Wideodomofony ranking

Ostatnio aktualizowane: 27.11.20

 

Wraz z rozwojem techniki, również i te elementy, które obsługują nasze codzienne życie ulegają zmianom. Tym razem chcemy polecić wideodomofon. Jest to urządzenie spełniające dawną funkcję domofonu, ale łączy ją z wyświetlaniem obrazu. Według nas, na wyróżnienie zasługuje model El Home MARS VDP-18A3 z 4,3-calowym, kolorowym wyświetlaczem. Kaseta urządzenia jest przeznaczona do montażu natynkowego, ale nie należy się obawiać, że zepsuje się np. na skutek opadów deszczu. Jej obudowa jest wandaloodporna i ma daszek zabezpieczający moduł wewnętrzny przed awarią wywołaną przez niesprzyjające warunki atmosferyczne. Urządzenie wyposażono w kamerę, której kąt widzenia wynosi 46 stopni. Równie wysoko oceniany jest model Legrand 369220, wyposażony też w wyświetlacz 7 calowy. Ma on dodatkowo możliwość rozbudowania do wersji 2-rodzinnej. Zatem przed decyzją o zakupie modelu dla siebie zapoznaj się również z jego parametrami.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki wideodomofon kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Temat wideodomofonów jest stosunkowo nowy. Do niedawna mogliśmy wyposażyć swoją posesję wyłącznie w domofony głosowe. Teraz dodatkowo możemy oglądać otoczenie i sprawdzić na monitorze kto stoi przed naszą bramą. Dlatego też czas przygotować przewodnik po wideodomofonach. Na co zwrócić uwagę przy kupnie. Jaki jest najlepszy wideodomofon biorąc pod uwagę warunki, jakie mamy.

 

 

Panel zewnętrzny

Zaczynamy od przyglądnięcia się miejscu, w którym zamierzamy zamontować panel zewnętrzny. Jeśli dysponujemy wąskim słupkiem ogrodzenia, taki też musi być nasz panel. Gdy nasz słupek ogrodzeniowy jest murowany o dużej powierzchni, mamy większą gamę do wyboru, ale tu z kolei lepiej jest wybrać panel montowany podtynkowo. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że kabel biegnący wzdłuż słupka łatwo przeciąć czy to w akcie wandalizmu, czy powziąwszy zamiar kradzieży. Również taki kabel schowany pod tynkiem nie będzie zaburzał estetyki ogrodzenia.

Istotna jest również wysokość zamontowania panelu zewnętrznego. Przy urządzeniach z wyższej półki, gdzie obiektyw jest obracany nie będzie to miało tak dużego znaczenia, jak przy urządzeniach bez regulacji lub wyłącznie z regulacją poziomą. Takie kamery zwykle montuje się na wysokości 160 cm. Trzeba również zwrócić uwagę, aby nie zamontować kamery pod światło, bo oślepiające słońce może uniemożliwić podgląd. Bardzo ważną sprawą jest, aby kamera była wyposażona w oświetlenie, które pozwoli na podgląd nocny.

Również rozważając, jaki wideodomofon wybrać zastanówmy się nad modelem wyposażonym w czytnik kart zbliżeniowych. Funkcja ta pozwala wyeliminować tradycyjne klucze. Może ona występować w formie karty, jak i breloka, który dopinamy na przykład do kluczy samochodowych. Dodatkowo, model wyposażony w takie karty pozwala na obsługę wszystkich wejść za pomocą jednej karty czy breloka.

Również istotną opcją będzie to, jak wiele wejść, kamer i monitorów obsługuje model, który chcemy zakupić. Najczęściej oferowane modele do jednorodzinnych domków obsługują dwa wejścia. Są nimi na przykład furtka i brama wjazdowa. Wówczas takie urządzenie jest wyposażone w jedną kamerę i jeden monitor wewnętrzny. Są również dostępne na rynku modele, które w standardzie mają po jednym urządzeniu, ale mają możliwość dokupienia i podłączenia większej ilości paneli zewnętrznych i wewnętrznych, a także mogą obsługiwać większą ilość wejść na posesję. Przy posiadaniu dużego domu jest to istotne, aby zaopatrzyć każde wejście w automatyczne otwieranie, a także aby można było to zrobić z kilku miejsc w domu. Gdy mamy kilka monitorów w różnych częściach naszego domu, dodatkowo są one połączone wewnętrznym interkomem, za pomocą którego użytkownicy mogą porozumiewać się głosowo.

 

Funkcje monitora

Aby zaopatrzyć się w najlepszy wideodomofon to również należy przeglądnąć się monitorowi, jaki produkt oferuje. Technika tak szybko się zmienia, ze proponujemy wybierać monitor o jak najwyższych parametrach z jak największą liczbą funkcji. To, co dziś jest luksusem, za parę lat stanie się koniecznością, a przecież kupując urządzenie chcemy, aby nam parę lat posłużyło.

