatwe w serwisowaniu (do wszystkich części mamy łatwy dostęp). Należy dodać, że tego typu sprzęty można wykorzystać na wiele różnych sposobów.

 

Moc

Do domowych prac dobrze nadaje się urządzenie o mocy do 2 KM. Sprzęty z mocniejszym silnikiem przeznaczone są głównie do profesjonalnego użytku. Musimy pamiętać, że tak naprawdę moc nie powinna być jedynym czynnikiem wpływającym na to, jaki kompresor olejowy wybrać. Co prawda silnik jest jedną z najważniejszych części budowy sprężarki, niemniej jednak nie tylko on decyduje o efektywności jej działania. Nie zawsze duża moc zapewnia większą ilość sprężonego powietrza, o tym decydują też inne parametry.

 

Pojemność

Na skuteczność i płynność pracy sprzętu, czyli w dużej mierze na to, jaki kompresor olejowy jest najlepszy, wpływa m.in. pojemność zbiornika na olej. Standardowo wynosi ona 50 l, ale są też modele większe, ponad 100 l lub mniejsze. W przypadku, gdy z urządzenia zamierzamy korzystać sporadycznie, nie potrzebujemy bardzo dużego modelu. Pojemność jest jednak niezwykle istotna, jeśli kompresora używa się codziennie przez wiele godzin, ponieważ zbyt częste uzupełnianie zbiornika szybko stanie się irytujące.

 

Maksymalne ciśnienie robocze

Wartość maksymalnego ciśnienia roboczego, podobnie jak pojemność sprężarki, powinna być dostosowana do rodzaju wykonywanych prac. Standardowo jest to od 8 barów do 10 barów, co w zupełności wystarcza, aby z pomocą kompresora oczyścić narzędzia czy napompować oponę w samochodzie lub rowerze.

 

Obudowa

Z uwagi na to, że sprężarki wykorzystywane są często w trudnych warunkach, mają mocne i odporne na uszkodzenia obudowy. Najlepszy kompresor olejowy jest wykonany z metalu albo dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego, dlatego przez długi czas estetycznie się prezentuje. Kupując solidny sprzęt, zyskujemy pewność, że nie zniszczy się szybko, nawet przy intensywnej eksploatacji.

 

Wydajność

Im wyższa wydajność sprzętu, tym szybciej możemy wykonać daną pracę. Z tego względu jest to parametr ważniejszy niż moc, jego wartość standardowo mieści się w przedziale od 200 l/min do 400 l/min, choć dostępne są też mniej i bardziej wydajne modele. Miejmy na uwadze, że od przepływu powietrza zależy cena kompresora, ale jeśli ma to być urządzenie do profesjonalnego użytku, musi pracować odpowiednio efektywnie.

 

Poziom generowanego hałasu

Nie wszyscy producenci podają, jak głośno pracują oferowane przez nich sprzęty. Jednak poziom generowanego hałasu to istotna kwestia, gdyż decyduje o komforcie użytkowania kompresora, a także o naszym zdrowiu. Zbyt głośne urządzenie (powyżej 90 dB), wymaga założenia ochronnych słuchawek lub zatyczek, inaczej mogą pojawić się u nas problemy ze słuchem.

 

Wymiary i waga

Sprężarki olejowe są większe niż sprzęty bezolejowe, a tym samym również cięższe. Nie oznacza to jednak, że będziemy mieć problem z przenoszeniem kompresora. Dostępne modele mają na tyle kompaktowe wymiary, że nie zajmują zbyt dużo miejsca. Poza tym większość z nich ma w postawie dwa kółka pozwalające na swobodne przesuwanie urządzenia po podłodze. Z tego powodu nawet ponad 30-kilogramowe sprężarki są mobilne.

 

Długość kabla zasilającego

Kompresor wymaga podłączenia do prądu, a żeby nie narzekać na ograniczenie swobody ruchów, musimy kupić sprzęt z jak najdłuższym przewodem zasilającym, minimum to 1,5 m. To pozwoli nam na podłączenie sprężarki do gniazdka bez użycia przedłużacza bądź konieczności przemeblowania warsztatu.

