Elektryczne klucze udarowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 08.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Lubisz majsterkować, ale ręczne wkręcanie i wykręcanie śrub stało się dla Ciebie męczące? Rozwiązaniem Twojego problemu może być zakup elektrycznego klucza udarowego, który bez wątpienia ułatwi Ci pracę. W poniższym rankingu znajdziesz kilka użytecznych narzędzi. Najpopularniejszy jest obecnie model Powermat PM-EKU-2000N, dlatego zajął pierwsze miejsce w zestawieniu. Jest on zasilany sieciowo, ale 2,7 m przewód gwarantuje swobodę ruchów. Klucz ma w komplecie kilka nasadek o różnej średnicy, a także walizkę przeznaczoną do jego przenoszenia i przechowywania. Sprzęt pracuje z prędkością do 3600 obr./min, jego maksymalny moment dokręcania to 440 Nm. Narzędzie ma uchwyt pokryty antypoślizgową gumą, więc nie powinno przypadkowo wypaść Ci z dłoni. Drugie miejsce zajmuje klucz Ryobi R18IW3-0 z wyjątkowo solidną, elegancko wyglądającą obudową. To model zasilany akumulatorowo, który jest lekki i ma kompaktowe wymiary. Sprzęt wyposażono w potrójne oświetlenie LED. To dobre narzędzie nie tylko do użytku w domu, ale i w warsztacie samochodowym.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Klucz wymaga podłączenia do prądu, ale ze względu na mocny i długi kabel (2,7 m), można nim swobodnie manewrować. Narzędzie ma rękojeść pokrytą antypoślizgową gumą, co zmniejsza ryzyko przypadkowego wypuszczenia go z dłoni.

Wady

Według posiadaczy sprzętu dołączona do kompletu walizka jest mało poręczna. Ma ona niewielką rączkę, którą trudno jest pewnie chwycić. Z tego względu przenoszenie klucza w walizce może okazać się mało komfortowe.

Podsumowanie

Maksymalna prędkość obrotowa narzędzia to 3600 obr./min, a moment dokręcania – 440 Nm. Klucz jest stosunkowo lekki i poręczny, a do tego użyteczny. Znajdzie on zastosowanie w przydomowym garażu, jak również w warsztacie samochodowym.

Drugi wybór

Zalety

Obudowa sprzętu nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne, dlatego przez długi czas estetycznie się prezentuje. Klucz jest zasilany akumulatorowo, co oznacza, że można go użytkować wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Model ma potrójne oświetlenie LED.

Wady

Akumulator zasilający narzędzie nie jest dołączony do zestawu. Jeśli od razu go nie dokupimy do sprzętu, nie będziemy mogli rozpocząć pracy

Podsumowanie

Klucz ma odpowiednio wyprofilowany uchwyt, dlatego dobrze leży w dłoni. Sprzęt nie jest duży i ciężki, co pozwala na wykręcanie śrub w trudno dostępnych miejscach. Maksymalna prędkość obrotowa narzędzia wynosi 2900 obr./min. Z kolei moment obrotowy klucza to 400 Nm.

Rozważ też

Zalety

Ponieważ to model z możliwością regulacji prędkości obrotowej, możemy dopasować sposób jego działania do rodzaju wykonywanej pracy. Narzędzie jest dobrze wyważone, więc nie przyczynia się do szybkiego zmęczenia rąk. Rękojeść została pokryta antypoślizgową gumą.

Wady

Wadą klucza jest to, że jest nieco cięższy niż podobne sprzęty. Pojawiają się opinie, że nie zawsze wykręcanie i wkręcanie śrub jest łatwym zadaniem. Wpływa na to nie tylko waga modelu, ale i jego stosunkowo duże wymiary.

Podsumowanie

Maksymalny moment obrotowy sprzętu wynosi 800 Nm, a prędkość pracy – 2200 obr./min. Klucz dobrze sprawdza się nie tylko w przydomowym garażu, ale i profesjonalnym warsztacie samochodowym. Narzędzie ma w zestawie walizkę do jego przenoszenia.

   

   

  Jaki elektryczny klucz udarowy kupić?

