Najlepszy wideodomofon Orno

Ostatnio aktualizowane: 24.04.19

 

Jaki wideodomofon Orno wybrać?

 

Wideodomofon jest produktem podobnym do domofonu, jednakże oprócz rozmowy z osobą dzwoniącą pozwala też na jej obserwację – ma to związek z zastosowaniem kamery. Chcesz kupić taki sprzęt, ale nie jesteś przekonany, który model wybrać i co wziąć pod uwagę przy zakupach? Z pomocą przychodzi poniższy poradnik. Znajdziesz w nim kilka wskazówek i ranking produktów cieszących się sporą popularnością.

 

 

Wideodomofony możemy podzielić ze względu na liczbę kabli potrzebnych do ich montażu: dwuprzewodowe i wieloprzewodowe. Te pierwsze wykorzystywane są w starszych budynkach, gdzie nie ma możliwości poprowadzenia nowego okablowania, a wieloprzewodowe – czyli połączenie wykonywane 4 żyłami (kolejne dodatkowe funkcje w urządzeniu wymuszają przyłączenie większej liczby kabli tak, aby wszystko mogło prawidłowo działać). Takie rozwiązanie gwarantuje niezawodność i dużą sprawność instalacji.

Jeżeli do dyspozycji mamy tylko wąski słupek, to również panel musi być wąski. Warto zaznaczyć, że najwęższe panele mieszczą się na słupkach o szerokości 6 cm. Zwykle wideodomofon montowany jest na wysokości 160 cm, a kamery, które mają regulowany kąt widzenia, można zamontować trochę niżej lub wyżej. Jeżeli mamy miejsce na większe urządzenie, warto pomyśleć o montażu wersji podtynkowej. Wystaje ona tylko minimalnie poza płaszczyznę podłoża. Ten rodzaj produktu trudniej uszkodzić.

Najlepszy wideodomofon Orno w 2019 roku ma wbudowany czytnik kart zbliżeniowych. Ta funkcja zastępuje tradycyjne klucze, a karta mieści się w portfelu. Ważny jest także wybór monitora, jednakże przy tym elemencie powinniśmy się kierować przede wszystkim własny poczuciem estetyki, gustem oraz możliwościami finansowymi i przyszłymi potrzebami. W

Wiele osób podkreśla, że najlepsze wideodomofony Orno mają różne funkcje, jak: otwieranie bramy, pamięć, wyjścia na inny monitor czy dodatkowej kamery. Wszystkie mają za zadanie zwiększyć nasze bezpieczeństwo. W przyszłości również może przydać się funkcja przekazywania połączeń na telefony komórkowe.

 

 

Wideodomofony Orno – Ranking

 

 

Orno ARCUS MEMO OR-VID-IP-1045

 

Orno ARCUS MEMO OR-VID-IP-1045 to nowoczesny model, który obsługuje się przy pomocy aplikacji na urządzenia mobilne. Aby wideodomofon mógł poprawnie działać, potrzebuje stałego połączenia z siecią internetową.

Produkt składa się z kasety wideo z kamerą do montażu natynkowego. Do kompletu dołączony jest też daszek ochronny. Dzięki temu, że wideodomofon oświetlony jest diodami IR, umożliwia widzenie w nocy. Możemy dokonać obserwacji otoczenia kamery oraz zdalnie zwalniać elektrozaczep. Mamy możliwość zapisu nagranych filmów i zdjęć w pamięci smartfona.

Sposób montażu tego modelu jest natynkowy. Konsumenci, którzy zakupili produkt, uważają, że sprostał ich oczekiwaniom. Jest to urządzenie zarazem funkcjonalne, jak i nowoczesne. Użytkownicy twierdzą, że dzięki temu produktowi czują się bardziej bezpiecznie i komfortowo.

 

 

 

 

Orno Solda Mem Or-Vid-Xl-1047 

 

Urządzenie Orno Solda Mem Or-Vid-Xl-1047 przeznaczone jest dla domów jednorodzinnych i działa bezprzewodowo. Produkt ma wyświetlacz o przekątnej 2,5 cala – możliwa jest płynna regulacja głośności rozmowy i jasności monitora.

Wideodomofon wyposażono w moduł pamięci wewnętrznej monitora. Zapisuje on około 50 kolorowych zdjęć – zarówno w trybie ręcznym, jak i automatycznym. Dzięki temu, że sprzęt ma wbudowane diody LED, mamy możliwość obserwacji również w nocy. Ten wideodomofon Orno w dobrej cenie ma akumulator wbudowany w słuchawkę oraz funkcję przybliżenia – zooming. Co więcej, model ma tryb głośnomówiący.

Zasięg produktu sięga 75 m w terenie otwartym. Panel zewnętrzny jest wodoodporny. Uruchamianie się sygnału alarmowego w sytuacji próby usunięcia kamery zostało docenione przez wiele osób. Użytkownicy zgodnie uznają, że produkt Orno Solda Mem Or-Vid-Xl-1047 jest wykonany z dobrej jakości i mocnych materiałów.

 

 

 

 

Orno 7 OR-VID-EX-1033

 

Jeżeli poszukujesz urządzenia, które jest nowoczesne i oryginalne, to zestaw Orno 7 OR-VID-EX-1033 jest dobrym wyborem. Model jest przeznaczony do samodzielnego montażu w domach jednorodzinnych. Ten wideodomofon oparto na 2 żyłowym systemie połączeń – to znaczy, że taka liczba kabli potrzebna jest do montażu tego modelu.

Monitor jest płaski, bezsłuchawkowy i głośnomówiący z kolorowym wyświetlaczem LCD o przekątnej 7 cali. Co ważne, menu urządzenia sterowane jest dotykowo i dostępne jest w 2 językach: angielskim i polskim. Możemy regulować wszystkie parametry: kolor obrazu, jasność, głośność rozmowy i dzwonka, który ma 12 typów melodii. Możemy podglądać to, co dzieje się w polu kamery, bez konieczności wywoływania z panelu zewnętrznego.

Obudowa urządzenia jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Montaż jest natynkowy, a oświetlenie jasnymi diodami LED sprawia, że możemy widzieć obraz w nocny. Orno 7 OR-VID-EX-1033 to model chętnie wybierany przez konsumentów, którzy cenią go za solidną konstrukcję, duże możliwości oraz to, że cały zestaw ładnie się prezentuje.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...