Krzesła toaletowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.04.19

 

Klientów szukających dobrej jakości krzeseł toaletowych zapraszamy na naszą stronę, gdzie udało nam się wyłonić dwa najlepsze modele w 2019 roku. Było to możliwe dzięki szczegółowej analizie zakupowych trendów oraz opinii wydawanych przez konsumentów. Okazało się, że najchętniej wybieranym produktem był ten o nazwie ARmedical AR 101. Ze względu na stabilność konstrukcji jest on całkowicie bezpieczny i mogą z niego korzystać zarówno osoby starsze, jak też niepełnosprawne. Jego ramę można szybko złożyć, co ułatwia przechowywanie i transport, a wysokiej jakości materiał wykonania gwarantuje estetyczny wygląd przez długi czas. Jeżeli jednak to krzesło nie jest już dostępne lub nie spełniło wszystkich Twoich oczekiwań, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem drugiego modelu, a jest nim Timago TGR-R KT-S 668. Jest on dostępny w korzystnej cenie, a poza tym można regulować jego wysokość, dopasowując ją do potrzeb użytkownika. Ponadto jest on wielofunkcyjny i może posłużyć jako rama nad tradycyjną muszlą klozetową.

 

 

Jakie krzesło toaletowe kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Krzesło toaletowe z pewnością przyda się w szczególności osobom w podeszłym wieku oraz niepełnosprawnym. Ze względu na to, że samodzielne korzystanie z toalety jest dla nich trudne, często muszą prosić kogoś o pomoc, co bywa niekiedy bardzo krępujące. Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup tego typu produktu, z pewnością ułatwimy im codzienne życie. Poniższy poradnik podpowie Ci, jakie krzesło toaletowe wybrać, aby było komfortowe w użytkowaniu.

Materiał wykonania

To, jakie krzesło toaletowe jest najlepsze, w bardzo dużym stopniu uzależnione jest od materiału jego wykonania. Powinno ono być przede wszystkim solidne i bardzo wytrzymałe, dlatego najlepszym wyborem będzie produkt ze stali. Ten materiał jest odporny na zniszczenia i na pewno nie złamie się, ani nie wygnie pod ciężarem naciskającego na niego ciała.

Wbrew pozorom, taka stalowa rama krzesła nie musi wyglądać nieestetycznie. Większość dostępnych na rynku modeli jest sprzedawana w kilku wersjach kolorystycznych. Stal jest malowana proszkowo, dzięki czemu utrzymuje swój elegancki wygląd naprawdę bardzo długo. Jeżeli wybierzemy solidny i dobrej jakości produkt, będzie on mógł posłużyć także jako poręcz ułatwiająca wstawanie ze zwykłej muszli klozetowej. Z tego względu dobre krzesło toaletowe może okazać się wyjątkowo funkcjonalne, dlatego nie warto na nim przesadnie oszczędzać.

 

Podłokietniki

Niektóre krzesła toaletowe wyposażone są w szerokie i miękkie podłokietniki. Zwiększają one komfort użytkowania produktu i dodatkowo mogą ułatwiać wstawanie osobom z niego korzystającym. Ważne, aby podłokietniki były umieszczone dość daleko od siebie, dzięki czemu siadanie i wstawanie z krzesła będzie łatwiejsze.

 

Siedzisko

Siedzisko krzesła toaletowego powinno być miękkie, aby osoby starsze czy niepełnosprawne czuły się w pełni komfortowo. Dlatego najlepiej wybierać takie produkty, które wyglądem przypominają zwykłe krzesła. Modele mające siedzisko plastikowe nie tylko wyglądają znacznie mniej estetycznie, ale mogą być również o wiele mniej wygodne.

Jeżeli już zdecydujemy się na zakup krzesła z miękkim siedziskiem sprawdzajmy, czy można je zdejmować. W ten sposób zadbamy nie tylko o komfort użytkowania produktu, ale również właściwy poziom higieny. Zdejmowane siedzisko znacznie łatwiej można utrzymać w czystości i bez problemów wyczyścimy wszystkie jego zakamarki.

 

Regulacja wysokości

Wiele osób przekonuje, że najlepsze krzesło toaletowe to takie, które posiada regulację wysokości. Jest w tym wiele prawdy, ponieważ produkt wyposażony w tę opcję możemy łatwiej dostosować do potrzeb jego użytkownika. Jeśli wybierzemy model pozbawiony regulacji może się okazać, że będzie on zbyt niski lub za wysoki. Czasami może to utrudniać użytkowanie go lub całkowicie uniemożliwić samodzielne korzystanie z toalety.

