Kamery przemysłowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.04.19

 

Najlepsza kamera powinna być funkcjonalna i spełniać pewne warunki. Taka jest właśnie Hikvision DS-2CD1121-I/2.8MM. Na początku warto zaznaczyć, że jest to produkt zgodny ze standardem Onvif. Dlatego możemy sparować go z wieloma innymi urządzeniami o tym samym standardzie. Jest do dobrze wykonana kamera. Jej klosz to 100% poliwęglan, który jest odporny na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego nie musimy obawiać się o uszkodzenie klosza, kiedy zamontujemy kamerę na zewnątrz. Jeżeli chodzi o rozdzielczość, to jest ona bardzo wysoka. Dlatego rozpoznanie szczegółów na nagraniu, nawet po przybliżeniu, nie powinno być problemem. Kamera nagrywa również w nocy, a my mamy widoczność nawet do 30 m. Produkt sterujemy z pomocą aplikacji mobilnej, co jest bardzo łatwe. Na drugim miejscu wśród najlepszych kamer znajduje się Easycam IP EC-120D. To, co wyróżnia ten produkt, to z pewnością fakt, że ma on alarm, który wysyła nam sygnał w przypadku, kiedy kamera zarejestruje zmieniający się obraz, a także wtedy, kiedy ulegnie zniszczeniu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką kamerę przemysłową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Kamery przemysłowe umożliwiają monitoring na ulicach, w zakładach pracy czy miejscach użytku publicznego. Dzięki nim w przypadku kradzieży lub aktu wandalizmu zlokalizowanie sprawcy jest znacznie łatwiejsze. Jeżeli nie możesz zdecydować, jaką kamerę przemysłową wybrać, powinieneś zapoznać się z poniższym poradnikiem. Zebraliśmy wiele wskazówek mogących ułatwiać zakup takiego urządzenia.

IP czy analogowa?

Chcąc kupić kamerę przemysłową, musimy wybrać pomiędzy sprzętem IP i analogowym. Który z nich jest bardziej praktyczny? Obecnie coraz częściej montowane są modele wykorzystujące obraz cyfrowy, czyli IP. To urządzenia zapewniające dobrej jakości wideo, którymi można sterować zdalnie, po połączeniu z Internetem. Z tego powodu takie produkty wykorzystuje się też do monitorowania prywatnych posesji. Wadą kamer IP jest stosunkowo duża cena. Modele analogowe są tańsze, łatwe w instalacji, ponadto zapewniają niezawodne działanie. Sprzęty te przesyłają obraz przez przewód koncentryczny, muszą być zasilane przez zamontowany obok nich zasilacz, ewentualnie przez kabel o odpowiednim przekroju, poprowadzony z innego pomieszczenia.

Kamery analogowe świetnie sprawdzają się w niewielkich obiektach jak kiosk, sklep osiedlowy lub punkt ksero. Są one wykorzystywane również w miejscach, gdzie konieczna jest obserwacja rozległego terenu, ale wysoka jakość obrazu nie jest wymagana. Jeśli zależy nam na możliwości szybkiego rozpoznawania twarzy czy detali, lepiej sprawdzi się w tym celu sprzęt IP, również w niedostatecznie oświetlonych pomieszczeniach.

 

Zastosowanie

Kwestia decydująca o tym, jaka kamera przemysłowa jest najlepsza, to jej zastosowanie. Sprzęty przeznaczone do montażu na zewnątrz muszą być bardziej wytrzymałe niż te wykorzystywane wewnątrz budynków. Urządzenia do monitoringu są wrażliwe na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych czy wilgoci. Z tego względu kamera zewnętrzna powinna mieć szczelną obudowę, która nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Model wewnętrzny nie musi być tak solidny, niemniej jednak powinien także wykazywać odporność na kurz i pył.

 

 

Rozdzielczość

Rozdzielczość kamer analogowych wynosi zwykle 720 pikseli x 576 pikseli (0,4 Mpix). Nie zawsze taki obraz jest zadowalający i pozwala dostrzec wszystkie szczegóły. Modele IP nagrywają wideo w rozdzielczości 1280 pikseli x 1024 pikseli lub znacznie wyższej, nawet do 2560 pikseli x 1920 pikseli. Przyjmuje się, że im większy obszar chcemy monitorować, tym lepszej jakości obraz jest wymagany. W niewielkim sklepiku czy pokoju możemy zainstalować model o stosunkowo małej rozdzielczości, ale na dużej hali produkcyjnej potrzebujemy bardziej zaawansowanego pod tym względem sprzętu.

 

Przetwornik

Standardowe rozmiary przetwornika kamery to: 1”, 1/2”, 2/3”, 1/3”, 1/4” i 1/6”. Od tego uzależniony jest dobór obiektywu urządzenia (powinien być taki sam lub nieco większy, mniejszy przyczynia się do powstawania czarnych narożników w nagrywanym obrazie). Im większy jest przetwornik, tym lepszą jakość wideo możemy uzyskać.

