Elektryczne klucze udarowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 28.03.20

 

Lubisz majsterkować, ale ręczne wkręcanie i wykręcanie śrub stało się dla Ciebie męczące? Rozwiązaniem Twojego problemu może być zakup elektrycznego klucza udarowego, który bez wątpienia ułatwi Ci pracę. W poniższym rankingu znajdziesz kilka użytecznych narzędzi. Najpopularniejszy jest obecnie model Powermat PM-EKU-2000N, dlatego zajął pierwsze miejsce w zestawieniu. Jest on zasilany sieciowo, ale 2,7 m przewód gwarantuje swobodę ruchów. Klucz ma w komplecie kilka nasadek o różnej średnicy, a także walizkę przeznaczoną do jego przenoszenia i przechowywania. Sprzęt pracuje z prędkością do 3600 obr./min, jego maksymalny moment dokręcania to 440 Nm. Narzędzie ma uchwyt pokryty antypoślizgową gumą, więc nie powinno przypadkowo wypaść Ci z dłoni. Drugie miejsce zajmuje klucz Ryobi R18IW3-0 z wyjątkowo solidną, elegancko wyglądającą obudową. To model zasilany akumulatorowo, który jest lekki i ma kompaktowe wymiary. Sprzęt wyposażono w potrójne oświetlenie LED. To dobre narzędzie nie tylko do użytku w domu, ale i w warsztacie samochodowym.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki elektryczny klucz udarowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Elektryczny klucz udarowy to narzędzie, które znajduje zastosowanie w przydomowym garażu majsterkowicza, a także w wielu innych miejscach, np. warsztacie samochodowym. Jeśli zastanawiasz się, który model jest dla Ciebie odpowiedni, bardzo dobre trafiłeś. W poradniku jest kilka wskazówek, dzięki którym uda Ci się wybrać wygodny w użytkowaniu i solidny sprzęt. Zachęcamy do lektury.

 

 

Do czego służy elektryczny klucz udarowy?

Elektryczny klucz udarowy służy przede wszystkim do wykręcania i wkręcania śrub. To narzędzie przydatne w szczególności w czasie wymiany opon w samochodzie lub innym pojeździe. Z tego typu sprzętów korzystają również pracownicy ekipy budowlanej, gdyż znacząco ułatwiają mocowanie barierek, poręczy oraz szalunków. Klucz elektryczny jest idealnym wyborem dla osoby lubiącej majsterkować. Dzięki niemu można dokonać wielu napraw w domu i to bez zbędnego wysiłku. Z uwagi na to, że modele elektryczne nie wymagają podłączenia do sprężarki (co jest koniecznością w przypadku sprzętów pneumatycznych), można je z powodzeniem wykorzystywać podczas prac na zewnątrz. Ponadto nie są one zbyt duże, więc możemy je wozić ze sobą w aucie. Niektóre klucze można bez przeszkód podłączyć do gniazda zapalniczki samochodowej.

 

Zasilanie

Elektryczne narzędzia udarowe są w większości zasilane sieciowo. Zanim więc użyjemy klucza, musimy podłączyć go do prądu. Tego typu sprzęty przeważnie pracują wyjątkowo efektywnie, jednak nie każdy z nich zapewnia tak samo komfortową pracę. Żeby nie narzekać na ograniczoną swobodę ruchów, musimy znaleźć model z mocnym i długim przewodem zasilającym, najlepiej ponad 2 m.

Dobrą alternatywą dla klucza podłączanego do prądu jest ten zasilany akumulatorowo. Wbudowana bateria wymaga regularnego ładowania, jednak takie narzędzie może być używane w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej. Jednocześnie pamiętajmy, że zazwyczaj akumulator i ładowarkę do klucza musimy dokupić osobno, a to generuje dodatkowy koszt. Jednak w takiej sytuacji możemy samodzielnie zdecydować o tym, jaką pojemność będzie miała bateria, a więc także o tym, jak długo sprzęt będzie działać po jej naładowaniu.

 

Moc i moment obrotowy

Parametry, na podstawie których możemy wywnioskować, jaki elektryczny klucz udarowy jest najlepszy, to moc oraz moment obrotowy. Sprawdzając ich wartości, możemy ocenić, czy wybrany sprzęt będzie działał efektywnie. Pierwszy wspomniany parametr zwykle wynosi ok. 2000 W. W przypadku drugiego wartość mieści się w zakresie od 100 Nm do 800 Nm (lub nieco więcej). Niektórzy producenci podają maksymalny moment obrotowy przy odkręcaniu, jak i wkręcaniu śrub, więc możemy się przekonać, czy z pomocą klucza uda nam się wykręcić stare, zapieczone wkręty.