Zatem tu sprawdzamy wielkość monitora oraz jego rozdzielczość. Standardowo obecnie używa się kolorowych monitorów o wielkości 7 cali. W jednej obudowie z monitorem mamy cały panel sterowania. Część z urządzeń jest sterowana obok przyciskami lub bocznym, czy dolnym panelem dotykowym, część jest zaopatrzona w monitor dotykowy. Zwróćmy uwagę na ilość funkcji, jakie nam daje urządzenie. Wideodomofony w dobrych cenach pozwalają na regulację w zakresie ustawień obrazu, jego jasności i kontrastu, można również wybierać rodzaj melodii, którą ustawimy jako dzwonek do drzwi. Zwykle też głośność rozmowy przez urządzenie jest ustawiana. Ale są to podstawowe funkcje. Kupując bardziej zaawansowane urządzenia możemy mieć komunikację przez interkom między poszczególnymi punktami w domu i ustawiony inny sygnał na dźwięk z interkomu. Urządzenia takie mogą też obsługiwać kilka paneli zewnętrznych wraz z podglądem ich kamer. Ale często też przydałoby się, aby kamera mogła nagrywać zdarzenia, albo przynajmniej robić zdjęcia. Do takiej funkcji potrzebna już jest pamięć wewnętrzna. Część zaawansowanych modeli posiada nie tylko pamięć wewnętrzną, ale również kieszeń na dostawienie dodatkowej karty pamięci.

Najbardziej nowoczesne urządzenia pozwalają na przekazanie połączenia z interkomu na określony wcześniej numer telefonu. Zapewnia to specjalne urządzenie podłączane pomiędzy monitorem i panelem zewnętrznym. W chwili naciśnięcia na nim przycisku dzwonka następuje połączenie z zaprogramowanym numerem. W ten sposób, nawet gdy nie jesteśmy w domu mamy pełną kontrolę nad zarządzaniem domowym wideodomofonem. Funkcja ta może być również przydatna dla posiadaczy dużych posesji. Będąc daleko od monitora, w ogrodzie, wystarczy zabrać ze sobą telefon, aby nie przegapić gości.

Przyszłością wideodomofonów są obecnie urządzenia zarządzane za pomocą komputera, stanowiące część domowej sieci komputerowej. Ale to już temat na inny poradnik. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z czołowymi wideodomofonami, jakich ranking umieszczamy poniżej.

 

 

Najlepsze wideodomofony w 2020 roku

 

Gdy już zapoznałeś się z tym, jakie cechy powinien posiadać dobry wideodomofon, to czas przejść do konkretnych modeli. Poniżej wybraliśmy kilka z nich. Każdy ma zestaw cech, które stawiają go w grupie chętnie kupowanych przez klientów. Być może wśród nich znajdziesz ten, który spełni i Twoje oczekiwania.

 

Nasze zalecenia

 

El Home MARS VDP-18A3

 

El Home MARS VDP-18A3 to wideodomofon, który został wyposażony w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala. Z tego względu możemy szybko sprawdzić, kto dzwoni do drzwi. Sprzęt ma kamerę z kątem widzenia 46 stopni. Model jest przystosowany do montażu natynkowego. Nie trzeba się obawiać, że moduł wewnętrzny ulegnie awarii na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zapobiega temu ochronny daszek.

Wymiary wideomonitora to: 13,6 cm x 14,3 cm x 1,9 cm. Urządzenie ma tryb nocny, dlatego także po zmroku widzimy, kto dzwoni do drzwi. Pozwalają na to wbudowane diody LED. Głośnomówiący monitor został wyposażony w pokrętła. Służą one do regulacji poziomu głośności dźwięków, jasności oraz nasycenia kolorów widzianego obrazu.

Obsługa urządzenia nie jest trudna, podobnie, jak jego montaż. Osoby, które kupiły prezentowany model twierdzą, że kamera gwarantuje dobrej jakości, wyraźny obraz. Ponadto kaseta wideodomofonu jest wandaloodporna i niewielka, nie zajmuje zbyt dużo miejsca na ścianie.

Sprzęt El Home MARS VDP-18A3 jest przeznaczony do montażu natynkowego. Wymiary wideomonitora to: 13,6 cm x 14,3 cm x 1,9 cm. To model z 4,3-calowym wyświetlaczem.

Zalety
Wandaloodporna kaseta:

Montowana na zewnątrz kaseta jest wodoodporna. Ma ona specjalny daszek chroniący moduł wewnętrzny przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Zapewnia dobrej jakości obraz:

Kamera o kącie widzenia 46 stopni zapewnia dobrej jakości obraz, więc możemy rozpoznać, kto dzwoni do drzwi.

Umożliwia obsługę drugiego wejścia:

To model, który jest na tyle użyteczny, że pozwala na obsługę drugiego wejścia do domu, przykładowo bramy wjazdowej na posesję.

16 melodii dzwonka:

Sposób dzwonienia urządzenia możemy dopasować do swoich potrzeb. Do wyboru mamy 16 różnych melodii dzwonka.

