Kompresory powietrza ranking

Ostatnio aktualizowane: 30.09.20

 

Wybór odpowiedniego kompresora powietrza wielu osobom sprawia kłopot. Wszystko ze względu na różnorodność takich produktów. Jeśli Ty również nie wiesz, który sprzęt spełni wszystkie Twoje oczekiwania koniecznie zajrzyj na naszą stronę. Znajdziesz tu ranking prezentujący 5 najlepszych i najbardziej popularnych kompresorów. Wytypowaliśmy je po dokładnym przeanalizowaniu opinii konsumentów, którzy zdążyli już wypróbować zakupione przez siebie urządzenia. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajmuje model Tagred TA360. To sprzęt o dużej pojemności, który na pewno spodoba się miłośnikom majsterkowania. Z jego pomocą napompowanie opon w aucie czy rowerze nie zajmuje dużo czasu. Istotnym atutem wspomnianego kompresora jest również łatwa obsługa. Na drugim miejscu uplasował się natomiast Airpress HL340-90 36844/E. Urządzenie wyróżnia się funkcjonalnością. Ponieważ zostało wyposażone w dużych rozmiarów kółka, bez problemów przeniesiesz je w inne miejsce. Kompresor ma zabezpieczenia, za sprawą których może on pracować przez kilka godzin bez przerwy. Zachęcamy Cię również do zapoznania się z opisami pozostałych trzech sprzętów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki kompresor powietrza kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wydawać by się mogło, że kompresor powietrza to sprzęt używany przede wszystkim w profesjonalnych warsztatach samochodowych i wulkanizacyjnych. Niemniej jednak, takie urządzenie nadaje się również do użytku domowego. Z jego pomocą z łatwością napompujemy koło w rowerze czy materac do spania dla gości. Jak znaleźć łatwy w obsłudze i bezawaryjny model? Tego dowiesz się z naszego poradnika. Znajdziesz w nim informacje o tym, jaki kompresor powietrza wybrać.

 

 

Rodzaje tego typu sprzętów

Jeśli chodzi o kompresory powietrza, to wyróżniamy produkty olejowe i bezolejowe. Zasada działania obu typów urządzeń jest taka sama. Specjalny tłok wtłacza powietrze do zbiornika, które następnie jest pobierane przez określone narzędzie czy przedmiot.

Model olejowy wymaga smarowania specjalnym preparatem, aby zredukować tarcie tłoka. Może on jednak pracować przez bardzo długi czas bez przerwy. Kompresor olejowy wyróżnia się także dużą wydajnością. Choć zwykle jest on stosunkowo ciężki, to możemy go z łatwością przetransportować w inne miejsce. Wszystko za sprawą kółek znajdujących się w podstawie obudowy.

Z kolei sprzęt bezolejowy, jak sama nazwa wskazuje, nie wymaga smarowania olejem. Wynika to z zastosowania tłoków wykonanych z tworzyw sztucznych, które mają bardzo niski współczynnik tarcia. Model bezolejowy idealnie nadaje się do użytku domowego, gdyż ma niewielkie gabaryty i mało waży. Ponadto nie emituje on szkodliwych substancji i łatwo się go obsługuje.

To, jaki kompresor powietrza jest najlepszy, w dużej mierze zależy od sposobu użytkowania zakupionego urządzenia. Jeśli zamierzamy korzystać ze sprzętu sporadycznie (głównie do pompowania opon), mały i lekki model bezolejowy w zupełności nam wystarczy. Produkt olejowy można natomiast wykorzystać do wielu różnych prac, nawet lakierowania czy malowania. Dlatego jest on dedykowany przede wszystkim profesjonalistom.

 

Pojemność

Pojemność butli kompresora to jeden z najistotniejszych parametrów technicznych, jakie musimy  sprawdzić robiąc zakupy. Jeśli wybierzemy sprzęt ze zbyt małą butlą, wówczas będziemy zmuszeni do ciągłego przerywania pracy i napełniania jej sprężonym powietrzem. Po pewnym czasie z pewnością stanie się to uciążliwe i skutecznie zniechęcimy się do korzystania z kompresora. Pamiętajmy jednak, że zbyt duża butla może znacząco wpływać na wagę urządzenia.

Do użytku domowego polecamy zakup modelu ze zbiornikiem o pojemności do ok. 10 l. W bardziej skomplikowanych pracach (takich jak malowanie czy oczyszczanie powierzchni) znacznie lepiej sprawdza się sprzęt o pojemności 50 l lub większej.

 

Maksymalne ciśnienie robocze

Maksymalne ciśnienie robocze kompresora określa, do jakiej wartości może zostać sprężone powietrze. Zazwyczaj wynosi ono od 8 barów do ok. 10 barów (czasem nawet do 12 barów).

 

Wydajność

Mówi się, że najlepszy kompresor powietrza wyróżnia się bardzo dużą wydajnością. Zwykle w opisie produktu możemy znaleźć dokładną wartość tego parametru. Jednak rzeczywista wydajność sprzętu może znacząco różnić się od informacji podanej przez producenta. Jest jednak łatwy sposób na zweryfikowanie tych danych.

