ᐅ Kompresory olejowe. Opinie i recenzje

Kompresory olejowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.11.19

 

Jeżeli szukasz odpowiedniego kompresora olejowego, to nasz artykuł może pomóc Ci w znalezieniu modelu. Stworzyliśmy zestawienie, zawierające sprężarki polecane przez konsumentów. Na szczególną uwagę zasłużył sprzęt Metabo Basic 250-50 W – produkt może mieć zastosowanie w domowym oraz profesjonalnym warsztacie. Urządzenie ma manometr, który umożliwia odczytanie ciśnienia w maszynie. Model ma zabezpieczenie przed przegrzaniem, więc jest bezpieczny w użytku. Kompresor jest mobilny, ponieważ ma dwa kółka i rączkę gumową, umożliwiającą jego wygodne przesuwanie. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i bezproblemowo się włącza, nawet kiedy jego silnik jest zimny. Równie ciekawym modelem kompresora olejowego, wytypowanym przez użytkowników, jest Airpress HL340-90 36844/E. Silnik sprężarki jest wytrzymały, więc może pracować przez długi czas. Sprężarka jest bezpieczna w użyciu, ponieważ ma zabezpieczenie termiczne. Produkt może być używany w połączeniu z maszynami pneumatycznymi, a także do pompowania kół.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki kompresor olejowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Kompresory olejowe doskonale sprawdzają się w przydomowych, jak i profesjonalnych warsztatach, m.in. samochodowych czy wulkanizacyjnych. Urządzenie o odpowiedniej wydajności i pojemności na pewno nas nie zawiedzie, dlatego nie będziemy żałować zakupu. Poniżej opisaliśmy wszystkie istotne cechy sprężarek olejowych, na które trzeba zwrócić uwagę, szukając praktycznego sprzętu.

Jakie zalety ma kompresor olejowy?

Mówi się, że kompresor olejowy wymaga czasochłonnej konserwacji, ale nie do końca jest to prawda. Przed i po użyciu sprężarki musimy ją wyczyścić oraz kontrolować poziom oleju w zbiorniku, ale nie są to skomplikowane czynności. Poza tym dbanie o urządzenie przedłuża jego trwałość i pozwala cieszyć się niezawodnym działaniem nawet przez kilka lat. Kompresory olejowe są wydajniejsze niż te bezolejowe i w dodatku łatwe w serwisowaniu (do wszystkich części mamy łatwy dostęp). Należy dodać, że tego typu sprzęty można wykorzystać na wiele różnych sposobów.

 

Moc

Do domowych prac dobrze nadaje się urządzenie o mocy do 2 KM. Sprzęty z mocniejszym silnikiem przeznaczone są głównie do profesjonalnego użytku. Musimy pamiętać, że tak naprawdę moc nie powinna być jedynym czynnikiem wpływającym na to, jaki kompresor olejowy wybrać. Co prawda silnik jest jedną z najważniejszych części budowy sprężarki, niemniej jednak nie tylko on decyduje o efektywności jej działania. Nie zawsze duża moc zapewnia większą ilość sprężonego powietrza, o tym decydują też inne parametry.

 

Pojemność

Na skuteczność i płynność pracy sprzętu, czyli w dużej mierze na to, jaki kompresor olejowy jest najlepszy, wpływa m.in. pojemność zbiornika na olej. Standardowo wynosi ona 50 l, ale są też modele większe, ponad 100 l lub mniejsze. W przypadku, gdy z urządzenia zamierzamy korzystać sporadycznie, nie potrzebujemy bardzo dużego modelu. Pojemność jest jednak niezwykle istotna, jeśli kompresora używa się codziennie przez wiele godzin, ponieważ zbyt częste uzupełnianie zbiornika szybko stanie się irytujące.

 

Maksymalne ciśnienie robocze

Wartość maksymalnego ciśnienia roboczego, podobnie jak pojemność sprężarki, powinna być dostosowana do rodzaju wykonywanych prac. Standardowo jest to od 8 barów do 10 barów, co w zupełności wystarcza, aby z pomocą kompresora oczyścić narzędzia czy napompować oponę w samochodzie lub rowerze.

 

Obudowa

Z uwagi na to, że sprężarki wykorzystywane są często w trudnych warunkach, mają mocne i odporne na uszkodzenia obudowy. Najlepszy kompresor olejowy jest wykonany z metalu albo dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego, dlatego przez długi czas estetycznie się prezentuje. Kupując solidny sprzęt, zyskujemy pewność, że nie zniszczy się szybko, nawet przy intensywnej eksploatacji.

 

Wydajność

Im wyższa wydajność sprzętu, tym szybciej możemy wykonać daną pracę. Z tego względu jest to parametr ważniejszy niż moc, jego wartość standardowo mieści się w przedziale od 200 l/min do 400 l/min, choć dostępne są też mniej i bardziej wydajne modele. Miejmy na uwadze, że od przepływu powietrza zależy cena kompresora, ale jeśli ma to być urządzenie do profesjonalnego użytku, musi pracować odpowiednio efektywnie.

