Najlepszy materac 80×200

Ostatnio aktualizowane: 25.04.19

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki materac 80×200 wybrać?

 

Nie jest tajemnicą, że dobry materac to taki, który jest wygodny, ale czy wiesz, co tak naprawdę jest istotne przy jego zakupie? W tym artykule zajmiemy się produktami o wymiarach 80 cm x 200 cm, które są odpowiednie dla jednej osoby. Każdy materac ma kilka właściwości, które są dla nas bardzo ważne. To według nich rozróżniamy poszczególne modele i wybieramy taki, który najbardziej nam odpowiada. Jakie są te właściwości?

 

 

Najlepszy materac o wymiarach 80×200 cm w 2019 roku jest wypełniony miękkim materiałem. Najczęściej jest to pianka, dopasowująca się do kształtów naszego ciała. Dlatego spanie na materacu jest bardzo komfortowe. Na rynku dostępne są również modele lateksowe. Jest to materiał, który pozwala skórze swobodnie oddychać, więc nie jesteśmy narażeni na nadmierne pocenie się. Z kolei materac, który jako wypełnienie ma sprężyny, stabilnie utrzymuje nasze ciało.

Kolejnym punktem wymagającym omówienia jest pokrowiec. Jego obecność pozwala utrzymać materac w czystości. Ściągany pokrowiec można po prostu wyprać w pralce – pozbywając się tym samym bakterii oraz zanieczyszczeń. Wiele pokrowców ma właściwości hipoalergiczne, które z pewnością poprawią jakość snu.

Interesującymi materacami są te, które mają różne strefy twardości. Produkt może być miękki, lecz specjalne umocnienia w strefie barków może szczególnie polepszyć jakość snu. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku materaca ze strefami twardości musimy dobierać produkt do wzrostu.

Wiele osób potwierdza, że najlepsze materace o wymiarach 80×200 cm są odpowiednio miękkie, aby spanie było komfortowe. W tym wypadku chodzi tutaj o naszą wagę. Błędnie uważa się, że produkt powinien być jak najtwardszy. Jego twardość musi być dopasowana do naszego ciężaru, dopiero w tym wypadku będzie nam wygodnie. Dlatego dla osób ważących mniej niż 80 kg polecane są materace H2. Z kolei osoba mieszcząca się w zakresie od 80 kg do 100 kg najbardziej komfortowo będzie czuła się na materacu H3. Z kolei model H4 jest przeznaczony dla osób powyżej 100 kg.

 

 

Materace 80×200 – ranking

 

 

Hevea Junior 

 

Hevea Junior to materac wykonany głównie z lateksu. Jest to materiał bakteriobójczy oraz przewiewny, więc nie musimy się martwić, jeśli nadmiernie się spocimy. W środku materaca znajduje się sieć kanalików, która jest odpowiedzialna za dobre rozprowadzanie powietrza. Dodatkowo produkt ma pokrowiec antyalergiczny, dzięki czemu osoby z alergią będą miały zapewniony zdrowy i spokojny sen.

Grubość modelu wynosi około 12 cm. Jest to wystarczające, aby wygodnie rozłożyć się na materacu. Ten średnio-twardy materac H3 w odpowiednich punktach ma wzmocnienia utrzymujące ciało w wygodnej pozycji. Produkt ma atest, który potwierdza, że jest on bezpieczny dla naszego zdrowia.

Prezentowany materac 80×200 cm w dobrej cenie jest przeznaczony dla dzieci lub nastolatków. Bardzo dobrze dopasowuje się on do kształtów szybko rozwijającego się ciała. Użytkownicy szczególnie chwalą wygodę spania na opisywanym materacu. Doceniają oni również możliwość wyprania pokrowca.

 

 

 

 

Hilding Salsa 

 

Chcielibyśmy zaprezentować materac o wymiarach 80 cm x 200 cm z 7 różnymi strefami twardości. Materiał, z którego produkt, jest wykonany bardzo dobrze podpiera biodra, ramiona, głowę oraz nogi. Dlatego leżenie na prezentowanym materacu jest bardzo komfortowe, a rano czujemy się wypoczęci i pełni energii.

Grubość produktu wynosi aż 22 cm. Taka grubość zapewnia nam bardzo wygodne spanie. Większość modelu wykonano z pianki, która dopasowuje się do naszego ciała oraz zapamiętuje nasze kształty. Jeśli chodzi o pokrowiec producent daje nam wybór pomiędzy tym, który chłonie wilgoć oraz takim, który zapobiega rozwojowi alergenów. Oba możemy wybrać w pralce w temp. do 60 st. C.

Większość użytkowników przyznaje, że materac otula całe ciało, co daje uczucie komfortu. Model reaguje na temperaturę naszego ciała oraz dopasowuje się do jego kształtów tak, aby było nam, jak najwygodniej. Jest to produkt chwalony głównie za grubość.

 

 

 

 

Janpol Erebu 

 

Janpol Erebu to materac, który ma bardzo ciekawy skład. Jednym z jego wypełnień jest końskie włosie, które zabija bakterie oraz eliminuje alergeny. Z kolei warstwa kokosowa zapobiega zagnieżdżeniu się w materacu roztoczy. Model ma dwie strony. Jedna z nich pokryta jest bawełną, która gwarantuje prawidłową cyrkulację powietrza. Z kolei druga strona to wełna, która niweluje reumatyzm. Wybierz prezentowany materac, jeżeli chorujesz na takie schorzenie.

Produkt jest dostępny w kilku twardościach, więc wybór zależy wyłącznie od naszych preferencji. W środku każdego modelu znajdują się sprężyny, które zapewniają odpowiednią stabilizację naszego ciała. Grubość materaca wynosi 17,5 cm, co oznacza, że spanie na nim z pewnością będzie wygodne.

Pokrowiec z tkaniny żakardowej możemy łatwo czyścić w pralce. Zachowanie materaca w czystości nie będzie więc problemem. Wiele osób przyznało, że to bogaty skład wypełnienia jest powodem, dla którego zdecydowali się na zakup materaca.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...