Glebogryzarki spalinowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Po dokładnej analizie sytuacji na rynku doszliśmy do wniosku, że glebogryzarka spalinowa Hortmasz X-GT65-2L to najpopularniejszy sprzęt w swojej klasie. Jest to bardzo dobre narzędzie służące do spulchniania dużych ogrodów. Dzięki mocnemu silnikowi i dużej mocy prezentowany sprzęt nie ma problemu, aby rozkruszyć twardą ziemię lub nawet zamarzniętej jeszcze grudki. Maszyna ta umożliwia nam bardzo dobre przygotowanie gleby do posadzenia na niej roślin. Manewrowanie tym sprzętem nie jest trudne. Na drugim miejscu uzytkownicy postanowili umieścić glebogryzarkę Konner & Sohnen KS 7HP-1050SG. Bardzo duża szerokość robocza tego urządzenia gwarantuje nam krótki czas pracy. Możemy być pewni, że nawet przy dużej powierzchni ziemi do spulchnienia nie zajmie nam to zbyt dużo czasu. Maszyna została bardzo solidnie wykonana. Jej obudowa to stal, która nie niszczy się , nawet gdy intensywnie eksploatujemy sprzęt.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką glebogryzarkę spalinową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Aby rośliny mogły prawidłowo rosnąć, należy najpierw odpowiednio przygotować i użyźnić glebę. W tym pomogą nam takie sprzęty jak glebogryzarka. Popularne są w szczególności modele z napędem spalinowym, ponieważ można je użytkować nawet na bardzo dużej działce. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem takiego urządzenia i chcesz znaleźć funkcjonalny produkt, świetnie trafiłeś. Przygotowaliśmy poradnik wyjaśniający, jaką glebogryzarkę spalinową wybrać.

Zalety spalinowego sprzętu

Glebogryzarka spalinowa umożliwia szybkie i łatwe spulchnienie gleby, a więc utworzenie w niej przestrzeni, do której trafi powietrze i woda. To niezbędne dla roślin składniki, pozwalające na ich wzrost. Przygotowanie podłoża ręcznymi narzędziami jest nie tylko męczące, ale i czasochłonne, gdyż często zajmuje to kilka godzin, a przy bardzo dużej działce nawet kilka dni. Glebogryzarka wyposażona w napęd spalinowy jest doskonałym urządzeniem dla konsumentów, którzy nie mają zbyt dużo cierpliwości, a konieczność pielęgnacji ogrodu traktowana jest przez nich jako jeden z przykrych obowiązków. Za sprawą takiego urządzenia ziemia nie tylko będzie dobrze napowietrzona, ale również oczyszczona z zalegających chwastów. Posadzone na tak przygotowanym podłożu kwiaty i warzywa mogą swobodnie rosnąć i dojrzewać.

 

Moc

Najlepsza glebogryzarka spalinowa wyposażona jest w silnik o dużej mocy. Zalecane minimum w przypadku takich sprzętów to 500 W. Zwykle jednak parametr ten podawany jest w innych jednostkach – koniach mechanicznych. Wówczas należy poszukać modelu, którego moc wynosi 2 KM lub więcej. Urządzenie ze stosunkowo słabym silnikiem można bez obaw użytkować w ogrodzie o niewielkim metrażu, jednak im większa jest działka, tym mocniejszej glebogryzarki potrzebujemy.

 

Pojemność zbiornika paliwa

Mówiąc o urządzeniach spalinowych, nie sposób nie wspomnieć o pojemności zbiornika paliwa. Może ona wynosić od 0,5 l do 5 l. Choć pojemniejszy model zazwyczaj jest cięższy, nie wymaga częstego uzupełniania poziomu paliwa. Oznacza to, że nie musimy robić wielu przerw i szybko skończymy pracę.

 

Szerokość robocza

Szerokość robocza sprzętu, podobnie jak wspomniana wcześniej moc, wiąże się z wielkością terenu, na którym zamierzamy użytkować glebogryzarkę. Mniejsze urządzenia, o szerokości do ok. 23 cm, nadają się do spulchniania gleby na wąskich rabatach, w szklarni, a także wokół owocowych krzewów i drzew. Możemy znaleźć też szersze urządzenia, do 40 cm czy nawet 90 cm. Najbardziej praktyczne są jednak glebogryzarki umożliwiające nam swobodną regulację szerokości roboczej, ponieważ można je wykorzystać na każdej działce, niezależnie od jej rozmiaru.

 

Liczba noży

Za napowietrzanie i użyźnianie gleby odpowiadają zamontowane w urządzeniu noże. Wpływ na to, jaka glebogryzarka spalinowa jest najlepsza ma między innymi to, ile noży zamontowano. Najczęściej takie sprzęty wyposażone są w kilka lub kilkanaście noży, choć modele do profesjonalnego użytku mają ich ponad 20.

