Najlepszy materac 200 cm x 220 cm

Ostatnio aktualizowane: 14.07.20

 

Jaki materac 200 cm x 220 cm wybrać?

 

Wybór materaca powinien być przemyślany, zwłaszcza modelu dopasowanego do dużego łóżka małżeńskiego (o wymiarach 200 cm x 220 cm). Poziom twardości powinien odpowiadać preferencjom obu śpiących na nim osób. Jak znaleźć właściwy produkt? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w poniższym poradniku. Na końcu artykułu jest ranking trzech modeli popularnych marek, które są uznawane za godne polecenia.

 

 

Dostępne na rynku materace możemy zaklasyfikować do kilku grup, ale najczęściej kupowane są przede wszystkim produkty kieszeniowe oraz piankowe. Te pierwsze mają wewnątrz sprężyny, każda z nich jest umieszczona w osobnej kieszonce z fizeliny (stąd pochodzi ich nazwa), co gwarantuje punktową elastyczność. Jedną z największych zalet modeli kieszeniowych jest to, że dobrze dopasowują się do kształtu ciała (ze względu na kilka stref twardości) i podpierają kręgosłup. Poza tym są to stosunkowo trwałe produkty. Z kolei materace piankowe wypełnione są specjalną pianką poliuretanową lub lateksową. Zapewniają one dobre podparcie pleców. Ponadto tego typu modele wykazują właściwości antyalergiczne, a więc nie pochłaniają kurzu i ograniczają rozwój bakterii oraz roztoczy w ich wnętrzu.

Jak znaleźć najlepszy materac 200 cm x 220 cm w 2020 roku? Taki produkt musi przede wszystkim mieć odpowiedni poziom twardości. Warto pamiętać, że każdy z nas ma inną budowę ciała oraz preferencje. Niektóre osoby lubią spać na miękkim podłożu, a inne nie. Leżąc na łóżku, nasze mięśnie powinny być rozluźnione. Jeżeli przez całą noc będą one napięte, rano prawdopodobnie obudzimy się z bólem kręgosłupa lub szyi, co nie jest zbyt przyjemne. Ciekawym rozwiązaniem jest model dwustronny, w przypadku którego każda ze stron ma inną twardość. Wtedy będziemy mogli go swobodnie obracać.

Jeśli chodzi o materace, to bardzo ważne jest też to, czy w zestawie otrzymujemy ochronny pokrowiec. Może być on uszyty z bawełny lub innego miękkiego materiału, powinien dodatkowo być hipoalergiczny. Pokrowiec zastępuje prześcieradło, zwykle możemy go bez przeszkód prać samodzielnie w pralce (w odpowiedniej temperaturze).

 

 

Materace 200 cm x 220 cm – Ranking

 

 

Janpol Tytan 

 

Materac piankowy Janpol Tytan został wykonany z pianki poliuretanowej o grubości 8 cm. Model ten został dodatkowo obłożony dwustronnie kokosową płytą o grubości 2 cm, która zapewnia cyrkulację powietrza i ma dobre właściwości termiczne. Produkt wyróżnia się przede wszystkim elastycznością. Co ważne, materac pochłania wilgoć z otoczenia i pot, ma też właściwości antyalergiczne.

To model określany jako bardzo twardy, a więc jest idealny dla osób, które nie potrafią spać na miękkim łóżku. Produkt jest sprężysty i świetnie dopasowuje się do kształtu ciała oraz zapewnia podparcie kręgosłupa na całej jego długości. Do kompletu dołączono pokrowiec, który można prać w pralce (w temperaturze do 60 st. C).

Z uwagi na to, że najlepsze materace 200 cm x 220 cm są trwałe także ten model wykorzystuje kilka innowacyjnych rozwiązań zapobiegających jego zbyt szybkiemu zniszczeniu i odkształceniu. Konsumentom spodobało się to, że produkt jest dwustronny, a płyty kokosowe zapewniają odpowiednią sztywność. Prezentowany materac skutecznie zapobiega bólom pleców i karku pojawiającym się po przebudzeniu.

 

 

 

 

Sweetsen Napoli

 

Sweetsen Napoli to model kieszeniowy z 9 strefami twardości. Produkt zapewnia świetne podparcie pleców, a także ud czy łydek. Wewnątrz materaca znajduje się prawie 270 sprężyn umieszczonych w pojedynczych kieszonkach z fizeliny, gwarantujących świetną elastyczność punktową.

Produkt jest średniotwardy, dobrze dopasowuje się do sylwetki leżącej na nim osoby, a tym samym zapewnia komfortowy sen i wypoczynek. To materac 200 cm x 220 cm w dobrej cenie, który nadaje się dla osób ważących maksymalnie 100 kg. Model ma wysokość 17 cm, dołączono do niego ochronny, niepikowany pokrowiec o właściwościach antyalergicznych, który jest zapinany na zamek błyskawiczny.

Konsumenci docenili materac za trwałość i elastyczność. Ze względu na swobodną cyrkulację powietrza nie musimy się obawiać, że wewnątrz produktu będą rozwijać się bakterie oraz inne drobnoustroje. Model Sweetsen Napoli jest hipoalergiczny i przystosowany do użytku na łóżku z regulowanym stelażem.

 

 

 

 

Raja Lux

 

Produkt Raja Lux jest dwustronny, jedna strona jest twarda, a druga średnio twarda. To model kieszeniowy, wewnątrz niego znajdują się 262 sprężyny w kieszonkach. Boki materaca wzmocniono pianką poliuretanową. W zestawie otrzymujemy pokrowiec zapinany na zamek błyskawiczny, można prać go regularnie w pralce.

W środku materaca umieszczono też płyty kokosowe, które zwiększają twardość i odporność na odkształcanie, a do tego zapewniają antyalergiczne i antygrzybiczne właściwości. Nie ma więc ryzyka, że na skutek dużego poziomu wilgotności wewnątrz produktu zaczną rozwijać się mikroorganizmy. Opisywany model jest więc odpowiedni dla alergików i osób wrażliwych.

Z opinii konsumentów wynika, że materac dobrze dopasowuje się do kształtu ciała, wpływa na to 9 stref twardości. Produkt może być używany na łóżkach z regulowanym stelażem. Co ciekawe, pokrowiec jest laserowo pikowany i ma siatkę wentylującą. To zapewnia swobodny przepływ powietrza i pochłanianie nadmiaru wilgoci.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status