   

  Przewodnik zakupowy

  Elektryczny klucz udarowy to narzędzie, które znajduje zastosowanie w przydomowym garażu majsterkowicza, a także w wielu innych miejscach, np. warsztacie samochodowym. Jeśli zastanawiasz się, który model jest dla Ciebie odpowiedni, bardzo dobre trafiłeś. W poradniku jest kilka wskazówek, dzięki którym uda Ci się wybrać wygodny w użytkowaniu i solidny sprzęt. Zachęcamy do lektury.

   

   

  Do czego służy elektryczny klucz udarowy?

  Elektryczny klucz udarowy służy przede wszystkim do wykręcania i wkręcania śrub. To narzędzie przydatne w szczególności w czasie wymiany opon w samochodzie lub innym pojeździe. Z tego typu sprzętów korzystają również pracownicy ekipy budowlanej, gdyż znacząco ułatwiają mocowanie barierek, poręczy oraz szalunków. Klucz elektryczny jest idealnym wyborem dla osoby lubiącej majsterkować. Dzięki niemu można dokonać wielu napraw w domu i to bez zbędnego wysiłku. Z uwagi na to, że modele elektryczne nie wymagają podłączenia do sprężarki (co jest koniecznością w przypadku sprzętów pneumatycznych), można je z powodzeniem wykorzystywać podczas prac na zewnątrz. Ponadto nie są one zbyt duże, więc możemy je wozić ze sobą w aucie. Niektóre klucze można bez przeszkód podłączyć do gniazda zapalniczki samochodowej.

   

  Zasilanie

  Elektryczne narzędzia udarowe są w większości zasilane sieciowo. Zanim więc użyjemy klucza, musimy podłączyć go do prądu. Tego typu sprzęty przeważnie pracują wyjątkowo efektywnie, jednak nie każdy z nich zapewnia tak samo komfortową pracę. Żeby nie narzekać na ograniczoną swobodę ruchów, musimy znaleźć model z mocnym i długim przewodem zasilającym, najlepiej ponad 2 m.

  Dobrą alternatywą dla klucza podłączanego do prądu jest ten zasilany akumulatorowo. Wbudowana bateria wymaga regularnego ładowania, jednak takie narzędzie może być używane w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej. Jednocześnie pamiętajmy, że zazwyczaj akumulator i ładowarkę do klucza musimy dokupić osobno, a to generuje dodatkowy koszt. Jednak w takiej sytuacji możemy samodzielnie zdecydować o tym, jaką pojemność będzie miała bateria, a więc także o tym, jak długo sprzęt będzie działać po jej naładowaniu.

   

  Moc i moment obrotowy

  Parametry, na podstawie których możemy wywnioskować, jaki elektryczny klucz udarowy jest najlepszy, to moc oraz moment obrotowy. Sprawdzając ich wartości, możemy ocenić, czy wybrany sprzęt będzie działał efektywnie. Pierwszy wspomniany parametr zwykle wynosi ok. 2000 W. W przypadku drugiego wartość mieści się w zakresie od 100 Nm do 800 Nm (lub nieco więcej). Niektórzy producenci podają maksymalny moment obrotowy przy odkręcaniu, jak i wkręcaniu śrub, więc możemy się przekonać, czy z pomocą klucza uda nam się wykręcić stare, zapieczone wkręty.

   

  Prędkość obrotowa

  Prędkość obrotową elektrycznego narzędzia przeważnie możemy samodzielnie regulować, a maksimum może być 2900 obr./min, 3100 obr./min, niekiedy nawet 3600 obr./min. Jednak nie jest to najważniejsza kwestia, którą powinno się brać pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, jaki elektryczny klucz udarowy wybrać. Wszystko ze względu na to, że różnice w szybkości wykręcania śrub między modelem pracującym z mniejszą a tym pracującym z większą prędkością są niewielkie. Poza tym wartość tego parametru jest wyznaczana dla nieobciążonego klucza. Pod obciążeniem narzędzie pracuje nieco wolniej i często jest tak, że nie mamy możliwości wykorzystania jego pełnych możliwości.

   

  Waga i wymiary

  Szukając właściwego sprzętu, koniecznie sprawdźmy, ile waży. Im lżejsze jest narzędzie, tym lepiej, ponieważ zmniejsza się prawdopodobieństwo szybkiego zmęczenia rąk podczas pracy. Waga klucza nie powinna przekraczać 3,5 kg. Jeżeli chcemy, aby sprzęt był przydatny w wielu różnych sytuacjach, nie kupujmy dużego modelu. Najlepszy elektryczny klucz udarowy ma kompaktowe wymiary, w efekcie czego pozwala na dotarcie do wszystkich, nawet trudno dostępnych miejsc. Poza tym możemy nim wygodnie manewrować.