 

Maksymalne obciążenie

Ze względu na to, że krzesło toaletowe jest jednocześnie uchwytem, na którym opierają się osoby z niego korzystające, bardzo ważne jest, aby miało ono bardzo duże maksymalne obciążenie. Zwracajmy uwagę na tę cechę produktu, ponieważ w przeciwnym razie, przy zbyt dużym obciążeniu, szybko się on zniszczy, powodując jednocześnie dość niebezpieczny wypadek. Niektóre modele mogą wytrzymać obciążenie do 100 kg, inne nawet do ok. 150 kg.

 

Pojemność pojemnika sanitarnego

Na środku krzesła toaletowego, tuż pod siedziskiem, umiejscowiony jest specjalny pojemnik sanitarny. Najlepiej, jeżeli będzie on miał jak największą pojemność, aby zapewnić maksymalny komfort użytkownikom. Wybranie zbyt płytkiego pojemnika może się wiązać z ryzykiem, że jego zawartość będzie się wylewać, co zmusi nas do dodatkowego sprzątania. Ponadto takie sytuacje mogą być niezwykle krępujące dla osób korzystających z krzesła. Jeśli wahamy się pomiędzy dwoma różnymi modelami, najlepiej wybrać ten z większym pojemnikiem.

 

Oparcie dla pleców

Osoby, które mają wyjątkowo duży problem z utrzymaniem równowagi lub wstawaniem, powinny mieć takie krzesło toaletowe, które da pewne oparcie ich plecom. To zmniejsza ryzyko ewentualnego upadku i zrobienia sobie krzywdy. Solidne podparcie pleców może też zwiększać stabilność produktu.

Funkcjonalność

Dobre krzesło toaletowe musi być zarówno solidne, jak też funkcjonalne. Niektóre modele mogą posłużyć również jako rama nad tradycyjną toaletę oraz pojemnik sanitarny, który przyda się osobom leżącym w łóżku. Kupując produkt 3 w 1 możemy sporo zaoszczędzić. Poza tym czasami osoby przebywające cały czas w łóżku z czasem wracają do zdrowia i wtedy nie potrzebują już samego pojemnika sanitarnego. Posiadając funkcjonalne krzesło będziemy mogli przymocować pojemnik do ramy tworząc klasyczne krzesło toaletowe, które będzie dla takiej osoby o wiele wygodniejsze niż zwykła muszla klozetowa.

 

Krzesła toaletowe w dobrych cenach

Za najtańsze krzesło toaletowe zapłacimy ok. 100 zł. Produkty dostępne w tym przedziale cenowym czasami nie są jednak zbyt atrakcyjne pod względem designu, niekiedy też ich maksymalne obciążenie może okazać się niewystarczające. Jeżeli zależy nam na tym, aby zakupić model funkcjonalny i wyjątkowo solidny, będziemy musieli nieco zwiększyć swój budżet. Produkty bardziej renomowanych marek kosztują przeważnie 200 zł, niektóre nawet powyżej 600 zł. Przeważnie są one nieco wygodniejsze ze względu na wyjątkowo komfortowe siedziska i solidne oparcie dla pleców.

 

Najlepsze krzesła toaletowe w 2019 roku

 

Dzięki krzesłom toaletowym osoby starsze i niepełnosprawne mogą zachować duży poziom samodzielności, ale tylko wtedy gdy wybierzemy solidny produkt. Dlatego przygotowaliśmy poniższe zestawienie. Nasz ranking krzeseł toaletowych może Ci pomóc w podjęciu decyzji.

 

Nasze zalecenia

 

ARmedical AR 101

 

Toaletowe krzesło ARmedical AR 101 jest dedykowane nie tylko osobom niepełnosprawnym czy w podeszłym wieku, ale również wszystkim tym, którzy mają dość duży problem z korzystaniem ze zwykłej muszli klozetowej. Jego rama została wykonana z wysokiej jakości stali, dodatkowo pomalowano ją metodą proszkową. Z łatwością można ją złożyć, dlatego produkt można przechowywać np. w szafie, kiedy nie jest potrzebny.

To krzesło wyróżnia się stabilną oraz niezwykle wytrzymałą konstrukcją. Jego maksymalne obciążenie wynosi 136 kg, dlatego okaże się ono wystarczające w większości przypadków. Jest tutaj możliwa regulacja wysokości w zakresie od 40 cm do 55 cm, co pozwala na dostosowanie go do potrzeb użytkownika.

Jak mówią konsumenci, produkt ten zasługuje na uwagę głównie ze względu na dobrą jakość wykonania, a także dość szerokie siedzisko (ma ono wymiary 50 cm x 37 cm). Poza tym pojemnik sanitarny ma pojemność aż 7 litrów, dlatego nie ma ryzyka, że jego zawartość przypadkowo się wyleje.

