Najlepsza młotowiertarka Makita

Ostatnio aktualizowane: 17.02.20

 

Jaką młotowiertarkę Makita wybrać?

 

Po latach mieszkania w domu, warto rozważyć jego remont. Zmiana układu pomieszczeń, czy nowa aranżacja wnętrz to nie tylko ciekawe zajęcie, ale również ciężka praca. Z tego powodu przyda Ci się młotowiertarka. Produkt ten ułatwi prace remontowe, hydrauliczne i instalacyjne. Ważne jest jednak znalezienie dobrej jakości sprzętu, dlatego polecamy lekturę poniższego artykułu, gdyż zamieściliśmy w nim wiele wskazówek. Chcesz wiedzieć, czy  charakteryzuje się najlepsza młotowiertarka Makita w 2020 roku? Jeśli tak, zapraszamy Cię do zapoznania się z dalsza częścią artykułu.

 

 

Zanim jednak przejdziemy do konkretnych wytycznych, chcielibyśmy przybliżyć markę Makita, która od kilkunastu lat zajmuje się dystrybucją narzędzi elektrycznych. Mają one bardzo szerokie zastosowanie w domu. Oferowane modele mogą być używane nie tylko przez profesjonalne firmy budowlane, ale i osoby prywatne.

Młotowiertarka to urządzenie, które służy do wykonywania otworów w grubych i twardych powierzchniach. Aby jednak było to możliwe niezbędny jest zakup sprzętu o dużej mocy, gdyż zapewni to wydajną pracę. W przypadku słabych silników musimy regularnie robić przerwy, by urządzenie się nie przegrzało. Poza tym tylko młotowiertarki z dużą ilością watów poradzą sobie z twardymi materiałami. Modele o mocy do 1000 W są dedykowane amatorom, którzy dość rzadko korzystają z tego typu sprzętów. Z kolei silniejsze urządzenia dobrze sprawdzą się przy profesjonalnych pracach remontowych.

Najlepsze młotowiertarki Makita powinny mieć kilka trybów pracy, gdyż są wtedy bardziej funkcjonalne. Pierwszym typem jest kłucie, które sprawdza się podczas wykonywania bruzd, którymi chcemy w ścianie poprowadzić kable elektryczne. Drugim trybem jest wiercenie z użyciem udaru, co służy do wykonywania otworów w twardych materiałach. Ostatnim programem jest wiercenie bez udaru. Program ten przeznaczony jest do drewna i metalu.

Jeśli młotowiertarka ma Ci posłużyć do prac remontowych, sprawdź, ile wynosi energia udaru. Parametr ten jest ważny, gdyż wraz z jego wzrostem, urządzenie poradzi sobie z twardszymi materiałami. Modele do 5 J dedykowane są dla amatorów, gdyż powinny być używane głównie na drewnianych powierzchniach. Młotowiertarki o energii do 10 J dobrze sprawdzą się przy usuwaniu betonu, a sprzęty liczące nawet 65 J oferują największą wydajność i poradzą sobie z najtrwalszymi i najgrubszymi powierzchniami.

 

 

Młotowiertarki Makita – ranking

 

 

Makita HR2631FT

 

Poszukując dobrej jakości młotowiertarki warto zastanowić się nad kupnem Makita HR2631FT. Jest to bardzo wydajny sprzęt, który sprawdzi się zarówno podczas majsterkowania przez amatorów, jak również w czasie dużych remontów.

Produkt ma moc znamionową 800 W i w ciągu minuty jest w stanie wykonać aż 1200 obrotów. Zaś maksymalna częstotliwość udaru wynosi 4600 uderzeń na minutę. Dzięki tym parametrom urządzenie poradzi sobie z większością materiałów o różnej grubości. Poza tym młotowiertarka wyposażona jest w technologię AVT, która niweluje większość wibracji. W konsekwencji, użytkownik odczuwa o 70% mniej drgań. Przy zakupie otrzymasz listwę ograniczającą wiercenie, dzięki czemu precyzyjniej wytworzysz wgłębienie. Mocny i trwały silnik zapewnia wydajną pracę bez konieczności wykonywania przerw.

Obsługa sprzętu, jak również wymienianie końcówek to bardzo proste czynności. Wynika to z zastosowania szybko wymiennego uchwytu, który został doceniony przez wielu konsumentów. Również energia udaru (2,4 J) spotkała się z pozytywną reakcją osób zainteresowanych sprzętem. Mimo dość wysokiej ceny, wielu kupujących zdecydowało się na inwestycję w ten produkt.

 

 

 

 

Makita HR2631F 

 

Młotowiertarka Makita HR2631F to nowoczesny sprzęt, który powstał z myślą o osobach lubiących majsterkowanie. Maszyna pomoże Ci wywiercić otwór lub bruzdę w betonie, drewnie czy stali.

Sprzęt ma moc 800 W, a energia udaru wynosi 2,4 J. Dzięki tym parametrom, produkt przyda się przy wielu pracach remontowych i wykończeniowych w domu. Do tego urządzenie wyposażone jest w wygodną, odpowiednio wyprofilowaną rączkę, która zapewnia pewny chwyt. Poza tym w ciągu 1 minuty młotowiertarka wykonuje do 1200 obrotów. Producent zapewnia, że sprzęt jest w stanie wywiercić dziury w różnych materiałach: betonie – 26 mm, stali – 13 mm i drewnie – 32 mm.

Łączna waga urządzenia to 2,9, kg, więc nie musisz obawiać się obciążenia nadgarstka w czasie pracy. Konsumenci docenili atrakcyjną cenę oraz dużą wydajność pracy. Nie musisz wykonywać regularnych przerwy, by uchronić silnik przed przegrzaniem. Obsługa prezentowanej młotowiertarki jest bardzo prosta i intuicyjna, co stanowi kolejny atut produktu.

 

 

 

 

Makita HR2630X7

 

Model Makita HR2630X7 to dobra i tania młotowiertarka Makita, która na pewno przyda się w każdym domu w czasie remontu. Urządzenie służy do wykonywania otworów lub bruzd w takich materiałach, jak drewno, stal oraz beton. Produkt został wyposażony w nowoczesny i bardzo wydajny silnik, który jest odporny na przegrzanie. Dzięki temu w czasie pracy nie musisz wykonywać regularnych przerw w obawie przed awarią.

Jest to bardzo mocny model, który posiada aż 800 W. Dzięki takiej sile możliwa jest praca na wielu rodzajach materiałów. W ciągu 1 minuty maszyna wykonuje do 1200 obrotów, a częstotliwość udarów na biegu jałowym osiąga ilość 4600. Sprzęt jest w stanie wywiercić dziurę o głębokości 26 mm w betonie, 13 mm w stali i 32 mm w drewnie.

Całkowita waga produktu to 2,9 kg, więc nawet wielogodzinna praca nie powinna nadto obciążyć Twojego nadgarstka. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta i intuicyjna, co doceniło wielu konsumentów.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (33 votes, average: 4.64 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status