 

Manometr

Manometr jest urządzeniem pomiarowym służącym do kontroli skoków ciśnienia. Kompresor, który jest wyposażony w ten niewielki sprzęt, jest bardziej funkcjonalny i znacząco ułatwia pracę. Część sprężarek ma nie jeden, ale dwa manometry, co gwarantuje bardziej precyzyjne wskazania.

Zabezpieczenia

Obowiązkowo kompresor olejowy, również ten przeznaczony do prac w domu, powinien być wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem. Awaria silnika uniemożliwia dalsze korzystanie ze sprzętu, poza tym koszty usunięcia usterki często są wysokie. Wybrana przez nas sprężarka musi mieć też zabezpieczenie przed przeciążeniami, które również są częstą przyczyną uszkodzenia kompresora.

 

Kompatybilność z innymi urządzeniami

Sprężarka olejowa znajduje zastosowanie nie tylko przy pompowaniu opon, materacy itp. Sprzęt ten można także podłączyć do pistoletów do lakierowania lub piaskowania, nitownicy pneumatycznej, polerki i szlifierki. Jeśli zamierzamy wykorzystać kompresor w taki sposób, należy się upewnić, że jest kompatybilny z naszymi urządzeniami (moc i inne parametry powinny mieć zbliżoną wartość).

 

Kompresory olejowe w dobrych cenach

Cena za kompresory z 50 l zbiornikiem wynosi do 600 zł. Większe urządzenia kosztują ponad 1000 zł, ale mają profesjonalny charakter i efektywniej działają. Biorąc pod uwagę to, że sprężarka olejowa może znacząco podnieść komfort prac warsztatowych, na jej zakupie nie powinno się za bardzo oszczędzać.

 

 

Najlepsze kompresory olejowe w 2020 roku

 

W każdym warsztacie i domu przydaje się sprężarka, gdyż ma wiele zastosowań. Jeśli szukasz modelu dla siebie, to nasze zestawienie na pewno będzie pomocne. Stworzyliśmy poniższy ranking kompresorów olejowych w oparciu o oceny konsumentów, abyś mógł zapoznać się z wyjątkowo wydajnymi sprężarkami.

 

Nasze zalecenia

 

Metabo Basic 250-50 W 

 

Metabo Basic 250-50 W to sprężarka olejowa, która jest odpowiednia do użytku zarówno profesjonalnego, jak i amatorskiego. Model może być używany w różnych warsztatach, chociażby po podłączeniu narzędzi pneumatycznych. Moc silnika tego produktu jest równa 1500 W.

Sprzęt ma wbudowany manometr, umożliwiający szybki odczyt ciśnienia w maszynie – jego maksymalne ciśnienie wynosi 8 bar. Model jest łatwy w obsłudze: włącza się go za sprawą specjalnego włącznika, który ma zawór odciążający. W urządzeniu zastosowano zabezpieczenie przed przegrzaniem. Wydajność ssania produktu jest równa 220 l/min.

Sprężarka stoi na dwóch kółkach i dodatkowych podstawkach, w efekcie czego jest stabilna. Ciągnąc za specjalny uchwyt, można z łatwością przestawić kompresor w dowolne miejsce. Zbiornik na sprężone powietrze ma pojemność 50 l. Wymiary tego modelu są równe: 78 cm x 40 cm x 62,5 cm. Konsumenci uważają, że produkt ma bardzo dobre chłodzenie, a także, że bez trudu się go używa.

 

 

 

 

Airpress HL340-90 36844/E 

 

Produktem, który jest używany w wielu warsztatach i podoba się konsumentom, jest Airpress HL340-90 36844/E. Moc tego modelu jest równa 2200 W, więc jest on dość mocny. Urządzenie jest odpowiednie do częstej pracy w garażu oraz w różnych zakładach i fabrykach.

