Najlepszy wideodomofon Wi-fi

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Jaki wideodomofon Wifi wybrać?

 

Wideodomofon to przydatne urządzenie, które pozwala na obserwację i rozmowę z osobą stojącą przy naszej furtce. Wbudowana kamera pozwala na podgląd odwiedzającego, co zwiększa nasze bezpieczeństwo i jest bardzo wygodne, gdyż nie musimy wychodzić z domu, aby zobaczyć, co się dzieje na zewnątrz. Zastanawiasz się, czym charakteryzuje się najlepszy wideodomofon Wi-fi w 2019 roku? Odpowiedź znajdziesz w naszym poradniku.

 

 

Zestaw wideodomofonowy zazwyczaj składa się z kasety zewnętrznej, która montowana jest przy furtce lub przy bramie posesji, a także monitora instalowanego w lokalu. Bardziej rozbudowane sprzęty mają możliwość dołączenia dodatkowego monitora czy słuchawki. Często instaluje się je na innym piętrze domu lub też w innym pomieszczeniu naszego mieszkania.

Kupując nowy wideodomofon, powinniśmy się zastanowić, jaki panel zewnętrzny zastosować. W tym celu należy zmierzyć miejsce, w którym chcemy umieścić urządzenie oraz określić czy panel będzie montowany natynkowo czy podtynkowo. Jeśli przyrząd ma znajdować się na wąskim słupku ogrodzenia, zdecydujmy się na niewielki model natynkowy. Charakteryzuje się on prostotą montażu oraz łatwą obsługą. W przypadku większej ilości miejsca lub mocowania do ściany możemy wybrać wersję podtynkową. Jest to bardziej zaawansowane urządzenie, wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia takie jak czytnik kluczy czy szyfrator.

Po wybraniu panelu powinniśmy przyjrzeć się monitorowi. Do wyboru mamy modele z czarno-białymi lub kolorowymi wyświetlaczami, sprzęty o różnej rozdzielczości czy z rozbudowanymi parametrami. Nasz wybór powinien być uzależniony od własnego gustem, możliwości finansowych, przyszłych potrzeb oraz podyktowany być jakością sprzętu.

W dzisiejszych czasach największą popularnością cieszą się tzw. wideodomofony IP, które wykorzystują sieć Wi-Fi, aby przekierować transmisję wideo na urządzenie mobilne z dedykowaną aplikacją. Tego typu urządzenie należy skonfigurować z routerem, aby dostarczyć mu dostęp do Internetu. Najlepsze wideodomofony Wi-fi zapewniają wygodę korzystania, gdyż właściciel domu ma możliwość zdalnego zarządzania wejściem na jego posesję. Aby uniknąć rozczarowań, przed zakupem warto sprawdzić jakość połączenia internetowego.

 

 

Widedoomofony Wi-fi – Ranking

 

 

Orno ARCUS MEMO OR-VID-IP-1045 

 

Wideodomofon Orno ARCUS MEMO OR-VID-IP-1045 cieszy się dużym uznaniem konsumentów ze względu na swoją funkcjonalność i prostotę obsługi. Urządzenie może być obsługiwane przy użyciu prostej aplikacji do sprzętów mobilnych, dzięki której możemy zdalnie obserwować otoczenie w obszarze sieci domowej, jak i poza nią.

Przyrząd należy skonfigurować z domowym routerem, aby mogło wykorzystać sieć Wi-fi do połączenia się ze smartfonem lub tabletem. Do tego celu wykorzystać można również domową sieć LAN. Po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji użytkownik ma możliwość podglądu wejścia do posesji z dowolnego miejsca. Produkt daje możliwość zapisu filmów i zdjęć w pamięci telefonu.

Urządzenie wyposażone jest w kasetę z kamerą, przeznaczoną do montażu natynkowego. Dodatkowo ma diody IR, umożliwiające lepsze widzenie w nocy. W komplecie z przyrządem otrzymujemy również daszek ochronny. Wymiary wideodomofonu to 5,4 cm x 13,4 cm x 3 cm. Konsumenci doceniają ten model przede wszystkim za łatwość obsługi i montażu.

 

 

 

 

Eura-Tech Eura WVP-01A6 

 

Eura-Tech Eura WVP-01A6 to wideodomofon Wi-fi w dobrej cenie, który można zamontować bezprzewodowo. Dzięki temu nie musimy kłopotać się z doprowadzaniem kabli. Zestaw składa się z kasety zewnętrznej oraz słuchawki z kolorowym wyświetlaczem.

Urządzenie umożliwia komunikację z osobą odwiedzającą naszą posesję, podgląd otoczenia, a także zapis do 50 zdjęć. Słuchawka wyposażona jest również w opcję sterowania głośnością rozmowy i jasnością ekranu. Kamera z balansem bieli zapewnia wysoką jakość obrazu.

Kaseta zewnętrzna ma 6 diod LED, ułatwiających podgląd okolicy w nocy. Umieszczony na niej przycisk wywoływania jest podświetlany i może pełnić funkcję wizytownika. Wymiary przyrządu to 16,5 cm x 5 cm x 2,6 cm (słuchawka) oraz 7,9 cm x 7,7 cm x 4,2 cm (kaseta). Produkt jest całkowicie wodoodporny. Zasila się go przy użyciu dwóch baterii typu R14. Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup przyrządu Eura-Tech Eura WVP-01A6 twierdzą, że to wytrzymałe i łatwe w montażu urządzenie, które doskonale spełnia swoje zadanie.

 

 

 

 

GENWAY F-S7V11 

 

Godnym polecenia produktem jest wideodomofon GENWAY F-S7V11. Jest to urządzenie przeznaczone do domów jednorodzinnych, które jest odporne na działanie warunków atmosferycznych. Zestaw składa się z kolorowego monitora oraz panelu zewnętrznego, montowanego przy furtce czy bramie.

Panel zewnętrzny wykonany został ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Można go montować natynkowo. Wyposażony został w wysokiej jakości kamerę oraz diody LED, które umożliwiają obserwację otoczenia w nocy. Wymiary panelu to 13,5 cm x 5,8 cm x 4,8 cm.

Monitor ma ekran LCD o przekątnej 7 cali. Zapewnia on wysokiej jakości obraz oraz wyposażony jest w możliwość regulacji głośności mowy i dzwonka oraz jasności i kontrastu. Wymiary monitora wynoszą 14,2 cm x 21,6 cm x 2,3 cm. Użytkownicy wysoko oceniają zestaw wideodomofonowy GENWAY F-S7V11. W komentarzach wyczytać można, że urządzenie zapewnia czysty obraz i dźwięk, jest łatwe w montażu i jest dostępne w rozsądnej cenie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...