Najlepszy materac Hilding

Ostatnio aktualizowane: 22.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Wśród materacy bardzo dużą popularnością cieszą się produkty marki Hilding. Sprawdziliśmy, który model według konsumentów jest najlepszy, pomogła nam w tym analiza trendów zakupowych i opublikowanych opinii. Okazało się, że jest to materac Hilding Salsa, wypełniony pianką Flexifoam i Visco. Jego poziom twardości to H2, jest on elastyczny i wytrzymały. Model poleca się w szczególności alergikom, ponieważ w jego wnętrzu nie rozwijają się bakterie, roztocza czy wirusy. Jest to możliwe za sprawą dobrej wentylacji. Do kompletu dołączony jest pokrowiec (dwa rodzaje do wyboru), który może zastąpić prześcieradło. Można go prać w pralce w wysokiej temperaturze, a to ułatwia zachowanie właściwego poziomu higieny. Kupujący pochlebnie wypowiadają się też o materacu Hilding Flamenco. Jego wypełnienie to sprężyny kieszeniowe oraz pianka lateksowa. Model zapewnia dobre dopasowanie do kształtu ciała. Jest on dwustronny, dlatego można go obracać. W zestawie jest przyjemny w dotyku materac.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki materac Hilding wybrać?

 

Jak wiadomo dobry sen przekłada się na energię, która towarzyszy nam na cały dzień. Czasem zapominamy, jak ważny jest długi sen na dobrze dobranym materacu i zmęczenie próbujemy pokonać dodatkową porcją witamin i minerałów. Jednak dopiero po zakupie odpowiedniego materaca i zmianie nawyków podczas spania, zmęczenie ustępuje. Jeżeli od pewnego czasu zastanawiasz się nad zmianą materaca, to wiedz, że musisz pomyśleć o kilku aspektach. Najważniejsze z nich opisaliśmy w naszym artykule.

W zestawieniu umieściliśmy produkty Hilding. Z pewnością zastanawiasz się, dlaczego właśnie ta firma? Wielu konsumentów przyznaje, że materace tej marki są dobrze wykonane. Zostają one ulepszone, aby jakość naszego snu wzrosła. W ofercie Hilding znajdziemy materace o różnych wymiarach, także modele dziecięce.

Najlepszy materac Hilding w 2021 roku jest dobrze dopasowany pod względem twardości. Modele dzielą się na te oznaczone H2, H3 i H4. Jeżeli niewiele ważysz, to polecamy materac miękki, czyli oznaczony H2 lub H3. Aby się nie zapadać, czyli w przypadku, kiedy jesteś trochę cięższy (powyżej 80 kg), to polecamy model oznaczony H4 – materac twardy. Na rynku znajdziemy również modele z twardszymi miejscami, które podpierają nam głowę, biodra i nogi. W rezultacie sen jest bardziej komfortowy.

Osoby, które są zadowolone ze swojego zakupu, przyznają, że najlepsze materace Hilding są wypełnione odpowiednim materiałem. Najpopularniejszym wypełnieniem jest lateks. Ma on właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Zaletą tego materiału z pewnością jest cyrkulacja powietrza –  gdy pocimy się, materac niweluje brzydkie zapachy. Z kolei modele wypełnione pianką dobrze dopasowują się do każdych kształtów.

Jeżeli chodzi o wymiary materaca, to pamiętajmy, że powinien on być około 20 cm dłuższy od nas. Taka długość pozwala nam się wygodnie rozprostować i zmieniać pozycje. Na rynku dostępne są najczęściej materace o wymiarach 90 cm x 200 cm, 100 cm x 200 cm lub 70 cm x 180 cm. Znajdziemy również mniej popularne wymiary. Warto zainwestować w model z pokrowcem. Regularnie piorąc go, utrzymujemy materac w czystości. Wielu producentów daje nam wybór pomiędzy różnymi rodzajami pokrowców (antybakteryjne, miękkie itd.).

 

 

Materace Hilding – ranking

 

 

Hilding Salsa

 

Hilding Salsa to materac, którego wypełnienie stanowią pianki: Flexifoam i Visco. Pianka Flexifoam, która zapewnia produktowi sztywność. Na niej znajduje się również 7 twardszych punktów, które są oparciem dla naszej głowy, bioder, nóg oraz obojczyków. Dzięki różnym strefom twardości spanie na prezentowanym materacu jest bardzo wygodne.

Druga pianka to Visco. Jest to miękkie wypełnienie, które dopasowuje się do kształtów naszego ciała, a co ciekawe reaguje na naszą temperaturę. Do wyboru mamy jeden z dwóch pokrowców – Velvet i Tencel. Oba są zdejmowane i możemy wyprać je w pralce w temperaturze 60 st. C. Wymiary materaca wynoszą 160 cm x 200 cm.

Jest to produkt antybakteryjny, więc na jego powierzchni nie rozwijają się drobnoustroje. Użytkownicy uważają, że efekt otulania ciała pianką jest bardzo przyjemny. Wspominają również o dobrym wykonaniu materaca oraz o znacznej poprawie jakości snu.