 

Poziom generowanego hałasu

Nie wszyscy producenci podają, jak głośno pracują oferowane przez nich sprzęty. Jednak poziom generowanego hałasu to istotna kwestia, gdyż decyduje o komforcie użytkowania kompresora, a także o naszym zdrowiu. Zbyt głośne urządzenie (powyżej 90 dB), wymaga założenia ochronnych słuchawek lub zatyczek, inaczej mogą pojawić się u nas problemy ze słuchem.

 

Wymiary i waga

Sprężarki olejowe są większe niż sprzęty bezolejowe, a tym samym również cięższe. Nie oznacza to jednak, że będziemy mieć problem z przenoszeniem kompresora. Dostępne modele mają na tyle kompaktowe wymiary, że nie zajmują zbyt dużo miejsca. Poza tym większość z nich ma w postawie dwa kółka pozwalające na swobodne przesuwanie urządzenia po podłodze. Z tego powodu nawet ponad 30-kilogramowe sprężarki są mobilne.

 

Długość kabla zasilającego

Kompresor wymaga podłączenia do prądu, a żeby nie narzekać na ograniczenie swobody ruchów, musimy kupić sprzęt z jak najdłuższym przewodem zasilającym, minimum to 1,5 m. To pozwoli nam na podłączenie sprężarki do gniazdka bez użycia przedłużacza bądź konieczności przemeblowania warsztatu.

 

Manometr

Manometr jest urządzeniem pomiarowym służącym do kontroli skoków ciśnienia. Kompresor, który jest wyposażony w ten niewielki sprzęt, jest bardziej funkcjonalny i znacząco ułatwia pracę. Część sprężarek ma nie jeden, ale dwa manometry, co gwarantuje bardziej precyzyjne wskazania.

Zabezpieczenia

Obowiązkowo kompresor olejowy, również ten przeznaczony do prac w domu, powinien być wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem. Awaria silnika uniemożliwia dalsze korzystanie ze sprzętu, poza tym koszty usunięcia usterki często są wysokie. Wybrana przez nas sprężarka musi mieć też zabezpieczenie przed przeciążeniami, które również są częstą przyczyną uszkodzenia kompresora.

 

Kompatybilność z innymi urządzeniami

Sprężarka olejowa znajduje zastosowanie nie tylko przy pompowaniu opon, materacy itp. Sprzęt ten można także podłączyć do pistoletów do lakierowania lub piaskowania, nitownicy pneumatycznej, polerki i szlifierki. Jeśli zamierzamy wykorzystać kompresor w taki sposób, należy się upewnić, że jest kompatybilny z naszymi urządzeniami (moc i inne parametry powinny mieć zbliżoną wartość).

 

Kompresory olejowe w dobrych cenach

Cena za kompresory z 50 l zbiornikiem wynosi do 600 zł. Większe urządzenia kosztują ponad 1000 zł, ale mają profesjonalny charakter i efektywniej działają. Biorąc pod uwagę to, że sprężarka olejowa może znacząco podnieść komfort prac warsztatowych, na jej zakupie nie powinno się za bardzo oszczędzać.

 

 

Najlepsze kompresory olejowe w 2019 roku

 

W każdym warsztacie i domu przydaje się sprężarka, gdyż ma wiele zastosowań. Jeśli szukasz modelu dla siebie, to nasze zestawienie na pewno będzie pomocne. Stworzyliśmy poniższy ranking kompresorów olejowych w oparciu o oceny konsumentów, abyś mógł zapoznać się z wyjątkowo wydajnymi sprężarkami.

 

Nasze zalecenia

 

Metabo Basic 250-50 W 

 

Metabo Basic 250-50 W to sprężarka olejowa, która jest odpowiednia do użytku zarówno profesjonalnego, jak i amatorskiego. Model może być używany w różnych warsztatach, chociażby po podłączeniu narzędzi pneumatycznych. Moc silnika tego produktu jest równa 1500 W.

Sprzęt ma wbudowany manometr, umożliwiający szybki odczyt ciśnienia w maszynie – jego maksymalne ciśnienie wynosi 8 bar. Model jest łatwy w obsłudze: włącza się go za sprawą specjalnego włącznika, który ma zawór odciążający. W urządzeniu zastosowano zabezpieczenie przed przegrzaniem. Wydajność ssania produktu jest równa 220 l/min.

Sprężarka stoi na dwóch kółkach i dodatkowych podstawkach, w efekcie czego jest stabilna. Ciągnąc za specjalny uchwyt, można z łatwością przestawić kompresor w dowolne miejsce. Zbiornik na sprężone powietrze ma pojemność 50 l. Wymiary tego modelu są równe: 78 cm x 40 cm x 62,5 cm. Konsumenci uważają, że produkt ma bardzo dobre chłodzenie, a także, że bez trudu się go używa.

