Ranking 5 najlepszych elektrycznych pilarek łańcuchowych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Elektryczna piła łańcuchowa – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli szukasz dobrej elektrycznej piły łańcuchowej, takiej, która spełni swoje zadania wokół domu, to dobrze trafiłeś. Właśnie podjęliśmy się sprawdzenia, które z takich urządzeń sprawuje się u użytkowników najlepiej, jest najmniej awaryjne i spełnia najwięcej pokładanych w nich nadziei. Zatem sprawdziliśmy, i możemy polecić model Makita UC3541A z mocą nominalną 1800 W i prędkością łańcucha 14,5 m/s. Urządzenie to doskonale sprawdza się podczas przycinania drzew w ogrodzie, bądź do przygotowania drewna na opał. Użytkownicy nawet twierdzą, że model ten sprawdza się w bardzo intensywnych pracach przy pozyskiwaniu drewna na skalę przemysłową. A na pewno wygodne w tym urządzeniu jest to, że ma system beznarzędziowej obsługi zespołu tnącego oraz pompkę olejową z ustawianiem wydajności smarowania. Obie te sprawy wpływają na łatwość obsługi i wydajność pracy. Drugi model, który jest również warty uwagi, który wyodrębniliśmy, jako jeden z czołowych to Hitachi CS35Y. Ma on moc 2000 W, jest mały i cichy i doskonały zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką elektryczną piłę łańcuchową kupić?

 

Tematem dzisiejszego poradnika będą elektryczne piły łańcuchowe. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jaką elektryczną piłę łańcuchową wybrać, aby spełniała ona wszystkie zamierzone funkcje. Opiszemy podstawowe cechy, jakie taka piła powinna spełniać oraz to, na co zawracać uwagę przy kupnie, aby nie zawieść się na kupionym produkcie.

 

 

Silnik elektryczny

Porównując pilarkę elektryczną i spalinową, możemy dostrzec szereg zalet. Przede wszystkim są to urządzenia pracujące ciszej od spalinowych, nie generują spalin, a także zwykle mają mniejszą wagę przy tej samej mocy, co pilarki spalinowe, więc łatwiej nimi operować. Niestety ograniczenie kablem elektrycznym determinuje używanie tych urządzeń tylko tam, gdzie mamy dostęp do energii elektrycznej. Z tego też powodu urządzenia te zostały przez producentów przeznaczone do obsługi domu i ogrodu przydomowego, a co za tym idzie są to w dużej większości urządzenia o mocy pozwalającej na przygotowanie opału, ale niebędące w stanie wytrzymać obciążenia przy profesjonalnych pracach wycinki drzew.

 

Jaka jest najlepsza elektryczna piła łańcuchowa – moc

Jest to wartość podawana w kW (kilowatach) bądź W (watach). Gdy zakres prac naszej piły łańcuchowej ogranicza się do obsługi małego przydomowego ogródka to zapewne mocą wystarczającą będzie 1200 W. Natomiast, gdy chciałbyś jeszcze okresowo przygotowywać opał na zimę, albo obsłużyć budowę domu, wówczas zainteresuj się nieco większymi parametrami. W takim wypadku poszukaj mocy miedzy 1500 i 2400 W. Piła łańcuchowa o mocy 2400 W pozwoli Ci na obsługę dużego ogrodu, okresowego wycinania w nim drzew, a także pocięcia ich na opał, czy też przygotowania elementów drewnianych wspomagających budowę domu.

 

Długość prowadnicy

Ten parametr mówi o tym, jak długi obszar roboczy mamy do dyspozycji. Powinien on być dopasowany do mocy silnika, bo co nam da długi obszar roboczy przy słabym, zatrzymującym się silniku? Zwykle małe piły łańcuchowe dysponują prowadnicą o długości 30 – 35 cm. Ale w segmencie pił przydomowych znajdują się również modele, które mają prowadnice o długości 40 cm i więcej (Najmocniejsze modele spalinowe, pracujące w lesie potrafią mieć prowadnice o długości 100 cm). Wygodne jest również, jeśli Twoja piła może pracować z wysięgnikiem. Pozwala to na przycinanie gałęzi drzew bez wspinania się na drabinę.

