Kompresory ranking

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Osoby zainteresowane zakupem sprawdzonego i łatwego w obsłudze kompresora zachęcamy do przeczytania przygotowanego przez nas rankingu. Powstał on w oparciu o dokładną analizę dostępnych na rynku produktów – sprawdziliśmy nie tylko jakość wykonania, ale także opinie konsumentów. Dzięki temu możesz być pewien, że inwestując w urządzenie z zestawienia dokonasz dobrego wyboru. Na pierwszym miejscu znalazł się kompresor Metabo Basic 601534000. Jest to produkt wyposażony w wygodne kółka transportowe, co znacznie ułatwia jego przenoszenie. Prezentowany model ma zbiornik zrobiony z dobrych gatunkowo tworzyw – są one odporne na korozję, co potwierdza długoletnia gwarancja producenta. Sprzęt ma zabezpieczenia, które chronią przed uszkodzeniem kompresora i zapewniają nam odpowiedni poziom bezpieczeństwa w trakcie użytkowania. Kolejną propozycję stanowi Fini MK 120-100-2M. Jest to kompresor z pojemnym zbiornikiem. Opinie konsumentów wskazują, że obsługa produktu nie jest trudna. Obudowa wykazuje dużą odporność na odkształcenia. Jeśli jednak przedstawione modele nie przypadły Ci do gustu przeczytaj opisy innych, znajdujących się w zestawieniu urządzeń.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki kompresor kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Kompresory to narzędzia, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Nawet nie myśląc o tym używamy je w domu w chłodziarkach, wentylatorach, odkurzaczach czy suszarkach do włosów. Kompresory to też urządzenia, które przydają się w pracach warsztatowych przy takich czynnościach, jak piaskowanie, malowanie natryskowe, pompowanie opon. A całkowicie niezbędne są w zastosowaniach przemysłowych, gdzie stosuje się je do napędu kluczy pneumatycznych, szlifierek, wiertarek, młotów, dystrybucji gazów technicznych, przetłaczania gazu ziemnego, podnoszenia ciśnienia w układach turbin gazowych, turbodoładowania silników spalinowych i wielu innych.

Nie wszyscy też zdają sobie sprawę, że każdy kompresor jest sprężarką, ale już nie każda sprężarka musi być kompresorem. Umownie jednak terminy te są używane zamiennie, choć warto mieć świadomość, że sprężarka o stopniu sprężania większym niż 1.13 nie jest kompresorem.

 

 

Budowa

Ze względu na budowę kompresorów możemy je podzielić na wyporowe (tłokowe, śrubowe, membranowe, spiralne, Roots, łopatkowe), których działanie to przemieszczanie się tłoka w cylindrze, w następstwie którego zmniejsza się objętość powietrza i następuje wzrost ciśnienia w cylindrze. Taką budowę ma na przykład pompka rowerowa. Są one obecnie nie bardzo popularne ze względu na szybkie nagrzewanie się i długie chłodzenie. Często też pod wpływem temperatury skrapla się para wodna, która utrudnia użytkowanie.

Natomiast kompresory przepływowe (promieniowe, diagonalne, osiowe, wirowe, Comprex) mają ruchome elementy wirnika, oraz nieruchome części kierownicy, które oddziaływując na siebie powodują wzrost ciśnienia. Urządzenie takie pozwala na kilkukrotnie dłuższą pracę bez przegrzania.

 

Jaki kompresor wybrać – olejowy, czy bezolejowy?

Kompresor bezolejowy ma zastosowanie w pracach amatorskich, jak malowanie płotu, pompowanie kół w samochodzie, czyszczenie trudnodostępnych miejsc. Ale jest on również wykorzystywany wszędzie tam, gdzie obecność oleju jest niedozwolona. Chodzi o zastosowania w medycynie, przemyśle farmaceutycznym, czy chemicznym. Największą zaletą takiego kompresora jest jego mobilność. Są to niewielkie urządzenia, lekkie i łatwe w przemieszczaniu. Są też proste w obsłudze i przyjazne środowisku. Z tych powodów bardzo dobrze sprawdzają się w zastosowaniach domowych.