 

Biegi

Modele spalinowe zazwyczaj mają dwa biegi – jeden z nich służy do prowadzenia sprzętu do przodu, a drugi do tyłu. To sprawia, że praca staje się znacznie łatwiejsza. Dobrze, jeśli zakupione urządzenie będzie miało również bieg neutralny, gdyż wtedy będziemy mogli zrobić sobie krótką przerwę, bez konieczności wyłączania sprzętu.

 

Korpus

Korpus glebogryzarki powinien być wykonany z materiału, który jest solidny i wytrzymały. Polecamy więc modele z obudową metalową, ponieważ są odporne na uszkodzenia powstające w wyniku uderzenia kamieniem lub innym, równie twardym przedmiotem wykopanym z podłoża. Co więcej, korpus musi być wyprofilowany w taki sposób, aby chronił nas przed wyrzucaną ziemią, inaczej będziemy narzekać na komfort użytkowania.

 

Rączki

Dobra glebogryzarka ma długie rączki ułatwiające jej prowadzenie. Uchwyty powinny umieszczone być wysoko, abyśmy nie musieli nadmiernie pochylać się nad urządzeniem. Najlepiej, jeśli rączki będą zakończone dobrze wyprofilowanymi, gumowymi końcówkami, gdyż to zapewnia pewny chwyt.

 

Koła

Sprzęt, który został wyposażony w duże koła, lekko się prowadzi. Poza tym znacząco ułatwia to manewrowanie urządzeniem, co jest niezwykle istotne na wąskiej działce. Jeżeli nie chcemy, żeby spulchnianie gleby było męczące, poszukajmy glebogryzarki z napędem na koła. Taki model nie wymaga od nas popychania, ponieważ jedzie samodzielnie. My musimy jedynie trzymać rączki i pilnować, aby sprzęt nie zjechał w bok.

Waga

Mówi się, że im lżejsza glebogryzarka, tym bardziej komfortowa staje się praca. Ciężki sprzęt może okazać się trudniejszy w prowadzeniu i manewrowaniu, poza tym możemy mieć problem z jego przenoszeniem. Modele dedykowane posiadaczom małych działek ważą maksymalnie 20 kg, natomiast rozbudowane urządzenia są znacznie cięższe. Ich waga może przekraczać 50 kg.

 

Dodatkowe funkcje

Funkcjonalna glebogryzarka pozwala na spulchnianie gleby, jak również wyrównanie terenu czy obsypywanie grządek (np. ziemniaków). Jest to możliwe za sprawą dołączonych do zestawu akcesoriów, takich jak krawędziarka i obsypnik. Niektóre sprzęty mogą również pełnić funkcję odśnieżarki, aeratora, a nawet wertykulatora.

 

Glebogryzarki spalinowe w dobrych cenach

Jeżeli chcemy, aby glebogryzarka działała niezawodnie przez długi czas, musimy przygotować się na wydatek rzędu minimum 600 zł. Cena za większość takich produktów przekracza 1000 zł, ponieważ sprzęty te mają mocny silnik i wiele przydatnych opcji. Urządzenia wykorzystywane przez profesjonalnych ogrodników kosztują ponad 2000 zł.

 

 

Najlepsze glebogryzarki spalinowe w 2019 roku

 

Poniższy ranking glebogryzarek spalinowych zawiera 5 ciekawych produktów, które zostały wysoko ocenione przez ogrodników. Zapraszamy do zapoznania się z opisami.

 

Nasze zalecenia

 

Hortmasz X-GT65-2L 

 

Jeżeli jesteś właścicielem bardzo dużego ogrodu lub profesjonalnie uprawiasz ziemię, to z pewnością zainteresuje Cię Hortmasz X-GT65-2L. Jest to urządzenie, które ma szerokość roboczą wynoszącą 50 cm. Z pomocą tak szerokiego narzędzia spulchnianie nawet sporych połaci ziemi nie zajmie nam dużo czasu.

Model ten został wyposażony w napęd. Oznacza to, że używanie glebogryzarki jest łatwiejsze i mniej męczące. 4-suwowy silnik chłodzony powietrzem jest bardzo mocny. Jego moc wynosi 6 kM. Dzięki takiemu silnikowi maszyna zetrze nawet duże grudki ziemi, która nie była spulchniana przez całą zimę. Głębokość pracy tego produktu wynosi 35 cm. Jest to parametr regulowany, więc możemy dopasować głębokość spulchniania do danego kawałka ziemi.

Prezentowana glebogryzarka ma dwa biegi: przedni i tylny. Umożliwiają nam one łatwiejsze manewrowanie produktem. Maszyna wybierana jest głównie ze względu na wydajność oraz możliwość spulchnienia dużych obszarów ziemi w krótkim czasie.

