Najlepsza młotowiertarka Bosch

Ostatnio aktualizowane: 24.02.20

 

Jaką młotowiertarkę Bosch wybrać?

 

Młotowiertarka sprawdza się przy dłutowaniu, kłuciu, a także robieniu otworów w twardych materiałach. Wiele osób narzeka, że znalezienie idealnego urządzenia zajmuje zbyt wiele czasu. Wszystko ze względu na mnogość takich sprzętów na rynku oraz konieczność sprawdzenia różnych parametrów. Aby ułatwić Ci zakup, przygotowaliśmy poniższy poradnik. Na jego końcu umieściliśmy ranking przedstawiający trzy wybrane przez nas, godne uwagi modele Bosch.

 

 

Niemiecka firma Bosch prowadzi swoją działalność już od ponad 120 lat i cieszy się uznaniem konsumentów na całym świecie. Sygnowane logo przedsiębiorstwa urządzenia są chętnie kupowane, ponieważ są one łatwe w obsłudze, komfortowe w użytkowaniu oraz niezawodne. Warto samemu przekonać się, że oferowane przez Bosch sprzęty są godne zaufania.

Młotowiertarka, nazywana inaczej młotem udarowo-obrotowym, zwykle wykorzystywana jest przez profesjonalistów, np. na budowie. Niemniej często przydaje się ona również w domu, gdyż z powodzeniem zastępuje zwykły sprzęt do wiercenia. Dobrej jakości urządzenia wyróżnia duża moc, która ma nieraz ogromne znaczenie. Jej minimalna wartość to ok. 700 W. Uważa się, że im wyższa będzie moc, tym lepiej. Od tego parametru zależy funkcjonalność sprzętu i możliwość wykonania z jego pomocą wielu, różnych prac.

Pamiętaj, że najlepsza młotowiertarka Bosch w 2020 roku ma też dużą energię udaru. Jeśli będzie ona zbyt mała, wówczas sprzęt może nie poradzić sobie z bardzo twardymi materiałami. Uważa się, że urządzenia  z energią do 5 J są dedykowane głównie amatorom i sprawdzają się one tylko do użytku domowego. Często profesjonaliści potrzebują znacznie mocniejszego modelu, powyżej 10 J. Wiele jednak zależy od tego, jakie rodzaje prac są wykonywane z pomocą młotowiertarki.

Robiąc zakupy, warto również przyjrzeć się rodzajowi uchwytu do wymiany osprzętu. Obecnie największą popularnością cieszą się modele DSD-Plus, których średnica wynosi 10 mm. Dostępne są również produkty z uchwytem SDS-Max, jednak one używane są głównie przy bardzo ciężkich pracach (ich średnica wynosi 18 mm).

Młotowiertarki mogą być zasilane sieciowo lub akumulatorowo. Wiele zależy od Twoich preferencji. Urządzenia wymagające podłączenia do gniazdka pozwalają na wielogodzinną pracę bez przerwy, jednak ich przewód musi mieć odpowiednią długość. W przypadku wyboru modelu akumulatorowego musisz pamiętać o jego regularnym ładowaniu.

 

 

Młotowiertarki Bosch – ranking

 

 

Bosch GBH 2-26 DFR 0611254768 

 

Bosch GBH 2-26 DFR 0611254768 to urządzenie zasilane sieciowo, którego moc nominalna wynosi 800 W. Oznacza to, iż sprzęt doskonale sprawdzi się w domowych warunkach. Energia udaru powyższego sprzętu to 3 J. Produkt posiada blokadę udaru do wiercenia w drewnie i stali, a także sprzęgło przeciążeniowe.

Wymiary prezentowanej młotowiertarki wynoszą: 407 mm x 83 mm x 210 mm. Ponieważ waży ona 2,9 kg, trzymająca ją dłoń z pewnością za szybko się nie zmęczy. Urządzenie wyposażono w uchwyt SDS-Plus. Oznacza to, iż wymiana osprzętu nie zajmie wiele czasu i nie będzie wymagać konieczności użycia jakichkolwiek narzędzi.

Pochlebne opinie na temat modelu Bosch GBH 2-26 DFR 0611254768 potwierdzają, że cieszy się on dużą popularnością wśród konsumentów. Do najczęściej wymienianych zalet urządzenia zaliczyć należy: funkcjonalność, łatwą obsługę oraz kompaktowe wymiary. Dla wielu osób praca z prezentowanym urządzeniem jest niezwykle przyjemna.

 

 

 

 

Bosch GBH 2-28 DFV 0611267201

 

Młotowiertarka Bosch GBH 2-28 DFV 0611267201 ma moc nominalną 850 W, a jej energia udarowa wynosi 3,2 J. Urządzenie waży 3,1 kg, a jego wymiary to: 402 mm x 83 mm x 216 mm. Z tego względu zapewnia ono komfortową pracę nawet przez kilka godzin.

Atutem wspomnianego modelu jest profesjonalny charakter. Przyda się on zarówno doświadczonym pracownikom, jak również amatorom, którzy jedynie od czasu do czasu wykonują drobne prace budowlane. Przedstawiony sprzęt nadaje się do wiercenia w drewnie, betonie oraz stali. Posiada on uchwyt SDS-Plus.

Konsumenci chwalą powyższy sprzęt głównie za wygodę użytkowania. Choć jest on zasilany sieciowo, to przewód nie ogranicza swobody ruchów. Co więcej, ze względu na dużą moc, produkt bez większych problemów poradzi sobie z każdą, nawet bardzo twardą powierzchnią. Uważa się, że najlepsze młotowiertarki Bosch nie tylko są funkcjonalne, ale i poręczne. Oba te warunki spełnia model GBH 2-28 DFV 0611267201. Jest on stosunkowo lekki i dobrze leży w dłoni, dlatego praca z opisanym urządzeniem nie jest trudna, ani niekomfortowa.

 

 

 

 

Bosch GBH 2-24 DRE 0611272100

 

Prezentujemy Ci zasilaną sieciowo młotowiertarkę Bosch GBH 2-24 DRE 0611272100 o mocy nominalnej 790 W. Energia udarowa sprzętu wynosi 2,7 J. Z jego pomocą można wiercić nie tylko w drewnie, ale również w betonie czy stali. Poza tym powyższy model sprawdzi się także w podkuwaniu.

Urządzenie wyposażono w uchwyt SDS-Plus, a więc wymiana osprzętu nie zajmie Ci wiele czasu. Konstrukcja produktu jest bardzo wytrzymała, dlatego z pewnością nie ulegnie on szybko uszkodzeniom, nawet przy częstej eksploatacji. Sprzęt waży 2,8 kg, a jego długość wynosi 397 mm.

Na podstawie publikowanych w Internecie opinii można stwierdzić, że podstawową zaletą modelu GBH 2-24 DRE 0611272100 jest jego funkcjonalność. Ta młotowiertarka Bosch w dobrej cenie okaże się przydatna przy wielu różnych pracach. Poza tym nie waży ona zbyt wiele i dobrze leży w dłoni.

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status