 

Najlepsza elektryczna piła łańcuchowa – waga i poziom hałasu

Kupując elektryczną piłę łańcuchową dobrze jest przymierzyć się do urządzenia już w sklepie. Jest to, bowiem sprzęt, który podczas pracy wymaga ciągłego utrzymywania go w określonej pozycji, co z kolei wymaga od operatora siły. Dlatego zbyt ciężka maszyna, a także o słabej ergonomii będzie trudna w obsłudze. Najlżejsze pilarki to modele, które ważą w okolicach 3 kg. Jednak są to również pilarki o słabszych silnikach i innych parametrach. Najczęściej, maszyny o przyzwoitych parametrach charakteryzują się wagą od 4 do 5 kg. Jednak ze względu na różne zastosowane uchwyty i sposób wyważenia, dla jednego użytkownika może być wygodny jeden model, a dla drugiego inny.

Przy zakupie modelu dla siebie warto też zwrócić uwagę na długość kabla zasilającego, aby nie był on krótszy niż 4 – 5 metrów

Natomiast poziom hałasu jest jednoznaczny z komfortem użytkowania maszyny przez dłuższy okres czasu. Oczywiście bezwzględnie najgłośniejsze są pilarki spalinowe i nie zaleca się ich używania bez specjalnych nauszników tłumiących hałas. Elektryczne piły łańcuchowe emitują hałas na poziomie 90 – 100 dB. 90 dB to poziom hałasu, jaki mamy na ulicy w mieście, a 100 dB to hałas, jaki wydaje motocykl. Poziom uciążliwości hałasu jest też dość subiektywny, więc nigdy nie zaszkodzi przy pracach piłą łańcuchową używać słuchawek chroniących słuch.

Funkcje dodatkowe

Jak w każdym urządzeniu tak i w przypadku elektrycznych pił łańcuchowych w dobrych cenach producenci prześcigają się w wyposażaniu swoich urządzeń w dodatkowe funkcje. W przypadku pił elektrycznych częstym ułatwieniem jest tak zwany łagodny rozruch, który wpływa na trwałość urządzenia.

Kolejną funkcją ułatwiającą obsługę maszyny, jest automatyczne napinanie i smarowanie łańcucha. Łańcuch musi być dobrze napięty nie tylko ze względu na lepsze właściwości tnące, ale również ze względu na bezpieczeństwo operatora. Współczesne pilarki pozwalają na beznarzędziową obsługę napięcia łańcucha, a także na ustawienie poziomu jego smarowania, które następnie odbywa się automatycznie.

W zakresie bezpieczeństwa też technologia idzie do przodu. Większość z urządzeń jest wyposażana w osłonę dla rąk minimalizującą ilość wypadków przy pracy. Działa to tak, że w momencie, kiedy piła oprze się o osłonę, uruchomi się hamulec bezpieczeństwa. A on z kolei w poszczególnych modelach wciąż ulepszany, potrafi łańcuch piły zatrzymać w czasie na przykład 0,1 s.

 

Ceny

Elektryczne piły łańcuchowe są zdecydowanie tańsze od ich odpowiedników elektrycznych. Najtańsze, dostępne modele elektryczne, nieznanego producenta to koszt około 200 złotych. Niewiele więcej, bo już niespełna 300 złotych trzeba wydać na najtańszy model znanego producenta. Również znanych producentów modele średniej klasy o przyzwoitych parametrach to koszt około 400 – 500 złotych. Gdy natomiast zależy nam na wysokiej klasy elektrycznej pile łańcuchowej to musimy się przygotować na wydatek nawet i 1500 złotych.

 

 

5 najlepszych elektrycznych pilarek łańcuchowych. Opinie w 2021 roku

 

Nasz poniższy ranking zawiera kilka wybranych modeli pilarek elektrycznych, które według nas są warte, aby zwrócić na nie uwagę. Być może jeden z tych modeli zainteresuje i Ciebie.

 

1. Makita elektryczna pilarka łańcuchowa 1800W UC3541A

 

Makita UC3541A, to maszyna, która sprawdzi się zarówno, jako urządzenie do pracy w niewielkim ogrodzie, jak również przy pozyskiwaniu drewna na skalę przemysłową. Doskonale zda ona egzamin przy pozyskiwaniu drewna na opał, jak i corocznych porządkach w ogrodzie. Model ten charakteryzuje się mocą 1800 W i wagą całkowitą 4,7 kg. Łańcuch, o podziałce 3/8 ” chodzi z prędkością 14,5 m/s, a jego ogniwa pozostawiają cięcie o szerokości 1,1 mm.

