Kamery cctv ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.04.19

 

Jaką kamerę CCTV kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jeśli jesteś w przededniu montowania monitoringu w swoim otoczeniu, to zatrzymaj się na naszej stronie przez chwilę. Powiemy Ci tu, jaką kamerę CCTV wybrać. Postaramy się opisać różne kamery, ich cechy, a także powody, dla których powinno się zainwestować w jeden czy drugi model.

 

 

Rodzaje kamer

Rozróżniamy dwa rodzaje kamer telewizji CCTV. Są to modele analogowe i kamery IP. Kamery analogowe to system starszy, ale czasem istnieją przesłanki, aby użyć właśnie ich. Rozdzielczość kamer analogowych nie przekracza w przeliczeniu na piksele, ok. 720 x 576, a częstotliwość odświeżania obrazu 50Hz, czyli 25 pełnych klatek na sekundę. Ale kamery analogowe są głównie wyposażane w matryce CCD, dlatego tak często wybiera się je, gdy konieczna jest praca w nocy, bo lepiej się spisują w takich warunkach od kamer IP.

Natomiast kamery IP charakteryzują się rozdzielczością 5 razy lepszą od analogów, możemy tu całkiem łatwo osiągnąć rozdzielczość HD. Duża rozdzielczość pozwala na wykonanie zoomu cyfrowego bez utraty jakości obrazu. Ponadto kamery IP są zdolne do pokrycia swoim zasięgiem większego obszaru. W przybliżeniu wychodzi to tak, że dwie kamery IP mogą pokryć taki sam obszar, jak trzy kamery analogowe. Ponadto kamerami IP  zarządzamy z poziomu komputera, który nie musi być w miejscu monitoringu, a same dane możemy bez problemu przesyłać.

 

Jaka jest najlepsza kamera CCTV – przetwornik

Przetwornik to serce każdej kamery. Przetwornik zarówno w modelu analogowym, jak i IP może być ten sam. Możemy je podzielić ze względu na rodzaj technologii użytej przy produkcji przetwornika na CCD i CMOS. Przetworniki CCD lepiej sprawdzają się w pracy nocnej, a CMOS charakteryzują się lepszymi parametrami obrazu w dobrym oświetleniu. Od przetwornika zależy kąt widzenia, oraz długości ogniskowej obiektywu. Gdy zastosujemy najbardziej standardowy obiektyw 3,6 i przetwornik 1/3’’ to możemy uzyskać kąt widzenia 67 stopni w poziomie. W monitoringu można też zastosować zmienną ogniskową, która to funkcja pozwala na obserwację od 17 do 90 stopni.

Dobrze jest wiedzieć, że na przykład obiektyw przeznaczony do przetwornika 1/2 cala może także współpracować z przetwornikami o rozmiarach 1/2, 1/3 i 1/4 cala. Natomiast obiektyw do przetwornika 1/4″ nie może współpracować z przetwornikiem 1/3 i 1/2 cala. W nowoczesnych przetwornikach piksele są coraz mniejsze i dzięki temu jest możliwe ich znaczne zagęszczenie na małej powierzchni. A do małych przetworników są potrzebne mniejsze obiektywy.

 

Rozdzielczość, czułość i przetwarzanie

Właściwie dobrana powinna być również rozdzielczość. Im większy obszar kamera na monitorować, tym większy powinna być jej rozdzielczość, aby otrzymany obraz był odpowiednio ostry. Rozdzielczość jest określana zarówno dla pionu, jak i dla poziomu. Rozdzielczość ta jest podawana w liniach telewizyjnych. Spotykane obecnie rozdzielczości wynoszą od około 480 do 700 linii. Przy czym w przypadku kamer dzień/noc rozdzielczość kamery podczas pracy w trybie czarno-białym jest z reguły wyższa, niż podczas pracy w trybie koloru.

Czułość kamery mówi o tym, jak sobie ona radzi w warunkach niedostatecznego oświetlenia, lub w świetle podczerwonym. Czułość jest wyrażana w lux’ach i określa, jakie jest niezbędne, minimalne natężenie światła, aby kamera mogła skutecznie pracować. Związku z tym, im mniejsza ta wartość tym lepszy model wybierzemy. Po zarejestrowaniu przez kamerę obrazu jest on przetwarzany. Głównym zadaniem procesora sygnałowego DSP jest poprawa jakości obrazu oraz zwiększenie funkcjonalności analogowych kamer telewizji przemysłowej. Dzięki niemu mamy dobry współczynnik sygnału do szumu oraz lepsze odtwarzanie barw.

