ᐅ Dobre kamery IP Dahua – Ranking i opinie

Najlepsza kamera IP Dahua

Ostatnio aktualizowane: 15.12.19

 

Jaką kamerę IP Dahua wybrać?

 

Do monitorowania domu lub innego, niewielkiego pomieszczenia idealnie nadaje się kamera IP. Jest ona nieduża (przez co jest niemal niezauważalna), a do tego ma możliwość przesyłania obrazu bez konieczności użycia kabla. Oznacza to, iż możemy podglądać to, co zarejestruje urządzenie w dowolnym miejscu na świecie. Jeżeli czeka Cię zakup takiego sprzętu, koniecznie zajrzyj do poniższego poradnika. Dla ułatwienia dodaliśmy również zestawienie 3 godnych uwagi modeli Dahua.

Zastanawiasz się, dlaczego wytypowaliśmy markę Dahua? To światowy lider, jeśli chodzi o produkcję urządzeń w dziedzinie systemów bezpieczeństwa. W ofercie tego producenta znaleźć można różnego rodzaju kamery, a modele IP cieszą się zdecydowanie największą popularnością. Wszystko ze względu na niezawodność, łatwość montażu oraz zastosowanie innowacyjnych technologii.

Z pewnością najlepsze kamery IP Dahua podniosą bezpieczeństwo Twojego mieszkania, kiedy będziesz np. w dalekiej podróży. Aby znaleźć właściwy model, musisz wiedzieć, czym kierować się podczas zakupów. Ze względu na specyfikę tego typu urządzeń, musisz najpierw zastanowić się, gdzie zamontujesz wybraną kamerę. Od tego zależeć będzie wybór odpowiedniej konstrukcji sprzętu.

Jeżeli chcesz zamontować swoją kamerę wewnątrz domu, nie musi mieć ona wzmocnionej obudowy ani zabezpieczeń przed warunkami atmosferycznymi. Model przeznaczony do użytku zewnętrznego powinien mieć jednak obudowę, która będzie odporna nie tylko na wilgoć, wiatr i promieniowanie UV, ale też różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Najlepsza kamera IP Dahua w 2019 roku zapewni Ci doskonały obraz, także po zmroku. Dlatego też musisz pamiętać, że choć modele z popularną matrycą CMOS dobrze sprawują się w dzień, to w nocy rejestrowany przez nie obraz nie będzie zbyt wyraźny. Dlatego też najlepiej kierować się rozmiarem przetwornika. Do wyboru masz produkty z przetwornikiem 1/4 cala, 1/3 cala czy też 1/2 cala, a im mniejsza będzie cyfra w mianowniku, tym lepszej jakości obraz uzyskasz.

Zwykle dostępne na rynku kamery IP mają wbudowane obiektywy, w efekcie nie trzeba samodzielnie dobierać tego elementu. To doskonałe rozwiązanie, jeżeli nie wiesz zbyt wiele o obiektywach i nie znasz różnic pomiędzy poszczególnymi ich rodzajami. Osoby posiadające trochę wiedzy na ten temat mogą samodzielnie dobrać obiektyw, biorąc pod uwagę swoje wymagania, co do samej kamery i uzyskanego obrazu.

 

 

Kamery IP Dahua – ranking

 

 

Dahua DH-IPC- HFW1000S-W

 

Prezentujemy Ci Dahua DH-IPC- HFW1000S-W, czyli kamerę IP, której bezprzewodowy zasięg wynosi nawet od 40 metrów do 50 metrów. W ten sposób możesz swobodnie monitorować swój dom bez obaw, że coś umknie Twojej uwadze. W nocy produkt ma zasięg do 30 metrów.

Opisywany model wyróżnia się wzmocnioną, zewnętrzną obudową. Jest ona przystosowana do różnych warunków atmosferycznych, w tym także wyjątkowo niskich oraz bardzo wysokich temperatur. Zdecydowanie zaletą kamery jest obraz w jakości HD, a także szeroki kąt widzenia umożliwiający uważną obserwację domu. Z produktu można uzyskać zdalny podgląd z poziomu internetowej przeglądarki lub specjalnej aplikacji.

Według konsumentów podstawową zaletą kamery DH-IPC- HFW1000S-W jest niezwykle łatwa konfiguracja oraz praca w chmurze. Dodatkowo zapewnia ona bardzo dobrej jakości obraz zarówno w dzień, jak i w nocy. Takie rozwiązanie sprawia, że zawsze możesz mieć wszystko pod kontrolą.

 

 

 

 

Dahua IPC-HDW4830EMP- AS-0400B

 

Produkt Dahua IPC-HDW4830EMP- AS-0400B to kopułkowa kamera IP, która posiada wbudowany przetwornik obrazu o rozdzielczości 8 MPX. Należy przez to rozumieć, że rejestrowany przez urządzenie obraz jest naprawdę wysokiej jakości, w efekcie nie umknie Ci żaden szczegół. Ponadto wbudowany mikrofon umożliwia nagranie dźwięku.

Cechą charakterystyczną powyższej kamery zdecydowanie jest obecność wejścia na kartę pamięci (do 128 GB). Możliwość zamontowania karty sprawi, że żadne nagranie nie zostanie nadpisane przez inne, a więc nie stracisz ważnych danych. Atutem w tym przypadku może być też wodoodporna obudowa, więc produkt można bez obaw zamontować na zewnątrz.

Konsumenci uważają, że zaprezentowana kamera IP jest godna polecenia wszystkim tym, którzy chcą zwiększyć bezpieczeństwo własnego domu. Można ją zamontować nie tylko na ścianie, ale i na suficie. Model IPC-HDW4830EMP- AS-0400B został wyposażony dodatkowo w funkcję szerokiego zakresu dynamiki, a więc uzyskiwany obraz zawsze będzie odpowiednio doświetlony i wyraźny.

 

 

 

 

Dahua HAC-HFW1200RP- VF-271

 

Jeżeli marzy Ci się kamera IP Dahua w dobrej cenie, prawdopodobnie zainteresuje Cię produkt HAC-HFW1200RP- VF-271. Urządzenie ma wyjątkowo duży zasięg transmisji, który wynosi 500 m. Ze względu na budowę, prezentowany model można zastosować także na zewnątrz, a żadne warunki atmosferyczne z pewnością nie wpłyną negatywnie na jego działanie.

Kamera może posłużyć nie tylko do monitorowania domu, ale też magazynu, sklepu, przedszkola, czy innej placówki użytku publicznego. Opisywany sprzęt można zamontować zarówno na suficie, jak też na ścianie, w zależności od własnych potrzeb i preferencji. Uzyskiwany obraz ma rozdzielczość 2 MPX, a więc jest bardzo wyraźny i dobrze pokazuje detale, takie jak twarze ludzi.

Z krążących w sieci opinii można wywnioskować, że największą zaletą tego urządzenia jest regulowany obiektyw. Umożliwia on dostosowanie kąta widzenia zależnie od terenu, który zechcesz obserwować. Plusem dla wielu konsumentów jest także obecność nowoczesnych diod, za sprawą których nawet w ciemnościach można uzyskać dobrej jakości obraz.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status