fbpx

Dmuchawy do liści ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.06.19

 

Chcemy tym razem opisać dmuchawę do liści Bosch ALS 30, ponieważ według klientów jest to model wyróżniony przez w 2019 roku.  Nie jest to dziwne, ponieważ model ten jest łatwy i bezpieczny w obsłudze, dzięki ergonomicznym uchwytom i dobrze rozłożonej sile ciężkości urządzenia. Został on również wyposażony w silnik o mocy 3000 W., a także regulowaną prędkość nadmuchu z maksymalnym nadmuchem 300 km/h., który pozwala na usuwanie nawet mokrych i sklejonych liści. Urządzenie jest także wyposażone w funkcję odkurzacza, dzięki której można zebrać i rozdrobnić liście w stosunku 10: 1 ich pierwotnej objętości, do worka o pojemności 45 litrów. Worek montuje się bezproblemowo, tak samo łatwo się go opróżnia i jest on wykonany z wodoodpornej tkaniny. Wygody użytkowania dodaje regulowana rękojeść, oraz miękki, regulowany pas na ramię, pozwala to na uniknięcie bólu barków i ramion pod długim sprzątaniu. Drugim modelem, który również został wyróżniony przez klientów jest Gardelina Ergojet 3000 9332-20, przed decyzją o zakupie warto zapoznać się również z jego parametrami.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką dmuchawę do liści kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Dmuchawy do liści to urządzenia, które są niezwykle przydatne w czasie wiosennych i jesiennych porządków, zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie. Wbrew pozorom nie jest to ciężki i drogi sprzęt. Ważne jest wybranie odpowiedniego modelu oraz zweryfikowanie wad i zalet interesującego nas produktu. W tym poradniku podpowiemy Ci, jaką dmuchawę do liści wybrać.

 

 

Zasilanie

Urządzenia możemy podzielić ze względu na sposób zasilania. Na rynku znajdziesz trzy warianty dmuchaw do liści:

spalinową – jest najbardziej wydają, ale jednocześnie stosunkowo ciężką propozycją. Ma duży silnik i sporą moc, a to generuje sporo hałasu. Nie da się jednak ukryć, że doskonale radzi sobie z dużymi zanieczyszczeniami. Praca z takim sprzętem jest bardzo wydajna.

elektryczną akumulatorową – jest wygodna, ponieważ można ją zawiesić na pasie. Nie jest jednak zbyt lekka. Cechuje się średnią wydajnością, a więc będzie odpowiednia do średniej wielkości podwórka.

elektryczną sieciową – to najmniej wygodne rozwiązanie, bo musi być podłączone do sieci, co znacznie ogranicza nasze ruchy. Warto tutaj podkreślić, że nawet bardzo długi przedłużacz niewiele pomoże, bo wiele urządzeń ma pewne ograniczenia pracy. Na przykład urządzenie nie może być podłączane do przedłużacza, którego długości przekracza 20-30 metrów. Jeśli masz do posprzątania taras i niewielką przestrzeń wokół domu, będzie to dobre rozwiązanie. Jest lekkie i dość wydajne. Jednak w przypadku dużych powierzchni jest mało funkcjonalne.

 

Wielkość urządzenia

Bardzo ważną kwestią, którą musimy uwzględnić przy wyborze urządzenia będzie jego wielkość i ergonomiczna budowa. Nie może być zbyt ciężkie, aby praca z dmuchawą nie sprawiała nam większego problemu. Przeciętnie urządzenie tego typu waży 3-6 kg, ale na rynku znajdziesz też modele o wadze 10-12 kg. Może wydawać się, że nie jest to duże obciążenie, ale jeśli będziemy dźwigać taki sprzęt przez 2-3 godziny, zakwasy to najmniejsze zmartwienie, z jakim będziemy się zmagać. Niektóre dmuchawy mają koła, co jest praktycznym rozwiązaniem.