 

Klasa szczelności

Sprawdzając klasę szczelności, możemy wywnioskować, czy sprzęt będzie dostatecznie chroniony przed wilgocią, kurzem i pyłem. Najpopularniejsze są modele w klasie IP65, IP66 i IP67. Te ostatnie, podobnie jak urządzenia IP68, mają całkowicie wodoodporne obudowy, dlatego można je bez obaw montować na zewnątrz.

 

Promiennik podczerwieni

Kamery wyposażone w promiennik podczerwieni mogą nagrywać obraz zarówno w dzień, jak i w nocy. To daje nam pewność, że nic nie umknie naszej uwadze. Co ważne, emitowane po zmroku promienie podczerwone są niezauważalne dla ludzkiego oka, dlatego kamera pozostanie niezauważona. To zmniejsza ryzyko uszkodzenia jej przez wandali.

 

Detekcja ruchu

Funkcja detekcji ruchu oparta jest na programowej analizie obrazu wideo. Kiedy tylko urządzenie zarejestruje ruch na obserwowanym obszarze, natychmiast rozpocznie nagrywanie. Część modeli może też wysyłać na nasz numer telefonu powiadomienie o potencjalnym niebezpieczeństwie, co umożliwia szybką reakcję.

Łączność

Zaawansowane technologicznie sprzęty do monitoringu mają moduł Wi-Fi, co pozwala na bezprzewodową łączność z Internetem. To świetne rozwiązanie, jeżeli na bieżąco chcemy kontrolować, co dzieje się na obserwowanym terenie, niezależnie od miejsca, w którym przebywamy. Większością takich sprzętów możemy sterować przy pomocy smartfona, zmieniając np. kąt obrazu czy ustawienie obiektywu (po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji).

 

Dodatkowe funkcje

Kamery IP z Wi-Fi nierzadko mają możliwość przesyłania nagranych obrazów do chmury, w efekcie czego mamy do nich łatwy dostęp. Pliki wideo mogą też zapisywać się na karcie pamięci, jednak w takim przypadku trzeba co pewien czas kontrolować, ile wolnego miejsca zostało na nośniku. Wiele osób uważa, że najlepsza kamera przemysłowa ma dodatkowo funkcję aparatu fotograficznego, co oznacza, że nie tylko nagrywa filmy, ale też robi dobrej jakości zdjęcia.

Niektóre urządzenia wykrywają dźwięki i obracają się w jego kierunku, co pozwala nam na śledzenie wszystkich poruszających się obiektów. Profesjonalne sprzęty mają także np. tryb prywatności, zatrzymujący nagrywanie i możliwość podglądu obrazu na żywo, kiedy zaistnieje taka konieczność.

 

Kamery przemysłowe w dobrych cenach

Za prostą kamerę przemysłową zapłacimy do 200 zł. Dotyczy to nie tylko modeli analogowych, ale i IP. Sprzęty z wieloma przydatnymi funkcjami, jak łączność Wi-Fi, nagrywanie do chmury czy sterowanie smartfonem, kosztują od 300 zł do ponad 1000 zł (te droższe niekiedy stanowią komplet kilku kamer). To, ile wydamy na zakup urządzenia, nie powinno być najważniejsze. Tani sprzęt ze słabymi parametrami nie zapewni wystarczającej ochrony obserwowanemu obiektowi i trzeba mieć to na uwadze.

 

 

Najlepsza kamera przemysłowa w 2019 roku

 

Ranking kamer przemysłowych przybliży Ci opisy kilku najciekawszych produktów tego typu. Przeczytaj je dokładnie, a z pewnością wśród nich znajdzie się sprzęt, który będzie odpowiadał Twoim wymaganiom.

 

Nasze zalecenia

 

Hikvision DS-2CD1121-I/2.8MM 

 

Hikvision DS-2CD1121-I/2.8MM to kamera przemysłowa, która może być zamontowana na zewnątrz oraz wewnątrz każdego budynku. Nie musimy się martwić, że produkt zniszczy się pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Faktem jest, że kamera jest szczelna, a jej poliwęglanowy klosz jest odporny na pęknięcia, a nawet na zarysowania.

Obraz zostaje zapisany w momencie, w którym czujnik kamery zauważy zmianę w obrazie. Rozdzielczość urządzenia wynosi 1920 x 1080, co oznacza, że film jest nagrywany w wysokiej jakości. Dodatkowo kamera jest wyposażona w reflektor IR, który umożliwia nam rozpoznanie nagrywanych kształtów w nocy (do nawet 30 m). Standard Onvif oznacza, że produkt może być podłączany do innych urządzeń, które również są oparte na protokole IP.

Z pomocą specjalnego oprogramowania oraz aplikacji mobilnej możemy łatwo zmieniać ustawienia sprzętu, a co najważniejsze kontrolować obraz, który jest rejestrowany przez kamerę. Użytkownicy uważają, że sprzęt bardzo dobrze oraz szczegółowo nagrywa obraz po zarejestrowaniu ruchu przez czujnik. Jest to wytrzymały produkt.