Kompresory olejowe, to takie, gdzie pompa sprężarki musi być smarowana odpowiednim olejem. Są to urządzenia nadające się do bardzo intensywnych prac, gdzie sprężarka musi często się włączać. Takie modele znajdują zastosowanie na przykład w warsztatach samochodowych. Sprężarki takie świetnie się sprawdzają przy zasilaniu narzędzi pneumatycznych, a także w pracach lakierniczych, w których zasilają pistolety lakiernicze. Są to urządzenia wysoko bezawaryjne i charakteryzujące się dużą wydajnością. Sprężarki olejowe, to również większe urządzenia, które do transportu potrzebują kół.

 

Jaki jest najlepszy kompresor – parametry robocze

Zapoznajmy się teraz z rozmaitymi parametrami, które mają wpływ na to, jak się urządzenie spisuje i do jakich prac jest zadedykowane. Pierwszym z parametrów jest ciśnienie, jakie sprężarka uzyskuje. Oczywiście to, jakie będzie ono potrzebne w dużej mierze zależy od prac, jakie będą za pomocą tego urządzenia wykonywane. Gdy sprężarka nie osiągnie właściwego ciśnienia to urządzenie do niej podłączone może w ogóle nie działać lub nie działać efektywnie. Standardowe urządzenia wymagają ciśnienia w granicach 6 – 10 bar. Aby mieć pewność, że wartość ta nie będzie za mała, dobrze jest wybrać sprężarkę, która osiąga ciśnie o 20% wyższe od wymaganego do obsługi urządzenia. W przypadku dodania takiego „zapasu” mamy pewność odpowiedniej wydajności naszej sprężarki, nawet w przypadku przypadkowego rozszczelnienia się układu. Dla komfortowej pracy warto zaopatrzyć się w model o wydajności co najmniej 300 l/min. Zawsze też przy kupowaniu narzędzi zasilanych sprężarką zwracaj uwagę na ich wymagania dotyczące wydajności kompresora.

Na wydajność sprężarki pośredni wpływ ma również moc silnika, który ją zasila. Generalnie im będzie tam moc wyższa, tym trudniejszej pracy sprężarka sprosta, choć proces sprężania powietrza wymaga silnika, aby poruszyć tłoki, ale sama jego moc jest tylko jednym z elementów równania. Jeżeli silnik jest dobrze dobrany do danej pompy nie jest wymagana duża moc, aby uzyskać docelową wydajność. Należy zwrócić uwagę czy dany producent podaje moc silnika w trakcie pracy i zastosować się do podanych parametrów. Dobrze, aby moc ta przekraczała 4 KM.

Pojemność zbiornika to równie istotny parametr. Jest ona liczona w litrach. Duża pojemność zbiornika ma znaczenie w przypadku pracy ciągłej, na przykład takiej, jak malowanie. W tym wypadku od odpowiedniej pojemności pojemnika kompresora zależy jakość pracy. Im będzie pojemność większa, tym dłużej będziemy mogli korzystać z kompresora bez przerw w pracy. Nie ma to natomiast tak dużego znaczenia przy pracach krótkich, gdzie po okresie aktywności odkłada się maszynę, aby wziąć ją do ręki ponownie po chwili. Na przykład wbijak do gwoździ zadowoli się zbiornikiem o pojemności 3 litry i będzie dobrze pracował. Ale gdy lakierujesz samochód, to lepiej wybierz zbiornik od 300 litrów.