   

   

  Obudowa

  Materiałem wykonania obudowy elektrycznego klucza może być tworzywo sztuczne. Jeśli będzie ono wzmocnione np. włóknem szklanym, nie ma ryzyka, że na sprzęcie szybko pojawią się ślady użytkowania. Najlepiej wybrać takie narzędzie, którego rękojeść została pokryta gumą o antypoślizgowych właściwościach. To zwiększa nie tylko komfort pracy z kluczem, ale również bezpieczeństwo, bo nie ma ryzyka, że sprzęt wypadnie nam z dłoni.

   

  Dodatkowe wyposażenie

  Część narzędzi jest wyposażona dodatkowo w oświetlenie, zwykle są to energooszczędne diody LED. Tego typu rozwiązanie zapewnia wygodniejszą pracę w niedostatecznie oświetlonych miejscach. Przeważnie do klucza udarowego producent dołącza kilka wymiennych nasadek w różnych rozmiarach, np. 1/2 cala, 1/4 cala czy 3/8 cala. Niekiedy komplet jest uzupełniony o walizkę transportową, w której można bezpiecznie przenosić i przechowywać swój sprzęt.

   

  Elektryczne klucze udarowe w dobrych cenach

  Cena za elektryczne klucze udarowe przystosowane do lekkich prac w przydomowym garażu nie przekracza 200 zł. Mocniejsze sprzęty, które można wykorzystać na budowie czy w profesjonalnym warsztacie samochodowym, kosztują przeciętnie ponad 400 zł. Miejmy na uwadze, że nie jest ważne to, ile kosztuje narzędzie, tylko to, czy jest solidne i użyteczne.

   

   

  Najlepsze elektryczne klucze udarowe w 2021 roku

   

  Ranking elektrycznych kluczy udarowych prezentuje narzędzia idealnie nadające się do majsterkowania. Produkty, które opisaliśmy poniżej, zostały docenione przez wiele osób za solidność, praktyczność oraz komfort użytkowania. Koniecznie sprawdź nasze propozycje, to także ułatwi Ci dokonanie wyboru.

   

  Nasze zalecenia

   

  Powermat PM-EKU-2000N

   

  Majsterkowicze, którzy chcą znaleźć dobry i tani elektryczny klucz udarowy, powinni bliżej przyjrzeć się modelowi Powermat PM-EKU-2000N. Moc narzędzia wynosi 2000 W, maksymalny moment odkręcania – 720 Nm, a maksymalny moment dokręcania – 440 Nm. Sprzęt wymaga podłączenia do sieci 230 V. W zestawie jest kilka nasadek o średnicy: 17 mm, 19 mm, 21 mm i 22 mm.

  Klucz ma gruby przewód zasilający o długości 2,7 m. Zapewnia on komfortową pracę z narzędziem, bez ryzyka ograniczenia swobody ruchów. Opisywany model waży 2,1 kg, jego rękojeść została pokryta antypoślizgową gumą. Maksymalna prędkość obrotowa w tym przypadku wynosi 3600 obr./min.

  Panowie uważają, że narzędzie dobrze sprawdza się nie tylko w domu, ale i warsztacie samochodowym. Jest ono poręczne i nie przyczynia się do szybkiego zmęczenia rąk. Zaletą klucza jest też łatwe przechowywanie i przewożenie. Do kompletu dołączono solidną walizkę chroniącą sprzęt przed zniszczeniem.

  Sprzęt Powermat PM-EKU-2000N ma moc 2000 W, a jego moment obrotowy to 720 Nm. To dobry elektryczny klucz udarowy do 200 zł, który waży 2,1 kg.

  Zalety
  Długi i gruby przewód:

  Przyrząd jest wyposażony w gruby przewód zasilający. Jego długość wynosi 2,7 m, dlatego nie ogranicza swobody ruchów.

  Nie wyślizguje się z dłoni:

  Możemy pewnie chwycić klucz, nawet mając na dłoniach robocze rękawice. Uchwyt został pokryty antypoślizgową gumą.