Tryb nocny:

Sprzęt dobrze sprawdza się nie tylko w dzień, ale i w nocy. Wyposażono go w 6 diod LED umożliwiających podgląd otoczenia przed domem po zmroku.

Wady
Nie ma trybu fotograficznego:

Nie jest to sprzęt, który robi zdjęcia osobom dzwoniącym do drzwi podczas naszej nieobecności. Wideodomofon nie ma trybu fotograficznego, nie nagrywa też filmów.

 

 

 

 

Legrand 369220 

 

Możliwość zdalnego otwarcia dwóch zamków posiada model Legrand 369220. Jest on przeznaczony do użytku w domkach jednorodzinnych, ale ma możliwość rozbudowy do użycia go przez dwie rodziny. Tak samo mamy tu opcję dokupienia i podłączenia dodatkowej kamery i dodatkowego panelu zewnętrznego.

A dostarczany w zestawie panel zewnętrzny ma wymiary  161 x 100 x 37 mm, a wyświetlacz montowany w domu 167 x 238 x 26 mm. Przy wyświetlaczu znajdują się 4 przyciski, które odpowiednio służą do odbioru wywołania z zewnątrz, otwarcia furtki, otwarcia bramy oraz do aktywacji panelu zewnętrznego. Znajduje się tu również przycisk do włączania oświetlenia.

Maksymalne oddalenie panelu sterowania od zewnętrznego nie może przekroczyć 100 metrów. Użytkownik w tym modelu może również regulować rodzaj sygnału wywołania, głośność rozmowy, oraz regulować obraz na wyświetlaczu. W skład zestawu wchodzą, obok panelu zewnętrznego i wewnętrznego, zasilacz i akcesoria montażowe. Klienci pozostawiający opinie o wideodomofonach Legrand 369220 wyrażają zadowolenie z zamontowanej w nim kamery szerokokątnej 95°, a także dobrej jakości obrazu na wyświetlaczu.

Wideodomofon Legrand 369220 ma ekran o wymiarach: 16,7 cm x 23,8 cm x 2,6 cm, a wielkość panelu zewnętrznego to: 16,1 cm x 10 cm x 3,7 cm. W zestawie znajdują się potrzebne akcesoria montażowe.

Zalety
Łatwe dostosowywanie:

Urządzenie można z łatwością dostosować do swoich potrzeb. Istnieje możliwość regulacji głośności, jak również ustawienia określonych parametrów obrazu. Warto dodać, że obsługa sprzętu nie jest trudna.

Odporność na uszkodzenia:

Do produkcji Legrand 369220 wykorzystano dobrej jakości materiały. Urządzenie wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, jak również jest wysoce bezawaryjne.

Możliwość rozbudowania:

Jeśli chcemy, możemy rozbudować wideodomofon o dodatkowy panel zewnętrzny czy kamerę. W ten sposób mamy możliwość zyskania sprzętu z większą ilością funkcji.

Dodatkowe akcesoria:

W komplecie otrzymujemy potrzebne do montażu akcesoria, więc nie musimy wydawać dodatkowych pieniędzy, aby przystąpić do instalacji urządzenia.

Wady
Słaba jakość obrazu w nocy:

W niektórych recenzjach pojawia się informacja, że jakość obrazu wyświetlanego w nocy nie jest najlepsza.

 

 

 

 

Genway F-S7V11

 

Z większością zadań w domku jednorodzinnym poradzi sobie również wideodomofon Genway F-S7V11. Został on zaopatrzony w zabezpieczenia antystatyczne i przeciw wyładowaniom atmosferycznym. W zestawie znajduje się jeden moduł zewnętrzny i wewnętrzny, ale urządzenie pozwala na podłączenie w sieć dwa panele zewnętrzne i trzy monitory serii F. W przypadku podłączenia kilku monitorów, rozszerza się funkcjonalność urządzenia o interkom umożliwiający rozmowę pomiędzy poszczególnymi monitorami.

Panel zewnętrzny jest wykonany ze stali nierdzewnej z elementami aluminium. Jest on wyposażony w kamerę Sony o kącie widzenia 72,8 stopni. Kamera jest zaopatrzona w białe diody pozwalające na odczytanie czytelnego obrazu nocą. Panel zewnętrzny może pracować w przedziale temperatur od -40 do +70 stopni Celsjusza. Wewnętrzny panel zawiera monitor kolorowy o wielkości 7 cali.

Przy monitorze znajduje się regulacja głośności rozmowy, dzwonka, a także ustawień obrazu. Jak czytamy w opiniach klientów przekazują oni, że jest to dobry i tani wideodomofon. A dzięki dodatkowemu zasilaczowi 12 V, który steruje elektrozaczepem jest niezawodny w zdalnym otwieraniu furtki i bramy.

GENWAY F-S7V11 to wideodomofon z monitorem o wymiarach: 14,2 cm x 21,6 cm x 2,3 cm. Model wykonano ze stali nierdzewnej i aluminium.

