Najlepsza kamera IP PoE

Ostatnio aktualizowane: 29.05.20

 

Jaką kamerę IP PoE wybrać?

 

Kamery do monitoringu wykorzystywane są nie tylko w sklepach, na placach budowy, ale również w zwykłych domach. To dzięki nim wyjeżdżając na wakacje mamy pewność, że w naszym mieszkaniu nie dzieje się nic podejrzanego. Aby się odpowiednio zabezpieczyć, wystarczy Ci najlepsza kamera IP PoE w 2020 roku. Jeśli masz jakieś wątpliwości, zachęcamy do przeczytania naszego poradnika, w którym znajdziesz wiele cennych porad.

Przedmiotem artykułu są urządzenia PoE (Power over Ethernet). Jest to technologia, która przesyła dane za pomocą skrętki do urządzeń sieci Ethernet. Dzięki temu możliwe jest jednoczesne zasilanie produktów sieciowych, jak również przesyłanie danych. Z tego systemu często korzystają takie urządzenia, jak kamery, telefony, przełączniki oraz punkty dostępu.

Zanim udasz się do sklepu musisz wiedzieć, jak działa taki typ kamery. Naturalnie, urządzenie rejestruje obraz. Jednak, tego typu model, wymaga stałego podłączenia do sieci domowej. Dzięki temu, otrzymujemy dokładny adres IP, który następnie wpisujemy do przeglądarki internetowej. W konsekwencji, możemy śledzić to, co się dzieje przez urządzenia mobilne, jak telefon, ale również laptop.

Aby wybrać dobre urządzenie, zastanów się, gdzie chcesz je zainstalować: w domu czy na zewnątrz. Jeśli chcesz, aby kamera pokazywała, co dzieje się w Twoim ogrodzie lub na podjeździe musisz zainwestować w najlepsze kamery IP PoE, które mają mocną, wodoodporną obudowę. Sprawi to, że produkt będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz ujemne temperatury i deszcz. Wiele urządzeń można instalować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń.

Kolejna ważna decyzja dotyczy obiektywu. Do wyboru masz sprzęty szerokokątne lub obrotowe, które niestety nie oferują zbyt dokładnego obrazu. Alternatywą są wąskie modele, o bardzo szczegółowym odbiorze. W tej kwestii, decyzja musi być podyktowana Twoimi potrzebami.

Ważne jest, aby kamera działała bez przeszkód i ciągle wyświetlała obraz. Warto więc przeanalizować oceny konsumentów, którzy mieli okazję przetestować dany sprzęt.

Ciekawym dodatkiem, w który polecamy zainwestować jest promiennik podczerwieni. Dzięki niemu, możliwe będzie tworzenie nocnych nagrań, nawet gdy brakuje zewnętrznego światła. Tego typu opcja uruchamia się automatycznie, zaraz gdy zapada zmrok.

 

 

Kamery IP PoE – ranking

 

 

Ovislink Airlive H.264

 

Jeśli poszukujesz dobrej kamery IP, to polecamy Ovislink Airlive H.264. Prezentowany model dedykowany jest do użytku wewnętrznego.

Urządzenie przeznaczone jest do użytku w sklepach, jak i domach prywatnych. Po podłączeniu będziemy mogli dokładnie śledzić to, co dzieje się w pomieszczeniu i oglądać to na ekranie laptopa lub telefonu. Istnieje też możliwość podłączenie karty SD lub urządzenia przez port USB. Cała łączność odbywa się dzięki sieci bezprzewodowej. Za sprawą nowoczesnej technologii Air Live obraz wideo jest bardzo płyny. Maksymalna rozdzielczość wynosi 5 Mpx. Ulepszony przetwornik jest w stanie pracować przy bardzo niekorzystnych warunkach oświetleniowych, jak choćby w nocy. Technologia BD-5010 oferuje wysoką jakość wideo, nawet gdy nie ma oświetlenia.

Wymiary modelu są dość niewielkie i wynoszą: wysokość – 6,4 cm, szerokość – 13,4 cm i głębokość – 6,4 cm.

Zdaniem wielu konsumentów, prezentowana kamera IP PoE w dobrej cenie, jest bardzo dobra. Gdyż nie tylko nagrywa wideo, ale również głos. Poza tym urządzenie ma funkcję aparatu fotograficznego, co ułatwia obserwację.

 

 

 

 

D-Link DCS-7110

 

Kamera D-Link DCS-7110 to wysokiej jakości, bardzo dokładny model IP PoE, którą montujemy na zewnątrz. W czasie pracy, obraz wideo jest bardzo wyraźny i przechodzi płynnie, co ułatwia monitorowanie własnego domu lub sklepu. Zarządzanie sprzętem odbywa się przez przeglądarkę.

Kąt widzenia tego produktu wynosi 65,4 st., więc widzimy zdecydowanie szerzej, niż w przypadku innych urządzeń. Udogodnieniem jest to, że kamera nie nagrywa tylko obrazu, ale również dźwięk. Poza tym maszyna posiada funkcję wykonywania fotografii. Wbudowane diody zapewniają monitoring przez całą dobę. Z kolei filtr IR pozwala na zapisywanie obrazu w dobrych kolorach, bez znaczenia, czy jest to dzień czy noc. Z kolei mechanizm WDR jest gwarantem, że wideo będzie w najwyższej jakości, nawet przy niewielkim oświetleniu.

Wymiary produktu to: średnica – 7,3 cm i długość – 19,7 cm. Z kolei rozdzielczość otrzymanego obrazu jest w HD i wynosi: 1280 x 800 Mpx.

Wszyscy, którzy zakupili prezentowane urządzenie są z niego bardzo zadowoleni, gdyż wodoodporna obudowa jest bardzo trwała, więc kamera będzie zdatna do użytku przez długi czas.

 

 

 

 

D-Link DCS-2310L

 

Zewnętrzna kamera D-Link DCS-2310L to bardzo nowoczesny model, który pozwala na zapisywanie danych w chmurze, co ułatwia do nich dostęp. Maszyna dedykowana jest do obserwowania wejść do mieszkań lub sklepów, dlatego jej obudowa jest odporna na warunki pogodowe.

Specjalna powłoka chroni kamerę przed kurzem, dzięki czemu nie będzie on osiadał na obiektywie. Kamera jest też zabezpieczona przed zniszczeniem przez deszcz. Model posiada przetwornik HD o rozdzielczości 1 Mpx. Sprawia to, że obraz nieruchomy jest w jakości HD, zaś wideo ma rozdzielczość 720 p HD. Są to bardzo dobre parametry, dzięki którym rozpoznasz najmniejszy szczegół na nagraniu. Producent zapewnia, że kamera posiada możliwość elektronicznego przesuwania i przechylania obrazu oraz zmiany ogniskowej. Dzięki temu, będziesz w stanie obserwować duży teren.

Maszyna została dostosowana do wykonywania monitoringu przez całą dobę. Za sprawą sieci bezprzewodowej wszystkie dane zostaną do Ciebie wysłane w czasie rzeczywistym, co doceniło wielu konsumentów.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status