Najlepsza kamera do monitoringu zewnętrznego

Ostatnio aktualizowane: 22.02.20

 

Jaką kamerę do monitoringu zewnętrznego wybrać?

 

Kamera do monitoringu jest niezbędnym urządzeniem do zabezpieczenia swojej posesji lub zakładu pracy. Jeśli chcemy uchronić się przed włamaniem czy aktami wandalizmu, urządzenie to sprawdzi się idealnie. Niestety ilość dostępnych na rynku typów i modeli może przytłoczyć niezorientowanego w temacie użytkownika. Aby nieco ułatwić ten wybór, przygotowaliśmy ten poradnik, w którym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Na końcu zamieściliśmy również ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze kamery do monitoringu zewnętrznego.

 

 

Kupując nowy sprzęt w pierwszej kolejności należy mieć na uwadze jego budowę. Kamery do monitoringu składają się z obiektywu i przetwornika, który przekształca obraz w sygnał elektryczny. Wybierzmy model, z jak największą matrycą, od której zależy jakość przetwornika oraz z dobranym do nagrywanego otoczenia obiektywem. Dzięki temu uzyskamy wysoką jakość obrazu.

Warto zdecydować się na model z ochroną IP, określającą odporność na kurz i wodę. Im wyższa norma IP, tym sprzęt będzie mniej podatny na działanie czynników atmosferycznych. Jest to szczególnie ważne w przypadku kamer zewnętrznych, które są ciągle narażone na działanie wiatru i deszczu.

Nie bez znaczenia jest również sposób podłączenia kamery. Do wyboru mamy tańsze rozwiązanie przewodowe lub nieco droższe połączenie bezprzewodowe łączące się przez moduł Wi-Fi lub fale radiowe. Jest to wygodna opcja w przypadku, gdy nie mamy możliwości podłączenia przewodu do komputera lub innego odbiornika.

Warto zwrócić uwagę także na rozdzielczość sprzętu. Im będzie ona wyższa, tym lepiej, gdyż uzyskamy bardziej wyraźny obraz. Dobrym rozwiązaniem są kamery o rozdzielczości: 5 Mpix, 3 Mpix, Full HD, 2 Mpix, lub 1,3 Mpix. Im większą przestrzeń chcemy monitorować, tym rozdzielczość powinna być większa.

Najlepsza kamera do monitoringu zewnętrznego w 2020 roku wyposażona jest także w szereg dodatkowych funkcji. Mogą być to promienniki podczerwieni do nagrywania w nocy, detekcja ruchu, automatyczne zapisywanie nagrań w chmurze lub wbudowana karta pamięci SD.

 

 

Kamery do monitoringu zewnętrznego – Ranking

 

 

Media-Tech Securecam HD MT405

 

Jeśli szukasz wysokiej jakości kamery, nagrywającej w rozdzielczości 720p, model Media-Tech Securecam HD MT405 powinien Cię zainteresować.

Sprzęt ten umożliwia podgląd obrazu i dźwięku na pięciu urządzeniach jednocześnie, w tym zarówno na telefonach i tabletach, jak i komputerach. Może być on podłączony do sieci Wi-Fi, co znacznie ułatwia użytkowanie. Kamera posiada promienniki podczerwieni do nagrywania w nocy oraz aktywuje sygnał alarmowy w razie wykrycia ruchu.

Obudowa urządzenia wykonana jest z odpornego na uszkodzenia aluminium. Jest to sprzęt odporny na działanie czynników atmosferycznych. Jego wymiary to 70 mm x 165 mm x 80 mm.

Warto wziąć także pod uwagę bardzo pozytywne opinie na temat tego modelu, które sprawiają, że sprzedaje się on bardzo szybko. Użytkownicy doceniają go przede wszystkim za stabilność, zasięg i jakość obrazu oraz solidne wykonanie.

 

 

 

 

Hikvision DS-2CD2120F- I

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć modelu Hikvision DS-2CD2120F- I. Jest to kopułowa kamera IP, która pozwala uzyskać obraz o rozdzielczości 2Mp.

Kamera wyposażona jest w obiektyw o ogniskowej 2.8 mm, mechaniczny filtr IR oraz promiennik podczerwieni o zasięgu do 30 metrów. Posiada ona niezwykle szczelną, wodoodporną obudowę, która chroni ją przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Model ten zawiera slot na karty mikro SD, na których może zapisywać nagrania. Dzięki wbudowanej analityce obrazu, kompresji H.264 i 30-metrowemu zasięgowi oświetlacza IR, możemy cieszyć się wysokiej jakości, wyraźnym obrazem. Co więcej, kamera ma możliwość pracy w trybie dualnym tzn. dzienno–nocnym. Pozwala na prawidłowe odwzorowanie kolorów w warunkach dobrego i nieco słabszego oświetlenia.

Mimo, iż jest to zdecydowanie najdroższa propozycja w naszym zestawieniu, jest ona pozytywnie oceniana przez konsumentów. W swoich opiniach podkreślają oni, że kamera jest solidnie wykonana i ma atrakcyjny wygląd.

 

 

 

 

Foscam C1

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Foscam C1. Ta kamera do monitoringu zewnętrznego w dobrej cenie ma innowacyjny i nowoczesny wygląd, który przypadł do gustu wielu użytkownikom.

Model ten posiada szeroki kąt widzenia wynoszący 115 stopni, dzięki któremu idealnie nadaje się do monitorowania wnętrza domu lub biura. Kamera pozwala na skanowanie pomieszczeń w czasie rzeczywistym przez Internet przy użyciu komputera lub dowolnego urządzenia mobilnego.  

Sprzęt nagrywa w rozdzielczości 720p i ma możliwość zapisania obrazu na kartę SD. Wyposażony jest on w promienniki podczerwieni do nagrywania w nocy oraz detekcję ruchu. Zasięg IR urządzenia wynosi 8 metrów.

Urządzenie można szybko i łatwo sparować ze swoim sprzętem mobilnym lub komputerem. Jedną z jego przydatnych funkcji jest możliwość powiadomienia o zdarzeniach poprzez e-mail.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego produktu zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity artykuł dostępny za rozsądną cenę. Poza tym użytkownikom przypadły do gustu jakość obrazu, solidne wykonanie i atrakcyjny wygląd. Dodatkową zaletą jest prosta konfiguracja.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status