Maksymalne ciśnienie wytwarzane przez urządzenie wynosi 8 bar. Sprzęt ma dwa manometry, z których można odczytywać ciśnienie. Wydajność kompresora jest równa 340 l/min. Pojemność zbiornika na powietrze to 90 l, więc jest on dość duży, co się przydaje podczas dłuższej pracy. Urządzenie może działać z prędkością 1400 obr./min.

Wymiary tego produktu są równe: 123 cm x 44 cm x 74 cm. Sprężarka waży 64 kg, więc jest ciężka, ale wciąż jest mobilna, ponieważ stoi na kółkach i ma uchwyt. Opinie o kompresorach olejowych, które produkowane są przez producenta Airpress, są bardzo pozytywne. Także o opisywanym modelu znaleźliśmy wiele dobrych komentarzy. Użytkownicy doceniają ten produkt za łatwość obsługi.

 

 

 

 

Stanley 50 

 

Docenionym przez wielu konsumentów kompresorem olejowym, jest model Stanley 50. Urządzenie nadaje się do użytku prywatnego, szczególnie do różnych hobbystycznych prac domowych. Co istotne, sprzęt jest łatwy w obsłudze, dlatego mogą z niego korzystać nawet amatorzy. Prędkość sprężarki sięga 2850 obr./min.

Ten dobry i tani kompresor olejowy ma dwa kółka, które umożliwiają jego transport, pomocny jest w tym także komfortowy uchwyt. Produkt waży 34 kg, więc przesuwanie go nie jest zbyt trudne. Wymiary urządzenia to: wysokość – 65,5 cm, długość – 83 cm i głębokość – 32,5 cm. Sprzęt ma wbudowane dwa manometry, służące do odczytu ciśnienia – są one duże i czytelne.

Maksymalne ciśnienie kompresora jest równa 8 bar. Moc tego produktu wynosi 1500 W. Pojemność zbiornika to 50 l. Wydatek powietrza oddawanego modelu sięga 150 l/min, a zasysanego wynosi 222 l/min. Konsumenci uważają, że opisywana sprężarka jest skuteczna i szybko pracuje.

 

 

 

 

Scheppach HC 54 

 

Scheppach HC 54 to olejowa sprężarka powietrza, która ma bardzo dobrze przemyślaną konstrukcję i działanie. Kiedy ciśnienie w urządzeniu spada poniżej odpowiedniego poziomu, silnik włącza się automatycznie. Moc silnika produktu jest równy 1500 W. Wydajność ssania modelu wynosi 220 l/min. Sprzęt ma zbiornik oleju o pojemności 0,25 l.

Urządzenie wyposażono w dwa manometry, które służą do odczytywania ciśnienia w sprężarce, w porównaniu z ciśnieniem na zewnątrz, a także dają możliwość jego kontroli. Optyczny wskaźnik oleju umożliwia łatwą kontrolę poziomu oleju. Maksymalne ciśnienie kompresora jest równe 8 bar.

Sprzęt ma uchwyt oraz kółka, które ułatwiają jego transport. Pojemność pojemnika na powietrze wynosi 50 l. Wymiary urządzenia to: 76 cm x 32 cm x 65 cm. Sprężarka waży 31 kg. Użytkownicy cenią ten model za szybkie ładowanie się zbiornika, a także za to, że jego obsługa jest bardzo łatwa.

 

 

 

 

Black&Decker RCDV404BND007 

 

Model Black&Decker RCDV404BND007 to tradycyjny kompresor olejowy, który może być używany w różnych warsztatach. Produkt jest odpowiedni do pompowania kół aut, motorów i rowerów. Urządzenie można podłączyć do różnych narzędzi pneumatycznych. W sprzęcie zastosowano pojemnik na sprężone powietrze o pojemności 50 l. Maksymalne ciśnienie w tej sprężarce wynosi 8 bar.  