 

Poziom hałasu

Sprężarki to urządzenia hałaśliwe i mało która zdarza się o cichszej konstrukcji, jak na przykład 80 dB, choć zdarza się, że trafi się na rynku urządzenia emitujące hałas rzędu 50 dB, co jest już hałasem dla ludzkiego ucha całkowicie akceptowalnym. Oczywiście wybór cichszego urządzenia wiąże się też z jego wyższą jakością i wyższą ceną.

Kompresory w dobrych cenach

Oczywiście im prostsze urządzenie tym za mniejsze pieniądze jesteśmy w stanie je nabyć. Najtańsze sprężarki tłokowe olejowe o ciśnieniu około 8 bar i wydajności teoretycznej 200 l/min to koszt niecałych 200 złotych. A na przykład kompresor bezolejowy, o małych rozmiarach i mocy silnika 1,5 KM i ciśnieniu 8 bar to będzie koszt około 320 złotych. Kompletny kompresor ze zbiornikiem o pojemności 50 litrów można kupić za około 350 złotych.

Największą popularnością cieszą się kompresory w cenie 300 – 900 złotych. Gdzie tańsze modele mają ciśnienie w okolicach 8 bar i pojemność zbiornika 20 – 30 litrów, oraz wydajność około 200 l/min. A droższe modele to pojemność zbiornika 50 litrów, wydajność 450 l/min, oraz ciśnienie 8 bar. Natomiast modele profesjonalne to już znacznie większy koszt. Za 5 tysięcy złotych kupimy kompresor o wydajności 1350 l/min, ciśnieniu 8 bar i pojemności zbiornika 300 l.

 

Podsumowanie

Zatem podsumowując, najpierw należy określić swoje potrzeby i określić, do jakich urządzeń będzie potrzebna sprężarka. Następnie należy określić rodzaj kompresora, jaki chcemy kupić, a dalej, jakich parametrów będą od niego wymagały urządzenia do kompresora podłączone. Liczy się tu szczególnie moc określana w barach. Gdy praca będzie się odbywała okazjonalnie i w sposób pulsacyjny, można zaopatrzyć się w kompresor o mniejszym zbiorniku. Gdy praca będzie się odbywać w trybie ciągłym zbiornik powinien mieć większe gabaryty, na przykład 300 litrów.

 

 

Najlepsze kompresory w 2019 roku

 

Kompresor przyda się w każdym, małym warsztacie. Czy to coś wyczyścić sprężonym powietrzem, czy napompować koła, albo coś pomalować. Kompresor ma wiele zastosowań. Dlatego tym razem przedstawiamy ranking kompresorów. Każdy z zainteresowanych kupnem takiego urządzenia znajdzie tu podstawowe informacje o pięciu sprężarkach, które uznaliśmy za wiodące. Zapraszamy do lektury.

 

Nasze zalecenia

 

Metabo Basic 601534000

 

Pierwszy model, Metabo Basic 601534000, to sprężarka tłokowa smarowana olejem. Jest to urządzenie o maksymalnym ciśnieniu 8 bar. Użytkownik ma możliwość regulować ciśnienie robocze za pomocą reduktora z manometrem. Jej wydajność w ssaniu wynosi 200 l/min, a w tłoczeniu 110 l/min. Silnik, zasilany prądem jednofazowym, ma moc 1,5 kW i posiada zabezpieczenie termiczne przed przeciążeniem.

Waga tego modelu wynosi 32 kg, przy wymiarach 830 x 445 x 715 mm. Producent oddaje do użytku w tym urządzeniu zbiornik o pojemności 50 litrów. Pojemnik został wyposażony w manometr wskazujący w nim ciśnienie. Dzięki wyłącznikowi ciśnieniowemu z zaworem odciążającym, urządzenie jest łatwo uruchomić na zimno.

Ponadto mamy tu gumowany uchwyt pomocniczy, który pozwala na łatwe operowanie sprężarką, a wytrzymałe koła pozwalają na łatwy transport do miejsca pracy, natomiast gumowe stopki redukują drgania w trakcie pracy. Producent udziela na produkt 36 miesięcy gwarancji. Według klientów, za tę cenę nie da się kupić innego, bardziej niezawodnego kompresora.