Takie sprzęty zwykle posiadają dodatkowe funkcje i mimo sporego ciężaru, okazują się bardzo ciekawym wyborem. Długa rura wydaje się świetnym dodatkiem, ale nie zawsze jest praktyczna. Dlatego najlepiej wybrać model, w którym ten element podlega regulacji.

 

Wygodny uchwyt

Wygodny uchwyt jest niezwykle istotny w przypadku modeli klasycznych, które trzymamy w dłoni. Poza tym znaczenie mają wygodne, szerokie szelki. Przy zakupie warto sprawdzić, czy dany model jest dopasowany do anatomii naszego ciała. Warto też zapoznać się z opiniami innych konsumentów, którzy mieli już okazję przetestować ten sprzęt.

 

Moc dmuchawy

Nie możemy też zapomnieć o mocy urządzenia. Im jest ona większa, tym bardziej wydajny jest sprzęt. Urządzenie o większej mocy pozwala nam sprzątnąć też dużą powierzchnię bez konieczności przerywania pracy w obawie o przegrzanie silnika. Dobry, wydajny produkt ma moc ok. 3000 W.

 

Natężenie i szybkość przepływu powietrza

Im silniejszy podmuch powietrza, tym szybciej wykonasz pracę. Warto wybrać urządzenie z regulowanym strumieniem. Pamiętaj, że zbyt duża prędkość nie zawsze jest potrzebna, a w pewnych przypadkach wręcz zbędna. Należy mieć to na uwadze, zwłaszcza, jeśli chcesz oczyścić z liści delikatne krzewy i kwiaty.

 

Głośność urządzenia

Nie ma dmuchawy, która nie wydaje żadnego hałasu, ale nie oznacza to, że nie ma urządzeń, które cechują się stosunkowo cichą pracę. Najgłośniejsze są modele spalinowe. Jeśli więc mieszkasz w spokojnej okolicy i szukasz czegoś cichego, to wybierz raczej sprzęt elektryczny. Najlepiej taki, który ma system tłumienia hałasu. Pamiętaj też o odpowiednim zabezpieczeniu słuchu. Nawet urządzenie reklamowane, jako ciche, może przyprawić nas o ból głowy. Dlatego też, lepiej wyposażyć się w dobre słuchawki.

 

Zabezpieczenie przed przegrzaniem

Wybierając model elektryczny zwróć uwagę na zabezpieczenie przed przegrzaniem. Dzięki niemu urządzenie wyłączy się, gdy temperatura silnika osiągnie poziom krytyczny.

Blokada obrotów

Przydatną funkcją jest blokada obrotów, która pozwala na regulowanie prędkości wydmuchu. Urządzenia bez tej funkcji mają specjalną manetkę, ale jej obsługa jest dużo bardziej problematyczna.

 

System filtracji powietrza

Takie rozwiązanie wpływa na żywotność urządzenia. Musisz wiedzieć, że im czystsze jest powietrze wlatujące do dmuchawy, tym bezpieczniejszy jest nasz sprzęt, a to czyni go mniej awaryjnym. Dlatego warto wybrać urządzenie, które posiada system oczyszczania powietrza.

 

Dodatkowe funkcje

Sprzęty tego typu bardzo często dostępne są w wersji z wbudowanym odkurzaczem do liści. Jest to funkcjonalne rozwiązanie, ale jeśli się na nie zdecydujesz, musisz uwzględnić kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim, dodatkowy worek, który w trakcie pracy się napełnia. To zwiększa ciężar maszyny w czasie pracy. Worek musi być dość pojemny. Ważną rolę odgrywa też jego system instalacji i demontowania. Poza tym duży wpływ na wydajność ma rozdrabniacz liści.

 

Dmuchawy do liści w dobrych cenach

Wśród najlepszych producentów tego typu sprzętu znajdują się: Bosch, Makita, Black&Decker, Gardena czy Stiga. Firmy te oferują modele elektryczne i spalinowe z różnych półek. Pamiętaj, aby dobierać sprzęt do swoich potrzeb – im większa powierzchnia do posprzątania, tym mocniejsze urządzenie powinno Cię interesować.