Zalety
Odporność na działanie wysokich i niskich temperatur:

Urządzenie jest przystosowane do pracy w temperaturze do -40 st. C. do +70 st. C. Oznacza to, że sprzęt działa sprawnie bez względu na panującą za oknem pogodę.

Wielkość ekranu:

Dołączony do zestawu ekran ma przekątną 7 cali, więc jest stosunkowo duży. Dodatkową zaletą jest wysoka jakość monitora. To wszystko sprawia, że wyświetlany na ekranie obraz jest przejrzysty.

Oszczędność energii:

Wideodomofon w czasie czuwania pobiera 0,5 W prądu, a podczas pracy - 1,32 W. Uznaje się go za energooszczędny.

Wady
Obsługa:

Z racji tego, że sprzęt ma sporo funkcji z początku jego użytkowanie może sprawiać nieco kłopotu. Warto przed przystąpieniem do korzystania z urządzenia dokładnie przeczytać dołączoną do opakowania instrukcję obsługi.

 

 

 

 

Orno OR-VID-VT-1030 

 

Model Orno OR-VID-VT-1030 to nowoczesne i rozbudowane urządzenie do użytku jako wideodomofon. Mamy tu 7 calowy, kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości i dotykowej obsłudze. Ustawienia pozwalają na zmianę jasności i ostrości obrazu, a także wybór jednego z 12 dzwonków przywoławczych, a także wybrania innego rodzaju do wizyty z zewnątrz i do interkomu.

Głośność dzwonka można ustawić inaczej w porze dziennej i nocnej. Model ten pozwala też na seryjny zapis zdjęć w systemie 1, 4 lub 8. Zdjęcia są zapisywane na wewnętrznej pamięci wielkości 120 MB. A dodatkowo model posiada kieszeń na kartę pamięci o pojemności 2,4GB. Wymiary monitora wynoszą: 225 x 125 x 23 mm. Panel zewnętrzny ma zabezpieczenie dotyczące warunków atmosferycznych na poziomie IP55. Jest on wykonany ze stali nierdzewnej i zaopatrzony w specjalny daszek chroniący przyciski i kamerę.

Mamy tu także jasne diody LED oświetlające przestrzeń przed kamerą w nocy. Wymiary tego panelu wynoszą 49 x 137 x 28 mm. Użytkownikom szczególnie podoba się możliwość podglądu obszaru działania kamery bez wywołania zewnętrznego, a także możliwość rozbudowy zestawu o dodatkowe monitory i kamery.

Wideodomofon Orno OR-VID-VT-1030 ma monitor o wymiarach: 22,5 cm x 12,5 cm x 2,3 cm. Jest to urządzenie przeznaczone do montażu natynkowego.

Zalety
Daszek ochronny:

Do zestawu dołączono daszek ochronny, który dodatkowo zabezpiecza sprzęt przed negatywnym wpływem złych warunków atmosferycznych.

Ustawianie głośności dzwonka:

Użytkownik może ustawi preferowaną głośność dzwonka osobno na dzień i noc.

Jakość obrazu:

Wyświetlany na ekranie obraz ma zadowalającą jakość - tak twierdzą konsumenci, którzy mieli okazję przetestować sprzęt. Istotne jest również to, że można ustawiać kontrast, co wpływa na przejrzystość obrazu.

Wady
Uchwyt do montażu monitora:

Pojedyncze osoby wskazują, że znajdujący się w komplecie uchwyt przeznaczony do montażu monitora jest wykonany z podatnych na uszkodzenia materiałów.

Dotykowy ekran:

Zdarza się, że dotykowy ekran się zacina, co może okazać się męczące podczas obsługi urządzenia.

 

 

 

 

Eura HELIOS 

 

Polskie menu obsługi ma model Eura HELIOS. Ma on kolorowy monitor o wielkości 4,3 cala o rozdzielczości 480 x 272 pikseli. Wymiary monitora wynoszą 143 x 136 x 18.5 mm i waży 280 g. Wideodomofon może obsłużyć jeden lokal o dwóch wejściach. Zewnętrzna kaseta, o wymiarach 122 x 43 x 46 mm i wadze 160 g jest zbudowana ze stopu aluminium.

Została ona wyposażona w kamerę o kącie widzenia w poziomie 52 stopni. Mamy tu także 5 białych, LEDowych świateł do oświetlenia terenu nocą. Nad kamerą jest zbudowany daszek ochronny. A współczynnik ochrony przeciwwilgociowej wynosi tu IP44. Producent podaje, że jego urządzenie może skutecznie pracować w temperaturze od -15 stopni do +50 stopni Celsjusza. A użytkownik ma możliwość wybrania jednego z 16 zaprogramowanych dzwonków przywoławczych.

