Opinie o IKEA HOVAG

Ostatnio aktualizowane: 27.09.20

 

Najważniejsze zalety:

Opinie o IKEA HOVAG, które poddano analizie pokazały, że model bardzo dobrze sprawdza się w przypadku par. To materac sprężynowy dający możliwość swobodnej zmiany pozycji snu bez ryzyka, że leżąca obok osoba poczuje nasze ruchy. Wielu kupującym podoba się też to, że nie wymaga on odwracania na drugą stronę co pewien czas.

 

Najważniejsze wady:

W komplecie nie ma pokrowca, który pełniłby funkcję prześcieradła. Chcąc zapobiec zbyt szybkiemu wybrudzeniu materaca musimy sami go dokupić, a nie zawsze dopasowanie odpowiedniego modelu jest proste.

 

Werdykt: 9.8/10

Choć nie jest to produkt bez wad, często słyszy się, że to najlepszy materac sprężynowy do dwuosobowego łóżka. Jego rozmiar to 160 cm x 200 cm, ale jeśli zajdzie taka konieczność, bez trudu znajdziemy nieco mniejszy lub większy model (np. 90 cm x 200 cm i 180 cm x 200 cm). Grubość materaca wynosi 24 cm.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dobrze podpiera kręgosłup

Specjaliści przeprowadzili test IKEA HOVAG, za sprawą którego okazało się, że materac zapewnia odpowiednie podparcie kręgosłupa. Jest to możliwe za sprawą sprężyn. Każda z nich jest umieszczona w osobnej kieszonce, dlatego pracują niezależnie od siebie i dobrze dopasowują do kształtu ciała leżącej na materacu osoby. Na komfort snu pozytywnie wpływa też warstwa miękkiego wypełnienia. Ponieważ plecy są we właściwy sposób podparte, nie zapadamy się zbyt mocno i mięśnie nie są napięte. Z tego względu w czasie snu możemy w pełni wypocząć, a rano obudzić się pełni energii. Na 1 m2 powierzchni przypada 190 sprężyn.

Wygodne przewożenie

Kupując nowy materac wiele osób obawia się problemu z jego przewiezieniem, ewentualnie wniesieniem do domu po dostarczeniu przez kuriera. Może to być kłopotliwe, zwłaszcza gdy mieszkamy w bloku bez windy. Model IKEA HOVAG jest zwinięty w rulon i zapakowany w ochronną folię, dlatego przewiezienie go i przeniesienie do sypialni nie stanowi dużego problemu. Nie trzeba się obawiać, że materac się trwale zniekształci, gdyż po upływie maksymalnie 72 godzin odzyska swój kształt. Warto wspomnieć, że tego typu produkty po zapakowaniu w rulon zajmują znacznie mniej miejsca w magazynie, a także samochodzie dostawczym. Pozwala to na obniżenie kosztu transportu, jak również ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery (w związku ze zmniejszoną liczbą ciężarówek przewożących materace).

 

Trwałość

W porównaniu do zwykłych materaców bonellowych, te kieszeniowe są znacznie bardziej wytrzymałe. Co prawda cena IKEA HOVAG nie jest wysoka, ale większość konsumentów przyznaje, że to bardzo trwały model. Nie odkształca się on i nawet po dłuższym czasie użytkowania zapewnia właściwe podparcie ciała. Co więcej, materac nie jest tak podatny na zabrudzenia, a jeśli pojawią się na nim plamy, bez trudu je wywabimy. Co pewien czas warto go odświeżyć i przewietrzyć. Pozwala to na powstrzymanie rozwoju różnych mikroorganizmów, takich jak bakterie czy roztocza. Do wyczyszczenia modelu możemy bez obaw wykorzystać środek do tapicerowanych mebli. Od czasu do czasu powinniśmy dodatkowo przewietrzyć materac.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status