 

Najlepsze dmuchawy do liści w 2019 roku

 

Coroczne sprzątnie ogrodu jesienią i wczesną wiosną bywa męczącym zajęciem. Zwłaszcza, jeśli całą powierzchnię musimy oczyścić zwykłymi grabiami. Istnieją jednak maszyny, jak dmuchawy i odkurzacze do liści, które pozwalają wykonać wszystkie prace porządkowe dużo szybciej. Pojawia się jednak pytanie, który produkt wybrać? Odpowiedzią jest nasz ranking dmuchaw do liści, który zawiera najlepsze produkty tego typu dostępne na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Bosch ALS 30

 

1.Bosch ALS 30 Pierwszy odkurzacz ogrodowy ALS 30 to propozycja znanego producenta urządzeń elektrycznych – Bosch, który stawia na najwyższą jakość swoich produktów. Nie dziwi więc fakt, że jest to najlepsza dmuchawa do liści, ciesząca się wieloma pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. Zastosowanie tego produktu usprawni wszystkie prace ogrodowe – szybko i bez zmęczenia sprzątniemy liście.

Model ten jest niezwykle łatwy i bezpieczny w obsłudze. Ponieważ dmuchawę do liści trzymamy w dłoniach, producent zadbał, aby miała ergonomiczny uchwyt, gwarantujący równomierny rozkład wagi urządzenia. Nie można też zapomnieć o samej wadze, która wynosi zaledwie 3,2 kg, gdy spełnia funkcję dmuchawy i 4,4 jako odkurzacz.

Z tym modelem nie trzeba też przejmować się opróżnianiem pojemnika w czasie dłuższej pracy. Wydajność rozdrabniania tego urządzenia to 10:1, a pojemność worka to aż 45 litrów. Jednak w końcu trzeba worek opróżnić, dlatego zadbano o to, aby jego obsługa była naprawdę prosta.

Moc silnika to 3000 W, a wydajność dmuchawy wynosi aż 800 m³/h. Regulowana prędkość nadmuchu to nawet 300 km/h, dzięki czemu łatwo usuniemy również sklejone liście.

Niektórzy konsumenci uważają, że Bosch ALS 30 to najlepsza dmuchawa do liści w 2019 roku. Urządzenie to zbiera pozytywne recenzje z powodu intuicyjnej obsługi i dużej mocy. Jakie jeszcze ma zalety?

 

Zalety

Łatwa obsługa: Model ten ma ergonomiczne uchwyty, które gwarantują dobre wyważenie urządzenia, w związku z tym maszyna jest łatwa do utrzymania i manipulowania.

Duża moc: Moc silnika wynosi tu 3000 W, a wydajność dmuchawy wynosi 800 m³/h. Zapewnia to szybkie i sprawne usuwanie liści.

Łatwa obsługa worka: Dmuchawa ma w wyposażeniu worek o pojemności 45 litrów, który zamontowany do urządzenia w trybie odkurzacza wciąga i rozdrabnia liście. Obsługa montażu, jak i demontażu oraz opróżniania worka jest dobrze zaplanowana. Worek jest zamykany na zamek błyskawiczny.

Regulowana rękojeść: Urządzenie to ma regulowaną rękojeść oraz miękki pas zakładany na ramię, dzięki czemu każdy użytkownik dopasuje sobie parametry do swojego wzrostu.

Niska waga: Model używany, jako dmuchawa waży zaledwie 3,2 kg, natomiast, gdy wykorzystuje się go w funkcji odkurzacza, dodatkowy osprzęt podnosi wagę do 4,4 kg.

 

Wady

Zbyt mała wydajność: Użytkownicy dużych ogrodów stwierdzają, że dmuchawa jest za mało wydajna, aby za jednym razem wysprzątała całą posesję i zalecają kupno większego urządzenia.

 

 

 

 

Gardena Ergojet 3000 9332-20

 

2. Gardelina Ergojet 3000 9332-20Odkurzacz Gardelina ErgoJet 3000 9332-20 to kolejna propozycja o takiej samej mocy, czyli 3000 W i prędkości nadmuchu 310 km/h. Warto jednak pamiętać, że prędkość tego urządzenia jest regulowana. Ma ono również kosz o pojemności 45 litrów.