Podstawowe rodzaje kamer CCTV w dobrych cenach

Możemy wyróżnić kilka rodzajów kamer, które są najbardziej powszechne w użytkowaniu. Pierwszym rodzajem będą stałopozycyjne kamery IP. Kamera taka jest umieszczana w miejscu widocznym dla osób znajdujących się w strefie monitorowanej, kamery takie można łatwo przystosować do miejsca ich pracy.

Kamery kopułkowe – bardzo popularny model o półkolistej obudowie, nadają się do montażu naściennego i sufitowego. Podstawową zaletą użytkową kopułkowych kamer IP jest duża dyskrecja prowadzonego nadzoru wideo (przyciemniana szybka maskująca kierunek prowadzonej obserwacji, niewielkie rozmiary), która sprawia, że urządzenia tego typu rewelacyjnie sprawdzają się w miejscach, w których kamera powinna być praktycznie niezauważalna dla osób obserwowanych.

Kamery obrotowe i szybkoobrotowe są przeznaczone do miejsc o dużym natężeniu ruchu. Można nimi zarządzać w poziomie, pionie i pod kątem nachylenia. Kamery takie oferują zakres obrotu 360 stopni i są przystosowane do pracy ciągłej.

Kamery megapikselowe to urządzenia o rozdzielczości zaczynającej się od 1,3Mpix. Ich szczególną funkcją jest wygenerowanie obrazu pozwalającego na identyfikację osób czy przedmiotów. Takie kamery spełniają dobrze swoje zadanie w monitorowaniu rozległych obszarów, jedna taka kamera potrafi zastąpić 4 kamery sieciowe IP, które mają rozdzielczość VGA. Kamery megapikselowe występują we wszystkich odmianach kamer, jak stałopozycyjne, kopułkowe, obrotowe, szybkoobrotowe, zintegrowane i bezprzewodowe.

Kamery bezprzewodowe IP, to grupa urządzeń, która komunikuje się za pośrednictwem komputerowej sieci bezprzewodowej WLAN. Największą zaletą takich kamer jest ich szybka instalacja, która nie wymaga podłączania przewodów i zarządzanie nimi za pośrednictwem komputera. Taki rodzaj kamer to również wiele odmian obudów i rozmiarów.  

 

 

Najlepsze kamery cctv w 2019 roku

 

Kontrola nad tym, co się dzieje w otoczeniu naszego domu lub firmy jest dla wielu osób jedynym sposobem aby się uspokoić. Dlatego coraz popularniejsze stają się systemy monitoringu. Szczególnie ciekawą propozycją są kamery CCTV. Aby ułatwić Ci wybór tego typu sprzętu, przygotowaliśmy ten oto ranking najlepszych modeli dostępnych na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

4World 9212

 

Pierwszym produktem, który chcemy Państwu przedstawić jest tubowa kamera CCTV 4World 9212. Sprzęt ten może być używany we wszystkich warunkach atmosferycznych. Wszystko dzięki jego wodoszczelnej obudowie wykonanej z metalu. Model jest także odporny na wszelkie uszkodzenia.

Produkt potrafi rejestrować obraz również w nocy używając do tego podświetlenia diod IR. Idealnie nadaje się do zamontowania na zewnątrz, jak i w pomieszczeniu. Kamera jest bezprzewodowa, co znacznie ułatwi jej przemieszczenie.

Urządzenie jest wyposażone w przetwornik CMOS, który jest montowany w nowoczesnych aparatach wyższej klasy. Rozdzielczość nagrywania obrazu tej kamery wynosi 640 x 480 pikseli. W efekcie możemy być pewni, że nagranie będzie czytelne.

Dodatkowym atutem kamery CCTV 4World 9212 jest wbudowany mikrofon. W zestawie znajdziemy bezprzewodowy odbiornik USB. Produkt jest chroniony hasłem. W efekcie nikt, oprócz użytkowników, nie ma dostępu do nagrań. Ta najlepsza kamera CCTV wyposażona jest w interfejs Wi-Fi. Konsumenci cenią ten sprzęt za jego solidne wykonanie.

 

 

 

 

Orno AC-0409IR

 

Kolejnym produktem w naszym zestawieniu jest kamera kolorowa CCTV AC – 0409 IR. Jest to sprzęt o wymiarach 136 cm x 66 cm x 64 mm. Jego waga wynosi 950 g, jest więc bardzo łatwy do przenoszenia.

