Bruzdownice ranking

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Niezbędnym urządzeniem, które na pewno przyda się w domu podczas prac hydraulicznych, jest bruzdownica, która służy do wykonywania wgłębień w murach. Po wnikliwej analizie opinii klientów, doszliśmy do wniosku, że obecnie najlepszym modelem na rynku jest Bosch GNF 35 CA 0601621708. Duża moc urządzenia pozwala na wykonanie aż 9300 obrotów na minutę. Gwarantuje to szybką i wydajną pracę. Co więcej, sprzęt oferuje regulację szerokości rowka, co przekłada się na komfort pracy. Urządzenie jest dość lekkie, zatem nawet wielogodzinna praca nie powinna powodować bólu nadgarstka. Ergonomiczny uchwyt z kolei zapewnia wygodne i przyjemne prowadzenie, co przekłada się na precyzję pracy. W razie potrzeby tarcze można wymienić bardzo szybko, co jest kolejnym atutem produktu. Alternatywą dla tego sprzętu jest Graphite 59G370, czyli nieco tańsza bruzdownica. Nowoczesny design to nie jedyna cecha urządzenia, które za sprawą dużej mocy bardzo szybko wykonuje pracę. Ze względu na mocny silnik, produkt może nieprzerwanie pracować przez kilka godzin.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką bruzdownicę kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Bruzdownica to urządzenie bardzo uniwersalne, gdyż za jego pomocą możesz wykonać drobne prace remontowe w domu. Na rynku dostępnych jest jednak wiele modeli, z których każdy wyróżnia się innymi parametrami. Dlatego wybór takiego przyrządu może się okazać bardzo problematyczny. Z tego powodu przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jaką bruzdownicę wybrać.

Moc – jaka jest najlepsza bruzdownica?

Decydując się na zakup bruzdownicy, należy przede wszystkim uwzględnić moc samego urządzenia. Najlepsza bruzdownica to taka, która jest bardzo wydajna i sprawdzi się w każdych warunkach. Dlatego zanim kupisz taki sprzęt, sprawdź najpierw jego moc. Należy jednak pamiętać, że im jest ona wyższa, tym większe będzie zużycie energii. Taki przyrząd zatem nie będzie ekonomiczny.

 

Prędkość obrotowa

Przede wszystkim musisz mieć na uwadze prędkość obrotową urządzenia. Jest to bardzo ważna cecha każdego tego typu sprzętu, ponieważ ma ona duży wpływ na jego wydajność. Odpowiada ona za prędkość nacinania materiałów. Im wolniejsze będzie dane urządzenie, tym praca będzie zajmować więcej czasu.

 

Częstotliwość obrotów

Wybierając sprzęt, jakim jest bruzdownica, koniecznie musisz mieć na uwadze częstotliwość obrotów, jaką ma do zaoferowania dane urządzenie. To właśnie od tego zależy efektywność i dokładność naszej pracy.  Należy pamiętać, że im wyższa jest jej wartość, tym szybciej będzie przebiegać praca, a tym samym zwiększy się zużycie energii. Standardowe urządzenie to takie, którego częstotliwość obrotów wynosi ok. 9000 rpm. W sklepach dostępne są również modele o znacznie większej wartości. Dlatego też z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

 

System odprowadzania pyłu

Oprócz mocy i prędkości obrotowej, koniecznie zwróć uwagę na system odprowadzania pyłu w danym modelu. To właśnie on odpowiada za utrzymanie porządku w Twoim miejscu pracy. Należy pamiętać, że używanie takiego przyrządu powoduje powstanie dużej ilości pyłu, który wzbija się w powietrze i osadza na wszystkim, co jest w pomieszczeniu. Specjalny zbiornik lub worek będzie odprowadzał go do środka, zachowując tym samym czystość i porządek.

 

Wymiary tarczy

Należy także zwrócić uwagę na wymiary tarczy. Jest to część tnąca, która odpowiada za jakość i szybkość wykonywanej pracy. W przypadku drobniejszych prac, radzimy zakup modelu z mniejszą tarczą. Jednak standardowy rozmiar tego elementu wynosi ok. 125 mm x 22 mm.

 

Waga

Wybierając bruzdownicę, musisz mieć na uwadze fakt, że jest to urządzenie ręczne. Dlatego tak ważne jest, aby zwrócić uwagę na samą wagę danego modelu. To właśnie od niej zależy komfort wykonywania pracy. Jest to bardzo istotne w momencie, kiedy używamy takiego sprzętu przez kilka godzin. W zależności od modelu, waga całkowita różni się, jednak standardowy przyrząd to taki, którego waga wynosi ok. 4,5 kg.

