Drabiny drewniane ranking

Ostatnio aktualizowane: 09.04.20

 

Jedną z najlepszych drabin drewnianych dostępnych na rynku jest Best Tools 2×7 DR7. Prezentowany model ma aż 7 stopni po każdej ze swoich stron. Jest to dobra opcja do różnych prac na terenie posesji. Jest to solidny produkt. Użytkownicy uważają, że drabina postawiona nawet na nierównej powierzchni pomoże nam zachować równowagę i nie przewrócimy się podczas zbierania owoców z drzewa lub malowania domu. Jest to wysoki produkt, który pozwoli nam dosięgnąć do trudno dostępnych miejsc. Model wykonany został z drewna sosnowego. Godną uwagi jest także drabina dwustronna Krause 3,00, wyposażona w specjalne zabezpieczenie w postaci łańcucha, który zapobiega przesuwaniu się drabiny. W rezultacie możemy bezpiecznie kontynuować naszą pracę. Jest to ekologiczny model, który nie został nasączony chemikaliami. Wymaga on przez to jednak specjalnej pielęgnacji.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką drabinę drewnianą kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Drabina przydaje się w wielu sytuacjach, gdyż z jej pomocą szybko wymienimy żarówkę w wysokim pomieszczeniu, zawiesimy firanki, a także wykonamy prace remontowe. Zakupiony model musi być stabilny, solidny i łatwy w przechowywaniu. W naszym poradniku zebraliśmy najważniejsze wskazówki, za sprawą których szybko zdecydujesz, jaką drabinę drewnianą wybrać.

Zalety produktów z drewna

Drewniana drabina idealnie nadaje się do użytku w domu i na zewnątrz, ponieważ nie nagrzewa się (jak np. metal), nie wychładza, a do tego nie przewodzi prądu. Z tego względu możemy przy jej użyciu bezpiecznie podejmować różne prace, także związane z instalacją elektryczną. Co więcej, modele wykonane z drewna świetnie się prezentują, a ponieważ nie pokrywa się ich kolorową farbą, możemy łatwo zauważyć pęknięcia i inne uszkodzenia. Przez to w razie konieczności szybko naprawimy drabinę lub wymienimy ją na nową, bez narażania się na niebezpieczny wypadek podczas pracy na wysokości.

Istotne jest również to, że produkty z drewna nie są drogie i każdy może pozwolić sobie na ich zakup. Część konsumentów twierdzi, że tego typu drabiny są ciężkie i tym samym trudne w przenoszeniu, jednak stabilność i funkcjonalność takiego produktu wynagradza jego większy ciężar.

 

Rodzaje

Biorąc pod uwagę konstrukcję, wyróżnia się dwa rodzaje drabin drewnianych. Za najbardziej podstawowe produkty uznawane są modele przystawne, które wymagają oparcia, przykładowo ścianę budynku. Są to drabiny 1-częściowe (nieskładane), wykorzystywane są przeważnie do prac domowych (takich jak np. remont elewacji czy mycie okien na piętrze), gdyż ich transport jest utrudniony. W tej grupie znajdziemy też produkty dachowe, przystosowane do prac konserwacyjnych i montażowych na dachu.

Za bardziej uniwersalne uznaje się modele rozstawne, na które można wchodzić z dwóch stron. Produkty te mają konstrukcję przypominającą odwróconą literę „V” i nie wymagają oparcia o ścianę. Na górze, w miejscu połączenia obu części, znajduje się niewielka platforma, na której możemy ułożyć niezbędne narzędzia. Drabiny rozstawne są chętnie wykorzystywane m.in. przez malarzy.

 

Zastosowanie

Idąc na zakupy, musimy przemyśleć, w jaki sposób będziemy użytkować wybrany przez siebie produkt. Istotne jest przede wszystkim to, na jaką wysokość planujemy się wspinać. Najlepsza drabina drewniana musi spełniać nasze oczekiwania. Jeżeli z zakupionego modelu zamierzamy korzystać głównie w domu czy garażu, bardziej praktyczny okaże się niski produkt rozstawny. Z kolei na zewnątrz, w pracach przy elewacji budynku czy podczas przycinania krzewów, bardzo dobrze sprawdza się drabina przystawna, którą można wygodnie oprzeć.

 

Wysokość robocza

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze idealnej drabiny jest wysokość robocza (nie całkowita), na podstawie której szybko wywnioskujemy, czy z pomocą danego produktu dosięgniemy do określonego obiektu. Producenci oferują zarówno bardzo niskie modele, do 2 m, jak też znacznie wyższe, sięgające na wysokość ponad 3,5 m. Nie musimy się więc obawiać, że nie znajdziemy odpowiedniej drabiny.