 

 

 

 

Airpress HL340-90 36844/E 

 

Produktem, który jest używany w wielu warsztatach i podoba się konsumentom, jest Airpress HL340-90 36844/E. Moc tego modelu jest równa 2200 W, więc jest on dość mocny. Urządzenie jest odpowiednie do częstej pracy w garażu oraz w różnych zakładach i fabrykach.

Maksymalne ciśnienie wytwarzane przez urządzenie wynosi 8 bar. Sprzęt ma dwa manometry, z których można odczytywać ciśnienie. Wydajność kompresora jest równa 340 l/min. Pojemność zbiornika na powietrze to 90 l, więc jest on dość duży, co się przydaje podczas dłuższej pracy. Urządzenie może działać z prędkością 1400 obr./min.

Wymiary tego produktu są równe: 123 cm x 44 cm x 74 cm. Sprężarka waży 64 kg, więc jest ciężka, ale wciąż jest mobilna, ponieważ stoi na kółkach i ma uchwyt. Opinie o kompresorach olejowych, które produkowane są przez producenta Airpress, są bardzo pozytywne. Także o opisywanym modelu znaleźliśmy wiele dobrych komentarzy. Użytkownicy doceniają ten produkt za łatwość obsługi.

 

 

 

 

Stanley 50 

 

Docenionym przez wielu konsumentów kompresorem olejowym, jest model Stanley 50. Urządzenie nadaje się do użytku prywatnego, szczególnie do różnych hobbystycznych prac domowych. Co istotne, sprzęt jest łatwy w obsłudze, dlatego mogą z niego korzystać nawet amatorzy. Prędkość sprężarki sięga 2850 obr./min.

Ten dobry i tani kompresor olejowy ma dwa kółka, które umożliwiają jego transport, pomocny jest w tym także komfortowy uchwyt. Produkt waży 34 kg, więc przesuwanie go nie jest zbyt trudne. Wymiary urządzenia to: wysokość – 65,5 cm, długość – 83 cm i głębokość – 32,5 cm. Sprzęt ma wbudowane dwa manometry, służące do odczytu ciśnienia – są one duże i czytelne.

Maksymalne ciśnienie kompresora jest równa 8 bar. Moc tego produktu wynosi 1500 W. Pojemność zbiornika to 50 l. Wydatek powietrza oddawanego modelu sięga 150 l/min, a zasysanego wynosi 222 l/min. Konsumenci uważają, że opisywana sprężarka jest skuteczna i szybko pracuje.

 

 

 

 

Scheppach HC 54 

 

Scheppach HC 54 to olejowa sprężarka powietrza, która ma bardzo dobrze przemyślaną konstrukcję i działanie. Kiedy ciśnienie w urządzeniu spada poniżej odpowiedniego poziomu, silnik włącza się automatycznie. Moc silnika produktu jest równy 1500 W. Wydajność ssania modelu wynosi 220 l/min. Sprzęt ma zbiornik oleju o pojemności 0,25 l.

Urządzenie wyposażono w dwa manometry, które służą do odczytywania ciśnienia w sprężarce, w porównaniu z ciśnieniem na zewnątrz, a także dają możliwość jego kontroli. Optyczny wskaźnik oleju umożliwia łatwą kontrolę poziomu oleju. Maksymalne ciśnienie kompresora jest równe 8 bar.

Sprzęt ma uchwyt oraz kółka, które ułatwiają jego transport. Pojemność pojemnika na powietrze wynosi 50 l. Wymiary urządzenia to: 76 cm x 32 cm x 65 cm. Sprężarka waży 31 kg. Użytkownicy cenią ten model za szybkie ładowanie się zbiornika, a także za to, że jego obsługa jest bardzo łatwa.

 

 

 

 

Black&Decker RCDV404BND007 

 

Model Black&Decker RCDV404BND007 to tradycyjny kompresor olejowy, który może być używany w różnych warsztatach. Produkt jest odpowiedni do pompowania kół aut, motorów i rowerów. Urządzenie można podłączyć do różnych narzędzi pneumatycznych. W sprzęcie zastosowano pojemnik na sprężone powietrze o pojemności 50 l. Maksymalne ciśnienie w tej sprężarce wynosi 8 bar.  

Moc tego produktu jest równa ok. 1470 W. Model ma wbudowany kranik spustowy skroplin, dzięki któremu jego obsługa jest bardzo prosta. Kompresor ma wydajność 220 l/min. Urządzenie ma szerokie ożebrowanie, w efekcie czego sprzęt ma dobre chłodzenie.

Sprężarka ma zamontowany manometr, z którego można odczytywać, jak pracuje. Kompresor olejowy ma wygodną rączkę i stoi na dużych kółkach, więc jest mobilny i łatwo się go przestawia. Użytkownicy doceniają ten model za to, że jest bardzo stabilny, dlatego nie trzeba się obawiać, że się wywróci w trakcie użytku.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status