 

Dodatkowe funkcje i akcesoria

Przed zakupem sprawdź, czy dany model posiada udogodnienia w postaci dodatkowych funkcji lub akcesoriów. Wśród nich wyróżniamy:

Adapter do odkurzacza – jest to wygodny dodatek, który nakłada się na rurę od odkurzacza. W ten sposób możemy pozbyć się całego pyłu, jaki wytworzył się w trakcie pracy bruzdownicy.

Automatyczny wyłącznik – to wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się z pewnością w przypadku, gdy pracujemy przez długi czas i robimy sobie przerwy. W takim momencie urządzenie automatycznie odłącza się od prądu, przez co zużycie energii jest mniejsze.

Ogranicznik prądu rozruchowego – to element, którego zadaniem jest rozpędzenie tarcz w taki sposób, by generowały jak najmniej szarpnięć. Ma to wpływ na jakość naszej pracy i precyzję w trakcie używania bruzdownicy. Jest to bardzo ważne szczególnie w przypadku modeli o wysokiej mocy.

Osłonę tarcz – jej zadaniem jest zapewnienie nam bezpieczeństwa w trakcie pracy. Taka osłona zabezpiecza nas przed przypadkowym dotknięciem rozpędzonych tarcz, co mogłoby być groźne dla naszego zdrowia.

System drgań – minimalizuje drgania, które powstają w trakcie pracy przyrządu. Mają one duży wpływ na jakość naszej pracy i mogą powodować brak precyzji. Dzięki temu systemowi, efekty naszej pracy będą bardzo staranne.

 

 

Zasilanie

Bruzdownice dostępne są w większości jako urządzenia zasilane sieciowo. To oznacza, że za pomocą przewodu elektrycznego przekazywana jest energia, która uruchamia nasz sprzęt. Należy jednak pamiętać, by wybrać taki model, którego kabel jest odpowiedniej długości. Wśród dostępnych w sklepach bruzdownic wyróżniamy takie o przewodzie sięgającym od 2 do nawet 5 m długości. Tutaj nie zawsze wartość idzie w parze z jakością, gdyż tak długi kabel może ograniczać nasze ruchy podczas wykonywania pracy i skutecznie ją utrudniać. Dlatego polecamy zakup modelu z przewodem o standardowej długości ok. 4 m.

 

Bruzdownice w dobrych cenach

Cena bruzdownicy zależy nie tylko od producenta, ale także od jakości wykonania samego urządzenia oraz jego parametrów. Dlatego najtańszy model to taki, którego koszt zakupu wynosi ok. 400 złotych. Przyrządy o wyższej mocy i prędkości obrotów to znacznie większy wydatek. Cena takiego sprzętu kształtuje się w granicach tysiąca złotych, ale znajdziemy też droższe i tańsze modele.

 

 

Najlepsze bruzdownice w 2019 roku

 

Każdy, kto rozgląda się za bruzdownicą wie, że narzędziem tym wykona wgłębienia w murach pod kable i rury. Jest to zatem sprzęt niezbędny przy pracach elektrycznych czy hydraulicznych. Bruzdownica to urządzenie napędzające dwie diamentowe tarcze, między którymi można regulować odstęp za pomocą tulejek dystansowych. Przyglądniemy się, więc pięciu czołowym na rynku bruzdownicom, aby przedstawić ich cechy. Nasz ranking bruzdownic ma na celu pomoc w dokonaniu wyboru i kupna najlepszej z nich.

 

Nasze zalecenia

 

Bosch GNF 35 CA 0601621708

 

Bosch GNF 35 CA 0601621708, to jeden z droższych modeli prezentowanych, bo cena jego przekracza 2,5 tys. zł. Jest to sprzęt o mocy 1400W i prędkości obrotowej, bez obciążenia, 9300 na minutę. Wymiary tego urządzenia to 316 mm długości i 346 szerokości. Średnica tarcz diamentowych zastosowana w tym modelu ma 150 mm.

Bruzdownica ma regulowaną szerokość rowka od 3 mm do 39 mm, a głębokość rowka, jaką model ten może wykonać wynosi maksymalnie 35 mm. Jest to urządzenie o niewielkiej wadze, bo wynosi ona 4,1 kg i łatwym prowadzeniu, w którym pomagają 4 rolki w podstawie.