Dla lepszego prowadzenia mamy tu pompkę olejową z możliwością ustawiania wydajności smarowania łańcucha. A pojemność zbiornika na olej wynosi 0,2 l. Wymiary tego urządzenia wynoszą długość 455 mm, szerokość 245 mm i wysokość 200 mm, natomiast długość tnąca wynosi 35 cm. Na wyposażenie urządzenia składa się obok samego urządzenia, łańcuch tnący, prowadnica łańcucha i osłona zespołu tnącego. Na bezpieczeństwo obsługi wpływa tu uruchamiany bezwładnościowo, w czasie 0,1 sek., hamulec łańcucha tnącego.

Według osób używających ten model ma on znakomitą proporcję ceny do jakości, doskonały system beznarzędziowej obsługi zespołu tnącego, a także odznacza się trwałością i efektywnością.

Makita UC3541A to elektryczna piła łańcuchowa o mocy 1800 W. Wymiary produktu są następujące: 45,5 cm, x 24,5 cm x 20 cm. Waga modelu wynosi 4,7 kg.

Zalety
Konserwacja łańcucha:

Piła ma automatyczny system smarowania łańcucha, co znacznie ułatwia konserwację. Dodatkową zaletą jest funkcja beznarzędziowego napinania i wymiany łańcucha.

Pompka olejowa:

Model został wyposażony w wysokiej jakości pompkę olejową, która umożliwia ustawienie wydajności smarowania. Dzięki temu użytkownik może lepiej dostosować sprzęt do swoich potrzeb.

Obudowa:

Po przeczytaniu wielu zamieszczonych w Internecie recenzji można dojść do wniosku, że obudowa urządzenia została zrobiona z dobrych gatunkowo materiałów. Element ten nie jest podatny na zarysowania.  

Efektywność:

Wiele osób potwierdza, że model jest efektywny. Z uwagi na stosunkowo dużą moc cięcie drewna nie zajmuje dużo czasu. Konsumenci podkreślają, że piła z pewnością będzie odpowiednia do prac przydomowych.

Komfort:

Produkt nie waży zbyt dużo i jest dobrze wyprofilowany. W efekcie użytkowanie Makita UC3541A jest wygodne.

Wady
Brak uchwytu w osi piły:

Urządzenie nie ma uchwytu w osi piły. Zdaniem użytkowników utrudnia to nieco cięcie grubszych pni.

 

 

 

 

2. Pilarka elektryczna łańcuchowa Hitachi CS35Y 

 

O dużej mocy 2000 W model Hitachi CS35Y, przedstawia maszynę lekką i poręczną zarówno do prac amatorskich, jak i profesjonalnych. Waga tego urządzenia wynosi 5,4 kg, a prędkość obrotowa łańcucha 14,5 m/s. Ze względu na znakomite wyważenie, model ten jest poręczny przy pracy i gwarantuje większą kontrolę i precyzyjne prowadzenie podczas cięcia.

Model ten został też wyposażony w funkcję „soft start”, co wpływa na żywotność maszyny i bezpieczeństwo użytkownika. Mamy tu również zabezpieczenie przeciążeniowe, a także beznarzędziowy napinacz łańcucha. Mechaniczny hamulec “kick-back” również wpływa na bezpieczeństwo zarówno maszyny, jak i użytkownika, a zamknięte łożyska kulkowe oraz smarowana w sposób ciągły przekładnia zapewniają długi okres bezobsługowy. Użytkownikowi umożliwiono tu również kontrolę poziomu oleju smarującego łańcuch oraz regulację intensywności smarowania.

Podczas pracy sprawdzają się również przednie i tylne uchwyty z wkładką „soft grip”, które pozwalają na lepszy chwyt podczas pracy. Opinie o elektrycznych piłach łańcuchowych przekazują, że jest to piła o świetnej mocy i radzi sobie z całkiem sporymi drzewkami. Do tego charakteryzuje ją łatwa, beznarzędziowa obsługa.

Elektryczna piła łańcuchowa Hitachi CS35Y ma moc 2000 W. Produkt waży 5,4 kg. Długość prowadnicy jest równa 35 cm.

