Najlepsza kamera do monitoringu Wi-Fi

Ostatnio aktualizowane: 19.04.19

 

Jaką kamerę do monitoringu Wi-Fi wybrać?

 

W obecnych czasach wiele osób decyduje się na zakup kamery do monitoringu, chcąc tym samym lepiej zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Tego typu urządzenie może być montowane nie tylko w domu, ale także na zewnątrz np. na tarasie, przy garażu czy obok bramy wjazdowej. Spora część osób nie wie jednak, jakie cechy mają najlepsze kamery Wi-Fi do monitoringu. W związku z tym zakup dobrej jakości sprzętu często rodzi wątpliwości. Aby nieco ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy krótki poradnik. Podajemy w nim najważniejsze informacje, które okazują się pomocne podczas wizyty w sklepie. Artykuł został także wzbogacony o krótkie zestawienie. Znalazły się w nim 3 gadżety, które zyskały pozytywne opinie wśród konsumentów i są jednymi z najczęściej wybieranych modeli.

 

 

Wiele osób jest zdania, że najlepsza kamera Wi-Fi do monitoringu w 2019 roku nagrywa w jakości HD. Rozdzielczość 1280 x 720 px okazuje się bowiem bardzo dobra. Jeśli więc zdecydowałeś się na konkretny model, sprawdź ten parametr. Słabszej jakości sprzęty rejestrują obraz, który zwykle okazuje się mało czytelny, a tym samym nieprzydatny. Równie ważną kwestią jest kompatybilność z innymi urządzenia. Kamery wifi są obsługiwane przez komputer, tablet albo smartfon, dlatego tak istotne jest to, aby współpracowały one z posiadanym przez nas systemem.

Warto, aby wybrane przez nas urządzenie posiadało dobrej jakości diody LED. Gwarantują one bowiem przejrzysty obraz, nawet wtedy, kiedy przestrzeń jest źle oświetlona. Przydatną funkcją, jak podają konsumenci, jest opcja wykrywania ruchu oraz wysyłania informacji w przypadku jego zarejestrowania. Dobrze, gdy wybrany przez nas model jest łatwy w obsłudze. Właściwość tą można sprawdzić, czytając w Internecie opinie na temat danego urządzenia. Spora część konsumentów umieszcza bowiem recenzje użytkowanych przez siebie produktów. Pozwala to uniknąć sytuacji, w której to zakupimy sprzęt wątpliwej jakości.

 

 

Kamery do monitoringu wifi – ranking

 

 

Media-Tech Securecam HD MT405

 

Chciałbyś zainstalować koło swojego domu kamerę i szukasz dobrej jakości sprzętu? Zapoznaj się z opisem modelu Media-Tech Securecam HD MT405. Pozwala on na nagrywanie obrazu w jakości HD 720 p (1280 x 720 px).

Produkt waży 0,4 kg. Jego wymiary są następujące: 70 mm x 165 mm x 80 mm. Umożliwia on podgląd obrazu i dźwięku na urządzeniach mobilnych z systemem Android oraz iOS, a także na komputerach PC i MAC. Możemy dokonywać podglądu na 5 różnych urządzeniach jednocześnie. Kompresja wynosi h.264. Model ten wyposażony jest w filtr podczerwieni (IR Cut) i posiada opcję powiadamiania w przypadku wykrycia ruchu. W zestawie otrzymujemy: kamerę, antenę Wi-Fi, kabel Ethernet (RJ45), płytę CD z oprogramowaniem i instrukcją obsługi, zasilacz sieciowy, uchwyt montażowy i kołki do montażu kamery na ścianie.

Opinie na temat tego urządzenia są pozytywne. Użytkownicy, którzy mieli okazję go przetestować twierdzą, że jest to wytrzymała i dobrze wyposażona kamera do monitoringu.

 

 

 

 

Xiaomi Yi Camera Home

 

Xiaomi Yi Camera Home to kamera Wi-Fi do monitoringu w dobrej cenie. Jej obsługa jest prosta i jak podają użytkownicy, nie sprawia problemów nawet osobom, które na co dzień nie korzystają z tego typu urządzeń.

Urządzenie nagrywa w rozdzielczości 1280 x 720 px, a kąt nachylenia wynosi 111 st. Widoczny na podglądzie obraz jest bardzo wyraźny. Sprzęt wyposażony jest w nieinwazyjną podczerwień oraz posiada funkcję wykrywania ruchu. Korzystanie z gadżetu jest znacznie ułatwione dzięki aplikacji Yi Home na telefon. Jest ona prosta i w pełni funkcjonalna. Można przy jej użyciu obsługiwać kilka kamer jednocześnie, a także przeglądać chronologicznie ułożone zapisy z monitoringu (tzw. dzienniki zdarzeń).

Spora część użytkowników wydaje pozytywne opinie na temat tego sprzętu. Jest on bowiem prosty w obsłudze i nie ulega awarii. Dzięki temu mamy wszystko pod kontrolą i bez przeszkód możemy monitorować to, co dzieje się wokół nas.

 

 

 

 

Foscam C1

 

Jeśli chcesz wyposażyć się w nowoczesną, nagrywającą w wysokiej jakości kamerę, sprawdź opis produktu Foscam C1. To kamera WLAN, która pozwala monitorować przestrzeń w czasie rzeczywistym. Wystarczy urządzenie, takie jak komputer, tablet czy smartfon z dostępem do Internetu.

Prezentowany model nagrywa obraz w rozdzielczości HD (720p) 1280 x 720 pikseli. Jest on wyposażony w 13 diod LED, które dobrze oświetlają monitorowaną przestrzeń i tym samym pozwalają na rejestrowanie obrazu przy bardzo słabym oświetleniu lub jego braku. Kamera posiada szklany, stałoogniskowy obiektyw (2,8 mm) oraz kolorowy przetwornik CMOS. Te dwa elementy odpowiadają za wysoką jakość nagrywania. Gadżet ma także wbudowany mikrofon i głośnik (funkcja dwukierunkowego audio).

Foscam C1 to rekomendowana przez użytkowników kamera przeznaczona do monitorowania obszarów, takich jak dom, biuro, garaż czy podwórko. Urządzenie cechuje szeroki zakres widzenia w poziomie, więc ma możliwość objęcia swym zasięgiem duże powierzchnie. Konsumenci podkreślają, że kamera jest łatwa w obsłudze.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...