Jest jednak odrobinę cięższe od dmuchawy Bosch ALS 30. ErgoJet 3000 to model, który świetnie sprawdza się jako dmuchawa, rozdrabniacz liści (stopień rozdrabniania wynosi aż 16:1) i odkurzacz. Za rozdrabianie odpowiada metalowy wirnik. Dzięki opatentowanej funkcji ClickFit urządzenie można łatwo dostosować w zależności od tego, jakiej funkcji w danej chwili potrzebujemy.

Metalowy wirnik umożliwia skuteczne rozdrabnianie małych odpadków ogrodowych podczas odkurzania. Urządzenie ma również ergonomiczny uchwyt wykonany z miękkich elementów, dzięki czemu praca staje się dużo łatwiejsza. Model Gardelina Ergojet 3000 9332-20 zasysa 17 litrów na sekundę, a więc ma naprawdę świetną wydajność.

Duży worek na odpady sprawia, że nie trzeba go często opróżniać, a jeśli jest to konieczne, nie stanowi większego problemu. Taka specyfikacja sprawiła, że opinie użytkowników tego urządzenia są bardzo pochlebne.

Gardena Ergojet 3000 9332-20 to model zawierający zarówno dmuchawę, jak i odkurzacz ogrodowy i rozdrabniacz liści. Oceniamy ją, jako dobrą dmuchawę liści do 400 zł, sprawdźmy jej zalety i wady.

 

Zalety

Wysoka moc i prędkość wydmuchu: Urządzenie zostało wyposażone w moc silnika 3000 W oraz prędkość wydmuchu powietrza 310 km/h. Parametry te pozwalają na sprawne oczyszczenie powierzchni przydomowego ogrodu.

Funkcja dmuchawy i odkurzacza: Maszyna ta może pracować, jako dmuchawa, ale również ma funkcję odkurzacza z zasysaniem 170 litrów na sekundę. Do tego wdmuchiwane liście do worka o pojemności 45 są rozdrabniane w stosunku 16:1.

Prosta zmiana funkcji: Aby zmienić funkcję dmuchawy na funkcję odkurzacza i odwrotnie, dzięki technologii ClickFit robi się za pomocą jednego kliknięcia, bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

Dobre wyważenie: Model ten został doskonale wyważony, dzięki więc prawidłowo umieszczonemu środkowi ciężkości i uchwytom wykonanym z miękkich materiałów, komfort pracy jest odczuwalny pozytywnie.

Regulowana prędkość pracy: Gardena Ergojet 3000 9332-20 ma regulowaną prędkość dmuchania i zasysania, co pozwala na dopasowanie ich do aktualnych potrzeb terenu, na którym się pracuje.

 

Wady

Zasysanie odkurzacza: Część użytkowników podaje, że odkurzacz słabo sobie radzi z liśćmi mokrymi, co znacznie wpływa na tempo pracy.

 

 

 

 

Black&Decker GW3030

 

3.Balck&Decker W3030Black&Decker W3030 to nasza trzecia propozycja. Niezaprzeczalnym atutem tego modelu jest zwiększona o 40% prędkość wydmuchu, która wynosi aż 418 km/h, co sprawia, że jest to najmocniejszy sprzęt w zestawieniu. Taka prędkość zapewnia wykonanie nawet najcięższych prac związanych ze sprzątaniem ogrodu w krótkim czasie.

Dzięki niewielkiej wadze i łatwości manewrowania, użytkowanie tego modelu jest naprawdę wygodne. Duża moc zasysania pozwala na usunięcie nawet bardzo mokrych odpadków, zwłaszcza liści, które są rozdrabiane.

