Najlepszy parasol plażowy do walizki

Ostatnio aktualizowane: 30.05.20

 

Jaki parasol plażowy do walizki wybrać?

 

Spędzanie czasu na plaży jest przyjemne, lecz musimy pamiętać o odpowiedniej ochronie przed słońcem. Nie wystarczy jedynie smarować się kremem przeciwsłonecznym, warto również zainwestować w dobry parasol plażowy. Akcesorium pozwala osłonić się przed promieniami słonecznymi i chronić tym samym skórę przed poparzeniem. Wybierasz się na plażę, lecz jeszcze nie masz parasola? Zanim wybierzesz produkt zapoznaj się z kilkoma wskazówkami, które pomogą Ci w zakupach.

Na początku warto zauważyć, że najlepszy parasol plażowy mieszczący się do walizki w 2020 roku jest wykonany z dobrego materiału. Jest to najczęściej nylon albo poliester. Oba tworzywa nie niszczą się zbyt szybko, więc nawet podczas silnego wiatru oraz na skutek upadku parasol pozostanie nietknięty. Nylon oraz poliester są również wodoodporne, więc nagły deszcz nie zmoczy nas do suchej nitki.

Wiele osób przyznaje również, że najlepsze parasole plażowe mieszczące się do walizki są regulowane. Najważniejsze jest to, aby można było swobodnie ustawiać kąt nachylenia. Z taką regulacją ułożenie parasola tak, aby dokładnie zasłaniał słońce, nie powinno być trudne. Składane modele muszą mieć również mechanizm, który pozwoli na płynne składanie oraz rozkładanie. Jest to szczególnie ważne w przypadku, kiedy zamierzamy często przenosić parasol, lecz nie chcemy tracić czasu.

Nie mniej ważna jest waga produktu. Aby parasol nie obciążał nam zbytnio walizki najlepiej wybrać model, którego waga nie przekracza 2,5 kg. Cięższe modele mogą znacznie zmniejszyć komfort noszenia walizki. Dlatego bardzo popularne są parasole z nogą wykonaną z plastiku. Jest to lekki materiał, który nie ulega tak szybko uszkodzeniu. Musimy jednak pamiętać, że lżejsze modele mają zazwyczaj mniejszą średnicę, co wiąże się ze zmniejszoną powierzchnią ochrony przed słońcem. Najczęściej wybierane produkty mają średnicę około 1,5 m do 3 m.

Jeżeli chodzi o design, to warto wybrać parasol, który wyróżnia się na tle innych, aby łatwo znaleźć go na plaży. Warto zaopatrzyć się w produkt z dodatkowym materiałem po bokach, który można zaczepić o podłoże. Dzięki temu zwiększamy stabilność parasola, a także ochraniamy się dodatkowo przed wiatrem.

 

 

Parasole plażowe od walizki – ranking

 

 

Happy Green 230 cm 

 

Happy Green 230 cm to parasol plażowy, który ma wiele pochlebnych opinii. Jego średnica wynosi 230 cm. Tak duża powierzchnia dokładnie zakryje nas przed słońcem, które może niekorzystnie wpływać na skórę oraz oczy. Wiele osób wspomina o ładnym designie parasola. Wyróżnia się on na tle innych modeli, więc łatwo go rozpoznać na zaludnionej plaży. Niebieskie paski na białym tle dobrze się prezentują.

Poliester, z którego jest wykonana czasza to dobry materiał. Nie ulega on zniszczeniu pod wpływem czynników zewnętrznych. Nie musimy martwić się, że opady deszczu lub silny wiatr zniszczą czaszę. Z kolei stelaż wykonany z metalu nie rdzewieje ani nie pęka.

Wysokość parasola wynosi 212 cm. Wielu użytkowników twierdzi, że produkt można bardzo łatwo wbić w ziemię. Uważają oni również, że ciągłe otwieranie oraz zamykanie parasola przebiega bardzo płynnie, a mechanizm się nie zacina. Jest to dobry model na słoneczne dni na plaży.

 

 

 

 

Castorama Opp Callune 

 

Chcielibyśmy zaprezentować Castorama Opp Callune – parasol plażowy mieszczący się do walizki w dobrej cenie. Produkt, z którego większość używających jest bardzo zadowolona. Czasza parasola ma kolor seledynowy, co sprawia, że nie przyciąga do siebie słońca. Siedząc pod parasolem z pewnością nie będzie nam zbyt gorąco. Poza tym jest to bardzo ładny kolor, zwraca naszą uwagę, dlatego akcesorium nie topi się w tłumie na plaży.

Metalowy stelaż jest stosunkowo ciężki do przenoszenia, lecz ma wiele zalet. Nie ulega łatwo uszkodzeniom, a co najważniejsze po wbiciu w ziemię bardzo stabilnie trzyma się w jednym miejscu. Z kolei czasza to poliester odporny na porywisty wiatr oraz deszcz. Średnica czaszy wynosi 160 cm.

Wysokość całego parasola to 175 cm. Nie jest on zbyt ciężki – waży zaledwie 1 kg. Użytkownikom podoba się nietypowy kolor parasola oraz fakt, że można go łatwo przenosić w torbie.

 

 

 

 

Castorama Curacao 

 

Castorama Curacao to parasol o średnicy czaszy wynoszącej 180 cm. Jest ona wystarczająca, aby skutecznie ochronić nas przed ostrymi promieniami słonecznymi. Produkt jest dostępny w kilku ciekawych kolorach. Możemy więc wybrać taki, który najbardziej odpowiada naszym preferencjom.

Wysokość parasola wynosi 188 cm. Większość osób może schować się pod nim, nawet stojąc. Waga modelu to 1,5 kg. Oznacza to, że przenoszenie go wraz z innym sprzętem plażowym nie będzie uciążliwe. Warto również wspomnieć o wykonaniu produktu. Czasza to poliester, a stelaż to stal, czyli dwa mocne materiały.

Wiele użytkowników oświadcza, że parasol skutecznie chroni przed słońcem, a także ostrym wiatrem. Bardzo często chwalą oni płynny mechanizm otwierania oraz zamykania akcesorium. Internauci uważają również, że parasol łatwo się przenosi.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status