Zalety
Gumowy uchwyt:

Użytkownicy wypowiadają się pozytywnie na temat wykonania gumowego uchwytu. Jest on pokryty antypoślizgowym tworzywem, co zmniejsza ryzyko, że w trakcie pracy sprzęt wysunie nam się z dłoni.

Prowadnica:

Spora grupa osób zwraca uwagę na jakość wykonania prowadnicy. Ma ona zębatkę gwiazdkową, która zmniejsza tarcie. Tym samym nie musimy się martwić o to, że prowadnica szybko się zniszczy, a sprzęt okaże się mniej efektywny niż na początku.

Zabezpieczenie przed przeciążeniem:

Możesz być pewny, że elektryczna piła łańcuchowa Hitachi CS35Y nie ulegnie zbyt szybko awarii. Wszystko przez to, że model ma elektroniczny system, który skutecznie chroni przed przeciążeniem.

Obsługa:

Nikt nie powinien mieć problemu z obsługą sprzętu. Opinie konsumentów potwierdzają, że urządzenie szybko się uruchamia, a jego konserwacja nie jest trudna.

Wady
Zbiornik na olej:

Niewielka grupa Internautów wskazuje, że pojemność zbiornika na olej (150 ml) mogłaby być nieco większa.

 

 

 

 

3. Piła elektryczna NAC CE20-OS-H

 

New American Concept, to amerykański, renomowany producent i dystrybutor wysokiej klasy urządzeń ogrodniczych. Z oferty tego producenta chcemy przedstawić dobrą i tanią elektryczna piłę łańcuchową AC CE20-O-S Oregon. Model ten charakteryzuje się mocą silnika na poziomie 2000 W, drugim poziomem stopnia ochrony elektrycznej i głośnością nieprzekraczającą 107 dB.

Model ten posiada również prowadnicę o długości 40,5 cm, zaopatrzoną w łańcuch OREGON 3/8”, z 56 ogniwami, o szerokości ogniwa prowadzącego 1,3 mm. Maszyna ta może pochwalić się szybkością cięcia na poziomie 12 m/s, a jej hamulec zatrzymuje łańcuch w 0,12 s. Automatyczna pompa oleju, ze zbiornikiem 220 ml pozwala na ciągłą i bezawaryjną pracę, a zarówno łańcuch, jak i prowadnicę można po jakimś czasie eksploatacji obrócić, przedłużając jej żywotność.

Użytkownicy oceniają ten model, jako funkcjonalny i o stosunkowo niewielkiej wadze (jego waga to 4,9 kg) . Dobrze się tu spisuje zarówno silnik, jak i prowadnica, której długość pozwala na więcej opcji cięcia.

NAC CE20-OS-H Oregon to dobra elektryczna piła łańcuchowa do 300 zł. Urządzenie ma moc równą 2000 W. Produkt waży 4,9 kg.

Zalety
Przezroczyste okienko:

Model ma przezroczyste okienko, przez które możemy sprawdzić, ile oleju pozostało w zbiorniku. Dzięki temu nie musimy tracić czasu na odkręcanie zbiornika.

Obudowa:

Na uwagę zasługuje jakość wykonania obudowy. Element ten został zrobiony z mocnych, odpornych na uszkodzenia mechaniczne tworzyw sztucznych. Nie ma obaw o to, że model po kilku tygodniach użytkowania znacznie się zniszczy.

Długość prowadnicy:

Sprzęt ma długą prowadnicę. W rezultacie urządzenie można wykorzystywać także do cięcia szerokich pni drzewa. To sprawia, że NAC CE20-OS-H Oregon znajdzie zastosowanie nie tylko podczas lekkich prac przydomowych.

Wady
Głośność:

Osoby, które miały okazję przetestować sprzęt wskazują, że generuje on duży hałas w trakcie pracy. Dlatego też warto wyposażyć się w słuchawki ochronne.

 

 

 

 

4. Lider Pilarka elektryczna łańcuchowa GTP 2240 QTX

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć elektrycznej piły łańcuchowej Lider GTP 2240 QTX. Jest to urządzenie, które znajdzie zastosowanie zarówno podczas wykonywania przydomowych prac, jak i tych bardziej profesjonalnych. To sprawia, że model jest uniwersalny, a dzięki temu spełnia oczekiwania wielu konsumentów.