Po naciśnięciu przycisku rygla, otwarcie bramki następuje w ciągu 3 sekund. Panel sterowania znajduje się poniżej monitora i składa się z 4 przycisków. Dzięki temu obsługa jest prosta i intuicyjna. I właśnie ta prostota obsługi zwróciła uwagę klientów, którzy zakupili ten model.  

Eura HELIOS to dobry wideodomofon do 350 zł. Monitor ma wymiary: 14,3 cm x 13,6 cm x 1,85 cm.

Zalety
Obraz w trybie nocnym:

Nie musisz się martwić o to, że w nocy wyświetlany na ekranie obraz nie będzie czytelny. Model wyposażono w 5 diod LED w kolorze białym, które mają odpowiednio dużą moc.

Różne dźwięki dzwonka:

Aby lepiej dopasować urządzenie do naszych potrzeb możemy wybrać 1 z 16 dostępnych dźwięków dzwonka.

Wady
Montaż:

Zdaniem pewnej grupy Internautów instalacja sprzętu jest skomplikowana i osoba z niewielkim doświadczeniem nie poradzi sobie z montażem Eura HELIOS.

Czytnik linii papilarnych:

Prezentowany model nie ma czytnika linii papilarnych, co dla niektórych osób może okazać się sporym minusem.

 

 

 

 

Jak podłączyć wideodomofon?

 

Za sprawą wideodomofonu możemy zwiększyć bezpieczeństwo swojej rodziny, ponieważ dzięki niemu widzimy, kto dzwoni do drzwi. Zanim jednak zaczniemy użytkować swój sprzęt, musimy go zamontować. Z tą czynnością możemy poradzić sobie sami, bez pomocy fachowca. Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi pomocnych przy instalacji wideodomofonu.

 

 

Potrzebne narzędzia

Przed montażem sprzętu musimy przygotować kilka potrzebnych narzędzi oraz urządzeń. Są to: wiertarka elektryczna, szczypce przeznaczone do ściągania izolacji, wkrętak (najlepiej z izolowaną rączką) oraz szczypce tnące. Przydadzą się nam ponadto kołki rozporowe, bez których nie uda nam się zamontować domofonu. Jeśli musimy dodatkowo zabudować kasetę urządzenia w ogrodzeniu, nie możemy zapomnieć o przygotowaniu: cementu, dłuta, szpachli i obustronnego młotka.

 

Przed rozpoczęciem montażu

Czasami przed rozpoczęciem montażu domofonu trzeba wykonać kilka dodatkowych, ważnych czynności. Po pierwsze, niekiedy nieuniknione jest wykonanie wykopu między określonym miejscem instalacji urządzenia a domem i ułożenie osłony kabla. Po drugie, trzeba dokładnie odmierzyć długość przewodów tak, aby można je było swobodnie poprowadzić od bramy aż do domu. Po trzecie, należy przeciągnąć kable przez wcześniej ułożoną osłonę (dodatkowo zostawiając ok. 20 cm bez osłony, z uwzględnieniem nie podziemnej, tylko ich całkowitej długości).

 

Jak podłączyć wideodomofon do bramy?

Pierwszym etapem instalacji wideodomofonu na bramie jest określenie miejsca, w jakim ma się znaleźć kaseta. Według specjalistów musi być to ok. 160 cm nad ziemią. Jeśli mamy sprzęt natynkowy, należy wywiercić otwory i umieścić w nich kołki. W przypadku modelu podtynkowego konieczne jest wykucie otworu na kasetę, umieszczenie w nim urządzenia oraz zamocowanie przy pomocy zaprawy. Drugą część sprzętu, czyli unifon, musimy zamontować na ścianie w domu, najlepiej na wysokości ok. 150 cm nad ziemią. Do tego także przyda nam się dłuto, ponieważ nieuniknione jest wykucie bruzdy na kabel z osłoną. Aby mieć pewność, że unifon zostanie zainstalowany prawidłowo, najlepiej zaznaczyć na ścianie rozmieszczenie kołków montażowych, a potem wywiercić otwory. Kolejny krok to przykręcenie podstawy urządzenia i podłączenie przewodów (schemat, jak to zrobić, na pewno znajdziemy w dołączonej instrukcji). Potem wystarczy już tylko przymocować obudowę ze słuchawką.

 

 

Najczęściej popełniane błędy

Podczas samodzielnego montażu sprzętu możemy popełnić błędy wpływające np. na późniejszy sposób działania produktu (nawet, jeśli doskonale wiemy, jaki wideodomofon jest polecany do domu jednorodzinnego czy bloku). Jednym z nich jest zastosowanie nieodpowiednich przewodów, przykładowo wielożyłowych telefonicznych. Zwykle producenci ściśle określają, jakie kable służą do połączenia poszczególnych paneli oferowanych przez siebie urządzeń. Jeśli wykorzystamy te niewłaściwe, mogą szybko się zniszczyć lub nawet nie nadawać się do ułożenia w ziemi (także w osłonie). Prawidłowy montaż niekiedy utrudnia też zły wybór miejsca instalacji wewnętrznego panelu. Powinno to być pomieszczenie, do którego możemy szybko dojść i sprawdzić, kto dzwoni do drzwi. Należy też wybrać odpowiednią ścianę, aby wykucie w niej otworu na przewody nie stanowiło żadnego problemu.