 

 

 

 

Konner & Sohnen KS 7HP-1050SG 

 

Osobom szukającym solidnego urządzenia, które poradzi sobie z twardą ziemią polecamy Konner & Sohnen KS 7HP-1050SG. Wybierz ten produkt szczególnie, jeżeli jesteś właścicielem dużego ogrodu. Szerokość robocza tego urządzenia to aż 115 cm. Produkt nie będzie zbyt dobrze sprawdzał się w małym ogrodzie, w którym mamy wiele drzew. Przy tak dużej szerokości roboczej ciężko nam będzie manewrować maszyną.

Prezentowany produkt został bardzo solidnie wykonany. Jego konstrukcja jest bardzo stabilna, a noże zostały wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Jest to element, który pozwoli Ci pozbyć się bardzo twardych grudek ziemi. Manewrowanie urządzeniem nie jest trudne. Glebogryzarka ma napęd, a oprócz tego jest wyposażona w solidnie wykonane koła. Nie musimy robić nic poza włączeniem i powolnym kontrolowaniem glebogryzarki podczas pchania jej.

Użytkownicy uważają, że jest to jedna z najlepszych glebogryzarek odpowiednich do bardzo dużych ogrodów. Idealnie sprawdza się do spulchniania twardej ziemi po zimie. Dzięki dobrze wyprofilowanym uchwytom prowadzenie tego urządzenia nie jest uciążliwe.

 

 

 

 

Hecht 743

 

Hecht 743 to glebogryzarka przeznaczona do pielęgnacji mniejszych ogrodów. Moc tego urządzenia wynosi około 2 kM, które wytwarza silnik dwusuwowy. Z taką mocą możemy bez problemu poradzić sobie ze stosunkowo twardą ziemią i przygotować ją dobrze do sadzenia na drzewek lub warzyw.

Szerokość robocza tego urządzenia wynosi 23,5 cm. Jest to odpowiednia szerokość do użytkowania produktu na niezbyt dużym kawałku ziemi. Ten niezbyt szeroki model pozwoli nam na swobodne manewrowanie między drzewami. Glebogryzarka ma 4 ostre noże, które dobrze spulchniają każdy typ ziemi. Urządzenie to zostało wyposażone w duże kółka, które ułatwiają nam prowadzenie. Przyczynia się do tego również dobrze wyprofilowana rączka z gumowymi zakończeniami.

Urządzenie ma 1 bieg, które ułatwia nam pchanie modelu do przodu. Wielu użytkowników uznało, że jest to solidnie wykonana glebogryzarka spalinowa w dobrej cenie. Urządzeniem bardzo łatwo się kieruję. Jest to wystarczająco mocna maszyna, aby poradzić sobie ze spulchnieniem ogrodu o średniej powierzchni.

 

 

 

 

NAC Ursus UR-TIP80-CR950 

 

NAC Ursus UR-TIP80-CR950 to urządzenie do profesjonalnego spulchniania ziemi. Moc tej glebogryzarki wynosi 3,5 kW. Jest to wystarczająca moc, by bardzo dobrze wzruszyć ziemię, która potrzebuje spulchnienia przed sadzeniem warzyw lub drzewek. Model ma 24 noże wykonane ze stali, które radzą sobie z twardą ziemią i są odporne na działanie korozji.

Szerokość robocza tego urządzenia wynosi 80 cm. Glebogryzarka gwarantuje nam więc krótką i skuteczną pracę. Należy też wspomnieć, że mamy możliwość regulacji szerokości roboczej. Model ma dwa biegi. Jeden z nich pozwala nam na jazdę do przodu, a drugi do tyłu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które ułatwia manewrowanie urządzeniem. Sprzęt został solidnie wykonany. Jego korpus wyprodukowany jest ze stali, więc uderzenia kamieniami nie są żadnym zagrożeniem.

Głębokość spulchniania jest regulowana. Możemy więc dopasować ten parametr do naszej preferencji sadzenia danych roślin. Użytkownicy chwalą możliwość regulacji szerokości i głębokości spulchniania.

 

 

 

 

Stiga SRC 36 G 

Stiga SRC 36 G to bardzo dobra glebogryzarka spalinowa do mniejszych ogrodów. Jest to urządzenie, które nie przysporzy nam kłopotów podczas próby manewrowania nim – sprzęt waży zaledwie 12 kg.

Model ma dwa duże koła, które ułatwiają prowadzenie. Rączki zostały specjalnie wyprofilowane, aby manewrowanie produktem nie było trudne. Możemy je regulować, a dodatkowo zostały one również pokryte specjalną gumą, która chroni nasze dłonie przed ewentualnymi zranieniami. Szerokość robocza glebogryzarki wynosi 26 cm – dlatego jest to idealny wybór dla osób, które mają mały ogródek.

Model spulchnia ziemię na maksymalnej głębokości wynoszącej 12,7 cm. Użytkownicy bardzo często piszą pozytywne komentarze na wielu różnych portalach na temat tej glebogryzarki. Szczególnie cenią oni łatwą obsługę tego produktu, a także łatwe manewrowanie nim. Nie bez znaczenia są również wygodne uchwyty glebogryzarki.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...