Piła łańcuchowa ma moc 2200 W, więc dobrze radzi sobie z cięciem nawet grubych pni. Produkt waży 5 kg, a prowadnica ma długość 40 cm. Konsumenci potwierdzają, że zrobiona z tworzywa sztucznego obudowa jest odpowiednio szczelna. Sporym atutem urządzenia bez wątpienia ułatwiającym obsługę i czyniącym model bardziej wytrzymałym, jest funkcja automatycznego smarowania łańcucha. Piła łańcuchowa ma hamulec bezpieczeństwa.

Pozytywne opinie na temat Lider GTP 2240 QTX są dowodem na to, że model jest wart uwagi. Osoby, które przetestowały urządzenie potwierdzają, że jest ono efektywne. Produkt ma kompaktowe wymiary, dlatego mieści się nawet na niewielkiej półce w garażu.

Elektryczna piła łańcuchowa Lider GTP 2240 QTX ma moc 2200 W. Model waży 5 kg. Długość prowadnicy wynosi 40 cm.

Zalety
Silnik:

Urządzenie zostało wyposażone w mocny silnik, który gwarantuje efektywną pracę. Warto wspomnieć o tym, że silnik nie nagrzewa się, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii.

Zastosowanie:

Z racji tego, że sprzęt ma dużą moc i długą prowadnicę znajdzie zastosowanie nie tylko podczas wykonywania lekkich prac przydomowych. To czyni model bardziej uniwersalnym.

Automatyczne smarowanie łańcucha:

Model ma funkcję automatycznego smarowania łańcucha. Jest to spore ułatwienie.

Wady
Uchwyt:

Niektóre osoby twierdzą, że model mógłby mieć lepiej wyprofilowany uchwyt. Wtedy praca byłaby mniej męcząca.

Podatność na zarysowania:

Użytkownicy wskazują, że na obudowie szybko pojawiają się nieestetyczne ślady po zarysowaniach. Może to dowodzić, że model wykonano z nie najlepszych gatunkowo materiałów.

 

 

 

 

5. Piła posuwowa “lisi ogon” Bosch GFZ 16-35 AC 1600W

 

Nasz ranking łańcuchowych pił elektrycznych zawiera również model Bosch GFZ 16-35 AC 0601637708, najdroższe z prezentowanych urządzeń. Na model ten trzeba wydać blisko 1500 złotych, aby stać się jego właścicielem, ale też jest to „mercedes” wśród elektrycznych pił łańcuchowych. W zestawie dołączonym do urządzenia użytkownik dostanie prowadnicę, zestaw brzeszczotów do drewna i tworzywa sztucznego, adapter do odsysania pyłu, oraz opakowanie do urządzenia i elementów dodatkowych.

Model ten jest przeznaczony nie tylko do cięcia drewna, ale także do płyt gipsowo-kartonowych, gazobetonu oraz tworzyw sztucznych, a konstrukcja samego urządzenia pozwala na równie wygodną obsługę przez osoby prawo, jak i leworęczne. Prowadnica o długości 35 cm jest specjalnie utwardzana i odporna na wygięcia. System Constant Electronic wyposażony w płynną regulację obrotów zapewnia stałe tempo pracy niezależnie od poziomu obciążenia, a specjalny kanał odsysający strużyn i pyłów umożliwia podłączenie do zewnętrznego źródła odsysania pyłu.

Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia tu również blokada wyłącznika. Użytkownikom model ten przypadł do gustu ze względu na wszechstronne jego zastosowanie, a także wystarczającą moc urządzenia i niewielką wagę.

Bosch GFZ 16-35 AC 0601637708 to elektryczna piła łańcuchowa o mocy 1600 W. Urządzenie waży 5,2 kg. Długość prowadnicy wynosi 35 cm.

Zalety
Kanał odsysający:

Model ma kanał odsysający, dzięki czemu użytkownik ma możliwość podłączenia zewnętrznego źródła odsysania pyłu. Tym samym pielęgnacja urządzenia nie jest trudnym zadaniem.

Dla osób prawo i leworęcznych:

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez producenta, sprzęt jest wygodny w użytkowaniu zarówno dla osób prawo, jak i leworęcznych.

Wady
Silnik:

Nieliczni Internauci zauważyli, że silnik stosunkowo szybko się nagrzewa. Trzeba więc robić przerwy w pracy, aby nie przeciążyć urządzenia.

