Najlepsza kamera do monitoringu domowego

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Jaką kamerę do monitoringu domowego wybrać?

 

Monitoring domu to doskonały sposób na to, aby zawsze być spokojnym o swój dobytek. Takie zabezpieczenie może przydać się zwłaszcza podczas długich wyjazdów. Poniżej znajdziesz poradnik, w którym zawarliśmy wskazówki, jak znaleźć dobrą kamerę. Dodaliśmy też ranking trzech sprawdzonych modeli w dobrych cenach, które mogą Cię zainteresować i zachęcić do zakupu.

 

 

Do monitorowania budynków przemysłowych, czy też ulic najlepiej nadają się kamery typu CCTV – system telewizji przemysłowej. Z kolei w warunkach domowych znacznie lepiej sprawdzą się produkty IP, czyli sieciowe. Choć są one znacznie mniejsze, to przeważnie mają lepsze parametry techniczne i dostarczany przez nie obraz jest bardzo wysokiej jakości.

Najlepsza kamera do monitoringu domowego w 2019 roku musi mieć przede wszystkim niewielkie rozmiary, aby nie rzucała się w oczy. Dzięki temu nikt nie będzie sobie zdawał sprawy z jej istnienia, a więc nie zostanie ona np. uszkodzona przez potencjalnych włamywaczy. Pamiętaj też o tym, że sprzęt powinien być zainstalowany w takim miejscu, aby nie rzucał się w oczy.

Dyskretność to jednak nie wszystko. Dużą wagę trzeba przywiązywać do rozdzielczości kamery, aby nagrywany obraz był wyraźny i żebyśmy w razie potrzeby mogli rozpoznać np. sprawcę włamania do domu. Do domowego monitoringu wystarczające okażą się modele o rozdzielczości 1,3 Mpx. Dają one nie tylko bardzo dobry obraz, ale również nie są zbyt kosztowne, dlatego ich zakup nie odbije się negatywnie na naszym budżecie.

Dobra kamera powinna też swoim zasięgiem obejmować cały teren wokół domu, dzięki czemu z pewnością niczego nie przegapimy. Jeżeli zamierzamy zamontować ją na zewnątrz, musimy poszukać takiego produktu, który będzie odpowiednio zabezpieczony przed działaniem warunków atmosferycznych. To bardzo ważne, ponieważ bez tych zabezpieczeń kamera może zepsuć się już po pierwszym ulewnym deszczu czy bardzo mroźnym dniu.

Wybierając kamerę IP koniecznie sprawdzajmy też sposób jej podłączenia. Pod tym względem mamy do wyboru modele bezprzewodowe i przewodowe. Te pierwsze nie są podłączane do żadnych przewodów, co wydaje się być bardzo wygodną opcją. Niemniej, w takim przypadku sama instalacja może okazać się o wiele droższa. Czasami jednak warto zdecydować się na kamerę przewodową, ponieważ zapewnia ona większą stabilność połączenia.

 

 

Kamery do monitoringu domowego – ranking

 

 

Xiaomi Yi Camera Home

 

Kamera Xiaomi Yi Camera Home służy do monitorowania zarówno domu, jak też biura czy innych pomieszczeń. Ma ona niewielkie rozmiary, dlatego nie rzuca się w oczy. To model, który łączy się poprzez wi-fi. Dzięki wykorzystaniu tej technologii można przez cały czas mieć podgląd na żywo na to, co aktualnie dzieje się w naszym domu.

Produkt ten wysyła powiadomienia na komórkę w przypadku, gdy czujnik podczerwieni wykryje ruch. Działa on zarówno w dzień, jak i w nocy, dlatego z pomocą tej kamery możliwe jest prowadzenie całodobowej obserwacji. Zastosowany w niej obiektyw ma kąt widzenia wynoszący aż 111 st., a więc nic nie umknie naszej uwadze.

Jak przekonują konsumenci, jest to bardzo dobrej jakości produkt, który pozwoli podnieść bezpieczeństwo domu. Zapewnia on obraz o wyjątkowo wysokiej rozdzielczości i działa bez zarzutu. Kamerę można obsługiwać z poziomu swojego smartfona, po zainstalowaniu specjalnej aplikacji.

 

 

 

 

TP-Link IP-Cam WLAN(N) NC200

 

Prezentujemy Ci TP-Link IP-Cam WLAN(N) NC200, czyli kamerę o rozdzielczości 640×480 pikseli. Jest ona bezprzewodowa, dlatego z łatwością można zamontować ją w miejscu, gdzie doprowadzenie kabli byłoby niemożliwe. Produkt wyposażony został w funkcję wykrywania ruchu i może przesyłać powiadomienia przez e-mail lub FTP, gdy odnotuje ruch w domu.

Instalacja produktu jest na tyle łatwa, że może poradzić sobie z nią każdy. Konfigurowanie urządzenia dodatkowo ułatwi specjalna aplikacja, która jest kompatybilna z systemem iOS oraz Android. Sprzęt ten zapewnia szybką i stabilną transmisję z prędkością 300Mb/s, dzięki czemu od razu będziemy mogli zareagować, jeśli w domu będzie działo się coś podejrzanego.

Konsumenci zgodnie twierdzą, że jest to kamera do monitoringu domowego w dobrej cenie, którą warto mieć. Jest ona niezwykle łatwa w obsłudze i niezależnie od miejsca pobytu można na bieżąco kontrolować sytuację w swoim domu. Dodatkowym plusem jest wygląd produktu oraz bardzo dobra jakość nagrywanego obrazu.

 

 

 

 

Hikvision DS-2CD2120F- I

 

Model o nazwie Hikvision DS-2CD2120F- I to kamera kopułowa o rozdzielczości 2 Mpx, która zapewnia wyraźny obraz nie tylko w dzień, ale również w nocy. Bardzo dobrze poradzi sobie z monitorowaniem dużej powierzchni, a wszystko ze względu na jej okrągłą budowę (daje szersze pole widzenia). Poza tym ten produkt posiada slot na karty pamięci SD do 64 GB, dzięki czemu można zwiększyć jego funkcjonalność.

Prezentowane urządzenie wyróżnia się wandaloodporną obudową, która pozytywnie przekłada się na jego żywotność. Jego kąt widzenia wynosi 106 st. Dzięki niemu możemy wszystko dokładnie obserwować. Stały podgląd tego, co dzieje się w domu, możemy uzyskać po zainstalowaniu specjalnej aplikacji na naszym smartfonie lub tablecie, co jest bardzo dużym ułatwieniem.

Z opinii wydawanych przez konsumentów można wywnioskować, że najlepsze kamery do monitoringu domu są łatwe w instalacji i obsłudze, a także funkcjonalne. To samo można powiedzieć o tym modelu. Pracuje on w trybie dualnym, czyli dzienno-nocnym i łatwo montuje się go do sufitu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...