Aby obliczyć rzeczywistą wydajność kompresora, musimy pomnożyć pojemność zbiornika przez maksymalne ciśnienie robocze. Otrzymaną wartość tego działania musimy następnie podzielić przez czas napełniania zbiornika (w minutach). Po otrzymaniu wyniku trzeba go zmniejszyć o ok. 15% (uwzględnimy w ten sposób temperaturę i opór przy wzroście ciśnienia). W ten sposób upewnimy się, że urządzenie sprosta naszym oczekiwaniom.

 

Poziom hałasu

Dostępne na rynku kompresory powietrza przeważnie generują bardzo duży hałas (często jest on zbliżony do dźwięku wydawanego np. przez pilarkę czy kosiarkę). Aby zapewnić sobie pracę w komfortowych warunkach powinniśmy poszukać cichego sprzętu. Najlepiej, jeśli generowany przez niego hałas nie będzie przekraczał 80 dB.

 

 

Kompresor do klucza pneumatycznego

Klucz pneumatyczny to niezbędne narzędzie pozwalające na poluzowanie i odkręcenie śrub w kołach auta (np. w celu zmiany opon). Dzięki niemu nie musimy robić tego ręcznie i narażać się na duży wysiłek fizyczny. Jednak do posługiwania się kluczem pneumatycznym potrzebujemy również dopasowanego kompresora. Powinien on mieć przede wszystkim dużą wydajność. To pozwala nam skrócić czas pracy i wykonać zadanie w bardziej efektywny sposób. Wbrew pozorom, taki sprzęt jest dedykowany nie tylko pracownikom warsztatów samochodowych, ale również miłośnikom majsterkowania.

 

Kompresor do aerografu

Kompresor to bardzo praktyczne urządzenie, które może ułatwić nam przeprowadzenie drobnych prac remontowych. Po podłączeniu go do aerografu szybko ozdobimy ścianę lub zmienimy kolor karoserii samochodu.

W tym przypadku kompresor odpowiada za podwyższenie ciśnienia. To sprawia, że farba wypływa z aerografu i możemy ją równomiernie rozprowadzić. Sprzęt przeznaczony do stosowania z tym specjalnym narzędziem nie musi mieć bardzo pojemnej butli. Powinien on jednak być stosunkowo wydajny oraz dostosowany do średnicy dyszy. To zapewni nam komfortowe i precyzyjne malowanie.

 

Kompresory powietrza w dobrych cenach

Za najtańsze kompresory powietrza zapłacimy od 200 zł do ok. 400 zł. W tym przedziale cenowym znajdziemy zarówno urządzenia olejowe, jak i bezolejowe dostosowane do użytku domowego. Sprzęty o bardziej profesjonalnym charakterze są znacznie droższe. Niektóre z nich kosztują powyżej 1000 zł. Takie urządzenia najczęściej mają większą pojemność i wydajność. Można je więc wykorzystać do różnych prac. Z tego względu po takie kompresory sięgają doświadczeni użytkownicy, według których tańsze sprzęty nie sprawdzają się zbyt dobrze.

 

Najlepsze kompresory powietrza w 2020 roku

 

Poza zakupowym poradnikiem, przygotowaliśmy też ranking kompresorów powietrza. Znajdują się w nim opisy 5 urządzeń wyróżniających się funkcjonalnością i łatwą obsługą. Mamy nadzieję, że za sprawą poniższego artykułu ułatwimy Ci zakup idealnego sprzętu.

 

Nasze zalecenia

 

Tagred TA360

 

Każdy, komu marzy się dobry i tani kompresor powietrza, powinien przyjrzeć się modelowi Tagred TA360. To urządzenie olejowe o pojemności 50 l, które nadaje się nie tylko do pompowania kół, ale też czyszczenia, przedmuchiwania czy malowania różnych powierzchni. Sprzęt wyposażono w dwa tłoki, które mogą intensywnie pracować przez kilka godzin (bez konieczności robienia przerwy).

Kompresor został wykonany z dobrych gatunkowo materiałów, dlatego estetycznie się prezentuje. Ma on automatyczny system smarowania, a także separator oleju z reduktorem ciśnienia. Ponieważ w podstawie obudowy znajdują się kółka, sprzęt z łatwością przeniesiemy w razie potrzeby w inne miejsce. Maksymalne ciśnienie robocze powyższego modelu wynosi 9 barów. Jego wydajność to 380 l/min.

Urządzenie wyróżnia się niskim poborem energii. Mimo to zachowuje ono wysoką wydajność przepływu powietrza, co może znacząco skrócić czas potrzebny na wykonanie określonego zadania. Co więcej, kompresor współpracuje z większością narzędzi pneumatycznych. Dlatego nadaje się on nie tylko do użytku domowego, ale też profesjonalnego.