Podstawa:

Wykonana z aluminium podstawa nie jest dobrze wyważona - tak twierdzi pewna grupa konsumentów.

 

 

 

 

Jaka piła łańcuchowa – elektryczna czy spalinowa?

 

Piła łańcuchowa to sprzęt, który przydaje się podczas porządkowania ogrodu czy działki. Z jej pomocą możemy przygotować również drewno na opał. Do wyboru mamy modele elektryczne i spalinowe – który z nich jest lepszy? Postanowiliśmy pomóc Ci w znalezieniu odpowiedzi na to pytanie.

 

 

Czy warto kupić piłę elektryczną?

Elektryczna piła łańcuchowa nie generuje zbyt dużego hałasu, a w dodatku nie emituje spalin, a więc nie wpływa na zanieczyszczenie środowiska. Podczas pracy z takim urządzeniem nie powinniśmy zakłócać spokoju innych domowników ani sąsiadów. Tego typu sprzęt jest ponadto stosunkowo tani i lekki. To świetny wybór do użytku domowego. Za sprawą piły elektrycznej możemy z łatwością przygotować drewno na opał na okres jesienno-zimowy, przyciąć żywopłot, a także niewielkie drzewka i krzewy w ogrodzie bądź sadzie.

Uważa się, że elektryczne piły łańcuchowe nie wymagają skomplikowanej konserwacji. Wystarczy regularnie sprawdzać naciąg oraz ostrość łańcucha, a także kontrolować poziom oleju. Nie można przy tym zapomnieć o dokładnym wyczyszczeniu sprzętu po pracy. Trzeba jednak pamiętać też o wadach takich produktów. Nawet jeśli doskonale wiemy, jaka elektryczna piła łańcuchowa jest polecana przez profesjonalistów i kupimy model z dobrymi parametrami, to problemem może okazać się konieczność podłączenia go do prądu. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenia elektryczne wymagają źródła zasilania o napięciu 230 V, więc nie można ich użytkować w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej. Ponadto czasami moc takiego sprzętu jest niewystarczająca, zwłaszcza gdy musimy przyciąć grubsze gałęzie.

 

Zalety i wady piły spalinowej

Spalinowa piła łańcuchowa jest większa niż elektryczna, a co za tym idzie – także cięższa. Ze względu na wykorzystanie silnika spalinowego, takie urządzenie jest bardziej mobilne, gdyż nie trzeba go podłączać do prądu. To sprzęt, który doskonale nadaje się zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego. Z jego pomocą łatwe jest przycinanie nawet stosunkowo grubych gałęzi. Z tego powodu spalinowe piły wykorzystywane są m.in. do wycinek drzew w lesie. Żeby urządzenie przez długi czas działało niezawodnie trzeba pamiętać o jego właściwej konserwacji. Mowa tu zarówno o ostrzeniu łańcucha, jak też konieczności przygotowywania odpowiedniej mieszanki oleju i paliwa.

Wśród wad spalinowych pił wymienia się głównie emitowanie spalin do środowiska oraz duży hałas. Podczas pracy warto więc mieć na uszach słuchawki lub ochronniki słuchu. Często zdarza się, że sprzęt ze spalinowym silnikiem mocno wibruje w rękach, co przyczynia się do szybkiego zmęczenia rąk. Co prawda większość modeli ma specjalne systemy antywibracyjne, jednak nie zawsze to pomaga w całkowitej redukcji wstrząsów.

 

 

Który sprzęt wybrać?

Znając podstawowe zalety i wady obu typów urządzeń wybór piły powinien być nieco łatwiejszy. Musimy zastanowić się przede wszystkim, na czym najbardziej nam zależy. Jeżeli chcemy, aby sprzęt był mobilny i łatwy w użytkowaniu, model elektryczny spełni nasze oczekiwania. Piła spalinowa jest większa, ale przeważnie też mocniejsza i przystosowana do trudniejszej oraz bardziej intensywnej pracy.

 

Co może wpływać na wybór piły łańcuchowej?

