ᐅ Lustro stojące. Opinie i recenzje 

Lustra stojące ranking

Ostatnio aktualizowane: 11.12.19

 

Jeżeli poszukujesz lustra do swojego pokoju lub łazienki, to dobrze trafiłeś. Na naszej stronie znajdziesz ranking zwierciadeł, które cieszą się pochlebnymi opiniami użytkowników. Pierwsze miejsce w naszym zestawieniu zajął model Invicta Interior Wersal 35742. Lustro to charakteryzuje się precyzją wykonania. Dzięki niemu Twoje wnętrze nabierze charakteru i eleganckiego wyglądu. Rama wykonana została z drewna, które następnie pomalowano na biało. Zwierciadło znajduje się na stojaku, który pozwala na przechylanie, w zależności od wymaganego kąta. Model ten umożliwia przejrzenie się w całej okazałości. Dzięki temu na pewno odpowiednio dopasujesz ubrania. Przy tym lustrze możesz także zrobić sobie makijaż. Produkt jest stosunkowo lekki, więc łatwo jest go ustawiać zależnie od padania światła i miejsca w pokoju. Jeżeli model ten nie odpowiada Twoim wymaganiom, zachęcamy do zapoznania się z pozycjami z kolejnych miejsc rankingu. Poniżej znajduje się opis produktu KelaSilvana 21497, który znalazł się na drugiej pozycji. Przeznaczony jest on do ustawienia na biurku lub szafce.

 

 

Jakie lustro stojące kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Lustro to bardzo przydatny sprzęt w domu, który pomoże Ci dopasować odpowiednią kreację. Co więcej, dobry model, pozwoli Ci optycznie powiększyć pomieszczenie i je rozjaśnić. Niezbędny jest jednak zakup odpowiedniego modelu, który dopasuje się do naszego wnętrza. Wiedz, że wiele osób nie wie, jak dokonać właściwego wyboru, dlatego specjalnie dla nich przygotowaliśmy ten oto poradnik. Zawarliśmy w nim wiele przydatnych informacji. Dzięki nim dowiesz się, jakie lustro stojące wybrać.

 

 

Materiały wykonania

Jeśli poszukujesz dobrej jakości modelu powinieneś zwrócić uwagę na to, z jakich surowców wykonano interesujący Cię produkt. Obecnie wiele modeli wykonuje się przy użyciu technologii float, która sprawia, że szkło jest idealnie płaskie. Jest to bardzo ważne, gdyż każda wypukłość spowoduje pewne zakrzywienie w obrazie. Sprawi to, że nasza percepcja samych siebie nie będzie zgodna z rzeczywistością. Pamiętaj, że zniekształcony obraz może sprawić, że wyglądamy grubiej lub szczuplej.

Obecnie powierzchnię lustra pokrywa się bardzo cienką warstwą srebra lub glinu. Zabezpiecza to konstrukcję i sprawia, że niewielkie uderzenie i otarcia nie niszczą produktu. Następnie szkło zostaje polakierowane, aby zatrzymać proces ścierania się oraz utleniania.

 

Zastosowanie modeli stojących

Urządzając swoje wnętrze zapewne zastanawiasz się, w jakim miejscu najlepiej ustawić produkt stojący, tak aby jego użytkowanie było wygodne. Konsumenci najczęściej umieszczają produkt stojący w swoich sypialniach i garderobach, gdyż istnieje możliwość zmienienia jego pozycji. Dzięki temu, możemy sprawdzić każdy kąt padania światła i to, jak wpływa on na nasz wygląd. Niektóre osoby umieszczają modele stojące w swoich przestronnych łazienkach.

Pamiętaj, że produkt stojący zajmuje pewną przestrzeń ze względu na swoją podstawę, zatem nie nadaje się do niewielkich pomieszczeń. Poza tym lustra stojące źle komponują się z zagraconymi pokojami, gdzie ilość wolnej przestrzeni jest diametralnie ograniczona.

 

Certyfikaty – jakie lustro jest najlepsze?

Zanim dokonasz zakupu upewnij się, czy interesujący Cię model posiada niezbędne certyfikaty, które poświadczają wysoką jakość wykonania. Każdy producent ma obowiązek umieścić na opakowaniu lub w instrukcji obsługi informację o tym, że model wykonano zgodnie z normą PN-EN 1036-1:2008. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że produkt wykonano z najwyższej ilości materiałów, bez domieszki rtęci, która zagraża zdrowiu człowieka.

Poza tym certyfikowane sprzęty wykonano zgodnie z technologią float, co gwarantuje gładką powierzchnię. Dzięki temu obraz nie jest zniekształcony. Co więcej, jeśli przesuniesz dłonią po powierzchni lustra, nie znajdziesz żadnej zadry. Istotna jest również trwałość szkła, które powinno być posrebrzone, aby zapewnić odpowiednią ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

Wiedz również, że wszystkie modele, które zostały opatrzone skrótem CE zostały wykonane zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej.  Organem, który wydaje certyfikaty jest Zakład Technologii Szkła Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Warszawie.