Metabo Basic 601534000 to kompresor o pojemności 50 l. Wydajność ssania urządzenia to 200 l/min. Waga produktu jest równa 32 kg. Model ten jest objęty 3-letnią gwarancją.

 

Zalety

Koła transportowe: Mimo, że waga sprzętu jest stosunkowo wysoka jego przenoszenie nie stanowi problemu. Ułatwiają to solidne koła transportowe.

Gwarancja: Producent oferuje dodatkową, 10-letnią gwarancję na korozję zbiornika. Jest to dowodem, że produkt zrobiony jest z dobrych gatunkowo materiałów. Możemy być pewni, że urządzenie będzie nam służyć przez długi czas.

Wydajność: Z uwagi na to, że moc ssania tego kompresora jest duża, model ten jest niezwykle wydajny i pozwala na efektywną pracę.

Uruchamianie: Jak zapewniają konsumenci, uruchomienie sprężarki, nawet wtedy, kiedy jest bardzo zimno nie jest problematyczne. Wszystko za sprawą wyłącznika ciśnieniowego z zaworem odciążającym.

Zabezpieczenia: Prezentowane urządzenie wyposażone jest w zabezpieczenie przed przegrzaniem. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że model zepsuje się lub dojdzie do niebezpiecznej dla naszego zdrowia awarii.

 

Wady

Obsługa: Niektórzy użytkownicy zauważyli, że na początku obsługa sprzętu wydaje się trudna, więc osoby, które nigdy wcześniej nie miały okazji użytkować tego rodzaju urządzenia mogą mieć problem.

 

 

 

 

Fini MK 120-100-2M

 

Model drugi w naszym zestawieniu to Fini MK 120-100-2M. Jest to kompresor tłokowy z jednostopniowym napędem pasowym. Sprzęt ten uzyskuje maksymalne ciśnienie 10 bar. Jego wydajność praktyczna wynosi 165 l/min. Waga sprężarki wynosi 61,5 kg, przy zachowaniu wymiarów 107 cm x 45 cm x 77 cm.

Zasilanie urządzenia jest jednofazowe prądem 230 V, a moc silnika kompresora Fini MK 120-100-2M to1,5 kW. Zbiornik powietrza w tej sprężarce tłokowej wynosi 100 l. Zarówno pojemność zbiornika, jak i wydolność urządzenia dedykuje je do prac profesjonalnych, ale niewymagających użycia wysokiego ciśnienia.

Opinie o kompresorach Fini MK 120-100-2M mówią, że jest to urządzenie wysokiej jakości, że potrafi osiągnąć 10 bar w 2,5 min. Również przenośny charakter tego modelu przypadł użytkownikom do gustu, a także to, że jest on zasilany jednofazowo.

Fini MK 120-100-2M to kompresor olejowy o wymiarach: 110 cm x 45 cm x 77 cm. Jego waga jest równa 55 kg. Pojemność zbiornika wynosi 100 l. Wydajność modelu to 165 l/min.

 

Zalety

Cicha praca: Z opinii publikowanych w Internecie wynika, że sprzęt cechuje cicha praca. Dzięki temu urządzenie nie rozprasza nas i nie powoduje uciążliwego bólu głowy.

Duży zbiornik: Prezentowany model ma duży zbiornik, co sprawia, że produkt będzie odpowiedni nawet do średniej wielkości warsztatów. Sprawdzi się także w rzemiośle.

Obudowa: Wiele osób zapewnia, że obudowa tego kompresora zrobiona jest z bardzo dobrych gatunkowo materiałów. Wykazują one odporność na odkształcenia i odpowiednio zabezpieczają znajdujący się w środku mechanizm.

Współpraca: Jak zapewnia producent, urządzenie współpracuje z wszystkimi narzędziami pneumatycznymi. To pozytywnie wpływa na jego funkcjonalność.