 

 

 

 

Timago TGR-R KT-S 668

 

Jeżeli zależy Ci na tym, aby znaleźć dobre i tanie krzesło toaletowe, zwróć szczególną uwagę na model Timago TGR-R KT-S 668. Jego stalowa, malowana proszkowo rama jest niezwykle stabilna, a ponadto odporna na powstawanie korozji. Oznacza to, że produkt może posłużyć nam bardzo długi czas i będzie prezentować się estetycznie, mimo regularnego użytkowania.

Krzesło ma skokowo regulowaną wysokość (co 2,5 cm), przez co z łatwością dopasujemy je do potrzeb osoby z niego korzystającej. Nóżki zakończone są antypoślizgowymi nasadkami, a to zwiększa bezpieczeństwo stosowania i stabilność. Pojemnik sanitarny w tym przypadku można wyjąć, dzięki czemu uzyskamy solidną ramę na tradycyjną muszlę klozetową. Maksymalne obciążenie wynosi 110 kg.

Opinie konsumentów na temat tego produktu są pozytywne. Doceniają oni w nim jego funkcjonalność oraz bardzo dobrą stabilność. Boczne uchwyty sprawiają, że korzystająca z krzesła osoba może samodzielnie wstać bez ryzyka upadku.

 

 

 

 

Timago FS 969

 

Timago FS 969 to krzesło toaletowe na kółkach, dzięki którym można je swobodnie przemieszczać w inne miejsce. Znajduje się tutaj tylny hamulec, który w razie potrzeby unieruchomi produkt w jednym miejscu. Konstrukcja została wykonana ze stali i pokryta dodatkowo warstwą chromu, przez co niezwykle elegancko się prezentuje. Znajdujące się po bokach uchwyty pomagają z kolei utrzymać użytkownikowi równowagę i zwiększają jego bezpieczeństwo.

Ten model krzesła toaletowego jest wyjątkowo łatwy w czyszczeniu i dezynfekcji. Znajduje się tutaj możliwość regulowania wysokości, a ramę w razie potrzeby można złożyć. Wymiary siedziska wynoszą: 43 cm x 38 cm, a maksymalne obciążenie to 100 kg. Pojemnik sanitarny można wyjąć, uzyskując w ten sposób ramę służącą do podpierania się podczas korzystania z tradycyjnej toalety.

Konsumenci podkreślają, że jedną z największych zalet tego modelu jest jego wyjątkowo elegancki design. Ma on wszystkie niezbędne atesty, co świadczy o wysokim poziomie bezpieczeństwa jego stosowania.

 

 

 

 

Aston New Club

 

Model o nazwie Aston New Club swoim wyglądem przypomina tradycyjne krzesło, co może pozytywnie wpływać na jego komfort użytkowania. Rama została wykonana z rurek z metalu, które pokryto epoksydową farbą. Podłokietniki, siedzisko i oparcie dla pleców są tapicerowane, wykonano je z materiałów wodoodpornych. Te elementy są więc wytrzymałe, a jednocześnie szybko się je czyści.

Wymiary siedziska krzesła wynoszą: 51 cm x 45 cm. Całkowita wysokość produktu to 46,5 cm, nie można jej regulować. Dopuszczalna, maksymalna waga użytkownika wynosi 130 kg. Pod siedziskiem umiejscowiony jest pojemnik sanitarny, który w razie potrzeby można wyjąć i go opróżnić czy wyczyścić.

Krążące w Internecie opinie o krzesłach toaletowych tej marki są przeważnie pochlebne. Ten konkretny produkt cieszy się dużym zainteresowaniem głównie ze względu na estetyczny wygląd i wygodne, tapicerowane siedzisko. Poza tym plusem może być też duża stabilność konstrukcji.

 

 

 

 

Timago JMC 5202

 

Timago JMC 5202 to krzesło toaletowe z regulowanymi na wysokość nóżkami i gumowymi nasadkami antypoślizgowymi, dlatego też nie mogło go zabraknąć w tym rankingu. Stalowa rama została pomalowana proszkowo, przez co dobrze się prezentuje i jest odporna na różnego rodzaju zniszczenia.

Zakres wysokości produktu wynosi od 64 cm do 79 cm, tym samym wysokość siedziska od podłoża mieści się w przedziale od 43 cm do 58 cm. Maksymalne obciążenie tego modelu to 110 kg. Po bokach siedziska znajdują się niewielkie podłokietniki, które mogą ułatwić użytkownikom siadanie oraz wstawanie z krzesła. Jego pojemnik sanitarny ma pojemność 5 l, w razie potrzeby można go wyjąć z ramy.

Konsumenci doceniają to toaletowe krzesło przede wszystkim za możliwość regulacji wysokości. Dzięki temu można dopasować produkt do indywidualnych potrzeb użytkownika, aby zwiększyć komfort użytkowania. Poza tym jest bardzo stabilny, co pozwala uniknąć niebezpiecznych upadków.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...