Zanim przymocujemy kasetę wideodomofonu na bramie czy ścianie, upewnijmy się, że nie będzie narażona na bezpośrednie działanie światła słonecznego. Inaczej obraz oglądany na zamontowanym w domu ekranie nie będzie wyraźny, a to utrudni nam ocenę, czy możemy wpuścić dzwoniącą osobę do środka. Czasem rozkuwanie muru czy ściany po to, aby wykonać niszę do montażu wideodomofonu, jest wyjątkowo kłopotliwe, dlatego już podczas budowy ogrodzenia czy domu warto zaplanować i przygotować miejsce, w którym później zainstalujemy sprzęt.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Leelen 7

 

Leelen 7 to model wideodomofonu wyróżniony przez klientów, dlatego nasz ranking wideodomofonów nie mógł go pominąć. Producent w tym modelu oddaje do użytku klientowi kolorowy monitor o wielkości 7 cali o białej lub czarnej obudowie, panel zewnętrzny dobrze zabezpieczony przed wandalami, a także opadami atmosferycznymi, wbudowany czytnik magnetyczny, 3 sztuki breloków zbliżeniowych, zasilacz, oraz potrzebne do podłączenia urządzenia przewody.

Model został także zaopatrzony w czytelną instrukcję użytkowania w języku polskim. Wyświetlacz jest zaopatrzony w panel przycisków dotykowych, za pomocą których zarządza się obsługą. Wśród przycisków znajdziemy te do otwierania zdalnego drzwi i bramy, do regulacji głośności rozmowy, a także parametrów wyświetlania obrazu. Wymiary zewnętrznego panelu umieszczanego na bramie wynoszą 74 x 142 x 32 mm, natomiast monitora umieszczonego w domu 239 x 139 x 20 mm.

Spotkaliśmy wiele pozytywnych opinii na temat tego modelu, wśród których znalazło się zadowolenie z możliwości zamówienia określonego koloru panelu zewnętrznego, a także dobra jakość obrazu również tego wyświetlanego w nocy.

Leelen 7 to wideodomofon z ekranem o wymiarach: 23,9 cm x 13,9 cm x 2 cm. Panel zewnętrzny wykonano z wodoodpornego aluminium. Jest to model przeznaczony do montażu natynkowego.

Zalety
Dobra jakość obrazu:

Konsumenci wskazują, że jakość wyświetlanego na ekranie obrazu jest bardzo dobra. Warto wspomnieć o tym, że użytkownik ma możliwość regulacji kontrastu i jasności obrazu.

Panel wewnętrzny:

Warto wskazać, że panel wewnętrzny jest estetycznie wykonany. Daje to pewność, że będzie on ładnie się prezentował. Panel ma przyciski dotykowe, które sprawnie działają. Obudowa jest solidna, a przy tym wyjątkowo cienka.

Wodoodporność:

Montowana na zewnątrz część (panel zewnętrzny) jest zrobiona z wodoodpornego tworzywa. Oznacza to, że urządzenie nie zniszczy się, nawet jeśli będzie narażone na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych tj. deszczu czy gradu.

Różne akordy dzwonka:

Aby móc lepiej dostosować sprzęt do swoich preferencji użytkownik ma do wyboru 10 różnych akordów dzwonka.

Obsługa:

Wiele osób zapewnia, że obsługa sprzętu jest prosta. Dużą rolę odgrywa tu odpowiednio opracowana instrukcja.

Wady
Montaż:

Z uwagi na to, że montaż urządzenia jest skomplikowany, aby je zainstalować, trzeba skorzystać z pomocy fachowców (jak wiadomo, wiąże się to z dodatkowymi kosztami).

 

Orno ARCUS MEMO OR-VID-IP-1045

 

Wideodomofon Orno ARCUS MEMO OR-VID-IP-1045 cieszy się dużym uznaniem konsumentów ze względu na swoją funkcjonalność i prostotę obsługi. Urządzenie może być obsługiwane przy użyciu prostej aplikacji do sprzętów mobilnych, dzięki której możemy zdalnie obserwować otoczenie w obszarze sieci domowej, jak i poza nią.

Przyrząd należy skonfigurować z domowym routerem, aby mogło wykorzystać sieć Wi-fi do połączenia się ze smartfonem lub tabletem. Do tego celu wykorzystać można również domową sieć LAN. Po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji użytkownik ma możliwość podglądu wejścia do posesji z dowolnego miejsca. Produkt daje możliwość zapisu filmów i zdjęć w pamięci telefonu.