 

Grubość modelu

Dokonując zakupu powinniśmy zwrócić również uwagę na grubość interesującego nas lustra. Na rynku zakupisz modele bardzo cienkie, w których ten parametr wynosi tylko 2 mm lub 3 mm. Najgrubsze są sprzęty mające 12 mm grubości. Parametr ten powinien być związany z poczuciem Twojej estetyki.

 

Odbijanie obrazu

Choć może się to wydawać zbędne, warto zwrócić też uwagę na właściwości związane z odbijaniem obrazu. Parametr ten podawany jest w procentach i odnosi się do zdolności odbijania światła pod danym kątem. W przypadku sprzętów wykonanych w technologii float, poprawny współczynnik świetlny powinien wynosić 86% dla tafli o grubości od 2 mm do 6 mm oraz 83% dla szkła grubości 8 mm i 12 mm. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup produktu wykonanego z materiału zabarwionego, musisz liczyć się z tym, że procent odbicia obrazu będzie znacznie mniejszy i nie przekroczy 80%.

Wady optyczne

Kupując lustro musimy mieć świadomość, że nie jest ono idealne i na jego powierzchni mogą pojawić się pewne wady i zniekształcenia obrazu. Ważne jest jednak dopilnowanie, aby wszystko mieściło się w granicach zatwierdzonych przez normę PN-EN 1036-1:2008. Wady wizualne lustra mogą być punktowe, liniowe oraz o rozwiniętej powierzchni. Pierwszy rodzaj to niewielkie zarodki, osady oraz ślady otarć. Wadami liniowymi nazywamy zadrapania. Zaś ostatnim typem zadr są rysy włoskowate o cienkim, kolistym kształcie, które są ledwo widoczne.

Zwróć jednak uwagę, aby interesujący Cię produkt był pozbawiony plam, przebarwionych punktów lub wad na powłoce zabezpieczającej. Odchodząca powłoka zabezpieczająca, może poważnie zniekształcić nasz obraz.

 

Lustra stojące w dobrych cenach

Wbrew powszechnej opinii zakup lustra nie jest czynnością ani prostą, ani tanią, bowiem zmuszeni jesteśmy wziąć pod uwagę liczne właściwości, które świadczą o wysokiej jakości wykonania. Naturalnie, na rynku dostępne są modele, których koszt zakupu wyniesie 40 zł. Jednak ich wielkość oraz wykonanie mogą pozostawić wiele do życzenia. Niestety, duża część tanich modeli posiada wiele wad optycznych, takich jak plamy czy odpadająca powłoka ochronna, które negatywnie wpływają na odbicie obrazu.

Dodatkowo, cena produktu zależy od jego kształtu. W asortymencie sklepów znajdziesz na pewno wersje prostokątne, ale również nieco bardziej finezyjne. Obecnie modne są produkty o pofalowanych brzegach. Niestety, tego typu rozwiązania wiążą się z dodatkowymi kosztami. Modele o odmiennym kształcie mogą kosztować nawet 100 zł.

Niektórzy z nas preferują oglądać tylko swoje polepszone odbicie, dlatego kupują wyłącznie lustra wyszczuplające. Posiadają one specjalnie zaprojektowaną taflę, która wydłuża naszą sylwetkę. Niestety, jeśli chcesz wejść w posiadanie takiego modelu musisz się liczyć z wydatkiem rzędu 200 zł – 300 zł.

 

 

Najlepsze lustra stojące w 2019 roku

 

Każda kobieta chce ładnie wyglądać i dobrze się prezentować. Czasem wydaje się, że dane zestawienie kolorów pasuje, jednakże dopiero w lustrze, w całej okazałości można się o tym przekonać. Ponadto zrobienie precyzyjnego makijażu wymaga dobrej jakości zwierciadła. Z tego względu przygotowaliśmy ranking luster stojących, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających osób.

 

Nasze zalecenia

 

Invicta Interior Wersal 35742

 

Ciekawym lustrem, które pasuje do wielu wnętrz, jest Invicta Interior Wersal 35742. To model stojący na ziemi i charakteryzujący się prostotą wykonania. Dzięki temu wygląda elegancko i klasycznie. Produkt sprawdzi się we wnętrzach z dużą ilością przestrzeni, gdyż wyposażony jest w stojak, na którym jest zawieszony. Sprzęt pozwoli Ci na przeglądanie się przed wyjściem. Możesz także robić przed nim makijaż.

Model ten jest prostokątny, a jego wymiary są równe szerokości 45 cm i wysokości 160 cm. Z powodu możliwości przechylania, należy pamiętać, aby ustawić go w pewnej odległości od ściany. Sama tafla lustra jest równa: szerokość 35 cm i długość 150 cm.