Tutaj pojawia się kolejny atut urządzenia – wysoka wydajność noży, które rozdrabniają odpadki, przez co zmniejsza się ich objętość Ta dmuchawa do liści ma również przełącznik pozwalający na zmianę prędkości, co dodatkowo ułatwia pracę. Ponadto urządzenie ma 50-litrowy, wygodny worek, który pozwala na uprzątniecie dużej powierzchni bez konieczności opróżniania kosza.

Moc urządzenia to aż 3000 W, dzięki czemu w ciągu minuty zasysa nawet 14 m3 liści. Prędkość wydmuchu wynosi 230 – 418 km/h. Ze względu na moc, urządzenie jest dość hałaśliwe. Model ten ma też dodatkowy pas do przenoszenia. Nie można też zapomnieć, że opinie o dmuchawach do liści tej firmy są bardzo pochlebne.

W tym modelu mamy niską wagę ułatwiającą manewrowanie, a także metalowy wiatrak, który pozwala na duży przepływ powietrza i pozwala na dokładne rozdrabnianie liści.

 

Zalety

Pojemność zbiornika na liście: Worek na liście w tym modelu wynosi aż 50 litrów, dzięki temu przy odkurzaniu liści do worka użytkownik nie musi często go opóźniać, co wpływa na tempo pracy.

Solidne ostrza rozdrabniające: Mamy tu wyjątkowo dobre o dużej wydajności ostrza rozdrabniające, które zmniejszają objętości liści w stosunku do ich pierwotnych rozmiarów 16:1.

Duża moc silnika: Silnik o mocy 3000 W, oraz prędkość wydmuchu regulowana od 230 do 418 km/godz. czyni to urządzenie efektywnym i sprawnym.

Zwiększona moc zasysania: W stosunku do poprzedniego modelu producent usprawnił moc zasysania przy pracy odkurzacza, która obecnie wynosi 14 m3/min.

Pas do przenoszenia: Pas taki ułatwia obsługę urządzenia i jego przenoszenie podczas pracy.

 

Wady

Trudne miejsca do czyszczenia: Klienci podają, że model ten słabo radzi sobie z uporczywymi śmieciami w trudnych miejscach i czyszczenie ich wymaga cierpliwości i sporo wysiłku.

Piasek: Przy zasysaniu liści z miejsc, gdzie zalega piasek, on również dostaje się do worka, a następnie przedostaje się przez worek, co nie jest komfortowe dla użytkownika.

 

 

 

 

Makita BHX2501

 

4.MakitaBHX2501Czwarta propozycja to spalinowa dmuchawa do liści MakitaBHX2501 0,81kW BHX2501. Urządzenie ma zapłon elektroniczny oraz pompę Primer. Świetnie sprawdza się w zdmuchiwaniu liści, odciętych gałązek, papieru itp. w jedno miejsce. Urządzenie ma 4-suwowy silnik.

Dużym atutem produktu jest niska emisja spalin, a także niewielka waga – 4,5 kg, dzięki której noszenie oraz obsługiwanie urządzenia jedną ręką jest naprawdę łatwe. Ta dobra i tania dmuchawa do liści ma również niezwykle ergonomiczny uchwyt z wygodną i praktyczną regulacją stałej prędkości. Przepływ powietrza w urządzeniu wynosi 8,91 m3/min.

Należy też wspomnieć o miejscu na kciuk, dzięki czemu można mieć lepszą kontrolę nad urządzeniem i zmniejsza się też obciążenie ręki, a więc jego użytkowanie nie jest tak meczące. W modelu MakitaBHX2501 zamontowano również duży wlew oleju, który pozwala na bezproblemowe sprawdzenie jego poziomu i uzupełnienie braków. Wadą dmuchawy do liści MakitaBHX2501 może być dość wysoka cena.

Kolejną kwestią jest brak worka na liście i odpadki. Z jednej strony może to być bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż nie trzeba nic opróżniać, natomiast z drugiej strony wymaga włożenia dodatkowej w pracy. Wciąż jednak jest to niezwykle atrakcyjne urządzenie, które zyskało wiele pozytywnych opinii od zadowolonych użytkowników.

Spalinowy model MakitaBHX2501 jest znacznie łatwiejszy w użyciu, ze względu na brak kabla elektrycznego.