Urządzenie wyposażone jest w kasetę z kamerą, przeznaczoną do montażu natynkowego. Dodatkowo ma diody IR, umożliwiające lepsze widzenie w nocy. W komplecie z przyrządem otrzymujemy również daszek ochronny. Wymiary wideodomofonu to 5,4 cm x 13,4 cm x 3 cm. Konsumenci doceniają ten model przede wszystkim za łatwość obsługi i montażu.

 

Eura-Tech Eura WVP-01A6

 

Eura-Tech Eura WVP-01A6 to wideodomofon Wi-fi w dobrej cenie, który można zamontować bezprzewodowo. Dzięki temu nie musimy kłopotać się z doprowadzaniem kabli. Zestaw składa się z kasety zewnętrznej oraz słuchawki z kolorowym wyświetlaczem.

Urządzenie umożliwia komunikację z osobą odwiedzającą naszą posesję, podgląd otoczenia, a także zapis do 50 zdjęć. Słuchawka wyposażona jest również w opcję sterowania głośnością rozmowy i jasnością ekranu. Kamera z balansem bieli zapewnia wysoką jakość obrazu.

Kaseta zewnętrzna ma 6 diod LED, ułatwiających podgląd okolicy w nocy. Umieszczony na niej przycisk wywoływania jest podświetlany i może pełnić funkcję wizytownika. Wymiary przyrządu to 16,5 cm x 5 cm x 2,6 cm (słuchawka) oraz 7,9 cm x 7,7 cm x 4,2 cm (kaseta). Produkt jest całkowicie wodoodporny. Zasila się go przy użyciu dwóch baterii typu R14. Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup przyrządu Eura-Tech Eura WVP-01A6 twierdzą, że to wytrzymałe i łatwe w montażu urządzenie, które doskonale spełnia swoje zadanie.

 

Jaki wideodomofon Commax wybrać?

 

Jeżeli bez wychodzenia z domu chcesz sprawdzić, kto stoi przy Twojej bramie, to możesz zainwestować w wideodomofon. Z pomocą urządzenia będziesz mógł zobaczyć twarz osoby, która chce dostać się do Twojego domu, a także z nią porozmawiać. Jeżeli uważasz, że wideodomofon to sprzęt, którego potrzebujesz, to przeczytaj nasz krótki artykuł. Umieściliśmy w nim kilka przydatnych porad.

 

Pewnie zauważyłeś, że wszystkie urządzenia umieszczone w naszym zestawieniu to produkty Commax. Jest to firma produkująca nie tylko wideodomofony, ale także domofony, kamery i inne sprzęty, które możemy umieścić na posesji lub w domu. Commax działa od 1968 roku i od tamtego czasu wciąż ulepsza swoje produkty.

Wiele osób uważa, że najlepszy wideodomofon Commax w 2020 roku można swobodnie regulować. Na początku sprawdź, jak możesz obsługiwać dane urządzenie. Duża część sprzętów jest ustawiana poprzez przyciski, które znajdują się na boku produktu lub na dole. Jeżeli wolisz bardziej nowoczesne rozwiązania, to wybierz wideodomofon dotykowy. Jeśli chcesz spersonalizować sprzęt, to ważne jest, abyś mógł wybrać melodyjkę dzwonka, głośność rozmowy i inne. Możesz również wybrać model, który robi zdjęcia lub nawet nagrywa całą rozmowę.

Mówi się, że najlepsze wideodomofony Commax mają duży ekran, który można regulować. Optymalna przekątna wyświetlacza to około 3 cale. W takim wypadku możemy zobaczyć twarz dzwoniącej do nas osoby oraz to, co się dzieje wokół posesji. Regulowanie jasności oraz kontrastu z pewnością ułatwi nam prawidłowe użytkowanie wideodomofonu. Wybierz ekran o dużej rozdzielczości, ponieważ łatwiej będzie Ci rozpoznać wizytujące Cię osoby.

Nie bez znaczenia jest również instalacja wideodomofonu. Niezależnie, czy zamierzasz zamontować urządzenie na słupie czy murze, pamiętaj, aby produkt tego typu nie był od nich dłuższy. Sprzęt, którego kable można schować po instalacji sprawia, że nie musimy obawiać się o to, że ktoś nam go odłączy. Dobrze, aby wszystkie elementy montażu znalazły się w zestawie.

 

Wideodomofony Commax – ranking

 

Commax Cdv-35A/Drc-4Fc

 

Commax Cdv-35A/Drc-4Fc to wideodomofon umożliwiający rozmowę oraz obserwację osoby, która dzwoni do drzwi/bramki. Na początku skupmy się na ekranie. Jego przekątna wynosi 3,5 cala, więc możemy wyraźnie zobaczyć dzwoniącego. Jeżeli mamy taką potrzebę, to możemy podłączyć dodatkowy monitor. Rozdzielczość ekranu wynosi 320 px x 240 px.