 

Szczeble

To, ile szczebli ma produkt, uzależnione jest od jego wysokości. Oznacza to, że im niższa jest drabina, tym mniej jest stopni. Zwróćmy uwagę również na to, czy model został zbudowany solidnie. Szczeble muszą być dobrze przytwierdzone do bocznych ścianek konstrukcji, a ponadto nie mogą znajdować się za daleko ani zbyt blisko siebie. Inaczej wchodzenie lub schodzenie z drabiny będzie trudne. Upewnijmy się również, że stopnie są odpowiednio szerokie i można na nich pewnie ustawić stopy. To bardzo ważne, gdyż od tego także zależy nasze bezpieczeństwo.

 

Nośność

Każda dostępna na rynku drabina ma ściśle określoną nośność. To inaczej maksymalne obciążenie, jakie wytrzyma produkt. Standardowo jest to ok. 150 kg. Pamiętajmy, że podczas pracy na wysokości liczy się nie tylko nasza masa ciała, ale również ciężar użytkowanych narzędzi. Nadmierne obciążenie drabiny zwiększa jej podatność na uszkodzenia mechaniczne, a tym samym skraca jej trwałość.

Całkowite wymiary

Sprawdzając całkowite wymiary modelu, możemy zyskać pewność, że nie będziemy mieć problemu z przechowywaniem produktu. O tym, jaka drabina drewniana jest najlepsza, decyduje więc możliwość schowania jej w wyznaczonym do tego miejscu. Osoby mieszkające w domu wolnostojącym prawdopodobnie nie będą miały kłopotu z wygospodarowaniem wolnej przestrzeni na drabinę, nawet jeśli nie jest to model składany. Większy problem może pojawić się w przypadku konsumentów mieszkających w bloku, jednak w tej sytuacji świetnym rozwiązaniem jest zakup produktu o niewielkich gabarytach, który w razie potrzeby można złożyć.

 

Solidność

Jak rozpoznać, czy drabina jest solidna i wytrzymała? Należy przyjrzeć się samemu materiałowi wykonania. Drewno powinno być dobrze oszlifowane, na jego powierzchni nie może być drobnych pęknięć, skaz i innych uszkodzeń. Ważne są także wzmocnienia szczebli – mogą to być cienkie pręty umieszczone pod stopniami. To znacząco zmniejsza ryzyko złamania się produktu w czasie użytkowania. O solidności drabiny świadczą również przyznane jej certyfikaty, m.in. CE oraz potwierdzenie spełniania podstawowych norm bezpieczeństwa, takich jak EN131.

 

Drabiny drewniane w dobrych cenach

Niskie, drewniane drabiny przystawne kosztują nie więcej niż 250 zł. Modele rozstawne, których wysokość robocza przekracza 3 m, są droższe i trzeba za nie zapłacić średnio ponad 300 zł. Na cenę produktu wpływają nie tylko jego wymiary, ale też jakość drewna, maksymalne obciążenie czy posiadane certyfikaty.

 

 

Najlepsze drabiny drewniane w 2020 roku

 

Chciałbyś przeczytać kilka opisów produktów? Umożliwi Ci to umieszczony poniżej ranking drabin drewnianych.

 

Nasze zalecenia

 

Best Tools 2×7 DR7 

 

Best Tools 2×7 DR7 to stabilna drabina, dzięki której można wykonywać pracę w trudno dostępnym miejscu. Prezentowany produkt jest dwustronny. Dlatego można bezpiecznie umieścić go na podłożu bez potrzeby opierania go o ścianę lub na innym pionowym punkcie. Dwustronne drabiny znane są również z tego, że są bardziej stabilne i tym samym bezpieczniejsze dla użytkownika.

Po obu stronach modelu mamy 7 szczebelków, a wysokość całkowita tego produktu wynosi 3,5 m, co umożliwi nam na dotarcie do miejsc, które zazwyczaj sprawiają nam problem np. podczas zbierania owoców z drzewa. Jest to drabina wykonana z drewna sosnowego. Dobrze konserwowana może posłużyć nam przez bardzo długi czas.

Bezpieczeństwo użytkowania modelu zapewniają pręty wzmacniające oraz łańcuszki, które nie dopuszczają do rozsunięcia się drabiny. Dodatkowo na szczycie produktu znajduje się hak do powieszenia na nim wiadra lub innych przedmiotów. Osoby, które już zdążyły zaopatrzyć się w Best Tools 2×7 DR7 wspominają o dobrym wykonaniu oraz optymalnej wysokości produktu.