Łatwa obsługa: Model ten jest łatwy w użytkowaniu, więc z jego obsługą poradzą sobie także osoby, które nie mają doświadczenia. Do zestawu dołączona jest czytelna instrukcja obsługi.

 

Wady

Koła transportowe: Część osób twierdzi, że koła transportowe są wykonane z nie najlepszych materiałów, więc stosunkowo szybko się niszczą.

 

 

 

 

Stanley Air-Boss 8016738754438

 

Dobry i tani kompresor, jakim jest Stanley Air-Boss 8016738754438, bez wątpienia zasługuje na naszą uwagę. Jest to mały, lekki i poręczny kompresor bezolejowy.  Waga tego urządzenia wynosi 9 kg. Moc silnika tego modelu to 1,5 kW, a maksymalne ciśnienie, jakie osiąg to 10 bar.

Wydajność zaś producent określa, jako 180 l/min. Zbiornik zaledwie 5-litrowy, powoduje, że jest to urządzenie mobilne. W przenoszeniu go pomoże walizka z wbudowanym schowkiem na akcesoria i z paskiem na ramię, dołączona do tego modelu.  

Użytkownik w tym modelu znajdzie również reduktor ciśnienia, 2 manometry i zawór bezpieczeństwa. Ze względu na swoje kompaktowe wymiary, model ten będzie przydatny na przykład dla serwisantów komputerów i urządzeń biurowych. Model ten przyda się również w drobnych pracach domowych i ogrodowych.

Może być również przydatny do prac przygotowawczych do malowania, czyli oczyszczania powierzchni, przygotowując ją do malowania. Majsterkowicze, którzy posiadają ten model, chwalą go za wszechstronność zastosowań, wygodę użycia przenośnego urządzenia, a także wytrzymałość. 

Stanley Air-Boss 8016738754438 to dobry kompresor do 500 zł. Jego wydajność to 180 l/min. Zbiornik na olej ma pojemność 5 l. Waga modelu wynosi 9 kg.

 

Zalety

Bezolejowy: To bezolejowy kompresor, co oznacza, że nie wymaga on uzupełniania i wymiany oleju. Jest to duże ułatwienie.

Nóżki: Urządzenie zostało wyposażone w nóżki antywibracyjne, które neutralizują wstrząsy. Dzięki temu użytkownik ma zapewniony odpowiedni komfort w trakcie pracy.

Pas: Do zestawu dołączony jest pas na ramię, który montujemy na obudowie. Dzięki temu możemy mieć urządzenie zawsze pod ręką. Jak zapewniają konsumenci, element ten jest solidnie wykonany i przyjemny dla skóry.

Mobilność: Ten kompresor jest lekki, więc jego przenoszenie nie stanowi żadnego problemu. Dodatkowo ma niewielkie wymiary.

 

Wady

Głośność: Pewna grupa konsumentów zauważyła, że urządzenie generuje spory hałas w trakcie pracy, co może być dla niektórych uciążliwe.

 

 

 

 

Gudepol GD 38-200-475

 

Gudepol GD 38-200-475 natomiast to kompresor tłokowy z napędem pasowym. Mamy tu dwa tłoki w jednym, żeliwnym cylindrze w układzie rzędowym, które pompują powietrze na przemian. Silnik sprężarki o mocy 3 kW, jest podłączony poprzez przekładnię pasową z agregatem sprężarkowym, dzięki czemu osiąga niższe obroty na agregacie.

Silnik posiada zabezpieczenie przed przeciążeniem, jest nim zaworek odciążający, który również ułatwia ponowny rozruch urządzenia. Waga całego kompresora wynosi 125 kg, a wymiary to: długość 150 cm x szerokość 45 cm x wysokość 110 cm. Natomiast pojemność zbiornika wynosi 200 l.