 

Prędkość obrotowa

Prędkość obrotową elektrycznego narzędzia przeważnie możemy samodzielnie regulować, a maksimum może być 2900 obr./min, 3100 obr./min, niekiedy nawet 3600 obr./min. Jednak nie jest to najważniejsza kwestia, którą powinno się brać pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, jaki elektryczny klucz udarowy wybrać. Wszystko ze względu na to, że różnice w szybkości wykręcania śrub między modelem pracującym z mniejszą a tym pracującym z większą prędkością są niewielkie. Poza tym wartość tego parametru jest wyznaczana dla nieobciążonego klucza. Pod obciążeniem narzędzie pracuje nieco wolniej i często jest tak, że nie mamy możliwości wykorzystania jego pełnych możliwości.

 

Waga i wymiary

Szukając właściwego sprzętu, koniecznie sprawdźmy, ile waży. Im lżejsze jest narzędzie, tym lepiej, ponieważ zmniejsza się prawdopodobieństwo szybkiego zmęczenia rąk podczas pracy. Waga klucza nie powinna przekraczać 3,5 kg. Jeżeli chcemy, aby sprzęt był przydatny w wielu różnych sytuacjach, nie kupujmy dużego modelu. Najlepszy elektryczny klucz udarowy ma kompaktowe wymiary, w efekcie czego pozwala na dotarcie do wszystkich, nawet trudno dostępnych miejsc. Poza tym możemy nim wygodnie manewrować.

 

 

Obudowa

Materiałem wykonania obudowy elektrycznego klucza może być tworzywo sztuczne. Jeśli będzie ono wzmocnione np. włóknem szklanym, nie ma ryzyka, że na sprzęcie szybko pojawią się ślady użytkowania. Najlepiej wybrać takie narzędzie, którego rękojeść została pokryta gumą o antypoślizgowych właściwościach. To zwiększa nie tylko komfort pracy z kluczem, ale również bezpieczeństwo, bo nie ma ryzyka, że sprzęt wypadnie nam z dłoni.

 

Dodatkowe wyposażenie

Część narzędzi jest wyposażona dodatkowo w oświetlenie, zwykle są to energooszczędne diody LED. Tego typu rozwiązanie zapewnia wygodniejszą pracę w niedostatecznie oświetlonych miejscach. Przeważnie do klucza udarowego producent dołącza kilka wymiennych nasadek w różnych rozmiarach, np. 1/2 cala, 1/4 cala czy 3/8 cala. Niekiedy komplet jest uzupełniony o walizkę transportową, w której można bezpiecznie przenosić i przechowywać swój sprzęt.

 

Elektryczne klucze udarowe w dobrych cenach

Cena za elektryczne klucze udarowe przystosowane do lekkich prac w przydomowym garażu nie przekracza 200 zł. Mocniejsze sprzęty, które można wykorzystać na budowie czy w profesjonalnym warsztacie samochodowym, kosztują przeciętnie ponad 400 zł. Miejmy na uwadze, że nie jest ważne to, ile kosztuje narzędzie, tylko to, czy jest solidne i użyteczne.

 

Najlepsze elektryczne klucze udarowe w 2020 roku

 

Ranking elektrycznych kluczy udarowych prezentuje narzędzia idealnie nadające się do majsterkowania. Produkty, które opisaliśmy poniżej, zostały docenione przez wiele osób za solidność, praktyczność oraz komfort użytkowania. Koniecznie sprawdź nasze propozycje, to także ułatwi Ci dokonanie wyboru.

 

Nasze zalecenia

 

Powermat PM-EKU-2000N

 

Majsterkowicze, którzy chcą znaleźć dobry i tani elektryczny klucz udarowy, powinni bliżej przyjrzeć się modelowi Powermat PM-EKU-2000N. Moc narzędzia wynosi 2000 W, maksymalny moment odkręcania – 720 Nm, a maksymalny moment dokręcania – 440 Nm. Sprzęt wymaga podłączenia do sieci 230 V. W zestawie jest kilka nasadek o średnicy: 17 mm, 19 mm, 21 mm i 22 mm.

Klucz ma gruby przewód zasilający o długości 2,7 m. Zapewnia on komfortową pracę z narzędziem, bez ryzyka ograniczenia swobody ruchów. Opisywany model waży 2,1 kg, jego rękojeść została pokryta antypoślizgową gumą. Maksymalna prędkość obrotowa w tym przypadku wynosi 3600 obr./min.

Panowie uważają, że narzędzie dobrze sprawdza się nie tylko w domu, ale i warsztacie samochodowym. Jest ono poręczne i nie przyczynia się do szybkiego zmęczenia rąk. Zaletą klucza jest też łatwe przechowywanie i przewożenie. Do kompletu dołączono solidną walizkę chroniącą sprzęt przed zniszczeniem.

 

 

 

 

Ryobi R18IW3-0 

 

Ryobi R18IW3-0 to narzędzie zasilane akumulatorowo, a więc nie ma potrzeby podłączania go do prądu. Maksymalna prędkość pracy klucza to 2900 obr./min, a moment obrotowy – 400 Nm. Sprzęt ma estetycznie wyglądającą, grafitowo-zieloną obudowę. Nie jest ona podatna na uszkodzenia mechaniczne, jakie mogą powstać w czasie majsterkowania.