Hilding Salsa to materac o wymiarach: 160 cm x 200 cm. To model o średniej twardości (H2), który wypełniono dwoma rodzajami pianki: Flexifoam i Visco.

Zalety
7 stref twardości:

Materac ma 7 stref twardości, co sprawia, że dobrze dopasowuje się do sylwetki i zapewnia odpowiednie podparcie wszystkich części ciała, w tym pleców.

Elastyczność:

Model jest elastyczny i jak pokazał test materacy Hilding, może być używany na stelażu pozwalającemu na regulację kąta nachylenia podgłówka oraz podnóżka.

Odpowiednia wentylacja:

We wnętrzu materaca są nacięcia zapewniające odpowiednią wentylację. Zapobiega to rozwojowi bakterii i roztoczy.

Pokrowiec:

Do zestawu dołączony jest pokrowiec, mamy dwa do wyboru: Tencel i Velvet. Każdy z nich przystosowano do prania w pralce w wysokiej temperaturze.

Propozycja dla alergików:

Model jest bardzo dobrą propozycją dla alergików, gdyż wykonano go ze starannie dobranych materiałów, które nie nasilają nieprzyjemnych dolegliwości.

Wady
Tylko dla szczupłych osób:

Materac dobrze sprawdza się głównie w przypadku osób o masie ciała do 80 kg, te ważące więcej mogą narzekać na uczucie zapadania się.

 

 

 

 

Hilding Flamenco

 

Hilding Flamenco to materac dwustronny. Każda ze stron ma inne właściwości, które zaraz opiszemy. Bazą są mocne sprężyny. Po jednej ze stron modelu znajduje się pianka lateksowa. Zapewnia ona dobrą cyrkulację powietrza, a co więcej nie dopuszcza do tego, aby w materacu rozwijały się bakterie. Z drugiej strony wypełnienie stanowi pianka wysokoelastyczna. Dopasowuje się ona do kształtów naszego ciała, a spanie na materacu jest bardzo wygodne.

Dobra wentylacja, jaką zapewnia materac, sprawia, że podczas snu się nie pocimy, co znacznie poprawia komfort spania. Jeżeli chodzi o wysokość produktu, to wynosi ona 24 cm. Wymiary materaca to 160 cm x 200 cm. Jest to produkt z 7 strefami twardości, które są odpowiedzialne za podparcie pewnych partii naszego ciała. Reszta jest otulona pianką.

Producent daje nam również wybór pomiędzy bardzo miękkim pokrowcem Velvet a antyalergicznym Tencel. Oba możemy wyprać, więc utrzymywanie materaca w czystości nie jest trudnym zadaniem. Właśnie dlatego wielu konsumentów decyduje się na wybór prezentowanego produktu. Użytkownicy najbardziej chwalą duże wymiary materaca.

Model Hilding Flamenco jest wypełniony sprężynami i pianką lateksową, każda z jego stron ma inny stopień twardości. Wymiary materaca są równe: 160 cm x 200 cm.

Zalety
Możliwość obracania:

To model z dwiema stronami użytkowymi, który można swobodnie obracać. Wydłuża to jego trwałość, poza tym możemy sprawdzić, który poziom twardości bardziej nam odpowiada.

Dopasowuje się do kształtu ciała:

Materac gwarantuje dobre dopasowanie do kształtu ciała. Leżąc na nim, nie odczuwamy zapadania się, co mogłoby negatywnie wpłynąć na komfort snu.

Zapobiega rozwojowi bakterii:

Wewnątrz modelu nie namnażają się roztocza, bakterie, wirusy i inne mikroorganizmy, które mogłyby powodować reakcje alergiczne. Wynika to z odpowiedniej cyrkulacji powietrza.

Miękki pokrowiec:

Razem z materacem dostajemy w zestawie miękki i przyjemny w dotyku pokrowiec (Tencel lub Velvet). Dobrze zastępuje on prześcieradło.

Wady
Brak różnicy w poziomie twardości:

Jak przekonują bardziej wrażliwi konsumenci, różnica w poziomie twardości obu stron materaca jest minimalna.

 

 

 

 

Hilding Fandango

 

Chcielibyśmy zaprezentować Hilding Fandango, materac o wymiarach 160 cm x 200 cm. Jest on przeznaczony na łóżko o dużych wymiarach. Pokrowiec produktu jest antyalergiczny, a także hamuje rozwijanie się pleśni. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób cierpiących na alergię.

Na początku skupmy się na wypełnieniu materaca. Bazą są sprężyny kieszeniowe, które są bardzo trwałe, a co najważniejsze nie przebijają materaca. Kolejną warstwą jest włókno kokosowe, które jest przewiewne, a także nadaje materacowi sztywności. Kolejne wypełnienie, czyli filc, podwyższa twardość produktu. Tuż pod pokrowcem znajduje się pianka Flexifoam, która jest sprężysta i dobrze dopasowuje się do kształtów naszego ciała.