Zbiornik wyposażony w kółka i rączkę, dzięki czemu łatwo się go przemieszcza. Urządzenie ma możliwość osiągnąć ciśnienie do 10 bar. Wyłącznik ciśnieniowy kontroluje pracę sprężarki, zapewniając jej automatyczne uruchomienie przy osiągnięciu minimalnego ciśnienia i wyłączenie po osiągnięciu ciśnienia maksymalnego.

Ponadto pompa sprężarki jest wyposażona w chłodnicę powietrza wylotowego. Według konsumentów jest to najlepszy kompresor, który nie różni się funkcjonalnością i wytrzymałością od znacznie droższych modeli. Klienci mówią również o łatwości używania tego urządzenia.

Gudepol GD 38-200-475 to kompresor o pojemności 200 l. Jego masa jest równa 125 kg. Wymiary urządzenia są następujące: 150cm x 45cm x 110cm.

 

Zalety

Wytrzymałość: Jak wskazują opinie konsumentów, model Gudepol GD 38-200-475 jest niezwykle wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Cylinder jest żeliwny i okazuje się bardzo wydajny.

Zaworek odciążający: Prezentowany kompresor wyposażony jest w zaworek odciążający, który ułatwia uruchomienie urządzenia i zapewnia nam bezpieczeństwo.

Wziernik: Na obudowie znajduje się wziernik, który umożliwia swobodną kontrolę poziomu oleju. Nie musimy się martwić, że olej skończy się, a my nie będziemy na to przygotowani.

 

Wady

Koła transportowe: Jak wynika z komentarzy konsumentów, czasami koła transportowe się zacinają i utrudniają tym samym przenoszenie sprzętu. Trzeba pamiętać o tym, aby je naoliwić.

 

 

 

 

Stanley 95-318

 

Ostatni z modeli, Stanley 95-318, to kompresor bezolejowy. Kompresor ten również osiąga ciśnienie 10 bar, a jego wydajność wynosi 220 l/min. Zbiornik ma pojemność 24 litry. Silnik, o mocy 1500 W jest zasilany prądem jednofazowym 230 V i osiąga maksymalnie do 3400 obrotów na minutę.

Waga tego modelu wynosi 18 kg, ale dzięki dużej średnicy kół, jest on stabilny i łatwy do przewożenia w miejsce pracy. Stanley 95-318 ma zainstalowany wyłącznik start/stop oraz łatwy i wygodny w obsłudze panel sterowania, z możliwością regulowania ciśnienia.

Producent dołączył do zestawu również manometr. Sprężarka z pewnością będzie przydatna majsterkowiczom do prac, takich jak pompowanie roweru, czy materaca.

Urządzenie będzie również użyteczne przy czyszczeniu przedmiotów sprężonym powietrzem i wielu innych. Konsumenci opisują ten model, jako przydatny przy takich właśnie pracach. Ponadto jest on łatwy w użyciu, a jego cena zachęca do kupna.

Stanley 95-318 to kompresor bezolejowy ze zbiornikiem o pojemności 24 l. Wydajność sprzętu wynosi 222 l/min. Wymiary produktu są następujące 57 cm x 42 cm x 29 cm.

 

Zalety

Rączka: Na obudowie znajduje się wygodna rączka pokryta antypoślizgową powłoką. Dzięki temu transportowanie urządzenia nie jest trudne.

Jakość: Produkt został zrobiony z dobrej gatunkowo stali i tworzywa sztucznego. Oba te materiały wykazują dużą odporność na zniszczenia.

 

Wady

Głośność: Kilka osób testujących kompresor stwierdziło, że jest on stosunkowo głośny, co może okazać się męczące.

Manometr: Na obudowie kompresora nie został umieszczony manometr. Część użytkowników uważa, że tego typu element jest niezwykle przydatny i znacznie ułatwia pracę.

 

 

 

 

Do czego używa się kompresora?

