Najlepszy materac 90 cm x 200 cm

Ostatnio aktualizowane: 19.09.18

 

Jaki materac 90 cm x 200 cm wybrać?

 

Dobrze dobrany materac sprawi, że będzie Ci się spało znacznie lepiej, a rano możesz obudzić się wypoczęty i zmotywowany do kolejnego dnia pracy. Jeśli masz problemy ze snem, a po wstaniu z łóżka odczuwasz bóle głowy czy kręgosłupa to znak, że powinieneś udać się na zakupy. Przedtem zapoznaj się jednak z naszym poradnikiem, gdzie doradzamy, jak znaleźć idealny dla siebie model. Na jego końcu znajdziesz z kolei ranking z 3 dobrymi produktami tego typu.

 

 

Najlepszy materac 90 cm x 200 cm w 2018 roku powinien być dostosowany do Twojego wzrostu i wagi. Tylko wtedy będzie on mógł dać odpowiednie podparcie Twojemu kręgosłupowi. Nie musisz jednak wybierać najtwardszego modelu, jaki tylko znajdziesz w sklepie (przekonanie, że bardzo twarde modele są najzdrowsze, nie jest do końca prawdą). Produkt musi być przede wszystkim o ok. 20 cm dłuższy, w porównaniu do Twojego wzrostu.

Jeżeli chodzi o twardość, to osoby ważące mniej niż 80 kg powinny spać na materacach o twardości H2. Produkty o twardości H3 przeznaczone są dla tych, których waga przekracza 80 kg. Modele o twardości H4 najlepiej sprawdzą się natomiast w przypadku osób ważących powyżej 100 kg. Pamiętaj jednocześnie, że twardość to odczucie subiektywne i jeśli mimo wszystko jest Ci wygodniej na twardszym materacu, niż na tym zalecanym przy Twojej wadze, możesz go kupić. Produkty o wymiarach 90 cm x 200 cm przeznaczone są dla jednej osoby, dlatego możesz dobrać go według własnych preferencji i nie pytać nikogo o zdanie.

Po wyborze twardości pozostaje jeszcze zadecydowanie o wypełnieniu materaca. Do wyboru masz modele sprężynowe, piankowe i lateksowe. Te, ze sprężynami dają dużo punktów podparcia dla ciała, a ich ugięcie zależy od wagi użytkownika. Produkty piankowe są bardzo elastyczne i bardzo trwałe, z kolei materace lateksowe zapewniają wysoką higienę snu, ze względu na stałą wentylację. Najlepiej, jeśli wypróbujesz w sklepie modele ze wszystkimi rodzajami wypełniania, gdyż wtedy łatwiej będzie Ci podjąć ostateczną decyzję.

Jeśli w nocy często zmieniasz pozycję, dobrym wyborem będzie zakup materaca dopasowującego się do kształtów ciała. Sprawi on, że niezależnie od przyjętej pozycji z pewnością będzie Ci wygodnie, a ciało będzie miało bardzo dobre podparcie. Możesz więc tym sposobem zapomnieć o porannych, dokuczliwych dolegliwościach bólowych.

 

 

Materace 90 cm x 200 cm – ranking

 

 

Janpol Wenus H2

 

Materac Janpol Wenus H2 to model sprężynowy. Oznacza to, iż został on wypełniony sprężynami kieszonkowymi, które są bardzo elastyczne i sprawiają, że produkt dobrze dopasowuje się do ciała. Tego typu wypełnienie zapewnia również dobry przepływ powietrza, w efekcie czego we wnętrzu powyższego produktu nie rozwijają się roztocza, ani bakterie.

Przedstawiony materac jest idealny nie tylko dla alergików, ale również osób, które w czasie snu często zmieniają pozycję. Każda część ciała leżąca na produkcie zapada się w inny sposób, w zależności od jej ciężaru i poziomu nacisku. To sprawia, że mięśnie nie są napięte, a kręgosłup czy miednica zawsze mają odpowiednie podparcie. Wspomniany model jest dostępny w 3 stopniach twardości do wyboru.

Konsumenci docenili materac marki Janpol głównie za antyalergiczne właściwości, jak również możliwość otrzymania w komplecie specjalnego pokrowca. Chroni on produkt przez zabrudzeniami i odkształceniami, a dodatkowo można go prać w pralce.

 

 

 

 

Hilding Breakdance

 

Model materaca Hilding Breakdance jest dedykowany przede wszystkim nastolatkom. To produkt piankowy, który jest antyalergiczny i daje dobre podparcie kręgosłupowi. Dzięki niemu można więc się wyspać i odpowiednio wypocząć po ciężkim dniu. Co więcej, obie strony prezentowanego materaca mają inną twardość, dlatego w razie potrzeby można go odwrócić.

Opisywany produkt jest odporny na uszkodzenia i ścieranie, jego cechą charakterystyczną jest wzór w gwiazdki. Wypełniająca go pianka została wyprofilowana w taki sposób, by zapewnić odpowiedni poziom wentylacji. Uważa się, że najlepsze materace 90 cm x 200 cm potrafią dopasować się do ciała. To można powiedzieć też o prezentowanym modelu, a odpowiada za to wspomniane już, elastyczne wypełnienie.

Przedstawiony materac cieszy się dużą popularnością. Konsumenci uważają, że jego podstawową zaletą jest estetyczny wygląd, a także średni poziom twardości (H2). Za atut uznano również to, że do produktu dołączono specjalny pokrowiec, który można prać w pralce.

 

 

 

 

M&K Foam Kieszonkowiec

 

M&K Foam Kieszonkowiec jest materacem sprężynowym o średniej twardości (H2). Wkładem są sprężyny woreczkowe, które wykonano z dobrej jakości drutu. Takie rozwiązanie sprawia, że przedstawiony produkt jest elastyczny i dobrze dopasowuje się do kształtu ciała.

Model marki M&K Foam pozwala przybrać kręgosłupowi swój naturalny kształt przypominający literę „S”. Dlatego osoba śpiąca na prezentowanym materacu może obudzić się wypoczęta i w dobrym nastroju. Do zestawu dołączono pokrowiec z obiciowego materiału, który pozwala utrzymać produkt w czystości.

Według opinii konsumentów, jest to materac 90 cm x 200 cm w dobrej cenie, który pozwala zapomnieć o porannym bólu kręgosłupa, karku czy innych części ciała. Charakteryzuje go bardzo dobra jakość wykonania. Do tego opisany wyżej model jest na tyle twardy, aby każdemu zapewnić spokojny, niczym nieprzerwany i przede wszystkim niezwykle komfortowy sen.

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...