  Wygodna obsługa:

  Sprzęt jest lekki i można nim wygodnie manewrować. Poza tym przełącznik biegu w prawo/w lewo został umieszczony tuż nad palcami.

  Użyteczność:

  Tak naprawdę klucz przydaje się w wielu sytuacjach. Znajduje on zastosowanie zarówno w warsztacie samochodowym czy zakładzie wulkanizacyjnym, jak i przydomowym garażu.

  Solidna obudowa:

  Obudowa została wykonana z wytrzymałych materiałów, dlatego jest odporna na uszkodzenia.

  Wady
  Mało poręczna walizka:

  W zestawie jest walizka pozwalająca na przechowywanie sprzętu, ale zdaniem niektórych konsumentów nie jest poręczna. Pojawiają się opinie, że uchwyt do przenoszenia jest za mały.

   

   

   

   

  Ryobi R18IW3-0 

   

  Ryobi R18IW3-0 to narzędzie zasilane akumulatorowo, a więc nie ma potrzeby podłączania go do prądu. Maksymalna prędkość pracy klucza to 2900 obr./min, a moment obrotowy – 400 Nm. Sprzęt ma estetycznie wyglądającą, grafitowo-zieloną obudowę. Nie jest ona podatna na uszkodzenia mechaniczne, jakie mogą powstać w czasie majsterkowania.

  Do klucza dołączono sześciokątny adapter w rozmiarze 1/2 cala, który jest przeznaczony do mocowania wierteł. Po naładowaniu akumulatora do pełna możemy zamocować do 100 kół samochodowych, co oznacza, że jest to dobry model do warsztatu. Sprzęt waży 1,58 kg, można nim wygodnie manewrować. Potrójne oświetlenie LED zapewnia komfort użytkowania i umożliwia precyzyjne wkręcanie oraz wykręcanie śrub.

  Osoby, które kupiły i wypróbowały narzędzie, uważają, że jest lekkie, a do tego wytrzymałe. Dobrze wyprofilowana rękojeść zapewnia pewny chwyt. Sprzęt może być wykorzystywany do różnych prac, ponieważ poza czopem napędowym w rozmiarze 1/2 cala, w komplecie jest też przejściówka w rozmiarze 1/4 cala. Umożliwia ona użycie zwykłych końcówek wkrętaka.

  Klucz udarowy Ryobi R18IW3-0 waży 2 kg. Jego maksymalny moment obrotowy wynosi 400 Nm. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo.

  Zalety
  Nie wymaga podłączenia do prądu:

  Klucz może być używany nawet w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej. Ponieważ jest on zasilany akumulatorowo, nie musimy podłączać go do gniazdka.

  Wbudowane oświetlenie:

  To model z trzema diodami LED, które wytwarzają mocny strumień światła. Nie będziemy więc narzekać, że w miejscu pracy jest zbyt ciemno.

  3-stopniowa regulacja prędkości:

  Sposób działania sprzętu możemy dopasować do swoich potrzeb. Pozwala na to 3-stopniowa regulacja prędkości: 0 - 2100, 0 - 2500 oraz 0 - 2900 obr./min.

  Łatwe wkręcanie długich śrub:

  Klucz wyposażono w mechanizm udarowy gwarantujący łatwe wkręcanie dłuższych śrub czy wkrętów do drewna.

  Wady
  Brak akumulatora i ładowarki:

  Akumulator i ładowarka to elementy, które nie zostały dołączone do kompletu. Zanim sprawdzimy, jak działa sprzęt musimy sami je dokupić.

   

   

   

   

  Mar-Pol 2000W 

   

  Sprzęt Mar-Pol 2000W wyróżnia się bezawaryjną, niezawodną pracą. To model o mocy 2000 W z uchwytem narzędziowym w rozmiarze 1/2 cala (czworokąt). Narzędzie może być użytkowane w przydomowym garażu oraz warsztacie samochodowym, co świadczy o jego praktyczności.

  Klucz waży ok. 3 kg. Jego maksymalny moment udarowy to 800 Nm, a prędkość obrotowa – 2200 obr./min (można ją regulować). Sprzęt ma w zestawie zapasowe szczotki oraz walizkę transportową. Nowoczesny design sprawia, że narzędzie estetycznie się prezentuje. Rękojeść, podobnie jak część obudowy, została pokryta materiałem o antypoślizgowych właściwościach.

