Najlepszy fotel biurowy skórzany

Ostatnio aktualizowane: 12.08.20

 

Jaki fotel biurowy skórzany wybrać?

 

Pracując przy biurku przez cały dzień powinniśmy zadbać o to, by nasze krzesło było jak najwygodniejsze. Nie dość, że komfort siedzenia zdecydowanie wpłynie na naszą wydajność, to jeszcze uchroni to nas od przewlekłych bólów pleców. Jednak zakup odpowiedniego fotela biurowego nie jest tak prosty, jakby się wydawało. Aby pomóc Ci w podjęciu dobrej decyzji przygotowaliśmy ten oto poradnik. Znajdziesz w nim przydatne informacje o tym, na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Co więcej, na jego końcu umieściliśmy krótkie zestawienie, w którym znalazły się trzy najlepsze fotele biurowe skórzane.

Zakup dobrego fotela biurowego jest niezwykle istotny w naszej pracy. Długie siedzenie przy biurku ma negatywny wpływ na nasz kręgosłup. Z tego powodu interesujący Cię model powinien mieć odpowiednie podparcie wszystkich części ciała. Oparcie w fotelu powinno mieć kształt taki, jak nasz kręgosłup, co zapewni jego przyleganie. Wielu ortopedów zaznacza, że najważniejsze jest podparcie odcinka lędźwiowego.

Istotna jest również głębokość fotelu. Powinna być ona dopasowana do naszej wagi i wielkości naszych pośladków. Bowiem, gdy fotel biurowy jest za głęboki jesteśmy zmuszeni pracować pochyleni, co nie pozwala nam odciążyć kręgosłupa.

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wysokość fotela. Lekarze zaznaczają, że właściwą pozycją do pracy są zgięte nogi w kolanach pod kątem 90 st. Takie ułożenie zapewnia prawidłowy przepływ krwi do dolnych partii ciała. Skutkiem tego jest mniejsza ilość obrzęków oraz brak syndromu zdrętwiałych nóg. Zbyt niskie, jak i za wysokie krzesło ma negatywny wpływ na nasz kręgosłup, bowiem nie pozwala na proporcjonalne rozłożenie naszego ciężaru. Zatem, niezbędna jest opcja regulowania wysokości siedzenia.

Decydując się na zakup dobrego fotela biurowego, warto zadbać o to, by znajdujące się w nim podłokietniki były ruchome. Pozwoli nam to, na dostosowanie ich do aktualnie wykonywanej przez nas czynności. Bardzo istotne jest, aby nasze ręce były wspierane przez cały czas pracy.

Ponieważ przedmiotem tego poradnika są fotele skórzane to bardzo istotna jest ich wentylacja. Jeśli Twój model został wykonany z materiału syntetycznego, upewnij się, że gdzieś w swojej budowie ma niewielkie otwory, które umożliwiają przepływ powietrza. Zdecydowanie zwiększy to komfort jego użytkowania.

 

 

Fotele skórzane biurowe – Ranking

 

 

Nova Style Eden VIP

 

Model Style Eden VIP to najlepszy fotel biurowy skórzany w 2020 roku. Jest on bardzo elegancki, wykonany z białej, skóry ekologicznej. Model ten polecany jest do biur, pracowni, ale również domów.

Prezentowany model może być użytkowany przez osoby o każdym wzroście. Wynika to z tego, że posiada regulator wysokości siedzenia, dzięki czemu bez problemu dostosujesz wysokość krzesła do Twoich potrzeb. Fotel ten ma również bardzo czuły amortyzator gazowy.

Produkt ten jest bardzo wygodny. Posiada on bardzo ergonomiczne oparcie, dostosowane do kształtu naszego kręgosłupa. Pozwala to prawidłowo rozłożyć wagę naszego ciała. Co więcej, wygodny podgłówek, stanowi dobre podparcie dla głowy, dzięki czemu możesz ją utrzymać w jednej pozycji przez cały czas.

Kolejną zaletą fotela są szerokie, specjalnie wyprofilowane podłokietniki, które zapewniają podparcie w niemal każdej pozycji. Opinie o tym modelu są bardzo pochlebne. Wielu konsumentów doceniło to, że kółka na krześle są pokryte specjalną, grubą gumą, która zapobiega rysowaniu powierzchni. Uznanie użytkowników zdobyła też funkcja kołyski, która dostosowuje się do wagi osoby siedzącej.

 

 

 

 

Mebel-Partner

 

Mebel-Partner to świetny fotel biurowy skórzany w dobrej cenie. Dzięki swojemu eleganckiemu wyglądowi będzie się dobrze prezentował zarówno w biurze, jak i gabinecie lekarskim czy domu. Największą zaletą modelu jest jego stabilna konstrukcja. Metalowy szkielet został rozstawiony dość szeroko, co zapewnia dobre rozłożenie masy ciała osoby siedzącej.

Wymiary tego fotela biurowego to: szerokość – 57,5 cm, długość – 71 cm, wysokość minimalna – 158 cm i wysokość maksymalna – 175 cm. Długość siedziska w tym modelu wynosi 46 cm. Siedzisko i oparcie materiału zostało wykonane z wysoko elastycznej pianki, która została następnie obszyta skórą ekologiczną. Gwarantuje to, że fotel jest bardzo miękki i odporny na rozdarcia. Noga krzesła wykonana została z wysokiej jakości stali chromowanej.

Prezentowany produkt może być używany przez osoby o różnym wzroście, gdyż posiada funkcję regulacji wysokości. Dzięki temu, każdy użytkownik bez problemu dostosuje siedzenie tak, by siedzieć w możliwie najwygodniejszej dla siebie pozycji.

Opinie o tym produkcje są bardzo pozytywne. Konsumenci docenili jego dobre wyprofilowanie, które pozwala skutecznie odciążyć kręgosłup podczas pracy. Co więcej, model ten cechuje się eleganckim wyglądem, dzięki czemu dobrze prezentuje się w każdym wnętrzu. Wielu użytkowników zachwalało funkcję bujania.

 

 

 

 

Beliani Prestige

 

Beliani Prestige to bardzo elegancko wykonany fotel biurowy skórzany. Dzięki swojemu eleganckiemu designowi nadaje się zarówno do biura, jak i do domu. Model ten został odpowiednio wyprofilowany, co sprawia, że nasz kręgosłup się nie męczy. Jego kształt zmusza nas do zachowania poprawnej postawy. Dzięki temu, będziemy w stanie komfortowo pracować przez wiele godzin w biurze.

Prezentowane krzesło może być używane przez osoby o każdym wzroście. Wynika to z tego, że jego wysokość jest regulowana. Prawidłowe siedzenie jest niezwykle istotne, gdy musimy pracować przez kilka godzin w jednej pozycji. Maksymalna wysokość, jaką możemy ustawić w tym fotelu wynosi 55 cm.

Model ten został wykonany z wysokiej jakości czarnej skóry ekologicznej. Jest to bardzo trwały materiał, dzięki czemu nie musisz martwić się o jego przedarcie. Z kolei obramowanie krzesła wykonano z elastycznego drewna, co podkreśla elegancki charakter mebla. Opinie o tym fotelu są bardzo pozytywne. Wielu konsumentów pochwaliło model za jakość wykonania oraz grube, gumowe nakładki na kółka, które chronią podłogę przed zarysowaniem.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status