Moc tego produktu jest równa ok. 1470 W. Model ma wbudowany kranik spustowy skroplin, dzięki któremu jego obsługa jest bardzo prosta. Kompresor ma wydajność 220 l/min. Urządzenie ma szerokie ożebrowanie, w efekcie czego sprzęt ma dobre chłodzenie.

Sprężarka ma zamontowany manometr, z którego można odczytywać, jak pracuje. Kompresor olejowy ma wygodną rączkę i stoi na dużych kółkach, więc jest mobilny i łatwo się go przestawia. Użytkownicy doceniają ten model za to, że jest bardzo stabilny, dlatego nie trzeba się obawiać, że się wywróci w trakcie użytku.

 

 

 

 

Prace budowlane wymagają zakupu specjalistycznych sprzętów, takich jak  kompresory spalinowe. Dostarczają one sprężonego powietrza, które jest niezbędne w urządzeniach pneumatycznych. Ponieważ zakup takiego produktu może być dość trudny poniżej znajdziesz ranking 5 sprzętów, które wybraliśmy w oparciu o bogatą ofertę sklepów. Na pierwszym miejscu w naszym zestawieniu znajduje się Schneider CPM 400-10-20. Jest to mobilna sprężarka, którą wykonano z dobrej jakości materiałów. Zbiornik ocynkowano i pokryto tworzywem sztucznym, co zmniejsza ryzyko awarii. W czasie pracy emitowanych jest niewiele wibracji. Niewielka ilość drgań sprawia, że poszczególne elementy konstrukcji nie są podatne na uszkodzenia. Sama obsługa maszyny jest bardzo prosta. Na drugim miejscu w rankingu umieściliśmy Airpress Bm11+11/330. Ten kompresor cechuje się dużą mocą, więc sprawdzi się w branży przemysłowej. Obudowa jest odporna na wibracje i uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że urządzenie będzie Ci służyć przez długi czas. Specjalna, wytrzymała rama chroni cały produkt przed uszkodzeniami mechanicznymi.

 

Jakie kompresory spalinowe kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Remont domu oraz praca w branży przemysłowej wymagają od nas specjalnych sprzętów. Jednym z nich jest sprężarka spalinowa, która potrzebna jest, gdy chcemy podwyższyć ciśnienie gazu. Poza pracami przemysłowymi, taki sprzęt może też sprawdzić się w warunkach domowych. Poniżej prezentujemy krótki poradnik zakupowy, z którego dowiesz się, jaki kompresor spalinowy wybrać.

 

 

Rodzaje kompresorów

Kompresory spalinowe dzielimy na 2 rodzaje: wyporowe i przepływowe. Pierwszy typ cechuje się wysokim ciśnieniem gazu. Jest ono otrzymywane poprzez zasysanie gazu, a następnie jego tłoczenie. Wszystkie procesy odbywają się za sprawą działania napędu w cylindrze. Ponieważ gaz nie ma ujścia ze zbiornika, powoduje to wzrost ciśnienia. Warto dodać, że takie kompresory dzielą się na sprężarki tłokowe, śrubowe oraz membranowe. W pierwszej z nich zwiększenie ciśnienia gazu następuje, gdyż tłok w cylindrze wykonuje posuwiste ruchy. Modele śrubowe działają w oparciu o ruch śrub. Sprężenie gazu spowodowane jest zmniejszeniem się przestrzeni między nimi. Wydajność takiego urządzenia zależna jest od szczelności między 2 elementami, a także ich odległością od obudowy. Tym, co wyróżnia kompresory śrubowe to niewielkie wibracje. Sprawia to, że maszyna nie jest podatna na uszkodzenia i awarie. Ostatnim rodzajem są urządzenia membranowe, w których znajdziemy gumową lub plastikową membranę, która porusza się przy pomocy dźwigni.