  Sprzęt marki Mar-Pol jest wyjątkowo użyteczny, solidny i wygodny w użytkowaniu – tak twierdzą jego posiadacze. Narzędzie jest chwalone również za dobre wyważenie. Uchwyt znajduje się na środku obudowy, w efekcie czego ręce trzymające klucz nie męczą się szybko w czasie pracy.

  Mar-Pol 2000W to zasilany sieciowo sprzęt, którego moment obrotowy jest równy 800 Nm, a moc 2000 W. Model waży ok. 3 kg.

  Zalety
  Dodatkowe wyposażenie:

  Do klucza dołączono kilka elementów. Są to: praktyczna walizka do przechowywania, zapasowe szczotki, a także 4 nasadki CrV (17 mm, 19 mm, 21 mm i 23 mm).

  Pewny chwyt:

  Sprzęt możemy pewnie chwycić i w swobodny sposób nim manewrować. Jest on odpowiednio wyważony, dlatego nie przyczynia się do szybkiego zmęczenia rąk. Uchwyt pokryto antypoślizgowym materiałem.

  Nie tylko dla majsterkowiczów:

  Produkt jest polecany na prezent dla miłośnika majsterkowania. Sprzęt znacząco ułatwia wykonanie różnych prac w domu. Jednak jak pokazał test elektrycznych kluczy udarowych, nadaje się on również dla profesjonalistów.

  Wady
  Za duży i ciężki:

  Część kupujących przyznaje, że model jest nieco większy i cięższy w porównaniu do sprzętów innych marek.

   

   

   

   

  Yato YT-82805 

   

  Klucz Yato YT-82805 może być użytkowany w warsztacie samochodowym, jak i na budowie. Przyda on się zwłaszcza podczas dokręcania poręczy, szalunków czy długich wkrętów ciesielskich. To model z momentem obrotowym wynoszącym 300 Nm, który jest wyposażony w czop napędowy w rozmiarze 1/2 cala.

  Ponieważ jest to sprzęt zasilany akumulatorowo, można go używać w dowolnym miejscu. Narzędzie pracuje z prędkością do 2200 obr./min. Materiałem wykonania obudowy jest poliamid wzmocniony włóknem szklanym. Takie rozwiązanie gwarantuje kluczowi wytrzymałość.

  Litowo-jonowa bateria, która zasila narzędzie, jest pojemna i z pewnością szybko się nie rozładuje. Ponieważ sprzęt ma wskaźnik naładowania akumulatora, wiemy, kiedy trzeba go odłączyć od ładowarki. Przeanalizowaliśmy opinie o elektrycznych kluczach udarowych Yato, aby przekonać się, jakie są dodatkowe zalety prezentowanego modelu. Wiele osób uważa, że sprzęt dobrze leży w dłoni. Poza tym ma on potencjometr umożliwiający precyzyjną regulację prędkości obrotowej.

  Model Yato YT-82805 jest zasilany akumulatorowo. To klucz udarowy, którego maksymalny moment obrotowy wynosi 300 Nm.

  Zalety
  Wskaźnik naładowania baterii:

  Nie musimy się zastanawiać, kiedy podłączyć sprzęt do ładowarki. Klucz jest wyposażony we wskaźnik naładowania baterii, więc wystarczy na niego spojrzeć, żeby się o tym przekonać.

  Do prac na budowie:

  Model jest dobrze przystosowany do prac w warsztacie samochodowym oraz na budowie. Przydaje się on m.in. podczas dokręcania poręczy, długich wkrętów ciesielskich oraz szalunków.

  Wzmocniona obudowa:

  Obudowa jest wykonana z poliamidu, który dodatkowo wzmocniono włóknem szklanym. To daje pewność, że wewnętrzne elementy budowy klucza są dobrze zabezpieczone przed zniszczeniem. Obudowa przekładni jest metalowa.

  Wady
  Wymaga dokupienia akumulatora:

  Nie możemy włączyć sprzętu od razu po zakupie, ponieważ musimy dokupić pasujący do niego akumulator.

  Nie ma oświetlenia:

  Kupujący przyznają, że klucz mógłby być wyposażony w diody LED oświetlające obszar pracy.