 

Zalety

Silnik: Silnik spalinowy 4-suwowy, o pojemności 24.5 cm3, oraz 0.81 kW zapewnia długą i bezawaryjną pracę.

Waga urządzenia: Jak na urządzenie spalinowe, ma ono bardzo niską wagę, która wynosi 4,5 kg, dzięki czemu jest możliwe do obsługi jedną ręką.

Wydajność: Model ten wydmuchuje powietrze z prędkością 64,6 m/s, co się przekłada na wydajność dmuchawy wynoszącą 8,91 cm3/min.

Ergonomiczny uchwyt: Ergonomiczny uchwyt z regulacją stałej prędkości oraz miejscem na kciuk zapewnia lepszą kontrolę oraz mniejsze zmęczenie.

 

Wady

Wysoka cena: Użytkownicy wskazują, że dmuchawa jest dość droga i jest to jej zdecydowaną wadą.

Słabe zasysanie: Spotkaliśmy komentarze, że urządzenie nie radzi sobie z wciąganiem igieł sosny.

 

 

 

 

Bosch ALB 18 Li 06008A0500

 

5.Bosch ALB 18 Li 06008A0500Nasz ranking dmuchaw do liści zamyka model Bosch ALB 18 LI6008A0500. Jest to mocna, akumulatorowa dmuchawa do liści, dzięki której w szybki i komfortowy sposób oczyścimy podwórko. Ze względu na przepływ powietrza, który osiąga maksymalną prędkość 210 km/h urządzenie znalazło się na ostatnim miejscu naszego zestawienia. Nie jest to jednak najsłabsza dmuchawa na rynku.

Wciąż świetnie sprawdza się podczas sprzątania tarasów oraz średniej wielkości ogrodów. Dużym atutem urządzenia jest niewielka waga nieobciążająca użytkownika. Ważna jest również niezwykle miękka rękojeść Softgrip, dzięki której sprzątanie w ogrodzie jest jeszcze łatwiejsze i nie powoduje żadnych kontuzji.

Urządzenie ma również odejmowaną rurę, przez co można je łatwo przechowywać. Dmuchawa ma akumulator li-ion, dzięki czemu jest bardziej wydajna. Jej waga wynosi zaledwie 1,5 kg, jest więc najlżejszym modelem w naszym rankingu dmuchaw do liści. W zestawie znajduje się również ładowarka.

Znany producent jest również gwarancją, że produkt został wykonany z największą dbałością o szczegóły i jakość. W efekcie jest to produkt, który cieszy się dużą popularnością i niezwykle pochlebnymi opiniami wśród użytkowników.

Akumulatorowy model Bosch ALB 18 Li 06008A0500 z akumulatorem Li-Ion o napięciu 18 V, to kolejne rozwiązanie bez kabla elektrycznego. Pozwala dzięki temu na swobodne manewrowanie urządzeniem.

 

Zalety

Waga: Niewątpliwą zaletą tego modelu jest jego waga wynosząca zaledwie 1,8 kg. Dzięki niej prace w ogrodzie wykona nawet dziecko.

Prędkość nadmuchu: Maksymalna prędkość przepływu powietrza 210 km/h, jest ona wystarczająca do posprzątania średniej wielkości ogrodu.

Krótki czas ładowania akumulatora: Akumulator do pełnego naładowania baterii wystarczy ładować przez 1,5 godziny.

 

Wady

Brak odkurzacza: Model ten zawiera jedynie dmuchawę w zestawie, więc nie użyjesz go do pozbierania liści.

Krótka praca akumulatora: Na pełnym naładowaniu akumulatora użytkownik może liczyć jedynie na 14 minut pracy, więc nie da się na jednym ładowaniu sprzątnąć, nawet nie bardzo dużego ogrodu.

 

 

 

 

Odkurzacz czy dmuchawa do liści?