Drugim typem kompresorów są sprzęty przepływowe. W nich wzrost ciśnienia gazu wynika z odpowiedniego kształtu wirnika i jego ruchomych elementów. Część ta obraca się z dużą prędkością, co wytwarza podciśnienie. Tego typu urządzenia dzielimy na sprzęty promieniowe oraz osiowe. W pierwszym modelu gaz wpływa do mechanizmu, następnie napotyka kierownicę. Jej zadaniem jest jego zawirowanie. Następnie wirnik zwiększa tempo przepływu gazu. W ostatniej fazie korygowany jest kierunek przepływu, a energia kinetyczna zamienia się w potencjalną. Urządzenia osiowe cechuje się wysoką sprawnością i zdolne są osiągnąć wysokie natężenie przepływu, mimo małych wymiarów.

 

Przeznaczenie urządzenia

Wielu osobom kompresory spalinowe kojarzą się z pracą w przemyśle, jednak mają one również zastosowanie w codziennym życiu. To przy ich pomocy możemy napompować koło w samochodzie. Poza tym urządzenia tego typu sprawdzą się również podczas czyszczenia kosiarek czy pompowania basenów i pontonów. Wielu specjalistów wykorzystuje kompresory spalinowe do malowania, gdyż przy ich wykorzystaniu zużywa się znacznie mniej farby. Poza tym ta technika minimalizuje liczbę smug, a co więcej do ściany nie przyklejają się fragmenty włosia z pędzla.

 

Obudowa

Najlepszy kompresor spalinowy musi mieć wytrzymałą obudowę. Dzięki temu produkt nie będzie podatny na uszkodzenia mechaniczne oraz awarie. Szczególnie zalecamy urządzenia z wytrzymałą ramą. Element ten sprawi, że silnik będzie mniej awaryjny. Poza tym wzmocniona obudowa minimalizuje wstrząsy, które mogą negatywnie wpływać na pracę całej maszyny. Szczególnie polecamy urządzenia, w których zbiornik jest ocynkowany i pokryty tworzywem sztucznym. Dwie warstwy chroniące minimalizują ryzyko uszkodzenia kompresora, a to minimalizuje ryzyko wycieku gazu.

 

Moc

Sprawdzając, jaki kompresor spalinowy jest najlepszy należy w pierwszej kolejności upewnić się, jaka jest moc silnika. To od tego parametru zależy wydajność pracy modelu i to, jak długo będzie on w stanie pracować bez zatrzymywania się. W zależności od produktu moc wynosić może od 4 kW do nawet 6,6 kW. Choć dobrze jest wybrać możliwie najsilniejszy produkt to wiedz, że duża siła jest ściśle związana z wysoką ceną.

 

 

Hałas

Niestety kupując kompresor spalinowy musisz liczyć się z tym, że będzie on generował dużo hałasu podczas pracy. Upewnij się jednak, że dźwięk nie spowoduje u Ciebie bólu głowy czy wady słuchu. Zazwyczaj poziom hałasu utrzymuje się na poziomie 80 dB. Jeśli jednak jest głośniejszy, trzeba zachować ostrożność. Szczególnie unikaj maszyn, w których emitowany hałas przekracza 110 dB. Wartość ta może spowodować ból głowy. Z kolei długotrwałe wystawienie uszu na taki dźwięk doprowadzi do wad słuchu.

Musisz się jednak liczyć z tym, że większe kompresory są głośniejsze. Z tego powodu zadbaj o to, by zawsze nosić na uszach słuchawki ochronne.

 

Waga i mobilność

W zależności od modelu, waga urządzeń waha się między 50 kg – 200 kg. Ciężar jest ściśle związany z wielkością silnika. Naturalnie, maszyny o małych gabarytach sprawdzą się w niewielkim przemyśle. Przenoszenie dużych sprzętów wymaga siły fizycznej, dlatego są one używane głównie przy skomplikowanych pracach remontowych. Jeśli potrzebujesz najlepszego kompresora spalinowego, upewnij się, że ma on wbudowane koła. Ułatwi to jego przenoszenie.

