Najlepszy materac 120×60

Ostatnio aktualizowane: 28.02.20

 

Jaki materac 120×60 wybrać?

 

Materace o wymiarach 120 cm x 60 cm przeznaczone są do pokoju dziecka. Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że produkty dla pociech powinny być nie tylko bardzo dobrej jakości, ale też bezpieczne dla zdrowia. Jeśli poszukujesz właśnie takich modeli, prezentowany przez nas ranking powinien Cię zainteresować. W zestawieniu znalazły się najlepsze materace o wymiarach 120×60 cm. Jeśli zdecydujesz się na zakup któregokolwiek z nich, będziesz zadowolony. Przed poznaniem naszych propozycji zachęcamy też do przeczytania krótkiego poradnika na temat tego, na co powinniśmy zwracać uwagę podczas zakupu produktu.

 

 

Materace o wymiarach 120 cm x 60 cm są dostosowane do łóżeczka dziecięcego. Aby wybrać odpowiedni model dla swojej pociechy trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na twardość produktu. Jeśli materac będzie zbyt miękki, nie zagwarantuje naszemu dziecku odpowiedniego podparcia. Rodzice stosunkowo często decydują się na zakup modelu dwustronnego, w którym twardsza strona przeznaczona jest dla niemowląt do ok. 9 miesiąca życia, a miększa – dla starszych pociech. Kluczową rolę odgrywa także wypełnienie. Powinno być ono antyalergiczne, ponieważ w innym wypadku sen dziecka może być zakłócony.

Rodzice są zgodni co do tego, że najlepszy materac o wymiarach 120×60 cm w 2020 roku sprzedawany jest w zestawie z pokrowcem. Takie rozwiązanie to duże ułatwienie. Konsumenci nie muszą poświęcać dużo czasu na to, aby zagwarantować dziecku higieniczne warunki w trakcie snu. Przed wybraniem konkretnego modelu warto zwrócić uwagę na to, czy pokrowiec jest przeznaczony do prania w pralce. Z pewnością jest to dużo wygodniejsze niż czyszczenie ręczne.

Trzeba skupić się także na materiale wykonania, który powinien być miękki w dotyku i delikatny dla wrażliwej skóry dziecka. Równie ważne jest bezpieczeństwo użytkowania. Należy sprawdzić, czy produkt ma certyfikat Oeko TEX Standard i dowiedzieć się, czy został zatwierdzony on przez Instytut Matki i Dziecka.

 

 

Materace 120×60 – ranking

 

 

Danpol 

 

Danpol to materac o wymiarach 120×60 cm w dobrej cenie. Model jest wygodny i dobrze dopasowuje się do kształtu ciała. W efekcie dziecko ma zagwarantowany spokojny sen.

Prezentowany materac jest dwustronny. Z jednej strony znajduje się warstwa gryczana, która ma właściwości antyalergiczne i antyodleżynowe. Łuska gryczana umieszczona jest w specjalnie wydzielonych kwadracikach, co zapobiega jej zniekształceniu. Z drugiej strony wykorzystana została mata kokosowa gwarantująca swobodny przepływ powietrza. Model ma bawełniany pokrowiec. Warto dodać, że produkt zdobył pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Ma on także Atest PZH i certyfikat Oeko TEX Standard.

Wielu rodziców zdecydowało się na zakup materaca Danpol. Do podjęcia takiej decyzji zachęciły ich pozytywne opinie konsumentów. Sporym atutem produktu jest to, że jest on dobrze wyprofilowany, więc gwarantuje odpowiednie podparcie dla ciała. Model jest zrobiony z przyjemnych dla skóry materiałów, więc nie powoduje podrażnień.

 

 

 

 

Hevea Duo Activia

 

Materacem, którego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu jest Hevea Duo Activia. Jest to tzw. model rozwojowy. Jedna strona (twarda) przeznaczona jest dla niemowląt do ukończenia przez nie ok. 9 miesiąca życia. Druga natomiast będzie odpowiednia dla pociech powyżej wspomnianego wieku. Każda ze stron jest tak dostosowana, aby zapewnić maluszkowi największy komfort i wspomóc jego prawidłowy rozwój.

Model ma wymiary: 120 cm x 60 cm x 8 cm. Produkt sprzedawany jest w zestawie z pokrowcem wykonanym z bawełny i poliestru. Materiały te są delikatne dla skóry. Utrzymanie materaca w czystości nie jest trudne – pokrowiec można łatwo zdjąć i wyprać w pralce.

Konsumenci, którzy mieli okazję przetestować produkt zapewniają, że jest on dobrej jakości. Użyte do produkcji materiały pozwalają na swobodny przepływ powietrza, co zwiększa komfort snu. Dodatkowo są odporne na przetarcia. Zaletą jest również to, że powierzchnia materaca została odpowiednio zabezpieczona przed bakteriami.

 

 

 

 

Vitmat Ecobaby

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez materaca dziecięcego Vitmat Ecobaby. Model ten został zrobiony z wysokoelastycznej pianki, więc dobrze dostosowuje się do kształtu ciała maluszka. Wymiary produktu to: długość – 120 cm, szerokość – 60 cm i wysokość – 9 cm.

Do zestawu dołączono pokrowiec wykonany z tkaniny poliestrowej. Jest ona przewiewna, dzięki czemu nie ma obaw o pojawienie się u dziecka problemu nadmiernej potliwości. Sporym ułatwieniem w kwestii utrzymania materaca w czystości jest to, że pokrowiec można prać w pralce (temperatura maksymalna wynosi 60 st. C). Przy produkcji modelu zasięgnięto wiedzy lekarzy pediatrów i fijzoterapetuów. Daje to pewność, że produkt jest dostosowany do potrzeb dziecka.

Pozytywne opinie na temat Vitmat Ecobaby stanowią potwierdzenie na to, że warto inwestować w ten materac. Konsumenci wskazują, że model ma idealny stopień twardości. Stanowi dobre podparcie dla ciała i gwarantuje spokojny sen.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status