Za stabilność za to odpowiada solidna, metalowa płyta ślizgowa, a bezpieczeństwo gwarantuje zamknięta pokrywa ochronna, blokada ponownego rozruchu i blokada zagłębienia w materiale. System Constant Electronic dba o stałą prędkość obrotową podczas pracy i to niezależnie od obciążenia. Ergonomiczna budowa i dobrze ukształtowana rękojeść pozwala na wygodę obsługi w każdej pozycji.

Producent zadbał też, aby wymiana tarcz odbywała się szybko i sprawnie. Według klientów jest to najlepsza bruzdownica, gdyż nadaje się zarówno pod elektrykę jak i hydraulikę. Mówią oni, że model ten posiada dobre parametry, dobry uchwyt, dobrą moc i bezpieczne funkcje.

Model Bosch GNF 35 CA 0601621708 to bruzdownica o mocy 1400 W, która jest w stanie wykonywać aż 9300 obrotów na minutę. Średnica diamentowej tarczy wynosi 15 cm.

 

Zalety

Waga: Mimo licznych funkcji, produkt jest dość lekki (4,1 kg), więc w czasie pracy nadgarstek użytkownika nie będzie przesadnie obciążony.

System Constant Electronic: Funkcja ta dba o stałą prędkość obrotową w czasie pracy. Dzięki temu niezależnie od wykonywanej czynności, urządzenie będzie pracowało szybko i wydajnie.

Wydajność: Moc urządzenia wynosi aż 1400 W, co przekłada się na szybką pracę. Bruzdownica może nieprzerwanie pracować przez kilka godzin, gdyż posiada nowoczesny silnik.

Uchwyt: Element ten został wyprofilowany, aby dobrze układał się w dłoni. Dodatkowo, uchwyt pokryto antypoślizgową warstwą, która gwarantuje stabilność pracy. W konsekwencji, wykonywane ruchy są precyzyjne, co przekłada się na jakość wykonywanej pracy.

Uniwersalność: Producent dopilnował, aby urządzenie nadawało się do wielu rodzajów prac remontowych. Z tego powodu, sprzęt sprawdzi się zarówno podczas prac elektrycznych, jak i hydraulicznych. Bez trudu wywiercisz otwór, przez który poprowadzisz kable lub rury.

 

Wady

Cena: Mimo dużej wydajności pracy, koszty zakupu produktu są dość wysokie i dochodzą do niemal 2500 zł.

 

 

 

 

Graphite 59G370

 

Druga z kolei opisywana bruzdownica Graphite 59G370, jest równocześnie najtańszym modelem w tym zestawieniu. Jest ona przeznaczona do wykonywania wgłębień pod przewody. Moc tego urządzenia wynosi 1320 W, a waga wynosi 4,2 kg. Model ten może pracować z maksymalną ilością 9000 obrotów na minutę.

Możliwość regulacji głębokości rowka jest dostępna w zakresie od 8 do 30 mm. Natomiast szerokość użytkownik może regulować od 8 mm do 26 mm. Znajdziemy tu termiczne zabezpieczenie przeciążeniowe, oraz blokadę przypadkowego włączenia. Podczas wymiany tarcz, o średnicy 125 mm, dla bezpieczeństwa, włącza się blokadę wrzeciona i dopiero wtedy wymiana jest możliwa.

Dodatkowe wyposażenie dołączone do urządzenia to klucze montażowe, adapter, podkładki dystansowe i dłuto. Producent wyposażył ten sprzęt w nakładkę antypoślizgową na rękojeści głównej oraz wyprofilowaną rękojeść dodatkową.

Całość tworzy ergonomiczne i wygodne w użyciu urządzenie. A według klientów bruzdownica świetnie się spisuje do pracy w betonie, jak i w styropianie. Posiada ona dobrą moc, wygodny uchwyt i przystępną cenę. Jednym słowem jest to dobra i tania bruzdownica.

Nowoczesna bruzdownica Graphite 59G370 to model o mocy 1320 W, który jest w stanie wykonać 9000 obrotów w ciągu minuty.

 

Zalety

Waga: Sprzęt jest lekki (4,2 kg), więc nawet wielogodzinna praca nie powinna obciążać nadgarstków. Poza tym, ze względu na niezbyt duży ciężar, utrzymanie bruzdownicy w pionie w czasie pracy nie powinno być zbyt trudne.

Efektywność: Za sprawą twardego, diamentowego ostrza bruzdownica jest w stanie przeciąć niemal każdy materiał. Urządzenie dobrze sprawdzi się podczas pracy przy styropianie, jak również betonie. Wykonanie bruzdy nie zajmuje równocześnie zbyt dużo czasu, ze względu na twardość ostrza oraz dużą ilość obrotów (9000).