 

Kompresory spalinowe w dobrych cenach

Koszt zakupu kompresora jest dość wysoki. Ceny takich urządzeń zaczynają się od kwoty 5000 zł i dochodzić mogą nawet do 19 000 zł. Tak duża rozbieżność w wartości urządzeń wynika z ich mocy oraz wielkości. Mniejsze modele są znacznie tańsze i mogą kosztować niecałe 8 000 zł. Produkty o niewielkiej wydajności (jak 3,3 kW mocy) kosztują mniej. Tego typu kompresory spalinowe sprawdzą się w niewielkich przedsiębiorstwach. Jeśli jednak potrzebujesz dużego, nowoczesnego sprzętu, który poradzi sobie z branżą przemysłową zainwestuj w droższą maszynę.

 

 

Najlepsze kompresory spalinowe w 2020 roku

 

Chcąc ułatwić Ci zakup odpowiedniego modelu, przygotowaliśmy ranking kompresorów spalinowych. Opisaliśmy w nim 5 najlepszych sprzętów na rynku, które na pewno okażą Ci się przydatne w czasie pracy.

 

Nasze zalecenia

 

Schneider CPM 400-10-20

 

Schneider CPM 400-10-20 to kompresor, który sprawdza się na placach budowy. Wyposażony jest on w silnik mający 2 cylindry, które rozmieszczono na kształt litery V. To pozwala na wytworzenie dużych pojemności skokowych i mocy. Ciśnienie sprężarki wynosi 10 bar. Moc kompresora jest równa 2,2 kW. Model waży 77 kg. Wbudowano w nim uchwyt. To sprawia, że sprzęt można wygodnie przetransportować, więc skorzystasz z niego w każdym miejscu.

Zbiornik produktu ocynkowano, a także pokryto tworzywem sztucznym. Ponadto ramę zrobiono ze stali, co dodatkowo zabezpiecza sprzęt. Urządzenie charakteryzuje się łatwością obsługi. Powietrze wytwarzane przez nie jest pozbawione zanieczyszczeń, gdyż wykorzystano w nim filtr.

Dla bezpieczeństwa w sprężarce zastosowano zawór bezpieczeństwa. Kompresor działa na niskich obrotach. To sprawia, że jego poszczególne elementy wibrują w małym stopniu. Dzięki temu produkt charakteryzuje się stosunkowo niskim poziomem wytwarzanego hałasu (91 dB). Konsumenci twierdzą, że jest on mobilny i wygodny w użyciu.

 

 

 

 

Airpress Bm11+11/330 

 

Kompresor Airpress Bm11+11/330 stworzono z myślą o przemysłowym wykorzystaniu. Sprawdzi się on dobrze na budowach. Sprężarkę można też używać w domowych warunkach. W urządzeniu wykorzystano silnik tłokowy o mocy 4 kW. Ciśnienie w tym produkcie wynosi 10 bar. Rozrusznik jest elektryczny, a produkt pozbawiony jest kabli.

Ten dobry i tani kompresor spalinowy jest mobilny i przystosowany do ciężkich warunków. Wykorzystano w nim grube, gumowe, pompowane kółka, które umożliwiają przemieszczanie po nierównym terenie. Dodatkowo, w celu ułatwienia transportu, w Airpress Bm11+11/330 zastosowano wygodny uchwyt. Model waży 143 kg. Rama wykonana jest ze stali i chroni silnik przed zniszczeniem.

W urządzeniu zastosowano dwa zbiorniki na benzynę o pojemności 11 l. W ten sposób zbiornik dodatkowy wykorzystywany jest w momentach wzmożonej pracy. Do produktu można zamontować zbiorniki na sprężone powietrze o wielkości od 50 l do 200 l. Konsumenci uważają, że sprzęt jest bardzo wydajny.