Prezentowany materac Hilding w dobrej cenie jest uważany za dobry produkt. Użytkownicy są bardzo zadowoleni z różnorodnego wypełnienia prezentowanego materaca. Uważają, że każdy z nich dodaje swoje własne właściwości, co sprawia, że produkt znacznie podnosi komfort spania. 

Model Hilding Fandango ma wymiary: 160 cm x 200 cm. To dobry materac Hilding do 900 zł. Wypełniono go sprężynami kieszeniowymi, włóknem kokosowym, filcem i pianką Flexifoam.

Zalety
Pokrowiec Medicott w zestawie:

Do materaca dołączony jest pokrowiec Medicott o antyalergicznych właściwościach, który zapobiega namnażaniu roztoczy i innych drobnoustrojów.

Nie powoduje ucisku:

Leżąc na materacu, nie powinniśmy odczuwać nieprzyjemnego ucisku. Co więcej, podczas zmiany pozycji snu nie będziemy przeszkadzać osobie leżącej obok. Każda sprężyna działa oddzielnie, ponieważ każdą z nich umieszczono w osobnej kieszonce.

Zróżnicowane strefy twardości:

Na powierzchni modelu znajduje się 7 zróżnicowanych stref twardości, zapewniających podparcie całego ciała. Jeśli uznamy, że jedna strona materaca nie zapewnia odpowiedniego komfortu snu, możemy przewrócić go na drugą.

Wady
Jest zwinięty w rolkę:

Materac jest zwinięty w rolkę i owinięty folią. Choć to ułatwia jego przenoszenie, to zanim wróci do pierwotnego kształtu po rozwinięciu, może upłynąć nawet kilkanaście godzin.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
20 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Justa
Justa
11 months ago

My mamy hilding flamenco i rzeczywiście materac jest bardzo wygodny bardzo my jesteśmy z niego zadowoleni.

Zespół NR
Admin
11 months ago
Reply to  Justa

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Lena
Lena
8 months ago

Mam “Salsę” i potwierdzam, że to jest bardzo dobry materac, zwłaszcza jak ktoś ma problemy z kręgosłupem. Co do twardości to się nie do końca zgadzam, że się zapada.pod wpływem dużego ciężaru, mąż waży 86 kg i materac od dwóch lat zachował kształt

Zespół NR
Admin
8 months ago
Reply to  Lena

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Janusz
Janusz
7 months ago

Mój znajomy ma model ‘flamenco’ i chwali sobie tą “dwustronność” materaca. Widzi sporą różnicę, niedawno bardzo schudł i zmienił stronę na tą bardziej miękką i mówi że jest wygodnie

Zespół NR
Admin
7 months ago
Reply to  Janusz

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Dominika
Dominika
6 months ago

Ja też z tej firmy kupiłam do pokoju dziecka do łóżeczka i jestem zadowolona.

Zespół NR
Admin
6 months ago
Reply to  Dominika

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Damian
Damian
6 months ago

Mam ten ostatni materac-Fandago i zgadzam się ze wszystkim. Strefy twardości robią bardzo dobrą robotę jeśli chodzi o odciążenie mięśni, przy czym kręgosłup ma rewelacyjne wsparcie

Zespół NR
Admin
6 months ago
Reply to  Damian

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Kuba Rf
Kuba Rf
5 months ago

Najbardziej doceniam materace z pianką termoelastyczną, gdzie nie czuć żadnego dyskomfortu przy zmianie pozycji ciała, a pianka po wstaniu i odczekaniu dosłownie 10 minut wraca do swojego pierwotnego kształtu. Dobrze, że te wszystkie technologie wkładu idą do przodu bo coraz łatwiej znaleźć coś dla siebie. Mam akurat pierwszy materac z tego rankingu i jestem mega zadowolony

Zespół NR
Admin
5 months ago
Reply to  Kuba Rf

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Janusz
Janusz
4 months ago

Mam Flamenco i jest do mnie idealnie dopasowany pod względem twardości ale też mimo ze jestem alergikiem to nie odczuwam żadnego dyskomfortu jeśli chodzi o spanie. Mega

Zespół NR
Admin
4 months ago
Reply to  Janusz

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Julia
Julia
3 months ago

Mam Flamenco i serdecznie polecam. Najlepszy sprężynowy!!

Zespół NR
Admin
3 months ago
Reply to  Julia

Mam Flamenco i serdecznie polecam. Najlepszy sprężynowy!!

Rafał
Rafał
2 months ago

Dla mnie Flamenco od Hildinga wymiata!!! Najlepszy materac jaki miałam, w dodatku ma dwie twardości więc mega praktyczny!

Zespół NR
Admin
2 months ago
Reply to  Rafał

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Rotunda
Rotunda
1 month ago

Tak, też polecam Flamenco, dobrze się sprawdzi na pewno dla starszych osób.

Zespół NR
Admin
1 month ago
Reply to  Rotunda

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status