Uchwyt: Dobrze wyprofilowane ramię produktu to jedna z jego największych zalet. Element ten pokryto specjalną, antypoślizgową warstwą, co zapewnia pewny chwyt i dobre ułożenie palców. W konsekwencji  konsument ma zapewnione wygodne i pewne jego prowadzenie.

Cena: Prezentowany model to dobra bruzdownica do 460 zł, która gwarantuje dużą wydajność pracy. Stosunek ceny do jakości wykonania jest bardzo atrakcyjny.

 

Wady

Rozruch: Po uruchomieniu, sprzęt potrzebuje około 10 sekund, na rozruch silnika. Po tym czasie urządzenie działa zgodnie z przeznaczeniem.

 

 

 

 

Makita SG1251J

 

Model Makita SG1251J to bruzdownica o mocy 1400W i z prędkością obrotową na jałowym biegu 10000 obr/min. Wymiary tego modelu to długość 350mm, szerokość 151 mm, oraz wysokość 178 mm. Waga całkowita zaś to 4,5 kg. Średnica tarczy wynosi 125 mm.

Natomiast szerokość cięcia jest regulowana od 6 do 30 mm, a cięcie może zostać wykonane na głębokość do 30 mm. Model posiada elektroniczną kontrolę stałej prędkości obrotowej, oraz system tłumienia drgań skrętnych łagodzący rozruch dla przekładni zębatej.

Model posiada osłonę z regulacją głębokości wykonaną z odlewanego aluminium. Jako dodatkowe wyposażenie klient otrzymuje dwie tarcze diamentowe, walizkę do przechowywania urządzenia i akcesoriów. W zestawie znajdziemy także klucz impulsowy 6, klucz do nakrętek czołowych, oraz 1 szt. podkładki dystansowej 3mm, oraz 4 szt. podkładki 6mm.

Opinie o bruzdownicach Makita SG1251J przekazują, że dobrze się sprawdzają zarówno do betonu, jak i do styropianu czy do drewna. Jest to urządzenie bezpieczne ze względu na łagodny rozruch i zastosowane osłony.

Bruzdownica Makita SG1251J to nowoczesny sprzęt o mocy 1400 W. Wytwarza 10000 obrotów na minutę. Wymiary urządzenia wynoszą: długość – 35 cm, szerokość – 15,1 cm i wysokość – 17,8 cm.

 

Zalety

Komfort pracy: Maszyna została wyposażona w wygłuszacz drgań. Dzięki temu ich nadmierna ilość nie będzie wpływała na nadgarstek użytkownika.

Efektywność: Produkt został tak zaprojektowany, by można go było użyć do wielu materiałów.  Ma to związek z tym, że zastosowano tutaj twarde i bardzo solidne, diamentowe ostrze, które jest w stanie przeciąć styropian, beton oraz drewno.

Uchwyt: W użytkowaniu bruzdownicy ważna jest precyzja, dlatego producent dołożył wszelkich starań, aby dobrze zaprojektować uchwyt tego modelu. Został on pokryty specjalną powłoką antypoślizgową, która gwarantuje stabilny chwyt. Dzięki temu konsumenci mogą wygodnie prowadzić urządzenie.

Prędkość obrotów: W czasie pracy maszyna wykonuje aż 10000 obrotów w ciągu 1 minuty. Dodatkowo sprzęt wyposażony jest w elektroniczną kontrolę tej prędkości. W konsekwencji, bruzdownica pracuje równomiernie przez cały czas, bez znaczenia, jak duże jest obciążenie. Przekłada się to na efektywność urządzenia.

 

Wady

Cena: Choć jest to wydajny i nowoczesny sprzęt, to koszt zakupu wykracza poza możliwości pewnej grupy konsumentów.

 

 

 

 

Ferm FDWS-150K WSM1008

 

Ferm FDWS-150K WSM1008 to model, który ma moc 1600W i 6000 obrotów na minutę, o wadze całkowitej 9 kg. Ponadto bruzdownica posiada nowoczesny silnik z systemem chłodzenia i jest to stabilna konstrukcja prowadzona na specjalnych rolkach.

Dodatkowo jest wyposażona w laser ułatwiający precyzyjne cięcie. Laser ten pokazuje precyzyjnie linię, po której użytkownik powinien podążać, aby prowadzić proste cięcie. Obudowa tego modelu została wyposażona w króćce, które umożliwiają podłączenie odkurzacza do wyciągania pyłów.