 

 

 

 

Schneider CPM 560-10-20 D

Sprężarka Schneider CPM 560-10-20 D pozwala na wygodną pracę w trudnych warunkach. Można z niej korzystać na budowie, a także w domu. Szybkozłączka umożliwia podłączenie urządzeń pneumatycznych. W produkcie zastosowano silnik tłokowy wyposażony w 2 cylindry ustawione na kształt litery V. Jego moc wynosi 3 kW.

Urządzenie jest mobilne. Jego waga jest równa 74 kg. Sprzęt wyposażony jest w uchwyty, a także umieszczony jest na kółkach, co umożliwia jego przestawianie. Powietrze wytwarzane przez produkt jest czyste, gdyż przechodzi przez specjalny filtr. Ciśnienie powietrza wynosi 10 bar.

Sprzęt jest wykonany z dbałością o szczegóły. Zbiornik na sprężone powietrze został ocynkowany, aby ochronić go przed rdzą, a także pokryto go tworzywem sztucznym. Rama zrobiona jest ze stali, zastosowano także osłonkę, która chroni urządzenie i ułatwia jego przechowywanie. Sprzęt charakteryzuje się stosunkowo niskim poziomem hałasu na poziomie 95 dB. Użytkownicy doceniają ten model za łatwość obsługi.

 

 

 

 

Airpress Bm25+25/570 

Ciekawym sprzętem jest Airpress Bm25+25/570. Produkt ten wykorzystywany jest zarówno na profesjonalnych budowach, jak i przy domowych potrzebach. Można z niego korzystać w trudnych warunkach.

Urządzenie wyposażone jest w silnik tłokowy o mocy 5,3 kW. Ciśnienie powietrza w nim wynosi 10 bar. Produkt wyposażony jest w dwa zbiorniki na benzynę o wielkości 25 l. Podłącza się do niego także pojemniki na sprężone powietrze o wielkości od 50 l do 200 l. Sprzęt ustawiono na solidnych, pompowanych kółkach, a także zastosowano wygodny uchwyt, więc jest dość mobilny. Waga sprężarki jest równa 143 kg.

Produkt wykonano z wysokiej jakości materiałów. Rama zrobiona jest ze stali, która skutecznie chroni silnik i poszczególne części przed zniszczeniem. Sprzęt wyposażono w elektryczny rozrusznik. Opinie o kompresorach spalinowych producenta Airpress są bardzo pozytywne. Także w przypadku modelu Bm25+25/570 konsumenci są zadowoleni z zakupu. Użytkownicy bardzo dobrze wypowiadają się o wytrzymałości tego sprzętu.

 

 

 

 

Schneider Petrol Master PEM 500-15-50 B 

 

Wiele osób uważa, że Schneider Petrol Master PEM 500-15-50 B to bardzo atrakcyjny kompresor. Użytkownicy cenią go za dużą wydajność. Model wyposażony jest w silnik tłokowy (2 cylindrowy). Jego moc jest równa 6,6 kW. Sprzęt można używać na budowach. Istnieje możliwość podłączenia go do urządzeń pneumatycznych.

Ciśnienie sprężarki sięga 15 bar. Charakteryzuje się ona stosunkowo cichą pracą (97 dB). Kompresor wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Wyposażony jest on w zbiornik na sprężone powietrze o pojemności 50 l. Model jest stosunkowo ciężki, waży 114 kg. Jednakże można go wygodnie przestawiać, gdyż ma wbudowaną rączkę i koła.

Silnik ma system, który chroni go przed przeciążeniem. Ponadto w zestawie znajdziemy wyłącznik ciśnieniowy, który odciąża sprzęt. Powietrze tworzone przez produkt jest czyste, gdyż przechodzi ono przez specjalny filtr. Sprzęt jest doceniany przez użytkowników przez solidne wykonanie.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 month ago

Chciałbym zachęcić do brania pod uwagę nasze polskie marki, które również mają w swojej ofercie profesjonalny sprzęt, jak np. firma Vervo.

Zespół NR
Admin
1 month ago
Reply to  Jan

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status