Obudowa zwierciadła wykonana została z drewna. Następnie pomalowana na kolor biały. Rama została także polakierowana. Wykończenie jest matowe. Obramowanie wokół lustra jest stosunkowo grube. Wygodnym rozwiązaniem jest możliwość regulacji kąta nachylenia. Dopasowanie sprawia, że jest to produkt zarówno dla wysokich, jak i niskich osób. Waga mebla wynosi 12 kg. Użytkownicy doceniają ten model za precyzyjne wykonanie.

 

 

 

 

KelaSilvana 21497

 

Produktem, który przyda się w każdej sypialni lub łazience jest KelaSilvana 21497. To dobre i tanie lustro stojące przeznaczone jest do użytku kosmetycznego. Możesz je ustawić na biurku lub stole.

Sprzęt charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. Jego wymiary wynoszą 15 cm x 20 cm. Zwierciadło usytuowane jest na stelażu na jednej nóżce. Wysokość całkowita jest równa 34,5 cm. Lustro jest regulowane. Kąt nachylenia możesz dostosować do swoich potrzeb, zależnie jak blisko siedzisz i na co chcesz skierować swoją uwagę. Jednocześnie model ten jest dwustronny. Z jednej strony znajduje się zwykłe lustro, natomiast z drugiej znajdziesz szkło powiększające. Dzięki niemu możesz zrobić precyzyjny makijaż.

Obudowa tego produktu jest wykonana ze stali. Wykończona została w kolorze chromowanym na głęboki połysk. To sprawia, że pasuje do wnętrza łazienki. Użytkownicy oceniają ten model jako bardzo praktyczny. Ponadto twierdzą, że nadaje się na prezent.

 

 

 

 

Kare Design BAROQUE 72373

 

Wiele osób zachwyca się lustrem Kare Design BAROQUE 72373. Produkt ten przeznaczony jest do postawienia na podłodze. Sprawdzi się zarówno w sypialni, jak i salonie. Model ten charakteryzuje się wyjątkowym wykończeniem, gdyż stylizowany jest na stary.

Lustro wykonane jest z wysokiej jakości materiałów. Rama jest drewniana. Na niej znajdują się barokowe ozdoby zrobione z tworzywa gipsopodobnego. Następnie obudowa pomalowana została na srebrno i lakierowana z wykończeniem półmatowym. Produkt ten ma duże rozmiary. Wymiary ramy wynoszą 180 cm x 42,5 cm. Natomiast tafla zwierciadła ma rozmiar 152 cm x 27,5 cm. To pozwala na przejrzenie się w całej okazałości. Model sprawdzi się także do zrobienia makijażu.

Produkt ten waży 8 kg, więc jest stosunkowo lekki. Możesz go sama przestawiać w każde miejsce w pokoju. Użytkownicy doceniają to lustro za romantyczny styl, jaki nadaje pomieszczeniom.

 

 

 

 

SpotlineVissardo 149792

 

SpotlineVissardo 149792 to model, który sprawdzi się w każdym domu. Można z niego korzystać zarówno w łazience, jak i sypialni. Produkt przeznaczony jest do użytku przez kobiety i mężczyzn.

Lustro charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. Ma kształt okręgu. Jego średnica wynosi 27 cm. Całość ustawiona jest na metalowym stelażu, który ma chromowane wykończenie. Łącznie produkt ten ma wysokość 40 cm. Zwierciadło jest ruchome. Jego kąt można dostosowywać do swoich potrzeb. Ponadto lusterko jest dwustronne, gdzie z jednej strony znajdziesz powiększenie x1, a z drugiej x3. Z tego względu sprawdzi się ono do zrobienia precyzyjnego makijażu, a także dokładnego ogolenia brody.

Ponadto produkt ten wyposażony jest w podświetlenie LED. Znajduje się ono wokół tafli lustra. Dzięki temu możesz dokładnie obejrzeć swoją twarz w intensywnym świetle. Lampka charakteryzuje się niskim poborem prądu. Jej moc jest równa 5,71 W. Do zestawu dołączony jest zasilacz. Użytkownicy doceniają ten model za jakość wykonania i design.

 

 

 

 

Ikea Isfjorden Bejca 202.438.37 

 

Model Ikea Isfjorden Bejca 202.438.37 cieszy się dużą ilością pozytywnych komentarzy i ocen. Produkt ten sprawdzi się do ustawienia w salonie, przedpokoju i sypialni. Dzięki niemu ocenisz swoją stylizację, a także figurę.

Wymiary tego modelu wynoszą: szerokość 47 cm, wysokość 182 cm i głębokość 59 cm. Lustro jest ruchome i można regulować kąt jego nachylenia. Pod nim znajduje się półeczka, na której możesz położyć torebkę. Ponadto po bokach znajdują się specjalne gałki przeznaczone do zawieszenia kurtki czy swetra.

Model ten wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Stojak jest zrobiony z litego drewna sosnowego. Następnie został pomalowany na biało. Do produkcji zwierciadła nie wykorzystano ołowiu. Całość należy samemu złożyć, ułatwia to dołączona instrukcja. Opinie o lustrach stojących producenta Ikea są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za dziewczęcy styl. Twierdzą także, że pięknie ozdabia pokój.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status