Średnica tarczy tego modelu wynosi 150 mm, a głębokość cięcia można regulować, od 8 do 40 mm, w ośmiostopniowej skokowej skali. Szerokość cięcia ma 6 stopni regulacji od 8 mm do 30 mm. W zakupionym zestawie klient otrzymuje 2 tarcze diamentowe 150 mm, adapter do odsysania pyłu, klucz, zestaw szczotek węglowych oraz 2 baterie do lasera, przecinak i torbę do przechowywania całości.

Dla użytkowników istotna okazała się niska cena urządzenia, a także funkcjonalność, łatwość użycia i wytrzymałość. Klienci również przekazują, że bruzdownica ma miękki, wygodny uchwyt, dający optymalny komfort pracy.

Model Ferm FDWS-150K WSM1008 to bruzdownica o mocy 1600 W, która jest w stanie wykonać 6000 obrotów w ciągu minuty.

 

Zalety

Laser: Sprzęt posiada udogodnienie w postaci lasera, którego celem jest ułatwianie cięcia. Pokazuje on precyzyjną i wyraźną linię, po której powinniśmy podążać w czasie pracy. Zapewni to regularny kształt bruzdy, co przekłada się na estetyczny wygląd dokonanego wycięcia. Ułatwia to prowadzenie maszyny.

Silnik: Model wyposażony jest w nowoczesny i wydajny silnik o mocy 1600 W. Sprawia to, że bruzdownica sprawdzi się podczas kilkugodzinnej, intensywnej pracy. Nie jest konieczne przerywanie czynności w obawie przed awarią.

Cena: Jest to bardzo wydajny i efektywny sprzęt, który dostępny jest w atrakcyjnej cenie. Biorąc pod uwagę możliwości sprzętu oraz jego wykonanie jest ona bardzo atrakcyjna.

 

Wady

Waga: Prezentowane urządzenie jest dość ciężkie, gdyż jego waga przekracza 9 kg. Wielogodzinna i intensywna praca może spowodować ból nadgarstków.

 

 

 

 

Sparky FK3014HD

 

Ostatni z modeli w naszym ranking to Sparky FK3014HD. Idealny model do wykonywania bruzd w betonie, ścianach czy podłodze. Jest to model o mocy 1400W i 10500 obrotach na minutę. Średnica tarczy wynosi tu 125 mm. Głębokość bruzdy, którą może urządzenie wykonać to maksymalnie 30 mm, natomiast szerokość można regulować od 3 do 29 mm. Waga całkowita tego modelu wynosi 3,5 kg.

Producent przewidział tu zastosowanie stałej prędkości kontrolowanej elektronicznie z łagodnym rozruchem, a także ochronę przed przeciążeniem termicznym. Aluminiowa osłona tarczy, wraz z wałkami wspierającymi dbają o bezpieczeństwo użytkownika, regulację tej osłony można wykonać beznarzędziowo.

Dodatkowo mamy tu wyłącznik bezpieczeństwa z funkcją blokady. Każdy użytkownik kupujący ten model w zestawie otrzyma 2 tarcze diamentowe, osłonę tarczy na wałkach, rurę odprowadzającą pył i antywibracyjną rękojeść boczną.

Dołączone znajdziemy również podkładki oporowe, nakrętkę kontrującą, 6 podkładek oporowych oraz klucz do nakrętki kontrującej. Według użytkowników jest to wygodne i lekkie urządzenie ułatwiające pracę elektryka. Jeśli ma się możliwość podłączenia odkurzacza, to również skutecznie można odsysać pył.

Nowoczesny i bardzo wydajny model Sparky FK3014HD to bruzdownica o mocy 1400 W, która jest w stanie wykonać 10500 obrotów na minutę.

 

Zalety

Tarcze: Bruzdownica wyposażona jest w 2 diamentowe tarcze, które są w stanie przeciąć niemal każdy materiał.

Wydajność: Maszyna została wyposażona w nowoczesny i bardzo wydajny silnik, którego moc równa jest 1400 W. Dzięki temu produkt może wykonać aż 10500 obrotów, bez przerywania pracy i obawy o przegrzanie.

Waga: Wygodna praca jest możliwa dzięki niewielkiej wadze modelu. Ciężar urządzenia nie przekracza 3,5 kg, więc w czasie użytkowania nasze nadgarstki nie przemęczają się. Pozwala to na kilkugodzinną pracę.

 

Wady

Rozruch: Po uruchomieniu, sprzęt potrzebuje od 10 sek. do 20 sek. na rozruch silnika. Po upływie tego czasu, bruzdownica jest gotowa do użytkowania.

Cena: Koszt zakupu urządzenia sięga 1000 zł, co sprawia, że produkt nie jest atrakcyjny dla wszytskich osób.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 4.57 out of 5)
Loading...