Zanim kupimy piłę łańcuchową należy się zastanowić, jakie będzie jej przeznaczenie. To także nam pomoże w wyborze odpowiedniego urządzenia. Nie musimy inwestować w spalinowe urządzenie, jeśli zamierzamy użytkować je tylko od czasu do czasu po to, aby przyciąć żywopłot. Taki produkt jest nam jednak niezbędny, gdy często pracujemy przy wycince drzew (nie tylko na swojej działce) i zależy nam na profesjonalnej, niezawodnej pile.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Hecht 2216

 

W łagodny rozruch została wyposażona maszyna Hecht 2216, który za sprawą specjalnego kondensatora wpływa na żywotność urządzenia. Ten model o mocy 2400 W ma przeznaczenie do przygotowywania drewna opałowego, a także wszelkich prac ogrodowych, w tym ścinki i pielęgnacji drzew. Model ten cechuje lekka konstrukcja, wygodna w manipulacji podczas cięcia, a także ergonomiczny kształt rękojeści.

Dodatkowo rączka została wyposażona w elementy sterowania. Prowadnica i łańcuch o rozmiarze 3/8″ (pozostawiający szerokość rowka 1,3 mm.) urządzenia rodowodem jest z amerykańskiej firmy OREGON i ma długość 40 cm. Dzięki zastosowanym w prowadnicy, na końcówce obrotowej, łożyskom igiełkowym żywotność urządzenia znacznie się podniosła. A wygodę obsługi podnosi beznarzędziowy system naciągu łańcucha tnącego tzw. “SDS”.

Naciąg odbywa się za pomocą pokrętła umieszczonego w pokrywie bocznej. Dodać jeszcze należy, że prędkość pracy łańcucha wynosi 14 m/s, a czas jego wyhamowania to 0.15 s. Osoby, które zakupiły ten model przekazują, że sprawdza się on przy pracach przydomowych, ogrodowych i lekkich pracach budowlanych.

 

 

Jaką piłę łańcuchową elektryczną Makita wybrać?

 

Piła elektryczna to sprzęt umożliwiający szybkie pocięcie kawałków drewna tak, aby zmieściły się one w piecu lub kominku. W prezentowanym artykule omówimy najważniejsze cechy piły łańcuchowej oraz spróbujemy naprowadzić Cię na kupno odpowiedniego sprzętu.

Makita to firma znana z produkcji sprzętu ogrodowego. W jej asortymencie znajdziemy urządzenia takie jak kosiarki, podkaszarki, piły łańcuchowe oraz wiele innych. Konsumenci chwalą wysoką bezawaryjność sprzętu produkowanego przez Makita oraz bardzo często polecają produkty tej firmy. Dlatego zdecydowaliśmy się opisać kilka pił łańcuchowych tej marki.

Najlepsza elektryczna piła łańcuchowa Makita w 2021 roku ma dużą moc. Jest to co najmniej 1200 W. Taka moc umożliwia cięcie dużej ilości drewna. Jeżeli jednak zamierzasz używać piły łańcuchowej bardzo często, to polecamy wybór urządzenia o większej mocy, najlepiej ponad 1800 W.

Wiele osób powtarza, że najlepsze elektryczne piły łańcuchowe Makita nie są ciężkie. Jeżeli nie możemy utrzymać sprzętu przez dłuższy czas, jesteśmy narażeni na to, że będziemy musieli zrobić sobie wiele przerw. Dlatego nasza praca będzie trwać dłużej, niż zakładaliśmy. Waga piły łańcuchowej nie powinna przekraczać 5 kg.

Szczególnie ważny jest komfort pracy. Piły łańcuchowe zwykle są bardzo głośne. Na rynku znajdziemy jednak modele, których poziom hałasu nie przekracza 90 dB. Nigdy nie zapominaj o zakładaniu słuchawek, które ochronią słuch. Ważny jest również uchwyt. Powinien on być odpowiednio wyprofilowany, aby długa praca nie była zbyt uciążliwa.

Jedną z najbardziej istotnych części każdej piły łańcuchowej jest prowadnica –  obszar roboczy urządzenia. Standardowy sprzęt tego typu ma prowadnicę o długość około 40 cm. Piły łańcuchowe, które są używane w lesie, mają prowadnicę o długości nawet do 100 cm.

 

Piły łańcuchowe elektryczne Makita – ranking

 

Makita UC3541A

 

Makita UC3541A to jedna z najczęściej wybieranych pił łańcuchowych Makita. Urządzenie jest bardzo popularne z kilku powodów. Jednym z nich jest funkcjonalność urządzenia. Piłę można wykorzystywać w ratownictwie, w sezonowym podcinaniu drzew, a nawet w profesjonalnym cięciu drewna.

