Akumulatorowe szlifierki kątowe ranking  

Ostatnio aktualizowane: 01.04.20

 

Tym razem chcemy Państwu polecić dobrą akumulatorową szlifierkę kątową. Model, o którym mowa, jest obecnie najchętniej kupowany przez klientów, a także cieszy się wśród nich bardzo dobrą opinią. Dlatego też uznajemy go, jako obecnie najlepszą akumulatorową szlifierkę kątową. A mowa o Ryobi One+ R18AG0 5133001903. Masa urządzenia wynosi około 2,5 kilograma, więc podczas pracy wygodnie trzyma się w ręce, a niska waga pozwala na pełną kontrolę i łatwą manipulację szlifierką. Model ten charakteryzuje się prędkością obrotową na poziomie 7500 obr/min. Gwint wrzeciona to M14, a średnica tarczy, do jakiej jest to urządzenie przystosowane wynosi 115 mm. Natomiast średnica otworu tarczy to 22 mm. A obudowa w tym modelu jest wykonana z trwałego tworzywa sztucznego ABS. Szlifierka kątowa R18AG-0 Ryobi jest przeznaczona do prac związanych z cięciem, szlifowaniem oraz polerowaniem. Bezpieczeństwo użytkownikowi zapewnia osłona, którą montuje się beznarzędziowo. Drugim modelem, który też bardzo dobrze służy użytkownikom, który możemy polecić to Bosch GWS 060193A30. Sprawdź przed zakupem również i jego parametry.

 

 

Jaką akumulatorową szlifierkę kontową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Poszukując szlifierki kątowej mamy do wyboru wiele modeli. Jednym z wariantów jest szlifierka akumulatorowa. Dlatego w tym poradniku zajmiemy się tym, jaką akumulatorową szlifierkę kątową wybrać, aby po kupieniu urządzenia być z niego zadowolonym. Akumulatorowa szlifierka ma tę wyższość nad sieciową, że mamy dużą swobodę w jej używaniu. Nie ograniczają nas żadne kable. Akumulator zaś może służyć do wielu rozmaitych urządzeń akumulatorowych, więc przy zakupie kolejnej z maszyn należy jedynie sprawdzić, czy będzie ona działała z posiadanym już akumulatorem.

 

 

Jaka jest najlepsza akumulatorowa szlifierka kątowa – akumulator

To, z jakim akumulatorem Twoja szlifierka będzie współpracować ma bezpośrednie przełożenie na jej moc i czas pracy. Szlifierki mogą współpracować z akumulatorami o napięciu 18 V i pojemnościach 1,5, 3,0, 4,0 lub 5,0 Ah. Wybór odpowiedniej baterii determinuje ją również do konkretnych rodzajów prac. Małe baterie służą do lżejszych prac i krótszej aktywności, a duża pojemność pozwala na cięższą i dłuższą pracę.

Kupując akumulator do naszego narzędzia zwróćmy uwagę, aby była to bateria Li-Ion. Taki rodzaj baterii pozwala na jej doładowywanie bez skrócenia żywotności akumulatora. Baterie takie też wytrzymują kilka tysięcy cykli ładowania bez utraty pojemności. A dodatkowo stosowana elektronika chroni ogniwa przed przeciążeniem czy nadmiernym rozładowaniem.

Przydatną funkcją, w którą są wyposażane akumulatorowe szlifierki kątowe, jest umieszczony na obudowie diodowy wskaźnik poziomu naładowania baterii. Pozwala on na przewidywanie okresu czasu pracy, jaki pozostał do rozładowania akumulatorów. Gdy Twoja maszyna jest wykorzystywana do prac profesjonalnych i nie masz czasu na przestoje podczas ładowania akumulatora, możesz się zaopatrzyć w dwa akumulatory, które zamiennie używasz, podczas gdy drugi z nich się ładuje.

 

Najlepsza akumulatorowa szlifierka kątowa – tarcze

Najważniejszym elementem szlifierki kątowej jest jej tarcza. Rodzaj i średnica tarczy determinuje maszynę do konkretnych prac. Do prac profesjonalnych na budowach wykorzystuje się tarcze o największej średnicy. Są to średnice 180 i 230 mm. Drobne prace domowe i warsztatowe wykonujemy tarczami o średnicy 115 i 125 mm. Inny też rodzaj tarczy wykorzystamy do cięcia, a inny do szlifowania. Tarcze przeznaczone do cięcia mają grubość w przedziale od 1 mm do 3 mm. Natomiast te przeznaczone do szlifowania to tarcze o grubości 5 – 6 mm.

Tarcze różnią się też ze względu na to, jaki materiał chcemy nimi obrabiać. Inną tarczę wybierzemy, gdy będziemy chcieli ciąć metal, kamień czy materiały budowlane. Odrębną grupę tarcz szlifierskich stanowią tarcze diamentowe do cięcia twardych materiałów budowlanych, jak na przykład kostki brukowe.

 

Obudowa, uchwyt i waga

Akumulatorowe szlifierki kątowe w dobrych cenach to urządzenia, których obudowa na ogół jest wykonana z tworzywa sztucznego. Przy zakupie urządzenia sprawdź, więc czy tworzywo to jest trwałe i gwarantuje długie, bezawaryjne użytkowanie. Bardzo istotną sprawą jest waga urządzenia wraz z akumulatorem. Jest to, bowiem maszyna, którą niejednokrotnie trzymamy w niewygodnej pozycji i w takiej pozycji trzeba wykonać cięcie precyzyjnie. Najlżejsze akumulatorowe szlifierki kątowe mogą ważyć wraz z akumulatorem nawet poniżej 2 kg.

Istotnym elementem maszyny jest również jej uchwyt. Powinien być nie tylko umieszczony w sposób ergonomiczny, wygodny dla użytkownika, ale też powinien pozwalać na trzymanie szlifierki jedną ręką. A w zasięgu, na przykład kciuka, użytkownik powinien mieć wyłącznik, który można użyć w sposób automatyczny i intuicyjny. Aby szlifierkę można było trzymać jedną ręką, jej rękojeść powinna być pokryta materiałem antypoślizgowym, a sam uchwyt nie powinien być zbyt gruby.

Dla osób leworęcznych natomiast istotnym będzie, gdy uchwyt ten będzie można przykręcić z obu stron szlifierki. Pozwala to wówczas na tak samo wygodną pracę osób leworęcznych, jak i praworęcznych, dla których większość maszyn jest dedykowana.

 

 

Funkcje dodatkowe

Dobra szlifierka wykonana przez renomowanego producenta jest wyposażona w szereg rozmaitych funkcji dodatkowych. Najważniejsze z nich to funkcje zwiększające bezpieczeństwo użytkownika. Jedną z nich jest wyposażenie maszyny w osłonę, która chroni użytkownika przed iskrami, czy odpryskami obrabianego materiału. Europejskie normy bezpieczeństwa, nakazują zastosowanie takich systemów osłony, które w momencie rozerwania tarczy zapobiegną obróceniu się osłony wokół własnej osi o kąt większy niż 90˚. Uwzględniając te normy producenci stosują system beznarzędziowy umocowania osłony tarczy. Dzięki czemu użytkownik ustawia osłonę szybko, skutecznie i bezpiecznie.

Blokada wrzeciona to rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo w trakcie pracy. Każdy z producentów stosuje inny sposób, aby zabezpieczyć tarczę w trakcie pracy. Niezależnie od metody, zwróć uwagę, aby kupowany model takie zabezpieczenie posiadał.

Kolejnymi zabezpieczeniami stosowanymi przez producentów szlifierek kątowych są na przykład zabezpieczenie przed ponownym uruchomieniem maszyny po wymianie akumulatora. Często maszyna staje, gdy wyczerpuje się akumulator i wymieniamy go w stanie „włączonym” szlifierki. Taka funkcja, więc może przydać się roztargnionym i zapominalskim.

Termiczne zabezpieczenie przeciążeniowe silnika może stanowić o uszkodzeniu lub w przypadku uruchomienia się zabezpieczenia – wyłączeniu w porę urządzenia przed jego uszkodzeniem. Natomiast system monitorowania poszczególnych ogniw chroni ogniwa akumulatora przed głębokim rozładowaniem podczas pracy oraz przed przeładowaniem w trakcie procesu ładowania. Wpływa to na żywotność całego akumulatora i warunkuje jego długie użytkowanie.

 

 

Najlepsze akumulatorowe szlifierki kątowe w 2020 roku

 

W poniższym rankingu przedstawiamy kilka czołowych akumulatorowych szlifierek kątowych do użytku domowego, być może któraś z nich okaże się dobra dla Ciebie.

 

Nasze zalecenia

 

Ryobi One+ R18AG0 5133001903

 

Dobra i tania akumulatorowa szlifierka kątowa, jaką umieściliśmy w naszym rankingu to Ryobi One+ R18AG0 5133001903.  Jej wyposażenie, obok samego urządzenia, to rękojeść boczna, klucz, osłona i jedna tarcza. W zestawie nie ma ani ładowarki, ani akumulatora. Obudowa urządzenia jest wykonana z trwałego tworzywa sztucznego ABS, a jego masa całkowita wynosi 2,58 kg.  

Maszyna ta pracuje z prędkością obrotową 7500 obr/min i jest przystosowana do założenia tarczy o średnicy zewnętrznej 115 mm, i średnicy otworu tarczy 22 mm. Szlifierka jest również wyposażona we wrzeciono o gwincie M14. Ze względu na specyfikę prac związanych z cięciem, szlifowaniem oraz polerowaniem, producent, chroniąc operatora, zastosował tu osłonę, którą użytkownik szybko i beznarzędziowo ustawi.

Opinie użytkowników przekazują, że sprzęt dobrze sobie radzi przy cięciu rurek, kątowników, czy śrub. Jest on wydajny, a zasilanie akumulatorowe powoduje, że nie ma problemu z dostawą zasilania, ani plączącymi się kablami. Jednym słowem jest to dobry sprzęt do prac domowych.

 

 

 

 

Bosch GWS 060193A30

 

Bosch GWS 060193A30, to maszyna generująca 10000 obrotów na minutę na biegu jałowym i ciężarze 2,3 kg. Została ona wyposażona w silnik czterobiegowy, który dobrze znosi wszelkie obciążenia i ma długą żywotność. Niewielka waga urządzenia pozwala na łatwe utrzymanie narzędzia przez długi czas, nawet w niewygodnej dla użytkownika pozycji. Uchwyt boczny można przykręcić z prawej lub lewej strony, co pozwala na obsługę urządzenia również przez osoby leworęczne.

Głowicę przekładni zaś, użytkownik może dowolnie obrócić w skokach, co 90 stopni. Model ten został również wyposażony w system elektronicznej ochrony ogniw ECP (Electronic Cell Protection), który chroni akumulator przed całkowitym rozładowaniem czy przegrzaniem. Dodatkowo użytkownik ma tu do dyspozycji wskaźnik stanu naładowania akumulatora. A dla bezpieczeństwa mamy tu do dyspozycji ustawianą przez użytkownika osłonę. Model ten jest przystosowany do obsługi tarczy o średnicy 125 mm.

Opinie o akumulatorowych szlifierkach kątowych informują, że świetnie się ten model sprawdza przy cięciu na przykład dachówki. Jest również niezawodny przy pracach z przycinaniem rynien. Ponadto model ten wytrzymuje długie godziny w trybie pracy, jest wygodny i funkcjonalny.

 

 

 

 

Milwaukee M18 CAG-125X-0 4933443940 

 

Nasz ranking akumulatorowych szlifierek kątowych zawiera również model Milwaukee M18 CAG-125X-0 4933443940 wyposażony w bezszczotkowy silnik POWERSTATE™, który pozwala na dwukrotnie dłuższą pracę i większą żywotność silnika. Dzieje się tak, bo model ten posiada cyfrowe sterowanie DLINK PLUS™, które zabezpiecza maszynę i akumulator przed przeciążeniem.

Zastosowany tu system przekładniowy premium, analogiczny jak w mocnych szlifierkach sieciowych pozwala na długie obciążenie urządzenia bez jego uszkodzenia. Model ten jest przystosowany do obsługi tarczy o średnicy 125 mm i oferuje głębokość cięcia do 33 mm. Zmiana tarczy odbywa się bez użycia narzędzi, podobnie jak ustawienie osłony przeciwpyłowej.

Dla wygody użytkownika urządzenie zostało również wyposażone we wskaźnik naładowania akumulatora. Model ten ma prędkość obrotową 8500 obr/min, a jego waga całkowita wraz z akumulatorem wynosi zaledwie 1,8 kg. A hałas, jaki generuje podczas pracy nie przekracza 94,2 dB. Użytkownicy określają ten sprzęt, jako niezawodny zarówno do prac domowych, jak i profesjonalnych.’

 

 

 

 

Makita DGA452Z 

 

Szlifierka kątowa Makita DGA452Z, to lekka i poręczna maszyna obsługująca tarcze o średnicy 115 mm. Model ten został wyposażony w zabezpieczenie przeciążeniowe (wówczas kontrolki urządzenia zaczynają migać), a także zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem urządzenia. Wąska obudowa silnika pozwala na wygodny uchwyt szlifierki.

Wymiary zewnętrze tego modelu wynoszą długość 317 mm, szerokość 129 mm, oraz wysokość 126 mm, a waga to 2,3 kg. Model ten jest też przystosowany do obsługi akumulatorów 1,5; 3,0; 4,0; 5,0 Ah. Jest on również sprzedawany z bogatym wyposażeniem, takim jak 2 akumulatory, ładowarka, uchwyt boczny, flansza dociskowa, nakrętka kontrująca, klucz do nakrętki kontrującej, oraz walizka, w którą cały zestaw jest pakowany (są również wersje bez akumulatorów w zestawie).

Prędkość obrotowa, jaką mamy w tym urządzeniu wynosi 11000 obr./min. Użytkownicy przekazują nam, że model ten jest niezawodny we wszelkich pracach montażowych, czy naprawie usterek różnego typu. Świetnie spisuje się zarówno przy cięciu, szlifowania, czy też polerowaniu.

 

 

 

 

Dewalt DCG412N 

 

Dewalt DCG412N, to nowoczesny model wydajnej szlifierki kątowej, która została zaopatrzona w wytrzymały silnik, z wymiennymi szczotkami, który jest chłodzony powietrzem. Maszyna ta może się pochwalić 7000 obrotami na minutę, co zapewnia sprawne i szybkie cięcie i szybkie szlifowanie. Model ten ma stalową, wytrzymałą przekładnię z niskoprofilową obudową, co pozwala na dobry dostęp w trudnych warunkach pracy.

Również dwupozycyjna rękojeść boczna pozwala na wygodę użytkowania i łatwą manipulację urządzeniem podczas pracy. A blokada wrzeciona umożliwia łatwiejszą i bezpieczniejszą wymianę tarczy. Tarcza, jaka pasuje do tego modelu ma średnicę 125 mm. Dla bezpieczeństwa użytkownika, model ten ma osłonę, którą da się regulować bez użycia narzędzi.

Maszyna ta jest również bezpieczna, ze względu na zamontowanie w niej inteligentnego wyłącznika oraz jego blokady. Komponenty przekładni są wykonane ze stali, więc zapewniają najwyższy poziom wytrzymałości i niski poziom wibracji, zwiększając tym samym wydajność pracy.

Model ten o wadze 2,9 kg został zaprojektowany w ergonomiczny sposób i wyposażono go w 2-pozycyjną rękojeść boczą, która zapewnia większą wygodę i lepszą sterowalność. Klienci pisząc o tym modelu podkreślają jego wytrzymałość i szczególną przydatność urządzenia w pracach na wysokościach.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status