Do klucza dołączono sześciokątny adapter w rozmiarze 1/2 cala, który jest przeznaczony do mocowania wierteł. Po naładowaniu akumulatora do pełna możemy zamocować do 100 kół samochodowych, co oznacza, że jest to dobry model do warsztatu. Sprzęt waży 1,58 kg, można nim wygodnie manewrować. Potrójne oświetlenie LED zapewnia komfort użytkowania i umożliwia precyzyjne wkręcanie oraz wykręcanie śrub.

Osoby, które kupiły i wypróbowały narzędzie, uważają, że jest lekkie, a do tego wytrzymałe. Dobrze wyprofilowana rękojeść zapewnia pewny chwyt. Sprzęt może być wykorzystywany do różnych prac, ponieważ poza czopem napędowym w rozmiarze 1/2 cala, w komplecie jest też przejściówka w rozmiarze 1/4 cala. Umożliwia ona użycie zwykłych końcówek wkrętaka.

 

 

 

 

Mar-Pol 2000W 

 

Sprzęt Mar-Pol 2000W wyróżnia się bezawaryjną, niezawodną pracą. To model o mocy 2000 W z uchwytem narzędziowym w rozmiarze 1/2 cala (czworokąt). Narzędzie może być użytkowane w przydomowym garażu oraz warsztacie samochodowym, co świadczy o jego praktyczności.

Klucz waży ok. 3 kg. Jego maksymalny moment udarowy to 800 Nm, a prędkość obrotowa – 2200 obr./min (można ją regulować). Sprzęt ma w zestawie zapasowe szczotki oraz walizkę transportową. Nowoczesny design sprawia, że narzędzie estetycznie się prezentuje. Rękojeść, podobnie jak część obudowy, została pokryta materiałem o antypoślizgowych właściwościach.

Sprzęt marki Mar-Pol jest wyjątkowo użyteczny, solidny i wygodny w użytkowaniu – tak twierdzą jego posiadacze. Narzędzie jest chwalone również za dobre wyważenie. Uchwyt znajduje się na środku obudowy, w efekcie czego ręce trzymające klucz nie męczą się szybko w czasie pracy.

 

 

 

 

Yato YT-82805 

 

Klucz Yato YT-82805 może być użytkowany w warsztacie samochodowym, jak i na budowie. Przyda on się zwłaszcza podczas dokręcania poręczy, szalunków czy długich wkrętów ciesielskich. To model z momentem obrotowym wynoszącym 300 Nm, który jest wyposażony w czop napędowy w rozmiarze 1/2 cala.

Ponieważ jest to sprzęt zasilany akumulatorowo, można go używać w dowolnym miejscu. Narzędzie pracuje z prędkością do 2200 obr./min. Materiałem wykonania obudowy jest poliamid wzmocniony włóknem szklanym. Takie rozwiązanie gwarantuje kluczowi wytrzymałość.

Litowo-jonowa bateria, która zasila narzędzie, jest pojemna i z pewnością szybko się nie rozładuje. Ponieważ sprzęt ma wskaźnik naładowania akumulatora, wiemy, kiedy trzeba go odłączyć od ładowarki. Przeanalizowaliśmy opinie o elektrycznych kluczach udarowych Yato, aby przekonać się, jakie są dodatkowe zalety prezentowanego modelu. Wiele osób uważa, że sprzęt dobrze leży w dłoni. Poza tym ma on potencjometr umożliwiający precyzyjną regulację prędkości obrotowej.

 

 

 

 

Einhell TE-CI 18 Li

 

Zasilany akumulatorowo sprzęt Einhell TE-CI 18 Li jest przeznaczony dla miłośników majsterkowania. Jego maksymalny moment obrotowy to 140 Nm. Narzędzie pracuje z prędkością do 2300 obr./min. Klucz jest lekki (waży ok. 1 kg), dlatego nawet po dłuższym czasie użytkowania nie powinniśmy narzekać na nieprzyjemny ból nadgarstków.

Cechą wyróżniającą narzędzie jest elegancko wyglądająca obudowa w czerwono-czarno-białym kolorze. Wykazuje ona odporność na zarysowania, pęknięcia i inne uszkodzenia mechaniczne. Klucz ma pokryty antypoślizgową gumą uchwyt, więc nie ma ryzyka, że przez przypadek wypadnie nam z dłoni przy pracy. Co więcej, sprzęt ma diody LED pokazujące poziom naładowania akumulatora.

Majsterkowicze docenili klucz głównie za solidność i praktyczność. Wielu z nich przekonuje, że narzędzie okazuje się przydatne podczas różnych prac. To sprzęt o niewielkich wymiarach, dlatego można go wykorzystać do wkręcania i wykręcania śrub w trudno dostępnych miejscach. Ma on regulację prędkości obrotowej, więc tempo jego pracy można dostosować do indywidualnych potrzeb.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status