 

 

 

 

Krause 3,00 m 

 

Jeżeli szukasz drabiny, która zapewni Ci maksymalne bezpieczeństwo podczas wykonywania prac na wysokościach, to z pewnością zaciekawi Cię Krause 3,00 m. Jest to drabina, która została skonstruowana tak, abyśmy mogli bezpiecznie pracować przez długi czas.

Jednym z największych atutów drabiny są specjalne zabezpieczenia, które zapobiegają rozsuwaniu się produktu podczas pracy. Nie musimy więc być asekutowani przez inne osoby. Oprócz tego podłużnice tego modelu wykonane są z drewna, które nie ma żadnych sęków. Dzięki temu produkt jest mniej narażony na zniszczenia. Szczeble zamocowane są na cylindryczne wpusty, które solidnie utrzymują te elementy na swoich miejscach.

Jest to dobra opcja dla osób, którym nie jest obojętny los środowiska. Drewno nie zostało nasączone żadnymi chemikaliami. Wysokość robocza drabiny wynosi 3 m. Użytkownicy, mówiąc o prezentowanym produkcie, najczęściej wspominają o wysokim poziomie bezpieczeństwa, które jest zapewnione podczas wykonywania prac na wysokości.

 

 

 

 

Hermes 4-stopniowa 

 

Hermes 4-stopniowa to dobra i tania drabina drewniana, która z pewnością Cię nie zawiedzie. Jest to model, który pozwoli Ci wykonywać różne prace np. pomalowanie ściany czy sufitu. Jest to stabilny model, który nie wymaga postawienia go przy pionowej ścianie.

Wysokość prezentowanego produktu wynosi 117 cm. Jest to drabina dwustronna – z obu stron ma 4 stopnie. Pomiędzy nimi znajduje się mocny łańcuch, który zapobiega składaniu się. Waga tego sprzętu wynosi 7,5 kg. Pozwala to nam na łatwe przemieszczenia drabiny w pożądane przez nas miejsce. W znacznym stopniu ułatwi to naszą pracę.

Szczeble zostały solidnie przymocowane do podłużnicy produktu. W rezultacie nawet duże obciążenie nie sprawia, że elementy te się pod nim uginają. Użytkownicy bardzo są zadowoleni  ze stabilności, którą gwarantuje nam prezentowana drabina. Za największy atut tego modelu uważają jednak jego małą wagę.

 

 

 

 

Drabina  2 m 307011

 

Dla osób szukających prostego sprzętu drewnianego, mamy ciekawą propozycję – Drabinę 2 m 307011. Prezentowany model ma jedną stronę, więc będzie stabilnie stał, tylko kiedy oprzemy go o ścianę lub inną powierzchnię. Pozwala to zachować stabilność.

Opisywany produkt ma 5 szczebli, które zostały stabilnie przymocowane do podłużnic. Model został dobrze wykonany. Wytrzymuje on obciążenie do 150 kg. Oznacza to, że większość osób  może spokojnie wejść na drabinę, a przy okazji zabrać ze sobą wiadro z farbą lub inne ciężkie narzędzia. Szerokość tego modelu wynosi jedynie 45 cm, więc z pewnością zmieści się nawet w małych pomieszczeniach.

Wysokość prezentowanego produktu to 2 m. Umożliwia nam to bezpieczne pomalowanie sufitu lub dostanie się do wysoko położonych przedmiotów. Jest to także dobra opcja do zbierania jabłek lub czereśni. Drabina wykonana została z mocnego drewna. Użytkownicy doceniają łatwe przenoszenie opisywanego modelu.

 

 

 

 

Krause 804457 

 

Chcielibyśmy zaprezentować Ci Krause 804457. Jest to drabina, która została  przystosowana do prac montażowych na dachu. Konstrukcja tego produktu pozwala nam na bezpieczną pracę nawet przy nachyleniu dachu wynoszącym 75 st.

Model w całości wykonano z drewna bukowego. Jest to materiał znany z odporności na uszkodzenia. Dzięki impregnatowi, który chroni drewno woda nie wpływa na produkt. Szczeble  zostały specjalnie wygięte, aby praca na dachówkach była dla nas bezpieczna. Szczeble są stabilnie przymocowane do podłużnicy. Montaż i stabilizacja na dachu opisywanego produktu jest bardzo łatwa. Możemy wykorzystać do tego celu haki albo zabezpieczyć drabinę specjalnym pałąkiem.

Jest to jeden z najczęściej wybieranych produktów do prowadzenia prac na dachu. Opinie o drabinach drewnianych tej marki są pozytywne. Wiele osób przyznało, że model bardzo dobrze trzyma się na swoim miejscu i pozwala nam na bezpieczne konserwowanie dachu. Osoby zaopatrzone w Krause 804457 uważają, że jest to dobrze wykończony produkt.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status