   

   

   

   

  Einhell TE-CI 18 Li

   

  Zasilany akumulatorowo sprzęt Einhell TE-CI 18 Li jest przeznaczony dla miłośników majsterkowania. Jego maksymalny moment obrotowy to 140 Nm. Narzędzie pracuje z prędkością do 2300 obr./min. Klucz jest lekki (waży ok. 1 kg), dlatego nawet po dłuższym czasie użytkowania nie powinniśmy narzekać na nieprzyjemny ból nadgarstków.

  Cechą wyróżniającą narzędzie jest elegancko wyglądająca obudowa w czerwono-czarno-białym kolorze. Wykazuje ona odporność na zarysowania, pęknięcia i inne uszkodzenia mechaniczne. Klucz ma pokryty antypoślizgową gumą uchwyt, więc nie ma ryzyka, że przez przypadek wypadnie nam z dłoni przy pracy. Co więcej, sprzęt ma diody LED pokazujące poziom naładowania akumulatora.

  Majsterkowicze docenili klucz głównie za solidność i praktyczność. Wielu z nich przekonuje, że narzędzie okazuje się przydatne podczas różnych prac. To sprzęt o niewielkich wymiarach, dlatego można go wykorzystać do wkręcania i wykręcania śrub w trudno dostępnych miejscach. Ma on regulację prędkości obrotowej, więc tempo jego pracy można dostosować do indywidualnych potrzeb.

  Zasilany akumulatorowo klucz Einhell TE-CI 18 Li waży ok. 1 kg. Jego maksymalny moment obrotowy to 140 Nm.

  Zalety
  Praktyczne rozwiązania:

  Sprzęt jest wyposażony w kilka praktycznych rozwiązań, które mają pozytywny wpływ na komfort użytkowania. Jednym z nich jest wskaźnik poziomu naładowania akumulatora (wbudowane 3 diody LED). Co więcej, na obudowie jest klips pozwalający na zawieszenie klucza na pasku.

  Kompaktowe wymiary:

  Urządzenie ma kompaktowe wymiary (9,1 cm x 19,8 cm x 16,9 cm), dlatego pewnie leży w dłoni i jest wygodne w przenoszeniu. Poza tym może być ono używane w trudno dostępnych miejscach.

  Wady
  Brak walizki:

  Konsumenci uważają, że do zestawu powinna być dołączona walizka. Pozwoliłaby ona na bezpieczne przechowywanie klucza w garażu.

  Tylko do użytku w domu:

  Biorąc pod uwagę moment obrotowy sprzęt nie jest odpowiednim wyborem dla profesjonalistów. Niemniej jednak nadaje się on dla majsterkowiczów.

   

   

   

   

   

  » Przejrzyj produkty z poprzednich lat

   

  Yato YT-0953

   

  Klucz udarowy Yato YT-0953 to przyrząd pneumatyczny ze szybkozłączem w rozmiarze 1/4 cala. Wykonano go z duraluminium i odlewu kompozytowego, dlatego wykazuje odporność na uszkodzenia. Produkt ma mechanizm udarowy typu Twin Hammer. Gwarantuje to wysoką efektywność i skuteczność odkręcania, jak również przykręcania śrub (nawet głęboko osadzonych).

  Powyższy przyrząd waży niecałe 2 kg, dlatego jest komfortowy w użytkowaniu i pozwala na długotrwałą pracę. Trzymająca go dłoń z pewnością nie zmęczy się za szybko, dlatego możemy wykonać określone zadanie bez konieczności robienia przerw. Klucz został wyposażony w zintegrowany regulator momentu obrotowego. Zabezpiecza on narzędzie przed przeciążeniem gwintów.

  Konsumenci przekonują, że model Yato YT-0953 doskonale sprawdza się do użytku domowego. Może on być z powodzeniem stosowany także przez profesjonalnego mechanika samochodowego. Produkt jest poręczny, a do tego łatwy w obsłudze. Ponadto ma on bardzo dużą moc (1356 Nm).

  Klucz udarowy Yato YT-0953 waży 2 kg. Model zrobiono z odlewu kompozytowego i duraluminium. Maksymalny moment obrotowy to 1356 Nm.

  Zalety
  Efektywność:

  Wiele osób twierdzi, że sprzęt bardzo dobrze radzi sobie z odkręcaniem nawet dużych śrub. Wszystko za sprawą mechanizmu udarowego typu TWIN HAMER, który jest uznawany za bardzo skuteczny.