Kamera wyposażona jest w aż 36 diod IR, co sprawia, że obraz jest bardzo wyraźny. Jest to produkt cylindryczny, który nagrywa w dzień, a także nie ma problemu, aby nagrywać w dobrej jakości nocą.

Ta dobra i tania kamera CCTV wyposażona jest w obiektyw o zmiennej ogniskowej 4 – 9 mm. Umożliwia to wykonanie ujęć szerokich od 4 mm do 9 mm. Warto podkreślić, że kamera sama dopasuje ogniskową, która będzie potrzebna w danym momencie. Produkt ma rozdzielczość wynoszącą 450 TVL.

Stopień szczelności modelu to IP 67. Oznacza to, że jest całkowicie wodoszczelny. W komplecie otrzymamy także uchwyt z przepustem. Użytkownicy cenią ten model za niską cenę.

 

 

 

 

Orno ORMTJE1801

 

Nasz ranking kamer CCTV zamyka Orno ORMTJE1801. Jest to model bezprzewodowy. Zestaw składa się z ultra płaskiego monitora LCD i 2 kamer.

Kamery znajdujące się w komplecie są kolorowe i szerokokątne. Model ma zasięg aż 150 m. Warto tutaj podkreślić, że jest to największy możliwy zasięg w produktach tego typu.

Urządzenie możemy obsługiwać przy pomocy pilota dołączonego do zestawu. Inną opcją będzie ściągnięcie aplikacji na system iOS lub Android, stworzonej specjalnie na potrzeby tego modelu.

Obraz nagrywany jest w jakości HD, czyli w 1280 x 720 pikselach. Za sprawą złącza na kartę SD możemy przechowywać całkiem sporą ilość nagrań. Oprócz tego, mamy możliwość kompresowania MPEG-4, który znajdzie zastosowanie w trzeciej generacji UMTS. Dzięki wejściu VGA możemy podłączyć kamerę do komputera lub telewizora, aby zobaczyć nagranie na większym ekranie.

Produkt wyposażony jest także w cyfrowy kanał radiowy 2,4 GHz. Urządzenie obsługuje 4 kanały wideo. Konsumenci cenią kamerę Orno ORMTJE1801 za jakość nagrań, jakie wykonuje.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Samsung SCO-6083RP

 

Trzecim produktem, który chcemy Państwu przedstawić jest tubowa, analogowa kamera CCTV Samsung SCO-6083 RP. Jest to model, który nagrywa obraz w Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Urządzenie jest wyposażone w promienniki IR.

Kamerą możemy sterować nie wychodząc z domu. Wszystko za pomocą kabla koncentrycznego o długości 500 m. Produkt może pracować w ekstremalnych temperaturach ( od -30 st. C aż do 50 st. C).

Model ten wyposażony jest w zoom optyczny 4.3x, co umożliwi nam znaczne przybliżenie małych detali z nagrania. Dzięki technologii DWDR będziemy mogli zidentyfikować obiekty w ciemnych częściach obrazu. Funkcja HLC umożliwi odczytanie nocą tablic rejestracyjnych samochodu z włączonymi światłami. Funkcja BLC z kolei sprawi, że pierwszy plan zostanie rozjaśniony w przypadku jego przyciemnienia i nieczytelności. Wszystkie wspomniane funkcje przyczyniają się do poprawy jakości nagrywanego obrazu.

Urządzenie daje nam też możliwość eliminowania szumów ruchomych i szumów powierzchniowych ruchomych w obrazie. Konsumenci są zadowoleni z jakości, w jakiej kamera wykonuje nagrania.

 

 

4World 07656

 

Kolejną propozycją w naszym zestawieniu jest 4World 07656.Zestaw zawiera kamerę i odbiornik USB – produkt jest bezprzewodowy. Rozdzielczość nagrywanego obrazu wynosi 640 x 480 pikseli.

Model ma zasięg aż do 100 m, a więc możemy z daleka obserwować, co się dzieje na naszej posesji. Oprócz tego, możemy się temu przyglądać przez Internet. Produkt pozwoli nam także zapisywać zrzuty ekranu. Będą one zapisywane w ogólnodostępnym formacie JPG, a wideo będzie nagrywane w formacie WMV.

Urządzenie posiada matrycę CMOS, która jest dostępna w nowoczesnych aparatach. Model ma także detektor ruchu i 4 kanały wideo z dźwiękiem. Produkt cechuje się wodoodpornością na poziomie IP 55.

Opinie o tych kamerach CCTV są bardzo pochlebne. Model ten jest szczególnie ceniony za łatwy system obsługi.

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...