Moc urządzenia wynosi 1800 W. Dlatego możemy pociąć drewno bardzo szybko oraz sprawnie. Z kolei obszar roboczy wynosi 35 cm. Z takim wynikiem możemy pociąć nawet duże gałęzie oraz szerokie kawałki drewna. Waga piły wynosi 4,5 kg. Dlatego użytkowanie jej jest komfortowe i nie sprawia, że jesteśmy bardzo zmęczeni.

Zbiornik oleju do łańcucha wynosi 0,2 l. Możemy ustawić wydajność smarowania, więc nie musimy się martwić, że stracimy zbyt dużo oleju. Obsługa piły nie jest skomplikowana, co jest doceniane przez wiele osób, które już zaopatrzyły się w prezentowany produkt. Jest to dobrze wykonana piła łańcuchowa elektryczna Makita w dobrej cenie.

 

 

Makita UC3530A 

 

Makita UC3530A to piła łańcuchowa, dzięki której będziesz mógł pozbyć się niechcianych gałęzi z drzew. Masz również możliwość pocięcia drewna na mniejsze kawałki, dzięki czemu będą idealną rozpałką zimą. Za sprawą dobrze wyprofilowanej konstrukcji będziesz mógł swobodnie korzystać z urządzenia.

Moc sprzętu wynosi 2000 W. Waga urządzenia to 5 kg. Obszar roboczy wynosi 35 cm, co pozwala na cięcie drewna o różnej szerokości. Specjalny łańcuch ma system, który zatrzymuje się w ciągu 0,01 sekundy od naciśnięcia przycisku stop.

Uchwyt piły jest pokryty materiałem antypoślizgowym. Dlatego nawet podczas ciężkiej pracy urządzenie nie wysuwa się z rąk. Łożyska oraz inne mniejsze elementy są wykonane z dobrych gatunkowo materiałów. Dlatego piła jest inwestycją na bardzo długo. Fakt, że produkt nie ulega zniszczeniu przez długi czas bardzo podoba się osobom, które zakupiły produkt.

 

 

Makita UC4041A

 

Makita UC4041A to piła o mocy 1800 W. Tak duża moc z pewnością pozwoli na długą pracę. Dlatego piła nadaje się do użytku profesjonalnego, jak i amatorskiego. Obszar roboczy jest bardzo duży, wynosi on aż 40 cm. W rezultacie możemy przeciąć nawet grube kawałki drewna. Waga piły wynosi 4,5 kg, więc operowanie nią nie sprawia zbyt dużego problemu.

Obsługa piły jest bardzo łatwa. Może po nią sięgnąć nawet osoba, która jeszcze nigdy wcześniej nie używała sprzętu tego typu. Warto zwrócić uwagę na uchwyt. Został on wyprofilowany w taki sposób, abyśmy nie zmęczyli się podczas długiej pracy. Dodatkowo jest on pokryty antypoślizgowym materiałem, więc ręce się nie ślizgają.

Piła nie jest zbyt duża i nie zajmuje dużo miejsca w schowku. Co więcej, jest poręczna, więc operowanie sprzętem jest łatwe. Użytkownikom podoba się nowoczesny design piły. W swoich komentarzach zaznaczają również, że urządzenie jest wysoce bezawaryjne.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
1 year ago

NAC – to chyba jakiś ponury żart. Kupiłem kiedyś, kosiarkę NAC. Tak wiem, że to inny segment urządzeń, ale silnik elektryczny występuje i w kosiarkach i w pilarkach więc… W idealnych warunkach, sucho, ciepło trawa niska i niezbyt gęsta, silnik spalił się po pierwszych czterech metrach bieżących. Oddałem do naprawy gwarancyjnej, w końcu każdemu się zdarzyć. Po naprawie zacząłem kosić i tym razem silnik spalił się po czterech, tym razem kwadratowych, metrach. Tym razem nie traciłem czasu na naprawy i kosiarkę, a właściwie urządzenie kosiarkopodobne, po prostu wyrzuciłem. Oni nie mają pojęcia o napędach elektrycznych. Mogą tyko, a i to… Read more »

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir