Akumulatorowe nożyce do żywopłotu ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.04.19

 

Kierując się komentarzami konsumentów, stworzyliśmy zestawienie akumulatorowych nożyc do żywopłotu, w którym zawarliśmy jedynie sprawdzone egzemplarze. Użytkownicy uznali, że najlepszym modelem jest Makita DUH483RM – jest on poręczny, co umożliwia ścinanie żywopłotu pod dowolnym kątem i tworzenie wyjątkowych form, takich jak kształty zwierząt kwadraty czy kule. Model nie jest zbyt ciężki, więc szybko i sprawnie stworzysz wybrane przez siebie kształty. Urządzenie ma specjalną osłonkę, która chroni dłonie przed skaleczeniem, chociaż warto do pracy zakładać także specjalne rękawice. Na obudowie znajdziesz wskaźnik naładowania akumulatorów, więc będziesz wiedzieć, kiedy je podładować. Po tym krótkim wstępie mamy nadzieje, że chcesz zapoznać się z kolejnymi nożycami z naszego zestawienia. Polecamy między innymi Ryobi OHT1855R – model został wyróżniony przez konsumentów głównie ze względu na dużą ostrość i poręczność. Podczas ścinania gałązek można mieć pewność, że odrzucane one są tak, aby nie naruszyć płynności pracy sprzętu. Warto wspomnieć, że ostrze urządzenia zostało wycięte laserowo, dlatego jest ostre i ma odpowiedni kształt.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie akumulatorowe nożyce do żywopłotu kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zadbany ogród to marzenie większości z nas, dlatego sadzimy i pielęgnujemy różne rośliny Niezwykle ważny jest także wygląd żywopłotu, który powinien być równo i starannie przycięty. W tym pomogą nam akumulatorowe nożyce, niewymagające podłączenia do prądu oraz nie emitujące spalin. Dzięki naszemu poradnikowi wybierzesz dla siebie odpowiedni model.

Zalety akumulatorowych nożyc do żywopłotu

Nożyce do płotu zasilane akumulatorowo są lekkie i tym samym łatwe w przenoszeniu. Wyróżniają się też stosunkowo niską ceną oraz cichą pracą. Zatem zmniejsza się ryzyko, że zakłócimy spokój domowników lub sąsiadów. Ponieważ akumulatorowych modeli nie trzeba podłączać do gniazdka, nie ma potrzeby rozwijania na trawniku przedłużacza ani uważania na przewód zasilający. Nic nie ogranicza naszej swobody ruchów i możemy przycinać krzewy tak, jak nam wygodnie.

 

Jednostronne czy dwustronne?

Trudność w podjęciu decyzji, jakie akumulatorowe nożyce do żywopłotu wybrać, polega m.in. na doborze modelu o właściwej konstrukcji. Pod tym względem wyróżniamy sprzęty jedno- i dwustronne. Narzędzia zaliczane do pierwszej grupy nadają się do pielęgnacji niewymagających roślin (np. jałowców i tui), ponieważ pozwalają w krótkim czasie przyciąć rozrastające się szeroko gałęzie. Nożyce dwustronne służą do bardziej precyzyjnego cięcia, z ich pomocą możemy nadać żywopłotom ciekawe kształty.

 

Maksymalna grubość cięcia

Maksymalna grubość cięcia określa, jak grube gałęzie może przyciąć sprzęt. W przypadku modeli akumulatorowych to zwykle 2,2 cm. Co prawda takimi nożycami nie będziemy mogli przycinać dużych drzew, niemniej jednak z pielęgnacją żywopłotu z pewnością sobie poradzimy.

 

Ostrze

Ostrze produktu musi być wykonane z solidnego materiału, np. stali nierdzewnej. To da nam gwarancję, że sprzęt nie zardzewieje i nie uszkodzi się zbyt szybko w wyniku intensywnej pracy. Dodatkowo ostrze powinno być oszlifowane techniką diamentową, żeby nie stępiło się po kilku użyciach. Jego długość standardowo wynosi od 50 cm do 60 cm. Im dłuższe nożyce kupimy, tym szybciej przytniemy szeroki żywopłot.

 

Maksymalna prędkość obrotowa

Efektywność pracy narzędzia uzależniona jest od maksymalnej prędkości obrotowej. Zwykle jest to ponad 1000 obr./min. Ostrze obracające się zbyt wolno powoduje, że nożyce nie przycinają gałęzi tak skutecznie, jak powinny, a praca w ogrodzie nie jest przyjemną czynnością. Zadbajmy więc o to, aby kupić sprzęt, który nas nie zawiedzie.

 

Waga

Według ogrodników najlepsze akumulatorowe nożyce do żywopłotu ważą nie więcej niż 5 kg. Ciężkie urządzenie przyczynia się do szybkiego zmęczenia rąk, w efekcie czego nieuniknione staje się robienie częstych przerw w pracy. To z kolei prowadzi do wydłużenia czasu potrzebnego na przycięcie żywopłotu. Lekkie nożyce zapewniają komfort użytkowania zwłaszcza tym osobom, które nie mają bardzo dużo siły.

 

Czas pracy akumulatora

Akumulatorowe narzędzia działają przez określony czas. Kiedy bateria się rozładuje, musimy podłączyć nożyce do ładowarki, co może być uciążliwe, jeśli nie udało nam się skończyć pracy. Ważne jest więc sprawdzenie czasu pracy akumulatora. Zwykle jest to ok. 50 minut. Ładowanie urządzenia może trwać natomiast od 25 minut do ponad 60 minut.

 

Uchwyt

Uchwyt nożyc ma być przede wszystkim wygodny i dobrze wyprofilowany. Narzędzie nie może wyślizgiwać się z rąk, ponieważ jest to niebezpieczne i grozi poważnym w skutkach wypadkiem. Rękojeść powinna być pokryta gumą lub innym materiałem o antypoślizgowych właściwościach. Dobrze, jeśli w uchwycie znajdzie się specjalna osłona chroniąca nasze ręce przed skaleczeniem się przycinanymi gałęziami.

 

Obudowa

Wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne obudowa nożyc sprawia, że nawet po dłuższym czasie użytkowania sprzęt estetycznie się prezentuje. Poza tym nie musimy się obawiać, że silnik nie będzie odpowiednio chroniony i ulegnie awarii. Materiałem wykonania obudowy narzędzi ogrodowych zwykle jest ABS lub inne tworzywo sztuczne zapewniające ochronę przed odczuwaniem silnych drgań.

Głośność pracy

Im ciszej pracują nożyce, tym bardziej komfortowa staje się praca. Jeśli zakupiony sprzęt generuje hałas ponad 90 dB, powinniśmy włożyć w uszy zatyczki lub ochronne słuchawki, aby nie doprowadzić do pogorszenia słuchu. Głośność pracy to kwestia, której nie możemy pomijać, szukając odpowiedzi na pytanie: jakie akumulatorowe nożyce do żywopłotu są najlepsze? Bardzo hałaśliwe narzędzia sprawiają, że prace w ogrodzie nie kojarzą nam się pozytywnie i szukamy wymówek, aby się ich nie podjąć.

 

Ładowarka i akumulator

Warto pamiętać, że nie wszystkie akumulatorowe nożyce są sprzedawane w komplecie z akumulatorem i ładowarką. Czasami akcesoria te trzeba dokupić osobno. To generuje dodatkowy koszt. Sprawdźmy więc dokładnie, co otrzymujemy w zestawie razem ze sprzętem, aby nie rozczarować się zakupem.

 

Akumulatorowe nożyce do żywopłotu w dobrych cenach

Nożyce do żywopłotu kosztują od 200 zł do ponad 1000 zł. Większe i bardziej precyzyjne modele są droższe, ale idealnie nadają się do użytku w ogrodach o dużej powierzchni. To, ile wydamy na zakup takiego produktu, zależy m.in. od naszych potrzeb. Nie musimy sięgać po profesjonalny i drogi sprzęt, jeżeli żywopłot przycinamy rzadko, ponieważ nie rośnie zbyt szybko.

 

 

Najlepsze akumulatorowe nożyce do żywopłotu w 2019 roku

 

Poniższy ranking akumulatorowych nożyc do żywopłotu powstał po zapoznaniu się z opiniami konsumentów. Zestawienie na pewno ułatwi Ci wybór odpowiedniego modelu do podcinania krzewów w ogrodzie.

 

Nasze zalecenia

 

Makita DUH483RM 

 

Ciekawym modelem nożyc do żywopłotów jest Makita DUH483RM – ostrze zostało pokryte warstwą chromonikieliny, która jest odporna na korozję oraz wysokie temperatury, dlatego bez obawy można przycinać żywopłot, gdy sprzęt jest lekko wilgotny. Nóż ma także ładny, srebrny połysk.

Użytkownik może wymienić ostrze, co jest wygodne, szczególnie gdy się ono zużyje. Częstotliwość skoków w tym sprzęcie jest równa 1350 obr/min. Nożyce mają wymiary: 88,5 cm x 19,5 cm x 18 cm. Ostrze ma długość 48 cm. Na obudowie modelu można znaleźć kontrolkę informującą o poziomie naładowania, co umożliwia zaplanowanie pracy.

Sprzęt ma konstrukcję, która jest antywibracyjna, co oznacza, że podczas przycinania ręce się nie trzęsą, ani nie męczą, a jednocześnie poszczególne elementy maszyny są wytrzymalsze. Dodatkowym powodem, dla którego dłonie, w trakcie użytku, nie są zbyt zmęczone, jest niewielka waga urządzenia (3 kg). Konsumenci doceniają ten produkt za to, że jest poręczny.

 

 

 

 

Ryobi OHT1855R 

 

Jeżeli szukasz dobrze wyważonych nożyc, które idealnie leżą w rękach, stając się ich przedłużeniem, polecamy Ci Ryobi OHT1855R. Produkt waży 2,8 kg, więc jest dość lekki.

Sprzęt jest solidny, gdyż wykonano go z wytrzymałych materiałów. Produkt jest bezpieczny w użyciu, ponieważ zastosowano w nim ochronę przed odpryskującymi gałązkami, a także włącznik na uchwycie. W urządzeniu jest system, który powoduje, że po ścięciu gałęzie są odrzucane tak, aby nożyce mogły pracować nieustannie.

Model daje możliwość przycięcia gałązek o grubości 2,2 cm. Nóż ma długość 55 cm – jego ostrze wycięto laserowo, dzięki czemu krawędź jest bardzo ostra i dobrze wykończona. Uchwyt tylny jest skonstruowany tak, że można go obrócić wokół jego własnej osi, w efekcie czego sprzęt wygodnie się obsługuje. Użytkownicy uważają, że nożyce są bardzo ostre i nie tępią się zbyt szybko.

 

 

 

 

Gardena ComfortCut 600/55 

 

Wielu konsumentów wybiera model Gardena ComfortCut 600/55, gdyż umożliwia on precyzyjne cięcie, szczególnie w doświadczonych rękach. Produkt jest przeznaczony do przycinania żywopłotów, a także nadawania im wybranego kształtu. Moc sprzętu jest równa 600 W. Ostrze nożyc ma długość 55 cm, a odległość między poszczególnymi ząbkami wynosi 2,7 cm.

Urządzenie ma wbudowany uchwyt ErgoLine z przyciskiem do włączania nożyc. W sprzęcie użyto zderzak ochronny, dzięki któremu odpryskujące gałęzie nie uderzają użytkownika. Model jest dość lekki (3,5 kg) i poręczny. Urządzenie jest solidne, więc nie powinno zniszczyć się podczas pracy.

Nóż ma dobre ostrze, które wykonano, używając technologii laserowej, dzięki czemu lekko wchodzi ono w drewno, precyzyjnie je ucinając. Opinie o akumulatorowych nożycach do żywopłotu producenta Gardena są bardzo pozytywne. Również o modelu ComfortCut 600/55 konsumenci mają dobre zdanie, co potwierdzają liczne komentarze. Użytkownicy cenią sobie w szczególności ostrze tego akcesorium, które jest nie tylko ostre, lecz również odporne na korozję.

 

 

 

 

NAC HB40-BL-NG 

 

Nożyce do żywopłotu NAC HB40-BL-NG są wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe. Ostrza tego produktu zrobione są ze stali, a ich kształt wycięto laserowo. Długość tego noża jest równa 56 cm. Urządzenie umożliwia obcinanie gałęzi o grubości do 22 mm. Sprzęt jest dość lekki, więc dobrze leży w dłoni.

Model ma 2 uchwyty, z których pomocą można go trzymać – przy jednym z nich jest włącznik, co ułatwia kontrolę urządzenia podczas obcinania żywopłotu. Jedna z rączek jest obrotowa –  można dostosować sprzęt do użytkownika i ustawić go pod odpowiednim kątem podczas strzyżenia. Przy ostrzu zastosowano osłonkę, która chroni użytkownika przed uderzeniem obcinanymi kawałkami, a także dłoń przed skaleczeniem o nóż.

Te dobre i tanie akumulatorowe nożyce do żywopłotu mają włącznik z zabezpieczeniem przed przypadkowym otwarciem, co jest bardzo ważne w kwestii bezpieczeństwa. Maksymalna prędkość modelu to 1300 obr/min. Konsumenci cenią narzędzie za wygodę i łatwość użytkowania.

 

 

 

 

Greenworks GR2200107 

 

Greenworks GR2200107 to model nożyc do żywopłotu, który jest bardzo wygodny w użyciu. Produkt najlepiej pracuje podczas przycinania niewielkich roślin. Sprzęt zasilany jest z pomocą akumulatorów i w zależności od ich wielkości umożliwia pracę nawet do ok. 40 min.

Narzędzie jest precyzyjne – umożliwia stworzenie żywopłotu i krzewów o dowolnym kształcie. Urządzenie można trzymać w rękach z pomocą obrotowego uchwytu, który ułatwia odpowiednie ułożenie nożyc, przycinając jedynie wybrane gałązki. Jednocześnie rączki produktu są wygodnie wyprofilowane, dlatego nie męczą rąk. Narzędzie ma wbudowany silnik szczotkowy.

Model ma wmontowane noże o długości 57 cm, w których rozstaw zębów wynosi 18 mm. Sprzęt jest dość lekki, waży jedynie 2,5 kg, więc nie męczy rąk i umożliwia wygodną pracę. Prędkość cięcia nożyc to 1400 cięć/min. Użytkownicy doceniają ten produkt za atrakcyjny design i niewielkie wymiary, ułatwiające przechowywanie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...