 

Jeśli chcesz zadbać o estetyczny wygląd swojego ogródka, dobrym sposobem jest zakup efektywnych urządzeń ułatwiających jego pielęgnację. Wśród nich warto wyróżnić odkurzacze i dmuchawy do liści. Czym różnią się wspomniane sprzęty? Który z nich jest bardziej przydatny? Na te i kilka innych pytań odpowiadamy w przygotowanym przez nas artykule.

 

 

Jak działa odkurzacz do liści?

Odkurzacz do liści działa na tej samej zasadzie, co zwykły, domowy odkurzacz – zasysa zanieczyszczenia. Jest on wyposażony w specjalny pojemnik (zazwyczaj zrobiony z materiału), w którym gromadzą się wszystkie nieczystości z ogrodu. Po zapełnieniu zbiornika wystarczy go opróżnić, aby móc kontynuować pracę. Jak nietrudno zauważyć, taka pielęgnacja trawnika nie jest czasochłonna. Nie musimy się schylać, grabić liści czy samodzielnie przenosić ich do worka na odpady. Używając odkurzacza możemy więc zaoszczędzić sporo czasu.

 

Zastosowanie dmuchawy do liści

Dmuchawa do liści działa nieco inaczej niż wspomniany wcześniej sprzęt. Różnica polega na tym, że urządzenie generuje silny strumień powietrza na zewnątrz, a nie do wewnątrz. To pozwala w łatwy sposób przesuwać liście w inne miejsce np. zgromadzić je na jednym stosie. Dmuchawa do liści dobrze sprawdza się, kiedy chcemy oczyścić brukowaną ścieżkę czy chodnik. Za jej pomocą możemy usunąć nieczystości z drogi na trawnik. Chcąc jednak pozbyć się liści na stałe musimy włożyć w to nieco więcej wysiłku. Konieczne jest nie tylko zebranie ich w jedno miejsce, ale także wsadzenie do worka w celu późniejszej utylizacji.

 

Czy warto kupić dmuchawę do liści?

Biorąc pod uwagę możliwości zastosowania sprzętu konsumenci zastanawiają się nie tylko nad tym, jaka dmuchawa do liści jest polecana przez użytkowników, ale także, czy tego typu sprzęt jest wart zakupu. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od urządzenia i ile pieniędzy chcemy na niego przeznaczyć. Jeśli zależy nam jedynie na uprzątnięciu ścieżki prowadzącej do domu od bramy wyjściowej, a drobne listki pozostałe na trawniku nam nie przeszkadzają, dmuchawa spełni nasze oczekiwania. Tego rodzaju sprzęt jest także polecany osobom, które mają niewielki ogród.  

 

 

Które urządzenie jest bardziej funkcjonalne – dmuchawa czy odkurzacz do liści?

Zastanawiając się nad tym, jaki model kupić warto odpowiedzieć na pytanie, które z urządzeń jest bardziej funkcjonalne – odkurzacz do liści czy dmuchawa? Istnieje przekonanie, że to drugi z wymienionych sprzętów jest nieco bardziej praktyczny. Wszystko przez to, że tego typu model pozwala skutecznie usunąć liście znajdujące się na chodniku czy trawniku. Dmuchawa natomiast pozwala jedynie przesunąć je w inne miejsce. Niemniej jednak wybór konkretnego sprzętu powinien być uwarunkowany przede wszystkim naszymi potrzebami. Warto także wspomnieć o tym, że na rynku dostępne są urządzenia łączące w sobie dwie funkcje – dmuchawy i odkurzacza. Zakup takiego produktu wydaje się najbardziej rozsądny. Użytkownik w takim wypadku ma możliwość wyboru trybu pracy, co pozwala dostosować sprzęt do aktualnych potrzeb. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że zazwyczaj takie modele są drogie. W związku z tym nie każdy może sobie pozwolić na ich zakup. Jeśli jednak nie do końca wiemy, które z urządzeń okaże się dla nas bardziej przydatne, lepiej odłożyć trochę pieniędzy i zainwestować w model z 2 trybami pracy. To pozwoli nam uniknąć ewentualnego rozczarowania.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 votes, average: 4.44 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status