 

 

 

 

Easycam IP EC-120D

 

Easycam IP EC-120D jest to produkt, który przyda się w każdej firmie. Kąt widzenia kamery wynosi 72 stopnie, a jest to zasługa obiektywu o przekątnej 2,8 mm. W rezultacie możemy zobaczyć więcej na nagraniu. Urządzenie pracuje nawet w nocy. Dzieje się tak dzięki promiennikowi podczerwieni, który pozwala na nagrywanie do 25 m w kompletnej ciemności.

Prezentowana kamera przemysłowa w dobrej cenie ma wystarczająco dużą rozdzielczość, aby pozwolić nam zobaczyć dokładnie twarz, a także tablice rejestracyjne. Kamera ma wbudowany alarm, który informuje nas o zmianach w obrazie. Urządzenie wysyła również sygnał, kiedy ulegnie uszkodzeniu.

Warto wspomnieć, że produkt został wyprodukowany w standardzie Onvif, dzięki któremu możemy łatwo sparować urządzenie z innym sprzętem. Obudowa kamery jest wykonana z metalu. Jest to materiał odporny na działanie warunków atmosferycznych. Produkt jest głównie ceniony za duży kąt nagrywania oraz za to, że można zamontować go na zewnątrz, bez obawy o awarię.

 

 

 

 

Dahua DH-IPC-HFW1320S-W 

 


Dahua DH-IPC-HFW1320S-W to kamera przemysłowa, którą możemy zarządzać, używając specjalnego oprogramowania. Posługiwanie się sprzętem nie jest więc problematyczne. Urządzenie możemy zamontować wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Kamera jest wystarczająco szczelna, aby nie ulega uszkodzeniu podczas silnych porywów wiatru oraz opadów deszczu.

Montaż modelu nie jest zbyt skomplikowany. Jego budowa pozwala nam na umieszczenie go na ścianie oraz na suficie. Kamera gwarantuje nam nagrania w jakości Full HD. Filmy są bogate w szczegóły oraz można bardzo łatwo rozpoznać, co się na nich dzieje. Sprzęt odczytuje karty microSD aż do 128 GB. Możemy więc przechowywać dużą ilość nagrań na karcie lub umieścić je w chmurze.

Podczerwień sprawia, że obraz nagrywa się również w ciemności aż do 30 m. Możemy więc odczytać tablicę rejestracyjną lub rozpoznać twarz osoby, która wtargnęła na posesję. Użytkownicy w komentarzach najczęściej wspominają o bardzo dużej jakości nagrań kamery. Uważają oni też, że sprzęt jest bardzo dobrze wykonany i nie ulega uszkodzeniom pod wpływem czynników zewnętrznych.

 

 

 

 

Hikvision Ezviz C6T 

 

Hikvision Ezviz C6T to kamera przemysłowa, która zaczyna nagrywać zaraz po tym, jak czujnik wykryje ruch. Sprzęt nie rejestruje momentów bezczynności, więc możemy zachować więcej pamięci urządzenia. Filmiki przechowują się na karcie Micro SecureDigital.

Urządzenie ma wbudowany głośnik, a charakteryzuje się dźwiękiem dwudrożnym. Dlatego możemy usłyszeć dźwięk na nagraniu. Rozdzielczość kamery wynosi 1920 x 1080, co oznacza, że nagrywane filmiki będą w wysokiej jakości. Oprócz tego kamera ma również tryb nocny, dzięki czemu możemy czuć się bezpiecznie również po zmroku. Kamera jest odporna na działanie warunków atmosferycznych. Działa ona w ekstremalnych warunkach nawet od -10 do +50 st. C.

Jeżeli chodzi o obudowę kamery, to jest ona bardzo mocna i jest odporna na deszcz oraz wiatr. Użytkownicy uważają, że sprzęt dobrze rejestruje wszystko, co się dzieje w jego polu widzenia.

 

 

 

 

Xblitz Force 

 

Xblitz Force to kamera, którą możemy zainstalować na ścianie każdego budynku. Jest to sprzęt doceniony przez wielu użytkowników. Jest to głównie zasługa 13 diod IR, dzięki którym kamera nagrywa również w nocy. W rezultacie mamy możliwość podglądania, co się dzieje w obrębie naszego domu o każdej porze.

Montaż kamery nie sprawia zbyt wielu problemów. Spora grupa osób uważa, że można to zrobić samodzielnie w bardzo krótkim czasie. Jeżeli chodzi o rozdzielczość nagrywania obrazu, to wynosi ona 1280 x 720. Jest to na tyle wysoki wynik, aby móc rozpoznać drobne szczegóły na nagraniu.

Kamera zaczyna nagrywanie od momentu, zauważenia przez czujnik, że obraz,  się zmienił. Tym sposobem możemy zaoszczędzić miejsce na karcie pamięci. Kamerą możemy sterować z pomocą aplikacji, używając sieci Wi-Fi. Zauważyliśmy, że opinie o kamerach przemysłowych tej marki często zawierają pozytywy. Użytkownikom najbardziej podoba się fakt, że nagrywanie ma miejsce zarówno w dzień, jak i w nocy. Uważają oni również, że produkt dobrze się prezentuje.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...