 

W naszym rankingu możesz przeczytać, jaki kompresor jest polecany przez konsumentów. Postanowiliśmy także przygotować dla Ciebie tekst, w którym wskazujemy, do czego właściwie służy tego typu urządzenie. Wbrew pozorom można je zastosować w wielu sytuacjach. Udowodnimy Ci, że kompresor to bardzo funkcjonalny sprzęt.

 

 

Pompowanie kół przy użyciu kompresora

Chyba wszyscy wiedzą, że jedną z podstawowych funkcji kompresora jest pompowanie opon (samochodowych czy rowerowych). Tego typu urządzenie możemy więc spotkać na stacji benzynowej, gdzie wydzielone jest specjalne miejsce do pompowania. Kompresor to także bardzo przydatny sprzęt do garażu. Pompowanie opon przy użyciu modelu jest łatwe i nie wymaga szczególnych umiejętności. Wystarczy, że chwycimy wąż, przez który doprowadzane jest powietrze i przyłożymy go do odpowiedniego miejsca na oponie. Cała czynność nie powinna nam zająć dużo czasu. Wszystko zależy jednak od wydajności sprzętu.

 

Czym napompować piłkę czy materac do wody?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że kompresor może posłużyć nie tylko do wykonywania prac przy samochodzie, ale także przy codziennych czynnościach, takich jak pompowanie piłki. Konieczne jest jednak to, aby zakupiony przez nas model posiadał odpowiednie końcówki. W innym wypadku będziemy musieli samodzielnie je zakupić. Często w zestawie znajdują się końcówki do pompowania materaców czy basenów.

 

Czyszczenie powierzchni przy użyciu kompresora

Ciekawe jest to, że kompresor może być używany także do czyszczenia powierzchni, a ściślej mówiąc – części samochodowych czy sprzętów ogrodniczych. Jak wiadomo, urządzenie generuje silny strumień powietrza, który jest w stanie pozbyć się suchych zabrudzeń tj. pyłu czy resztek trawy. Nie trzeba więc używać szmatki, stosować specjalnych detergentów i tracić dużo siły na to, aby zadbać o znajdujące się w garażu narzędzia. Jak zostało wspomniane, kompresor skutecznie usuwa z powierzchni nawet drobny kurz. Jest to przydatne, jeśli np. mamy polakierować określoną część samochodu, a przed tym musimy ją do tego odpowiednio przygotować.

 

 

Kompresor – malowanie ścian i innych powierzchni

Czy wiesz, że wiele osób używa kompresora do malowania ścian? Tego typu urządzenie sprawdza się także do lakierowania karoserii samochodowej i burt statków. Sporo konsumentów wykorzystuje sprzęt do malowania elementów o skomplikowanych kształtach, gdzie równomierne pokrycie powierzchni farbą jest przy użyciu pędzla niemal niemożliwe. Wiele osób może zadać pytanie: jak wykorzystać kompresor do malowania ścian w domu? Wydaje się to sporą oszczędnością czasu, stąd też zagadnienie to cieszy się sporym zainteresowaniem konsumentów. Na wstępie należy zaznaczyć, że użycie kompresora do malowania ścian wymaga wprawy i posiadania odpowiednich akcesoriów. Ważne jest to, aby wyposażyć się w specjalny aparat natryskowy, do którego wlewa się farbę, jak również przewód łączący zbiornik z kompresorem. Należy mieć na uwadze to, że przygotowanie powierzchni do malowania jest stosunkowo trudne. Chodzi przede wszystkim o odpowiednie zabezpieczenie elementów znajdujących się w danym pomieszczeniu. Trzeba pamiętać o tym, że przed przystąpieniem do malowania musimy nie tylko zadbać o przedmioty znajdujące się w pokoju, ale też wykonać próbę malowania na kartonie. Sprawdzimy w ten sposób, czy farba ma odpowiedni kolor i czy ustawione w sprzęcie ciśnienie nie jest zbyt duże.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...