  Regulator momentu obrotowego:

  Z uwagi na to, że prezentowany model wyposażono w regulator momentu obrotowego, nie musimy się obawiać o przeciążenie gwintów.

  Rękojeść:

  Dobrze wyprofilowana rękojeść bez wątpienia wpływa na komfort pracy. Rączkę z gumową powłoką łatwo utrzymać w dłoni, co minimalizuje ryzyko wyślizgnięcia się sprzętu z rąk w trakcie pracy, a tym samym zwiększa nasze bezpieczeństwo.

  Praca ciągła:

  Prezentowany sprzęt jest przystosowany do pracy ciągłej. Model nie nagrzewa się zbyt intensywnie, dzięki czemu jest polecany m.in. osobom mającym serwisy samochodowe.

  Wady
  Wibracje:

  W niektórych opiniach można przeczytać, że drgania w trakcie pracy zmniejszają komfort użytkowania sprzętu i sprawiają, że dłonie szybko się męczą.

   

   

   

  Metabo DSSW 360 SET

   

  Udarowy klucz pneumatyczny Metabo DSSW 360 SET jest dostępny w rozmiarze 1/2 cala. Jest on przeznaczony do różnych zastosowań, w tym także do wkręcania i wykręcania śrub. Moment obrotowy wspomnianego modelu wynosi 360 Nm, dlatego przyrząd doskonale sprawdza się podczas m.in. przykręcania kół samochodów osobowych.

  Produkt ma 3-stopniową regulację momentu dociągającego i solidny mechanizm udarowy. Dzięki temu sprzęt działa efektywnie i skutecznie. Uchwyt klucza został wykonany z gumy, jest też odpowiednio wyprofilowany. Z tego powodu narzędzie dobrze leży w dłoni i nie wyślizguje się z niej, nawet gdy jest wilgotna. Wygodny przełącznik obrotów pozwala nam na szybką zmianę kierunku działania przyrządu z lewego na prawy lub odwrotnie.

  Z opinii wydawanych przez konsumentów wynika, że jest to dobry i tani klucz udarowy. Jest on godny polecenia osobom lubiącym majsterkować. Wszystko przez to, że przedstawiony model ma kompaktowe wymiary i niewiele waży, a do tego jest niezwykle łatwy w obsłudze. Poza tym produkt ma w zestawie m.in. 10 kluczy nasadowych i specjalną walizkę transportową, w której można je przechowywać.

  Metabo DSSW 360 SET to dobry klucz udarowy do 300 zł. Waga produktu jest równa 2 kg. Maksymalny moment obrotowy to 360 Nm.

  Zalety
  Zmiana kierunku obrotów:

  Umieszczony na obudowie przycisk pozwala na zmianę kierunku obrotów. Jest to opcja, która okazuje się przydatna podczas wykonywania różnych prac przy pomocy klucza udarowego.

  Walizka narzędziowa:

  Urządzenie sprzedawane jest w zestawie z walizką narzędziową. Służy ona nie tylko do przechowywania klucza udarowego, ale także dołączonych do kompletu kluczy nasadowych. W rezultacie możemy mieć wszystko, co niezbędne do pracy w jednym miejscu.

  Nie nagrzewa się:

  Model nie nagrzewa się zbyt szybko, dlatego nie ma konieczności robienia częstych przerw w obawie o uszkodzenie sprzętu.

  Wady
  Głośność:

  Jak podaje producent, urządzenie generuje hałas na poziomie 97 dB. Dlatego też część użytkowników uważa, że po pewnym czasie praca staje się uciążliwa.

   

   

   

  Dedra A533162

   

  Dedra A533162 to narzędzie pneumatyczne w rozmiarze 1/2 cala. Przyrząd należy stosować wraz z kompresorem. Niewielka ilość elementów składowych powyższego modelu sprawia, że łatwo się go serwisuje w przypadku wystąpienia awarii. Jego prędkość obrotowa wynosi 7500 obr./min.

  Klucz jest przeznaczony do odkręcania kół samochodu. Ze względu na to, że wyposażono go  w system Twin Hammer, możemy osiągnąć wysoki moment obrotowy już podczas pierwszych obrotów wirnika. Wszystko przez to, że wewnątrz sprzętu znajdują się dwa młoty, które poruszają się dookoła wrzeciona (wszystko dzieje się w zamkniętym systemie).