 

 

 

 

Airpress HL340-90 36844/E 

Airpress HL340-90 36844/E to sprzęt o pojemności 90 l. Ma on kompaktowe wymiary (123 cm x 44 cm x 74 cm) i jest bardzo łatwy w obsłudze. Wydajność kompresora to 340 l/min. Maksymalne ciśnienie robocze wynosi z kolei 8 barów.

To, co wyróżnia przedstawiony model, to komfort użytkowania. Wszystko przez to, że został on wyposażony w wiele nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań. Urządzenie ma dwa szybkozłącza pneumatyczne, dwa manometry, jak również zabezpieczenie termiczne. Takie rozwiązanie sprawia, że kompresor może pracować przez długi czas bez przerwy.

Model Airpress HL340-90 36844/E z pewnością sprosta oczekiwaniom osób lubiących majsterkowanie w garażu. Konsumenci przekonują, że wspomniany sprzęt ma wiele zalet. Do najważniejszych należy zaliczyć niski pobór energii, funkcjonalność oraz łatwy transport. Urządzenie wyposażono w dwa kółka, za sprawą których przeniesienie go w inne miejsce nie stanowi dużego problemu.

 

 

 

 

Tagred TA303B 

 

Przedstawiamy kompresor olejowy Tagred TA303B, którego pojemność wynosi 50 l. Wspomniany model został wykonany z dobrej jakości materiałów, dlatego wykazuje on odporność na uszkodzenia. Poza tym nadaje się on do stosowania z większością narzędzi pneumatycznych. To sprawia, że z jego pomocą możemy nie tylko napompować koło, ale też oczyścić lub pomalować daną powierzchnię.

Sprzęt jest dedykowany zarówno do użytku domowego, jak również profesjonalnego. Wyposażono go w dwa manometry oraz nowoczesny mechanizm regulacji dolnego i górnego ciśnienia. Kompresor zapewnia wysoką wydajność przepływu powietrza, a jednocześnie niski pobór energii. Zbiornik został od wewnątrz zabezpieczony specjalnym preparatem antykorozyjnym, co przedłuża jego trwałość.

Konsumenci chwalą urządzenie za łatwą obsługę i możliwość wykonania wielu różnych prac. Dla wielu z nich zaletą jest także bogate wyposażenie dodatkowe. W zestawie wraz z kompresorem znajdziemy nie tylko szybkozłączki czy filtry powietrza, ale i dwie butelki oleju sprężarkowego (o pojemności 0,6 l). Jest on niezbędny do prawidłowej pracy sprzętu.

 

 

 

 

Geko G80305 

 

Geko G80305 to model olejowy. Wyposażono go w butlę o pojemności 50 l i dwa tłoki. Maksymalne ciśnienie robocze powyższego urządzenia to 8 barów, a jego wydajność wynosi 430 l/min. Ponieważ kompresor zdobył certyfikat CE, możemy mieć pewność, że jest to dobrej jakości i całkowicie bezpieczny w użytkowaniu sprzęt.

Produkt nadaje się do stosowania z narzędziami pneumatycznymi. Współpracuje on również z różnymi maszynami używanymi w przemyśle włókienniczym oraz z urządzeniami produkcyjnymi i medycznymi. Prezentowany model jest dedykowany przede wszystkim profesjonalistom, jednak może on się okazać pomocny także w różnych pracach domowych.

Najczęściej opinie o kompresorach powietrza marki Geko są pozytywne. Konsumenci twierdzą, że ich głównymi atutami są bezawaryjność i duża wydajność. Również sprzęt G80305 zyskał wiele przychylnych komentarzy. Jest on wyjątkowo łatwy w obsłudze. Poza tym urządzenie wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne.

 

 

 

 

Stanley 200017

 

Prezentujemy kompresor Stanley 200017. To model olejowy ze zbiornikiem o pojemności 50 l. Oznacza to, że nie musimy go zbyt często uzupełniać. Wydajność sprzętu to 356 l/min, a jego maksymalne ciśnienie robocze wynosi 10 barów. Urządzenie ma profesjonalny charakter. Wyposażono je w dwa cylindry i mocne koła transportowe zwiększające stabilność.

Jak zapewnia producent kompresor nadaje się do stosowania z narzędziami pneumatycznymi i innymi akcesoriami. Przyda się on więc nie tylko do pompowania kół w aucie czy rowerze, ale też np. do malowania i oczyszczania powierzchni. Opisywany model ma długi, gumowy uchwyt. Dzięki niemu z łatwością przetransportujemy sprzęt w inne miejsce.

Konsumenci twierdzą, że urządzenie marki Stanley jest idealne do domowego użytku. Ma ono dwa bardzo duże manometry, które ułatwiają odczytywanie parametrów podczas pracy. Odpowiednio wyprofilowany reduktor ciśnienia został wyposażony w precyzyjny mechanizm regulacji. Takie rozwiązanie sprawia, że z obsługą kompresora poradzą sobie osoby, które nie mają doświadczenia w pracy z takimi sprzętami.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status