ᐅ Dobre materace piankowe 90x200 - ranking i opinie

Najlepszy materac piankowy 90×200

Ostatnio aktualizowane: 22.11.19

 

Jaki materac piankowy 90×200 wybrać?

 

Materac, odpowiednio dobrany do naszych indywidualnych potrzeb, pozwoli naszemu ciału na całkowitą regenerację i rozluźnienie mięśni podczas snu. Jedną z jego najważniejszych funkcji jest odpowiednie podparcie naszego kręgosłupa, więc to na podstawie dostosowania się produktu do krzywizny naszych pleców powinniśmy wybierać nasz model. Innym, ważnym wskaźnikiem są proporcje względem ciała użytkownika. Ogólnie rzecz biorąc, materac powinien być przynajmniej 20 centymetrów dłuższy niż wzrost osoby korzystającej z niego. W tym poradniku oraz zestawieniu na jego końcu przedstawimy najlepsze materace piankowe 90×200. Wybraliśmy modele o wymiarach 90 cm x 200 cm, które są odpowiednie dla jednej osoby.

 

 

Coraz większą popularnością cieszą się materace piankowe. Zwykle są one wykonane z pianki poliuretanowej lub pianki termoelastycznej VISCO, której elastyczność rośnie wraz z temperaturą ciała użytkownika, a w rezultacie zapewnia ona wyższy komfort snu.

Dawniej uważano, że im twardszy jest materac, tym lepszy. Taka opinia pochodzi z czasów, gdy z trwałością produktu silnie związana była twardość. Wtedy do produkcji używano twardych sprężyn, teraz stosuje się piankę, sprężyny bonnelowe i włókna kokosowe. Trzeba jednak pamiętać, że produkt, który jest dla nas zbyt twardy, jest równocześnie niezdrowy nie tylko dla naszego kręgosłupa – może się nawet okazać, że uciska on nasze naczynia krwionośne, a także wywołuje drętwienie mięśni. Z tego też powodu, osobom zmagającym się z ciężkimi chorobami, które spędzają większości czasu w łóżku oraz osobom starszym, zwykle zaleca się wybór bardziej miękkich opcji. Z drugiej strony, musimy pamiętać, że materac, który jest dla nas zanadto miękki może doprowadzić do nienaturalnego wygięcia pleców i negatywnie wpłynąć na nasze oddychanie. Aby ułatwić rozróżnienie stopnia twardości, produkty w sklepach są dzielone na pięć grup, od H1 (bardzo miękki, stosowany wyłącznie w materacach wielostrefowych) aż do H5 (bardzo twarde, używane zwykle przez osoby zmagające się z dużą nadwagą). Dla osób poniżej 80 kg zaleca się typ o stopniu twardości H2, a dla tych powyżej 80 kg – H3.  

W opisie produktu zazwyczaj znajdujemy informację o strefach twardości. Zadaniem tych stref jest zapewnienie śpiącemu maksimum wygody przez dopasowywanie się do indywidualnych krzywizn ciała. Z tego powodu im więcej stref tym lepiej – najczęściej spotykamy modele, które mają ich 7.

 

 

Materace piankowe 90×200 – ranking

 

 

Hilding Breakdance 

 

Breakdance firmy Hilding to model o średnim poziomie twardości – H2. Jest to produkt dwustronny – dzięki możliwości odwracania materaca możemy znacznie wydłużyć jego żywotność.

Za sprawą zastosowania bezpiecznych, antyalergicznych materiałów, jest to w stu procentach bezpieczny produkt. Wyposażony w zamek błyskawiczny pokrowiec Teenage jest łatwy w zdejmowaniu i zakładaniu oraz, co najważniejsze, można go prać w temperaturze sięgającej nawet 60 stopni C. W ten sposób zachowując maksimum higieny.

W produkcji modelu Breakdance wykorzystano piankę poliuretanową, której wysoka plastyczność pozwala na dostosowanie się do kształtu naszego ciała – to zapewnia nam maksimum komfortu podczas użytkowania. Produkt posiada 7 stref twardości, więc wygodniej się na nim śpi. Opinie na temat modelu są bardzo pozytywne – użytkowników cieszy łatwość w utrzymaniu higieny oraz wygoda, jaką zapewnia materac.

 

 

 

 

Janpol Gaja

 

Model Gaja marki Janpol to materac piankowy 90×200 w dobrej cenie. W jego wnętrzu znajdziemy sprężyny bonnelowe kształtem przypominające klepsydry. Z wierzchu natomiast zastosowano 4-centymetrową warstwę pianki poliuretanowej. Produkt ma stopień twardości określany jako H4.

Model ten należy do grupy materaców dwustronnych, a jego pokrowiec został wyprodukowany z tkanin najwyższej jakości, które dodatkowo posiadają atest trudnopalności oraz certyfikat Oeko- Tex. Warto też podkreślić, że produkt jest przyjazny alergikom.

W podstawowej wersji materac jest wyposażony w pokrowiec żakardowy, odpowiedni do użytku przez cały rok. Na stronie przeznaczonej do stosowania zimą znajdziemy wełnę owczą, która dodatkowo poprawia krążenie. Natomiast po stronie przeznaczonej na lato zastosowano pochłaniającą nadmiar ciepła bawełnę. W opcji na zamówienie możemy wybrać też pokrowiec jerseyowy czy pikowany ociepliną.  Materac uznawany jest za wygodny oraz solidny.

 

 

 

 

Materasso Spinalis Ortopedic 

 

Spinalis Ortopedic produkowany przez renomowaną firmę Materasso to produkt niepowtarzalny na rynku. Podczas jego projektowania wykorzystano różne warstwy wysokoelastycznych pianek, których specyficzna, otwarta budowa pozwala na cyrkulację powietrza wewnątrz samej pianki.

Podstawę tego modelu stanowi 10-centymetrowa pianka o wysokim poziomie elastyczności, dookoła której zastosowano warstwę oddychającej pianki Eliocell, która pozwala na swobodny przepływ powietrza. Z wierzchu zastosowano dodatkową warstwę miękkiej pianki Nightfly. Jest to model o średniej twardości – H2.

Kolejnym atutem produktu Spinalis Ortopedic jest użycie nowoczesnego pokrowca Silver Protect. Jest on wyprodukowany z tkaniny jonizowanej srebrem, co powstrzymuje rozwój grzybów lub pleśni. Jak każdy najlepszy materac piankowy 90×200 w 2019 roku, produkt marki Materasso posiada zdejmowany, 3-centymetrowy pokrowiec, we wnętrzu którego użyto termoelastyczną piankę najnowszej generacji. Konsumenci uważają, że produkt jest bardzo wygodny.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status