  Opinie o kluczach udarowych marki Dedra w większości przypadków są pozytywne. Konsumenci doceniają produkty wspomnianego producenta za wytrzymałość i dobrą jakość wykonania. Model A533162 jest chwalony także za wysoką skuteczność oraz komfort użytkowania. Dla wielu osób atutem jest dołączone wyposażenie dodatkowe, w skład którego wchodzi m.in. szybkozłączka i butelka z olejem.

  Maksymalny moment obrotowy klucza udarowego Pansam A533162 wynosi 570 Nm. Model waży 4,5 kg.

  Zalety
  Zastosowanie:

  Jak wskazuje producent, urządzenie znajdzie zastosowanie przy wielu pracach. Konsumenci używają sprzętu do przykręcania śrub kół samochodowych, jak również montażu i drobnych napraw.

  Obudowa:

  Wykonana z mocnych tworzyw obudowa nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Jest to dowód na to, że produkt jest solidnie wykonany.

  Łatwa naprawa:

  Urządzenie składa się z niewielu elementów, dzięki czemu jego ewentualna naprawa nie sprawia kłopotów i jeśli mamy trochę doświadczenia, możemy wykonać ją samodzielnie.

  Wady
  Budowa:

  Pewna grupa konsumentów uważa, że choć produkt stosunkowo niewiele waży, trudno utrzymać go w dłoniach. Dzieje się tak, ponieważ nie ma on dobrze wyprofilowanej rączki.

  Szybkozłączka:

  Część osób wskazuje, że dołączona do zestawu szybkozłączka nie jest zrobiona z najlepszych gatunkowo tworzyw.

   

   

   

  Neo 12-002

   

  Prezentujemy przyrząd Neo 12-002, czyli klucz pneumatyczny dedykowany nie tylko profesjonalistom, ale i amatorom. Został on wykonany z kompozytu, dlatego jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i na długo zachowuje estetyczny wygląd. Klucz jest dostępny w rozmiarze 1/2 cala. Jego prędkość obrotowa wynosi 1000 obr./min, a maksymalny moment obrotowy to 1020 Nm.

  Uchwyt produktu jest odpowiednio wyprofilowany i odporny na mróz, w efekcie czego z pomocą opisywanego narzędzia możemy komfortowo pracować w każdych warunkach. Produkt ma regulację obrotów w kierunku prawo/lewo i system udarowy Twin Hammer. Co więcej, przyrząd jest zgodny z europejskimi standardami bezpieczeństwa i zdobył certyfikat CE.

  Do najważniejszych zalet modelu Neo 12-002 należy zaliczyć: praktyczność, poręczność, jak również efektywność. Konsumenci potwierdzają, że jest to klucz udarowy godny polecenia. Z jego pomocą szybko odkręcimy lub przykręcimy śruby oraz naprawimy drobne usterki w naszym samochodzie.

  Klucz udarowy Neo 12-002 waży 2 kg. Maksymalny moment obrotowy urządzenia to 1020 Nm. Produkt ma czarny kolor.

  Zalety
  Komfort:

  Wiele osób podkreśla, że użytkowanie klucza udarowego jest komfortowe. Składa się na to dobrze wyprofilowana rączka, jak również wysokiej jakości materiał użyty do wykonania rękojeści.

  Moment obrotowy:

  Duży, maksymalny moment obrotowy sprawia, że model jest uznawany za efektywny. Sprzęt dobrze radzi sobie z odkręcaniem nawet mocno przykręconych, zaśniedziałych śrub.

  Wady
  Użytkowanie:

  Model Neo 12-002 jest polecany profesjonalistom. W związku z tym jego obsługa może okazać się nieco skomplikowana dla osób bez żadnego doświadczenia z pracą przy użyciu tego rodzaju sprzętu.

  Zarysowania:

  Niektórzy twierdzą, że po kilku tygodniach na obudowie pojawiają się niewielkie zarysowania. Nie wpływają one jednak na komfort użytkowania klucza udarowego.

   

   

  » Przejrzyj produkty z poprzednich lat

   

   

  Subskrybuj
  Notify of
  guest
  0 Comments
  Inline Feedbacks
  View all comments
  DMCA.com Protection Status
  film indirfilm indirmefull program indir