Urządzenie daje możliwość regulowania kontrastu, a także jasności obrazu, więc dostosowanie go do naszych potrzeb nie jest trudne. Możemy również regulować kąt widzenia. W poziomie wynosi on około 68 st., a w pionie 55 st. Ekran jest również podświetlony diodami emitującymi białe światło, więc możemy wyraźniej zobaczyć, co się na nim wyświetla. Do zestawu dołączono słuchawkę, przez którą możemy rozmawiać z dzwoniącymi osobami.

Urządzenie ma dodatkowe gniazdo. Oznacza to, że dokupując kolejny ekran, możemy stworzyć system interkomowy i połączyć się z wieloma wyświetlaczami wewnątrz budynku. Przyciski dotykowe sprawiają, że obsługa wideodomofonu jest łatwa. Dźwięk wydobywający się z urządzenia jest czysty. Użytkownikom podoba się możliwość swobodnej regulacji obrazu oraz funkcja interkomu.

 

Commax Cdv-43K2 + Drc-4L Silver

 

Commax Cdv-43K2 + Drc-4L Silver to jedno z tych urządzeń, którego nie może zabraknąć w Twoim domu. Ten wideodomofon Commax w dobrej cenie jest wyposażony w kolorowy monitor o przekątnej 4,3 cala. Jest on więc na tyle duży, że od razu widzimy, kto do nas przyszedł. Oprócz tego obraz jest podświetlony lampą LED, więc widzimy wszystko dokładnie nawet po zmroku.

Natynkowy montaż produktu jest bardzo łatwy i nie powinien zająć więcej niż kilka minut. Możemy zainstalować wideodomofon bez pomocy specjalisty. Jest tu również możliwa swobodna regulacja głośności dźwięku oraz wywołania. Mamy też kontrolę nad kontrastem oraz jaskrawością obrazu. Regulowanie kąta widzenia w pionie wynosi 55 st.  i 75 st. w poziomie.

Mamy także możliwość podłączenia dodatkowego monitora, który możemy zainstalować w domu lub na zewnątrz. Połączymy się z nim z pomocą funkcji interkomu. Sensoryczna obsługa sprawia, że operowanie ustawieniami jest bardzo łatwe. Użytkownikom podoba się design prezentowanego produktu oraz jego łatwa obsługa.

 

Commax Cdv-70Um + Drc-4G

 

Chcielibyśmy zaprezentować urządzenie, które jest uznawane za jedno z najlepszych -Commax Cdv-70Um + Drc-4G. Opisywany wideodomofon jest bardzo łatwy w instalacji. Elementy, dzięki którym zaczepia się go o bramę, są wykonane z metalu. Dlatego urządzenie stabilnie trzyma się w wybranym przez nas miejscu, a odczepienie go nie jest łatwe.

Monitor wideodomofonu daje możliwość zapisywania zdjęć i filmów oraz ich odtwarzania. Jego rozdzielczość wynosi 800 px x 480 px, więc możemy bez problemu rozpoznać twarz dzwoniącego. Przekątna ekranu to 7 cali.

Użytkownicy uważają, że dźwięk wydobywający się z urządzenia jest czysty i nie jest niczym zakłócany. Co ważne, mamy możliwość regulowania poziomu głośności wideodomofonu. Oprócz tego zmiany kontrastu oraz jasności obrazu  także nie są problemem. Domownikom, którzy zakupili wideodomofon, najbardziej podoba się łatwa obsługa sensorycznymi przyciskami oraz duża przekątna ekranu.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
3 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
IvIaReK
IvIaReK
1 year ago

Witam. Chciałbym się podzielić swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi wideodomofonu. Kupiłem w listopadzie 2018 wideodomofon LEELEN 7″ N60/No15nc/DIN+3xbrelok z czytnikiem z dodatkowym monitorem JB304_N60w. Urządzenie pracowało poprawnie przez 8 miesięcy, po czym pojawiło się buczenie 50 Hz w obu urządzeniach odbiorczych. Okazało się, że to mikrofon bramowy. Po wymianie jak ręką odjął. Ale radość trwała miesiąc. Teraz odczytuję mowę na podstawie ruchu warg – zero słyszalności. Czekam na kolejną naprawę gwarancyjną. Potem będę płacił za wszystko albo przestanę go używać. Być może miałem pecha, ale po tym doświadczeniu ww sprzętu nie polecam. Wideodomofony produkcji polskiej są brzydkie (nie spotkałem żadnego w kolorze… Read more »

IvIaReK
IvIaReK
1 year ago
Reply to  IvIaReK

Sprostowanie do niedziałającego mikrofonu:
po pisemnej konsultacji z serwisem (która jest poprawna), okazało się, że to jakiś robak (larwa) zagnieździł się na mikrofonie szczelnie go zatykając. Urządzenie “naprawiłem” sam zakrzywionym drutem miedzianym. Podobno taki jest urok wszystkich zewnętrznych urządzeń z otworkami.

Zespół NR
Admin
1 year ago
Reply to  IvIaReK

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się swoim doświadczeniem z firmą Leelen. Na pewno osoby poszukujące wideodomofonu uznają ją za bardzo pomocną.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status